Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коминни тела?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тоест да събарям комина и нов , така ли ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • Защо да го събаряш, топлоизолирай го с нехигроскоскопични материали и си свиркай.
      Последно редактирано от veskov; 06-01-20, 22:06.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Сега и това ли трябва да уча ... казвай с какво да го изолирам , конкретни материали , да търся , да вземам и да го правя

    • При мене и конденз има понякога, тази година горя само дърва. Котела се регулира само с клапата за въздуха. Като запалвам котела сутрин го оставям отворен за 10-15 мин и обгарят налепите, но не достатъчно. След това трябва да го затворя, защото почва да вдига температура. Като е по-студено, е по-малко смолата.

      Коментар


      • Намерих каменна вата облицована с фолио, обаче има два вида : дебелина 30 и 50 мм, плътността и на двата е 100кг. Знам , че по-дебелата е за предпочитане , ама е с 10 лева по-скъпа на метър , а комина ми е 10 метра , та 30 мм, ще вършат ли добре работа ?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • Колкото по дебела, толкова по рано ще минаваш над точката на кондензация, демек по малко конденз и съответно нагар, ма ти това вече го знаеш де. Въпрос на пари, винаги

          Коментар


          • При мене и 3 см.с фолио върши перфектна работа.Горих дърва 2 месеца и направи катран ,но много тънък слой ,в котела дебелината е като ципа когато го почиствах преди да мина на пелети.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • Здравейте колеги, да споделя и аз. Искам да направя нов комин в стара къща. Като идеята е на всеки от четирите етажа да се включи камина при възможност в един комин (едва ли някога ще се наложи,т. к. къщата ще се отоплява на газ, но да има тази възможност). Първо прегледах бетонните коминни блокчета с два отвора малък и голям. При тях е възможно това включване. Добре изработени, гладки но много тежки и големи като размер. Трябват големи отвори в плочите, което ме притеснява. След това отидох на иноксови тръби. Всякакви размери и кривки, но не става включването на четири етажа. Следва системата Шийдъл. Може би най-добрия вариант, но за сметка на това и най-скъпия. Оферта от 1500 лв за 10 м. комин Ф 200 с 4 бр. включвания, плюс 60 лв. на метър за изграждането. ... и още размишлявам.
              Nissan Pathfinder 4.0L

              Коментар


              • Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                ... Следва системата Шийдъл. Може би най-добрия вариант, но за сметка на това и най-скъпия. Оферта от 1500 лв за 10 м. комин Ф 200 с 4 бр. включвания, плюс 60 лв. на метър за изграждането. ... и още размишлявам.
                Има и малко по-евтин полски вариант на Шидл

                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • А какво му е името на този полски Шидл

                  Nissan Pathfinder 4.0L

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                    А какво му е името на този полски Шидл

                    Icopal Wulkan

                    Прикачени файлове
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • По-скъпи от Шидъл. 8 м-1700 лв
                      Nissan Pathfinder 4.0L

                      Коментар


                      • davc
                        davc коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ми ...полеци - така кажи и повече не ги обиждай.

                      • Чавдар (V93)
                        Чавдар (V93) коментира
                        Редактиране на коментар
                        Съжалявам. Преди 4 години не беше така.

                    • Дали въобще е възможен единичен комин за четири етажа?
                      Че като гледам комините в старите кооперации - за всеки етаж си е отделен комина.

                      Коментар


                      • davc
                        davc коментира
                        Редактиране на коментар
                        С коминни тела, коминът не е един, точно това им е идеята.

                    • И през малкия минава в големия отвор? И не бълва дим от първия на третия етаж?







                      Коментар


                      • davc
                        davc коментира
                        Редактиране на коментар
                        Точно така (по първото изречение). Когато е изпълнен просто нормално (по второто изречение).

                    • Схема комин:https://izolacii.eu/kominna-sistema-tehnosim/
                      Nissan Pathfinder 4.0L

                      Коментар


                      • Успях да сложа 5 см. изолация , ама сега гледам , един кълвач прави дупки Има ли спасение ?
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                          Редактиране на коментар
                          Да комина е метална тръба , аз сложих каменна вата с метално фолио.

                        • rosen_offroad
                          rosen_offroad коментира
                          Редактиране на коментар
                          Странно, каменна вата да я дупчи кълвач?

                        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                          Редактиране на коментар
                          И на мен ми я рекламираха , че не живеели буболечки вътре и животните не я нападат ама на .

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X