Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    За да не замръзва и под земята е хубаво да се остави да тече по мъничко...
    Хубаво е каналджиите да изкопаят канала за тръбите с полагащата му се дълбочина от 80 сантима.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

      С акумулатор на късо няма ли да е доста по лесно и безопасно?
      П.П. Няма да е по-лесно май ... съпротивлението на тръбите не е малко.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #18
        От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

        С ниско напрежение няма да стане, но с 220V може и да се получи: нула на тръбата, фаза в средата на леда. Не би трябвало да е много опасно, все пак тръбите са заземени. Ще стане бавно, но качествено без опасност за тръби и връзки.

        Коментар


        • #19
          От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

          Тенката ми мисъл беше, някой практик да сподели, че то предположения сЕкакви, та, ако се налага, да се отреагира бързо.

          Станьо го чухме, а не секи има замръзнали дебели тръби, пестин А електрожен и корава инсталация.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

            Нищо не сте разбрали. Не късо се прави. Тръбата играе продължение на кабела на масата, и заваряваш някаква планка на другия край. Така тръбата се нагрява по цялата дължина. Ако е много леда, може да се наложи да изхабиш и 10 електрода докато размръзне...
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #21
              От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

              Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
              Нищо не сте разбрали. Не късо се прави. Тръбата играе продължение на кабела на масата, и заваряваш някаква планка на другия край. Така тръбата се нагрява по цялата дължина. Ако е много леда, може да се наложи да изхабиш и 10 електрода докато размръзне...
              Точно за варианта с късо е приказката. С електрод най-вероятно нищо няма да се размрази, а и както намекна един колега - ако има резба с ръжда /Кълчища с боя/ някъде по трасето, няма да има и запалване /на електрода/. Всичко е индивидуален подход - според желязото, машината, инсталацията и зора. А, и от човека дето го прави.

              Коментар


              • #22
                От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                както намекна един колега - ако има резба с ръжда /Кълчища с боя/ някъде по трасето, няма да има и запалване /на електрода/. .
                Аз намекнах, а сега да натъртя:
                Toва с 220-те волта не го споменавайте и на майтап, че щеше да е смешно, ако не е толкова опасно!

                Вива, ако някой не може да заварява, или тръбите ще си му стоят замръзнали до Гергьовден, или като му залепне електродът - пак прави късо.

                Електрожен като "саксията" е идеален, защото токът му се регулира с превключвателя. Връзват се ръкохватката и масата директно от двете страни на замръзналия участък (1/2 или 3/4 цола тръба най-много) и се пуска на 50А. Ако не стане работата за 5 минути се почива 5 и пак, иска се търпение малко. 25А бушон трябва да държи без проблем, ако електрожена е този модел и ако е здрав.
                Ако е мощен/правен/куче марка, трябва регулатор на ток/мощност преди него.

                Коментар


                • #23
                  От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                  И аз тогава натъртвам последните си две изречения от последния си пост
                  На село машината е правена още преди олимпиадата в Москва, но аз лично не бих се пробвал на тръбите. Баща ми беше цял живот заварчик /монтажник по-точно, а тия хора бяха свикнали да правят от нищо - нещо/ и той каквото съм го виждал да прави, не всичко бих се пробвал, още по-малко да давам публично съвети. Например - проверка на вентила на газбутилката с открит огън

                  Коментар


                  • #24
                    От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                    Това с електрожена съм го правил много пъти някога, затова се обаждам.
                    Сега - ако замръзнат мастапласовите тръби - пак ще измисля нещо, не се притеснявам.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                      Да, че и на мен това ми стана интересно. Желязото мисля е ясно, ако имаме замръзнала пластмаса какви са ни вариантите. Освен пропарване докато тръгне, друго?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                        Заливаш с нафта и палиш, няма да изгорят.

                        Е, няма и да се стоплят де.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          Заливаш с нафта и палиш, няма да изгорят.

                          Е, няма и да се стоплят де.
                          Прав си, не могат да се стоплят до пламна температура, а даже и няма да омекнат докато разпусне.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Заливаш с нафта и палиш, няма да изгорят.

                            Е, няма и да се стоплят де.
                            А, ако са в бетон или тухла зад плочките в банята?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              А, ако са в бетон или тухла зад плочките в банята?
                              Къртиш, и после палиш.

                              Понеже тръбите в банята и кухнята са ми в тънки външни стени, при продължителни ниски температури замръзват.
                              Лека е, или яко сгряване на помещенията, или ако си знаеш кво те чака, да не ги оставяш студени, дори и да не се ползват.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Toва с 220-те волта не го споменавайте и на майтап, че щеше да е смешно, ако не е толкова опасно!
                                Вярно, че е опасно, за който не знае какво прави, но от енергото ми го скроиха този номер.
                                Обърнали фаза и нула и по цялата сграда тече фаза(метална конструкция). Две седмици ми върти електромера, навъртя ми 450лв, но не ме уби. Защо? Защото сградата е заземена, също и тръбите.

                                За пластмасовите, може и с горелка да се греят на по-слабо. Топля си вода в сервиза директно в тубата от минерална върху печката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X