Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

    Понеже от известо време проблема със замръзналите тръби е актуален, от няколко човека чух, че имало начин за размразяване на стоманени тръби с електрожен, но никой не можа да каже за кво иде реч.

    Някой правил ли го е, и може ли да обясни как става ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

    На първа визия ми хрумва (не се препоръчва , контролиран експеримент) - късо между две точки - следва загряване на тръбите и после теч.
    на второ четене - "църкане" с електрод по тръбите - няма свърши работа . Освен после най-малкото да боядисваш .
    Купуваш си мъжки "сешоар" и париш с него .
    Постепенно и целенасочено.

    Коментар


    • #3
      От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

      Правил съм го много пъти преди време. Трябват дълги кабели и усилени бушони. Накратко - правиш късо съединение през тръбите за няколко секунди. Изключваш за малко, после пак включваш и така повтаряш докато потече вода. Рисковано е за инсталацията на дома. Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

        Това съм го правил в завода много пъти . С 500 ампера електрожен. Връзваш на тръбите колкото по далеч ти стигат кабелите и огън на максималния ампераж . Ама там тръбите са дебели и захранването е яко .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

          Требе ти пернишка саксия (електрожен Кракра) за целта и действаш по указанието на Савов. Аз поне не бих си тествал инвертора дали ще свърши същата работа.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

            Пичове, на класическия електрожен тока при късо съединеное е много малък, та се откажете.

            На Станьо му се е получавало, защото все пак са 500 ампера, та и тока при късо е сериозен.
            Пробвал съм със саксия какво ще стане като дам с електрода на късо.
            Емииии... Нищо не става.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

              Адаш, не си пробвал как си требе. Имам приятел в махалата, който живее в една от малкото останали къщички. Той почти всяка зима ми иска Кракрата, защото след отсъствието му по коледните празници все има по нещо за размразяване.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                А какво му има на малка газова бутилчица и горелка от най-евтините?
                Използва се и за доста други дейности.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  А какво му има на малка газова бутилчица и горелка от най-евтините?
                  Използва се и за доста други дейности.
                  Като е замръзнала под земята,няма какво друго да те спаси,освен електрожена. Докато бях с железни тръби,два пъти ме е спасявал електрожена.
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                    Преди години на село комшията най-редовно ги размразяваше така. Имаше ръчно навиван електрожен, на размери като Пернишката саксия. Размрази неговите, пък после мине по бабите из махалата, да оправи и техните тръби. Сега с тия измислени пластмасови тръби не става номера.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                      С инвертор не се пробвайте,освен ако не сте решили да му видите сметката.Саксията става за сравнително малък участък.Щипваш масата на канелката,ампеража на макс и ръкохватката докъде стигне.Упоритото повтаряне на операцията,обикновено дава резултат.Но си трябва як трансформатор.Аз имах един участък към 12 метра,който години наред размразявах с една самоделка,останала от баща ми.Сега вече проблема е решен с новите технологии.

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      ... а не секи има замръзнали дебели тръби...
                      Колкото по дебела,толкоз по трудно.За 1/2 инсталация и саксията става.
                      Точно късо се прави.Без електроди.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                        Зависи колко ръждясали резбови връзки има по замръзналото трасе, те не пускат големия ток, който размразява водата, не е до електрожена

                        Коментар


                        • #13
                          От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          А какво му има на малка газова бутилчица и горелка от най-евтините?
                          Използва се и за доста други дейности.
                          Нищо. Интересно ми е как се случват нещата с електрожен, и до колко са ефективни, та за това ме интересуваше личен опит.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Пичове, на класическия електрожен тока при късо съединеное е много малък, та се откажете.

                            На Станьо му се е получавало, защото все пак са 500 ампера, та и тока при късо е сериозен.
                            Пробвал съм със саксия какво ще стане като дам с електрода на късо.
                            Емииии... Нищо не става.
                            Как да не става нищо,като залепне електрода направо почервенява
                            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Размразяване на замръзнали тръби с електрожен ?!

                              За да не замръзва и под земята е хубаво да се остави да тече по мъничко...
                              Публикувайте отговор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X