Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

    Здравейте,

    да поизтупам темата. Планирам ремонт на банята, но съм твърде беден да правя баня всяка година. Искам да стане от първият опит.
    Ако има колега/екип, който може да ми препоръчате, наистина ще Ви бъда много благодарен. За региона на София става въпрос.

    Поздрави!

    Коментар


    • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

      Първоначално публикуван от Onzi Преглед на мнение
      Здравейте,

      да поизтупам темата. Планирам ремонт на банята, но съм твърде беден да правя баня всяка година. Искам да стане от първият опит.
      Ако има колега/екип, който може да ми препоръчате, наистина ще Ви бъда много благодарен. За региона на София става въпрос.

      Поздрави!
      Питай Жоро ВеИкато 0896 820808.
      На мен 2 броя ми направи.

      Коментар


      • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

        Благодаря,


        Свързахме се!

        Коментар


        • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

          Миналата година къртихме една баня, правена половината с теракол от Ангро, другата половина с флекс теракол на Боро. При едно земетресение в София панеляка мръдна и всичко стана в пукнатини, та трябваше всички плочки да се изкъртят и всичко да се направи наново.
          Там, дето е с Ангро, майсторите го събориха за 1 час. И като се започна къртенето на флекс теракола...два дена. Няма отлепяне, няма къртене...въобще нищо освен мъка няма там. Беумно здрав материал. Огромна е разликата.
          За сифона....избягвай пласмасата. Може да си причниш голямо страдание с нея.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            ...
            За сифона....избягвай пласмасата. Може да си причниш голямо страдание с нея.
            Какъв е проблемът на пластмасовия сифон? Аз имам кофти опит с алуминиевите.

            На работата ми в тоалтната, сифона започна да се навдига, ама много. Заедно с плочките. Все едно, че къртица копае отдолу. При аутопсията се оказа, че алуминиевият сифон е силно корозирал. Целият се е раздул като дунапренена гъба и от там повдига плочките. Сифонът е слаган преди 15 години.

            Лошото е, че и в къщи имам същият проблем. В тоалетната, същият алуминиев сифон, отново е взел да се раздува. И той е слаган преди 15 години.

            По-интересното е, че в банята отново съм със същия сифон, но той е доста по-запазен. Вероятно, защото постоянно е мокър и тече вода през него.

            Та ще къртя да сменям сифона в тоалетната и мислех да слагам пластмасов. Интересувам се какъв им е проблема и ако не е пластмасов или алуминиев, имали други вариянти за сифон?
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

              Алуминий категорично няма място по канализация. Плаши се от основи - сапуна и препаратите за отпушване са основи.

              Чугунен или месингов е най-доброто. Ама понеже "месинг" в днешно време е много широко понятие, трябва да купиш някакъв марков, а там цената е неприятна.

              Пластмасовия е компромис, но пак по-добър компромис от алуминиев. Ако е читав. Там е работата че от топло и студено се раздува и свива - никога няма прилепване към цимента около него. Може и да напука плочките около себе си заради това си свойство. А няма как да го заровиш дълбоко като PVC тръбите че да има достатъчно цимент около него, който да го държи да не прави пакости.

              ...всъщност почти съм сигурен че алуминиевия ти сифон е бил от цам. Ама все тая - и двете не стават. Не и за това. Всъщност не знам дали въобще алуминия има място по ВиК инсталациите.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                Пластмасов, в Пловдив трябва да има фирмен маг на Минера.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                  Месингови и бронзови сифони няма от едно 50-60 години. Чугунен е максимума възможен понастоящем - много трудно и много рядко (аз събирам изхвърлени и ги предлагам на "избрани"). Пластмасата е наложеният компромис. Алуминий - в никакъв случай.
                  Турбо-модерните "линейни", са невероятна глупост (говоря като концепция, без значение материалът).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                    Още с първото търсене:
                    http://www.sanex.bg/node/6749

                    Не че съм купувал скоро, де.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                      Много добре ги знам тия. Сега го питай "Танушев", защо е боядисан този месингов сифон, а за да е цялостна картинката - попрестържи боята...

                      ПП
                      А решетката от неръждама стомана, е щанцована ламарина 0,8 (да не е и 0,6).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                        Хубаво де - ето ти и небоядисан:
                        http://smesitel-bg.com/%D0%BF%D0%BE%...-%D1%8450.html

                        Намирам и някакви чугунени на KESSEL.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          ... Турбо-модерните "линейни", са невероятна глупост (говоря като концепция, без значение материалът).
                          8-годишният ми ежедневен опит при използване на "невероятната глупост" говори против тежката ти присъда.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20170928_102120-001.jpg
Прегледи:2
Размер:141.6 КБ
ID:5767828

                          Само дето "майсторът", който го слага, го гледаше като голям камък и му хвърли голямо чудене какво да прави с това животно, щото за 20+ годишния си опит не бил работил с такива. Не че към изделието нямаше подробно обяснение с картинки като за американска блондинка ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            На едната баня сложих такъв и съм доволен защото силно разпространените пластмасарки не ми вдъхват доверие. За другата баня която сега правя, купих подобен но в бързината не прецених че е само кръгъл, тоест без квадрата и сега се чудя как да изрежа плочката по окръжноста така че да стане добре. Диаметъра е 9см, и въпроса ми към професионалистите като Тайгърхънтара например е, как да изрежа качествено плочката. Решил съм да отрежа по малъкм квадрат от плочките за пода и да го разпробия, така да заместя липсващия метален такъв. Проблема обаче е че теракота за пода е супер твърд на Фиоре някаква керамика. Има ли кой или къде да ми свърши тази работа срещу заплащане?


                            П.П. Цената на линейните ме скандализира.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Хубаво де - ето ти и небоядисан:
                              http://smesitel-bg.com/%D0%BF%D0%BE%...-%D1%8450.html

                              Намирам и някакви чугунени на KESSEL.
                              Този не е рогов, водата в него, в отоплявано помещение, се изпарява за часове, освен това е много "плитък" - шийката на последващия фитинг, винаги е в конфликт с плочките.

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              8-годишният ми ежедневен опит при използване на "невероятната глупост" говори против тежката ти присъда.

                              [ATTACH=CONFIG]931470[/ATTACH]

                              Само дето "майсторът", който го слага, го гледаше като голям камък и му хвърли голямо чудене какво да прави с това животно, щото за 20+ годишния си опит не бил работил с такива. Не че към изделието нямаше подробно обяснение с картинки като за американска блондинка ...
                              Майстори секви, но не те са проблема - все се намира кой да свърши работата (и твоя не е останал немонтиран - нали).
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Този не е рогов, водата в него, в отоплявано помещение, се изпарява за часове, освен това е много "плитък" - шийката на последващия фитинг, винаги е в конфликт с плочките.
                                Не бих казал, помещението е отоплявано и то добре, не се изпарява и с дни (пък и банята е ежедневно ползвана). Аз не съм професионален майстор но го монтирах абсолютно наравно с плочките без конфликти. А това че е плитък е така но на мен такъв ми трябваше задължително.

                                За новия кръгъл обаче чакам съвет.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X