Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

    И моите са във външна стена, но след като ги смених с полипропиленови им сложих изолация, и след като стените се изолираха отвън вече не замръзват, макар че помещението не се отоплява постоянно. Щом като тази зима не можа да ги замрази, значи всичко е наред. Но тя май още не е свършила, зимата.

    Коментар


    • #32
      От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Вярно, че е опасно, за който не знае какво прави, но от енергото ми го скроиха този номер.
      Обърнали фаза и нула и по цялата сграда тече фаза(метална конструкция). Две седмици ми върти електромера, навъртя ми 450лв, но не ме уби. Защо? Защото сградата е заземена, съ..
      И защо ти върти електромера в този случай?

      Коментар


      • #33
        От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение

        За пластмасовите, може и с горелка да се греят на по-слабо..
        Ако са открити, може някой да рискува. Аз ще използвам ИЧ печки, лампи, квото има... Идеята е малко по-отдалече, но по-продължително. Дано не се налага де.

        Коментар


        • #34
          От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

          За затворени помещения спирт за горене върши идеална работа.Който се е сдобивал с дете около 88ма-90та в провинциална болница би трябвало да е на ясно с възможностите на спирта.За 220в във вода пък ...макар и замръзнала....неам думи...дано не се къпете,докато аз си размразявам чешмата по вашия метод...
          Водата обикновено замръзва в участъците в които е възпрепятствано движението и.Канелки,колена и т.н.Затова с електрожена се нагряват първо тези участъци.Първо трябва да размразите и развиете канелката за да очаквате резултат.

          Коментар


          • #35
            От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            И защо ти върти електромера в този случай?
            Щот шалтера прекъсва нула в неговия случай, ама то си я няма по дефолт, а конструкцията я играе тая роля, на конструкция шалтер - буре тринитротолуол само.

            ПП. Ванка, не им ли заземи фазата на техниците , дето слънце не ги огрява.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #36
              От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

              Миналата седмица ми се наложи да размръзвам 4 м гола тръба в едно мазе.Ръчен пулверизатор,300мл спирт,половин дезодорант ,Всичко гори,успешно се чу как леда трака в тръбата....атакувах първо 1кран и 3 колена,после правите.Успешно може да се ползва и пистолет за горещ въздух,газово бренерче,бензинова ламБа....става и с електрожен....както е описано по -нагоре...само в краен случай..че тежи пущината почти 100 кила.Факлите с масло,нафта...много сажди и мръсотия.

              Коментар


              • #37
                От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Щот шалтера прекъсва нула в неговия случай, ама то си я няма по дефолт, а конструкцията я играе тая роля, на конструкция шалтер - буре тринитротолуол само
                Я пак ми обясни как един ватмер при обърнати входове, без консумация ще го накараш да отчита разход. Бих го приел без да се замисля, но ми се е случвало и съм го виждал, така че не е от вечерното вино.

                Коментар


                • #38
                  От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  С ниско напрежение няма да стане, но с 220V може и да се получи: нула на тръбата, фаза в средата на леда. Не би трябвало да е много опасно, все пак тръбите са заземени. Ще стане бавно, но качествено без опасност за тръби и връзки.

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  Вярно, че е опасно, за който не знае какво прави, но от енергото ми го скроиха този номер.
                  Обърнали фаза и нула и по цялата сграда тече фаза(метална конструкция). Две седмици ми върти електромера, навъртя ми 450лв, но не ме уби. Защо? Защото сградата е заземена, също и тръбите.
                  С риск да бъда бамнат ще отговоря малко по рязко, защото толкова глупости скоро не бях чел.
                  1. Земя и нула във всички мрежи ниско напрежение/220-380v/ на електро снабдителните дружества в България е едно и също защото всички трафопостове, разпределителни касети, стълбове за улично осветление, главни разпределителни и електромерни табла се заземяват като преходното съпротивление на всеки един заземител не трябва да надвишава 30 ома.
                  2. Ако свържеш фаза и нула на една метална тръба си гарантираш пълно късо с всички последици от това.
                  3. Ако конструкцията ти е била заземена правилно то тогава въпросният колега от енергото е трябвало да си тръгне с опушен нос в противен случай трябва да извикаш лаборатория да замерят заземлението.
                  А сега по темата. Днес се занимавах с размразяване на участък от 10-тина метра с правен електрожен от татюво време и о чудо на 75А за около три минути и водата тръгна. Това което е абсолютно задължително при това упражнение е кабелите да са здраво хванати към тръбата за да не приискряват, защото ако е поизгнила може да се пробие.
                  Последно редактирано от ДСВ; 27-01-17, 20:54.
                  ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                  ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                  0896 846 246

                  Коментар


                  • #39
                    От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                    Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                    ...
                    А сега по темата. Днес се занимавах с размразяване на участък от 10-тина метра с правен електрожен от татюво време и о чудо на 75А за около три минути и водата тръгна. Това което е абсолютно задължително при това упражнение е кабелите да са здраво хванати към тръбата за да не приискряват, защото ако е поизгнила може да се пробие.
                    Това ме интересуваше. Благодаря !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                      За случая с пластмасовите тръби - водата е слаб проводник. Като е лед нямам идея. С по-височко напрежение може и да успее да я стопли.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                        Приеми, че водата в течно, или в твърдо състояние не е проводник на ток в ампери. Особено в метри.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          За случая с пластмасовите тръби - водата е слаб проводник. Като е лед нямам идея. С по-височко напрежение може и да успее да я стопли.
                          Ще помоля някой модератор да прехвърли това в раздела "Бисери и проблясъци".
                          Тази вечер определено не скучая.
                          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                          0896 846 246

                          Коментар


                          • #43
                            От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                            Когато се очаква сериозен минус просто се оставят една- две капещи мивки. Размразяване правя ако се заплесна с газова горелка. Тея металните тръби къде ги намирате още? С горелката доста добре се размразява и под земята ако е метал. Имам на двора две чешми с каптажна вода за поливане,след първите студове реших фа размразя едната и да я оставя да си тече. След нагряване15 мин. започна да мирише на гума/ гумен маркуч заровен на 70 см. в земята и от него тръгва метална тръба-наследсво от предишни собственици/. В горната част пък парогенератор.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #44
                              От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                              Я пак, наистина ли искаш да ни убедиш, че замръзва на 70см. дълбочина!?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                                Я пак, наистина ли искаш да ни убедиш, че замръзва на 70см. дълбочина!?
                                При вас в южна България може да не замръзва но при нас по закон кабелите се поставят на минимум 0,8 а водопровода на 1,2 дълбочина.
                                ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                                ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                                0896 846 246

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X