Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален покрив на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • drukman
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    В грешка си! Нищо не съм решил. Най-малкото защото още не съм стигнал до сметката с калкулатора, която ще има немалка тежест за решението.......
    Чаво, Фърли го тоя калкулатор.
    Две неща направих с калкулато. Вратите и паркета.
    Цял живот ще са ми трън в гъза.
    Икономисах 4-5000 лв. и си скъсах нервите при монтажа. Вратите още не са довършени.

    Прави го така, че да те кефи.
    Ако не те кефи, значи не е за тебе, па ако ще подарък да е.

    Остави коментар:


  • CAESAR
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Тънкостта в разкроя идва оттам, че производителя щампова керемидите от "безкраен" лист ламарина и при разкрой по поръчка крои листовете с различна дължина спрямо покривният план и фирата е само триъгълник, а не трапец (триъгълника плюс останалата част от листа, ако се купуват листа от склада с фиксирана дължина).

    Остави коментар:


  • venciru
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
    ....... Кажи му разкроя да го знае - човек се учи цял живот (и аз днес научих някои неща от професията и не се срамувам от това). В интерес на истината - повечето битумни керемиди също имат посока и въпросът с фирата не отпада, макар и на пръв поглед по-малко. Разлика в цената с металните няма много (или даже въобще няма с по-качествените материали) но като краен продукт няма нищо общо.
    Благодаря за информацията и ако е вярно това с малката разлика, и аз ще мина на "метален" вариант на по-късен етап. Че става въпрос за около 130 кв.м. покрив, без да се смята с височината на пирамидата. Защото, както казах, и аз съм се насочил към такъв по принцип. Не съм се консултирал обаче дали може да се постави директно върху битумните. Иначе явно за поръчката с разкрой при производителя не е наясно май....
    Лек и успешен ден!

    Остави коментар:


  • dimich87
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Специално за металните керемиди при рязане под ъгъл, се изхвърля този ъгъл. При ЛТ ламарината нещата се ползват на 100%. Аз преди няколко години си правих навес с ЛТ ламарина и едната страна е под ъгъл. Хваща 4 листа ламарина този ъгъл. Така вземах две 6м ламарини. Очертах си ъгъла и размера. Първата имаше нужда от съвзем малко отрязване и парчето отиде последно. Втората я срязах пак под ъгъл и двете парчета едно до друго паснаха. Не съм хвърлял нищо. Само че ЛТ ламарината няма значение на посоката. Правят я на какъвто размер поискам и ми харесва че няма снаждане по дължина. Отделно че носи известен товар и не изисква толкова солидна конструкция.
    Комшията ще строи сега до гаражите ми и мисля да ги покрия пак с ЛТ ламарина и да се получи подпокривно пространство.

    Остави коментар:


  • CAESAR
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
    С думата "майстор" просто заместих "строителен инженер, собственик на фирма занимаваща се 19 години с хидроизолации на покриви и покривни конструкции на къщи, вили, блокове, кооперации и т.н., чийто телефон ми бе даден от приятел, останал много доволен от извършения ремонт на неговата кооперация и от толерантноста му впоследствие при решаване на възникнали проблеми". А пихме кафета защото той не пие алкохол (даже и бира), не пуши и не консумира месо.
    Виждаш ли, колега, когато не се дефинират изначално нещата каквито са как не се получават и адекватни отговори. С понятието "майстор" (в случая) ти приравни един инженер с 19 години опит до обикновен мангал наблюдавал изливане на бетон и можещ да забие до 4 пирона с тесла без да се удари. Аз затова се противя да се ползва понятието "майстор" защото априори никой не може да бъде сигурен какъв субект се крие зад него и доколко му е меродавно мнението. В такъв случай половината ми писание няма стойност в конкретния случай а само по принцип. Това, което той ти го е казал е вярно, но не е цялата истина. Кажи му разкроя да го знае - човек се учи цял живот (и аз днес научих някои неща от професията и не се срамувам от това). В интерес на истината - повечето битумни керемиди също имат посока и въпросът с фирата не отпада, макар и на пръв поглед по-малко. Разлика в цената с металните няма много (или даже въобще няма с по-качествените материали) но като краен продукт няма нищо общо. Пожарникарите силно препоръчват когато се пускат в близост фойерверки да има един дежурен от компанията да гледа дали някой ще падне върху битумен покрив, че практиката е доста богата за предизвикване на по-голям фойерверк.
    Успех!

    Остави коментар:


  • venciru
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
    С това изречение са започнали проблемите на над 99% от хората, които сетне се вайкат по форуми и софри...
    С думата "майстор" просто заместих "строителен инженер, собственик на фирма занимаваща се 19 години с хидроизолации на покриви и покривни конструкции на къщи, вили, блокове, кооперации и т.н., чийто телефон ми бе даден от приятел, останал много доволен от извършения ремонт на неговата кооперация и от толерантноста му впоследствие при решаване на възникнали проблеми". А пихме кафета защото той не пие алкохол (даже и бира), не пуши и не консумира месо.

    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
    Мнооого, ама колко? Сметна ли ти я? Или "майстор" (абе защо продължавате да ги наричате майстори??? Майсторско свидетелство показа ли???) тип "самстрой" му е трудно да смята... Не ти ли каза, че ако си поръчаш разкроя на покрива във фирмата производител това "мноооого" на практикса може да се окаже, че не е баш "мнооого"? Ама откъде да знае... Той като всеки един "майстор" без изключение знае прекрасно от кои дерета вода да ти донесе, за да му поръчаш това, което поне малко от малко може да прави, щото другото...
    Не ми е показал "майсторско свидетелство". Не ми е смятал фирата. И не ми е казал "че ако си поръчаш разкроя на покрива във фирмата производител това "мноооого" на практикса може да се окаже, че не е баш "мнооого"". Пък и откъде ли ще знае - виж по-горе.....Пък и аз , дето не съм строителен инженер, за толкова години работа щях "поне малко от малко" да се понауча отчасти да го правя. Просто потвърди моите предположения, че мет. керемиди имат посока и отрязаните парчета няма да могат да се използват директно на друго място.
    Този и предишния ми пост са БЕЗ никакви претенции за компетентност, достоверност! Просто споделих. Извинявам се на всички по опитни - с или без майсторски свитетелства, инженерни дипломи (в строителната област, че и аз имам, ама не в такава) и прочие, за намесата ми в тази тема.
    Апропо - много рядко се оплаквам (вайкам) от каквото и да е, независимо на маса или във форуми.
    Успех на колегата с взимането на решение и с изпълнението му!

    Остави коментар:


  • Макавеев
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Още съм на етап "строителство" . Положението не се е променило много от тогава , и изключение на едни 10 см изолация.
    Ако трябва да започвам отначало , пак бих го направил с "метални керемиди"
    Несравнимо е удоволствието когато вали дъжд , при градушка - частичен оргазъм.... :- ))))
    Разбира се трябва да се довърши. Ще изглежда по различен начин.
    120 кг. съм , ходя спокойно върху покрива , разбира се внимавам къде стъпвам.
    Така се случи , че двата ската са от различен производител . И двете фирми ги кълцат тук , в София.
    Едните са с една идея по добри откъм огъване . Разбира се , положението може да се е променило оттогава.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0240.jpg
Прегледи:1
Размер:211.3 КБ
ID:5642338

    Остави коментар:


  • CAESAR
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
    .... Идва един майстор, гледа, пихме кафета, говорихме...
    С това изречение са започнали проблемите на над 99% от хората, които сетне се вайкат по форуми и софри...

    Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
    .. Имаше предвид, че покривът е четири скатен и ще има мноооого фира...
    Мнооого, ама колко? Сметна ли ти я? Или "майстор" (абе защо продължавате да ги наричате майстори??? Майсторско свидетелство показа ли???) тип "самстрой" му е трудно да смята... Не ти ли каза, че ако си поръчаш разкроя на покрива във фирмата производител това "мноооого" на практикса може да се окаже, че не е баш "мнооого"? Ама откъде да знае... Той като всеки един "майстор" без изключение знае прекрасно от кои дерета вода да ти донесе, за да му поръчаш това, което поне малко от малко може да прави, щото другото...

    Остави коментар:


  • venciru
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    И аз се каня да правя препокриване. Не че тече, ама..... Идва един майстор, гледа, пихме кафета, говорихме. Та за металните покриви (такъв искам и аз) каза, че за моя покрив ще е доста скъпо. Имаше предвид, че покривът е четири скатен и ще има мноооого фира. Съветът му беше ако все пак реша да правя нещо да е още един слой битумни върху старите такива. Било много добро решение - дълготрайно, евтино и леко. Моят покрив е така наречения "студен покрив" - вентилиран, с изолация над тавана на втория етаж.
    Така че като се замисли човек, наистина е важно какъв е покривът - дву или четири скатен

    Остави коментар:


  • tef4o
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
    Напротив, плътността на цинка ...
    A сега де... Прав си, проверих току-що, интересно що на мен ми беше останало в главата друго... сори за подвеждането!



    Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
    Може да не е точно по темата, но понеже...
    Относно РуФлекса - имал съм взимане-даване с това преди години, когато тъкмо се канеха да започват да го внасят тук и останах с много добри впечатления. Ако не са олабили качеството, би трябвало да нямаш ядове.

    Остави коментар:


  • дядо владо
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Дедо... как цинк бе? Това ТЕЖИ!
    Нова имАл, това краднАл (този от който купих къщата), това поставИл.
    Покрива е не захванат за къщата и съм го виждал поне веднъж да се рее на около метър над зида, цинка се къса, има течове.......поне натрупах опит в експлоатацията.

    Остави коментар:


  • emil5koff
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Може да не е точно по темата, но понеже пишеш, че още не си решил твърдо, ще споделя опит.Миналата година и ние имахме подобни терзания за избор на покритие на вилен покрив.Разбира се, обичайните изисквания-да е евтин и траен, да се монтира бързо и по-възможност, от средно технически грамотни лица (ясно защо)!Та, след много чудене изборът падна на -"гибкая черепица"!?Даже не бях чувал за такива, гъвкави битумни керемиди на RUFLEX произведена в Русия, внасяни и продавани у нас.Малко снимки:
    Обекта:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0020[1].jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5641986
    Изпълнението:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-5bd163b42916c0b493b3124c394a011f565aaa74a0f696a9ed8421e10aaa5b1a-V[1].jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5641987
    В момента:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-686bd49df1641b8d818ce0ca29c30b7714db206b96218f8a584ae6b87e93faff-V[1].jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5641988
    И едно клипче, как се прави:
    https://www.youtube.com/watch?v=4BaXg5tjZeY

    Остави коментар:


  • veskov
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
    ... а на старата и слагам по един грунд на 2г и за сега се държи, но пък тя е по дебела от новата
    Тя, а покритието и е по-равномерно. Сложи последния път от това, дето специалните групи мажат стълбовете на енергото и го оставяй на поколенията.

    Остави коментар:


  • piron45
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Дедо... как цинк бе? Това ТЕЖИ!
    Напротив, плътността на цинка е по ниска от тази на желязото и наистина на времето се е ползвала цинкова ламарина за покриви/улами и др/ и улуци. Като ученик си спомням че се пробвах да пека чушки на такава ламарина и тя взе че се разтече върху огъня и се наложи скоропостижно да спасявам чушките

    Остави коментар:


  • piron45
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    За срокове и цени ще мога да говоря, когато мога да се обадя на хората и да ми кажа "Те това е чертежчето на покрива, кажете какво и за колко може да ми предложите."

    тел.0877053091 Вадим Владимиров има фирма за покриви. Не познавам хората и не им правя реклама, но съм виждал доста изящно направени покриви от тях и то не само външните покрития , но и конструктивно.

    Иначе по темата, моят покрив е с гофрирана ламарина на листове. Имам и от старата от преди повече от 20г и нова от преди 5г. Новата си е още лъскава, а на старата и слагам по един грунд на 2г и за сега се държи, но пък тя е по дебела от новата. Нямам проблеми с покрива.
    Последно редактирано от piron45; 15-02-15, 12:43.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X