Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коминни тела?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Коминни тела?

    Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
    За къща разбирам да се използват коминни тела, с оглед височината на комина, но за барбекю , пещ или изобщо нещо ниско , ...
    7.5 м ниско ли ти се вижда?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      От: Коминни тела?

      7,50м си е височко. В случая бих заложил на бетонните тела. Има бетонни тела , предназначени за два , отделни комина. На нашата къща комините са с такива , като им е избита преградата между отделните клетки. Бяха разделени 2 към 1. Но не си спомням размери. Не съм ги вижадал отдавна по складовете. Е, не съм се и заглеждал за тях.

      Коментар


      • #78
        От: Коминни тела?

        Сподели и какво е предназначението на огнището. Ако ще слагаш скарата над жарта се вдигат изискванията малко.
        GPS системи https://www.easytracking.bg/
        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

        Коментар


        • #79
          От: Коминни тела?

          Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
          7,50м си е височко. В случая бих заложил на бетонните тела. ...
          Бетонните тела, които видях да използват комшии, никак не ми вдъхнаха доверие. Комшията също не беше във възторг от качеството, но пусти финанси!

          В крайна сметка има един лаф "Икономията е майка на мизерията", така че ...

          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #80
            От: Коминни тела?

            Да изтупам малко темата.
            Преди две години направих комин от бетонни комини тела. За първа зима се топя с парното и съм доста доволен. Комина ми е между две стаи, едната стая е направена и се топли с радиатор, а другата чака за ремонт. Само съм измазал комина с хоросан. От около месец ми мирише в тази стая, която е за ремонт. Преди няколко дена забелязах две малки петна кафеникави. Днес ги разкъртих и на дълбоко хоросана върху блокчетата е кафяв, само повърхностния слой си стои бяло-сивкав. На бутане блокчето стои леко влажно. Няма спукано, просто просмуква. Направо не ми се мисли какво ще правя. По-притеснително е в готовата стая, че ще избие по стените, а там всичко съм направил и ламинат съм сложил.
            С какво мога да измажа комина за да спра просмукването на конденза? Тръба от неръждавейка е най-хубаво да се сложи, но няма как да се направи. Само на първия етаж ми е с бетони тела, нагоре е зидан с тухли и е по-тесен.

            Коментар


            • #81
              От: Коминни тела?

              Какво те притеснява неръждавейката? Пускаш от горе надолу.

              Коментар


              • #82
                От: Коминни тела?

                Притеснява ме че няма да мога да я вкарам в комина. До първия етаж е стоманена тръба и излят бетон около тръбата, диаметър на тръбата 160. Първия етаж е с бетони тела с вътрешен отвор 160х160. Втория етаж, под покрива и над покрива около 7-8м е зидан с тухли, вътрешния отвор е около 120х120.
                Днес съборих изцяло мазилката от проблемната стена и измазах комина с теракол и мрежа. Ще видя дали ще избие мизерията. Ако всичко е наред, ще изпълня с хоросанова мазилка и тогава ще правя шпакловка на стените.
                Нещо не мога да кача снимки

                Коментар


                • #83
                  От: Коминни тела?

                  Няма спасение, тръгне ли веднъж тази гняс. Лошото е че напие ли се веднъж в телата, трябва къртене, слагане на нови + неръждавейка. Иначе смрад

                  Коментар


                  • #84
                    От: Коминни тела?

                    Предстои ми изграждане на комин. Комина ще минава през спални на първи и втори етаж. Имам някакъв вариянт да го изкарам по фасадата,но е по сложен. Бетонните тела които видях са направени в петък следобед- малко след нарязването на салатата и преди ракията. Гледах / и четох/ за керамичните-не ми вдъхват доверие.
                    7,5 метра са ми нужни и се замислям за тръба Ф159.
                    Звъннах на мой познат с фирма за метали и цената за неръждавейка беше меко казано интересна.
                    Черна тръба с дебелина 4-5 мм стена при тези условия колко живот мога да очаквам?
                    Гледах разни железа по двора,включително и тръби с такива дебелини и въпреки агресивната среда,чак не мога да си представя че това може да се пробие.
                    Има ли някой с дълго наблюдение върху такова изпълнение?
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #85
                      От: Коминни тела?

                      Бетоните тела са си класика.
                      Може да не хващат окото но вършат работа.
                      хубава изолация с вата отгоре и си ти.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Коминни тела?

                        Притесняват ме многото снадки а и тези които гледах бяха от някакъв рехав бетон.
                        Предпочитам да е нещо плътно и само в/у покрива да наслагам керамични или бетонни за визия като оставя тръбата вътре.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #87
                          От: Коминни тела?

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          Предстои ми изграждане на комин. Комина ще минава през спални на първи и втори етаж. Имам някакъв вариянт да го изкарам по фасадата,но е по сложен. Бетонните тела които видях са направени в петък следобед- малко след нарязването на салатата и преди ракията. Гледах / и четох/ за керамичните-не ми вдъхват доверие.
                          7,5 метра са ми нужни и се замислям за тръба Ф159.
                          Звъннах на мой познат с фирма за метали и цената за неръждавейка беше меко казано интересна.
                          Черна тръба с дебелина 4-5 мм стена при тези условия колко живот мога да очаквам?
                          Гледах разни железа по двора,включително и тръби с такива дебелини и въпреки агресивната среда,чак не мога да си представя че това може да се пробие.
                          Има ли някой с дълго наблюдение върху такова изпълнение?
                          Има наблюдатели много. И аз като един от тях за да не те подведа е редно да попитам какво ще има като печка в единия край и с какво гориво ще е? Колко над билото можеш да го вдигнеш и с каква визия искаш да го завършиш? Всичко това е важно за да може да се мисли извън технологично най сигурния вариант който предполага външен комин неръждавейка.
                          GPS системи https://www.easytracking.bg/
                          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                          Коментар


                          • #88
                            От: Коминни тела?

                            Котел на дърва е в мазето. Коминните тела над покрива са за геометрия- не михаресва да стърчи гола тръба. Измазани и след това някаква декоративна мазилка. Малко над билото ще излиза.
                            Идеята ми е за една 6 м. тръба и заварена за нея още 1,5 м..
                            Сблъсквал съм се с избили петна от комин- това мирише адски и ремонта си беше къртене ,мазане с химии,отново мазилка,шпакловка ,боя...
                            Последно редактирано от //Радо//; 15-04-18, 07:52.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #89
                              От: Коминни тела?

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Котел на дърва е в мазето. Коминните тела над покрива са за геометрия- не михаресва да стърчи гола тръба. Измазани и след това някаква декоративна мазилка. Малко над билото ще излиза.
                              Идеята ми е за една 6 м. тръба и заварена за нея още 1,5 м..
                              Сблъсквал съм се с избили петна от комин- това мирише адски и ремонта си беше къртене ,мазане с химии,отново мазилка,шпакловка ,боя...
                              Ходи ли в Топливо да гледаш коминни тела?

                              От опит ти казвам че комина трябва да излезе от билото не много малко - иначе рискуваш при определена посока ветрове да врыща надолу
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #90
                                От: Коминни тела?

                                На 6-тата година коминни тела от рехав бетон, и вече се разпадат. Това на открито над керемидите, при това без коминът да се ползва.
                                Последно редактирано от Ivan Terziev; 15-04-18, 10:04.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X