Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Ми ти, ако си сложиш в банята и гардероба с костюмите - и тях ще оплискаш. Инак, на тоалетната чиния, нищо и няма - тя за това е направена.
    Чудех се аз кой ги прави такива бани, дето, за да се изкъпеш, трябва да седнеш на тоалетната ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

      Някой, който като ги направи, трябва и да ги продаде.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        Точно това имам и за мойте цели плочките за стената си ги проби без проблем но теракота за пода не може да го надраска дори. Бахти работата. Даже диамантения диск на флекса се озорва да ги реже, реже ги до някъде и в един момент плочката се чупи....................
        Режа много отвори във всякакви плочки и ползвам боркони за ъглошлайф . За да се получи правилен наклон в мокро помещение задължително се започва с лепенето от сифона . Аз лично събирам четирите плочки с планираната фуга и маркирам едновременно на всичките . След това режа и отново ги нареждам за да проверя какво се е случило . Ако искаш да получиш отвора в центъра на една плочка , първо се реже отвора за сифона и след това плочката се реже на машина за сухо рязане по диагонал . Може и първо да се бележи отвора и да се раздели по диагонал . Този метод е приложим когато няма корони или сифона е много голям . По този начин от една плочка получаваш четири абсолютно еднакви парчета и задължително предварително трябва да бъдат белязани че се получават все пак малки разлики. Много важно условие преди започване на работа да се проверят наклоните и ако се налага да се оформят предварително . Лепенето с големи количества лепило или по нашенски на мистрия не е особено правилно и лесно . Препоръчителните наклони са мин 1% ( на 1 м - 1 см разлика ) до 2 % ( на 2 м - 2 см разлика ) . По-големи вече не са препоръчително за да се избягват травми . Особено важно е да се изпълнят и мерки за хидроизолация на мокрите помещения .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

          Много благодаря за професионалните съвети. Аз преди две години направих едната баня у дома и интуитивно (и осмислено) спазих съветите които даваш. И се получи добре. Сега правя втората и с недоглеждането че сифона е кръгъл сега трябва да излизам от положение. Боркорона за един отвор не мисля да купувам и за това търся някои да ми свърши работа. Та пак питам- някои да може да пробие правилен отвор с диаметър 9.5см в твърда плочка?
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

            Имам следното питане да не оформям нова тема.
            Сега съм с епоксидна фуга в баните по стените и съм невероятно доволен - няма цапане, потъмняване мухлясване и омокряне - абе перфектна е стои като току що поставена вече 3 години.
            Обаче на пода е обикновена фуга е уж от най скъпата но се мокри и сменя цвета.
            Сложих такава поради водното подово и линейните разширения.
            В следващото жилище искам епоксидна и на пода и с подово отопление
            Някой правил ли е и как става, как се обира температурното разширение?
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              Много благодаря за професионалните съвети. Аз преди две години направих едната баня у дома и интуитивно (и осмислено) спазих съветите които даваш. И се получи добре. Сега правя втората и с недоглеждането че сифона е кръгъл сега трябва да излизам от положение. Боркорона за един отвор не мисля да купувам и за това търся някои да ми свърши работа. Та пак питам- някои да може да пробие правилен отвор с диаметър 9.5см в твърда плочка?
              що не върнеш този сифон и да вземеш друг?
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                що не върнеш този сифон и да вземеш друг?
                Сложих го на пода и го залепих. Готов е за лепене на плочките. Всъщност на мен кръгъл ми харесва но не осъзнах на време проблема. Имах много странична работа около банята като водопроводи, канализация, парна инсталация и т.н. и не ми остана време да мисля за сифона, но сега вече опрях до него.
                Последно редактирано от disko04; 28-09-17, 17:19.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  Много благодаря за професионалните съвети. Аз преди две години направих едната баня у дома и интуитивно (и осмислено) спазих съветите които даваш. И се получи добре. Сега правя втората и с недоглеждането че сифона е кръгъл сега трябва да излизам от положение. Боркорона за един отвор не мисля да купувам и за това търся някои да ми свърши работа. Та пак питам- някои да може да пробие правилен отвор с диаметър 9.5см в твърда плочка?
                  Освен да срежеш една плочка през средата и по този начин да оформиш дупката . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161217_141811.jpg
Прегледи:1
Размер:701.0 КБ
ID:5767901
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                    ................................. [ATTACH=CONFIG]931570[/ATTACH]
                    Това е начина при който се оформя сифона от четири плочки и от всичките плочки се режат малки квадратчета . При този начин обаче не може напълно избягване на зазъбване . Колкото и малко да е мен лично ме дразни . Аз практикувам рязане на малки триъгълници от четирите плочки или при диагонално рязане на една плочка и разполагането на сифона в средата . По този начин и четирите ъгли на сифона си съвпадат с фугите на плочките и отделно се получава по-лесно наклона . Отделно сифона може да бъде разположен и на диагонал на стените а плочките да не са диагонално .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      Това е начина при който се оформя сифона от четири плочки и от всичките плочки се режат малки квадратчета . При този начин обаче не може напълно избягване на зазъбване . Колкото и малко да е мен лично ме дразни . Аз практикувам рязане на малки триъгълници от четирите плочки или при диагонално рязане на една плочка и разполагането на сифона в средата . По този начин и четирите ъгли на сифона си съвпадат с фугите на плочките и отделно се получава по-лесно наклона . Отделно сифона може да бъде разположен и на диагонал на стените а плочките да не са диагонално .
                      Но по този начин отвора не става кръгъл, или аз нещо не разбирам?
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        Но по този начин отвора не става кръгъл, или аз нещо не разбирам?
                        При кръгъл сифон трябва кръгъл отвор ..................... Говорех за снимката и за още една възможност .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          Това е начина при който се оформя сифона от четири плочки и от всичките плочки се режат малки квадратчета . При този начин обаче не може напълно избягване на зазъбване . Колкото и малко да е мен лично ме дразни . Аз практикувам рязане на малки триъгълници от четирите плочки или при диагонално рязане на една плочка и разполагането на сифона в средата . По този начин и четирите ъгли на сифона си съвпадат с фугите на плочките и отделно се получава по-лесно наклона . Отделно сифона може да бъде разположен и на диагонал на стените а плочките да не са диагонално .
                          Едно видео по темата https://www.youtube.com/watch?v=UIA_YFYxxR4
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                            Здравейте,

                            Още веднъж благодарности на колегата Пенчо. Имам повод да го почерпя.
                            Човека който ми препоръча - Жоро, се оказа много добър в професията си, пък и свърши всичката работа точно както аз исках!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X