Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

    А защо държиш на кръгъл? Оформянето на плочките около такъв, винаги е "задявка" (и често резултатът е компромисен).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      А защо държиш на кръгъл? Оформянето на плочките около такъв, винаги е "задявка" (и често резултатът е компромисен).
      Купих го и го поставих вече на пода в бързината без да се замисля.
      Та сега ми трябва някой да пробие плочката качествено на 9.5см.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

        Ако дупката е изцяло на една плочка, оформянето на отвора е най-безпроблемно, с елементарна фрезичка (занаятчия, който няма такава, е "интересен" случай...). Но пък в този вариант, оттичането е компромисно.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

          Значи, за проблема с оттичането, идеята ми е следната, ще изрежа по малък квадрат от една от подовите плочки който да замести металната част на квадратния вариант, но пак да кажа, с приспособлението което имам стенните плочки ги пробивам, оказа се че подовите са някаква керамика (Fiore или нещо такова) и са супер твърди, чупят се но няма пробиване. Та ми трябва някой с професионална машина (София или близо).
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            ... Майстори секви, но не те са проблема - все се намира кой да свърши работата (и твоя не е останал немонтиран - нали).
            Е кажи какъв е проблемът, де! Щото аз за изминалите години експлоатация не съм констатирал някакви проблеми с този сифон.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              Значи, за проблема с оттичането, идеята ми е следната, ще изрежа по малък квадрат от една от подовите плочки който да замести металната част на квадратния вариант, но пак да кажа, с приспособлението което имам стенните плочки ги пробивам, оказа се че подовите са някаква керамика (Fiore или нещо такова) и са супер твърди, чупят се но няма пробиване. Та ми трябва някой с професионална машина (София или близо).
              Нещо не ти разбрах идеята, но като става дума нещо да изрязваш квадрати - оформи квадратен отвор и сложи допълнителна декоративна капачка. Има ги всякакви варианти, но ако отворът е на средата на една плочка, независимо от формата му, оттичането си е същото. Сифонът е добре да бъде между четири плочки, като наклонът им е и по-голям от на останалата част от настилката.
              Инак за дупката, като толкова не става (чудна работа все-пак), потърси из каменарските фирми, те масово предлагат рязане, шлайфане, оформяне на кантове и под. - все някоя, ще предлага и услуга "отвор".

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Е кажи какъв е проблемът, де! Щото аз за изминалите години експлоатация не съм констатирал някакви проблеми с този сифон.
              Много са, основното е концепцията. Но сега са толкова модерни, че каквото и да представя като подробности, ще бъде пренебрегнато.
              Ти нали си удовлетворен - ползвай си го.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение


                Много са, основното е концепцията. Но сега са толкова модерни, че каквото и да представя като подробности, ще бъде пренебрегнато.
                Ти нали си удовлетворен - ползвай си го.
                Може ли по-подробно, че и аз съм с такъв и за сега не му намирам кусур.

                Коментар


                • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  ... Много са, основното е концепцията. Но сега са толкова модерни, че каквото и да представя като подробности, ще бъде пренебрегнато.
                  Ти нали си удовлетворен - ползвай си го.
                  Ами ползвам си го и то без забележки засега. Концепцията му перфектно ми свърши работа, защото хич не ме кефят предлаганите на пазара душ кабини, а с този сифон, в комбинация с един параван от закалено стъкло, се заформи добра зона за душа, без разни врати, които рано или късно започват да заяждат, трудни са за почистване и т.н.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    Купих го и го поставих вече на пода в бързината без да се замисля.
                    Та сега ми трябва някой да пробие плочката качествено на 9.5см.
                    Аз пробивах с този инструмент. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161116_182209.jpg
Прегледи:1
Размер:464.1 КБ
ID:5767850
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Ами ползвам си го и то без забележки засега. Концепцията му перфектно ми свърши работа, защото хич не ме кефят предлаганите на пазара душ кабини, а с този сифон, в комбинация с един параван от закалено стъкло, се заформи добра зона за душа, без разни врати, които рано или късно започват да заяждат, трудни са за почистване и т.н.
                      И аз от 3 години съм с абсолютно същата концепция, сифон, стъкло....никаква разлика, освен в плочките не намирам.
                      Та и аз да се наредя на опашката от чакащи разяснение. Само да поясня, няма никаква ирония в мнението ми.
                      Много бих се зарадвал на професионално мнение, макар и постфактум

                      Коментар


                      • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                        Каза се, но сифонът трябва да е между 4 плочки\парчета заради оттичането, голям и дълбок, с водна възглавница да не смърди при промяна на атм. налягане и интенз. отток от други заустени източн. Казва се сифон, но може всякак, съгл. обстоятелствата.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                          Защото изобщо концепцията да се оформя "бокс" в мокро помещение от 4 квадрата е ексцентрична (много тактично казано ). Душ-кабините са същата глупост, но бума им - резонно - отшумя. Тези неща, идват от места, където помещенията, в които е банята (те не са само бани), са колкото масовите тук панелни холове, та и понякога част от тях с дървена настилка и изолирането на сточните води си е съвсем адекватно мероприятие. Та ''линейните" сифони, са си със съвсем смислена концепция по принцип, но имам предвид тукашното им приложение (поне масовото, не че и тук вече няма като другите) Още много може да се каже, но наистина "еуфорията" е такава, че е съвсем безсмислено. Само ще спомена един съпътстващ ефект на тази еуфория - някакъв си пластмасов панер (в "луксозния случай" - тенекиена корубка), струва средно 200 лева (душ-кабините, преди да станат по 150 лв, бяха по 1500 - за абсолютно аналогични).
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Защото изобщо концепцията да се оформя "бокс" в мокро помещение от 4 квадрата е ексцентрична (много тактично казано ). ...
                            Викаш, друго си е като се къпеш да оплискаш и тоалетната чиния, и тоалетната хартия, и хавлиите?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                              Ми ти, ако си сложиш в банята и гардероба с костюмите - и тях ще оплискаш. Инак, на тоалетната чиния, нищо и няма - тя за това е направена.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                                Аз пробивах с този инструмент. [ATTACH=CONFIG]931498[/ATTACH]
                                Точно това имам и за мойте цели плочките за стената си ги проби без проблем но теракота за пода не може да го надраска дори. Бахти работата. Даже диамантения диск на флекса се озорва да ги реже, реже ги до някъде и в един момент плочката се чупи.

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Нещо не ти разбрах идеята, но като става дума нещо да изрязваш квадрати - оформи квадратен отвор и сложи допълнителна декоративна капачка. Има ги всякакви варианти, но ако отворът е на средата на една плочка, независимо от формата му, оттичането си е същото. Сифонът е добре да бъде между четири плочки, като наклонът им е и по-голям от на останалата част от настилката.
                                Инак за дупката, като толкова не става (чудна работа все-пак), потърси из каменарските фирми, те масово предлагат рязане, шлайфане, оформяне на кантове и под. - все някоя, ще предлага и услуга "отвор".

                                Ще срежа една четвърт от плочката която е 30см и в този квадрат искам да пробия дупката от там нататък другите четири ще си тръгнат с отчупените ъгли на там. Равната повърхност на сифона ще е малка.
                                Последно редактирано от disko04; 28-09-17, 13:49.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X