Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален покрив на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • gucko
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
    Добре, нека да помислим кой друг вид покривна конструкция, със съизмерими експлоатационни качества и цена, би имал по-предпочитано поведение при пожар?
    Все пак за пожара няма вина термопанела.
    Например термопанел с пълнеж от каменна вата. Друг съизмерим вариант е послоен монтаж - ламарина/вата/ламарина, при който обаче има много специфични детайли.Покрива на тенис корт Малееви е изпълнен по този начин. На снимката е само вата с фолио(има и такъв вариант) , на кортовете е същото, само че в добавка има още една ламарина под ватата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:astronn.jpg
Прегледи:1
Размер:20.0 КБ
ID:5808874

    Остави коментар:


  • s_s1
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    А ако покрива беше с дървена конструкция и стиропор за изолация по-малко пожароопасен ли щеше да бъде?

    Остави коментар:


  • D.Dimitrov
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Гледайки новините през последната седмица се сетих за горното ...

    След пожара в цеха във Войводиново (изпълнен с термопанели) ...

    [ATTACH=CONFIG]981391[/ATTACH]

    От един друг форум ...
    Добре, нека да помислим кой друг вид покривна конструкция, със съизмерими експлоатационни качества и цена, би имал по-предпочитано поведение при пожар?
    Все пак за пожара няма вина термопанела.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
    ...Спрял съм се на полиуретанови сандвич панели, имитация на керемиди. ...
    Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
    Обсъжданите панели въобще не са за пренебрегване. Дори ми е трудно да открия сериозни недостатъци спрямо други покривни системи по отношение на основни показатели като тегло, топлоизолация, водонепропускливост, лекота на монтаж и лесна поддръжка. ...
    Гледайки новините през последната седмица се сетих за горното ...

    След пожара в цеха във Войводиново (изпълнен с термопанели) ...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.png
Прегледи:1
Размер:198.6 КБ
ID:5808868

    От един друг форум ...

    Като пожарникар съм гасил постройки с панели запълнени с полиуретанова пяна. Гори хубаво, явно и скрито. Трудно се прекъсва, продуктите на горене са силно токсични...красота.


    Дори и пожара да е в съседство, пяната се топи и остава една коруба биеща на кухо.

    Застрахователите не желаят да застраховат сгради с PUR/PIR или пък предлагат много ниско застрахователно покритие и инвеститорите се насочват към панелите с каменна вата.

    Остави коментар:


  • gucko
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Бива си я тая система отводняване а ? На всичкото отгоре рабт'и под хоризонтал, демек без никви наклони. Ще задържа и снега Натиснете снимката за да я уголемите

Име:система улуци.jpeg
Прегледи:1
Размер:9.1 КБ
ID:5801359 Нема по убава снимка.

    Остави коментар:


  • rosen_offroad
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Що да няма кой да ги изработи?
    Тръгваш по фирмите в твоя град и намираш.
    За Варна Диана и Мухтаров имат разни щанци за ламарина.
    Е няма да е много евтино ама....


    Остави коментар:


  • faster
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Обръщайте отгоре листове с права ламарина по билото ,силикон при коването с винтове върху ребрата ,фукайте яко пяна и това е.Все едно ще се сглобява космически кораб,деа!

    Остави коментар:


  • v.kostov
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Да попитам знаещите, какъв трябва да е минималния наклон на едноскатен ламаринен покрив с дължина 6 метра ? На навес за автомобили и други гаражни нужди.....

    Остави коментар:


  • davc
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
    Нали обясних че няма да ги направят с гърбиците...
    Ама ти очакваш някой да е в състояние да ти щанцова ламарина, огледално повтаряща конфигурацията на билото!?
    Това и по телевизията го няма...

    Остави коментар:


  • veskov
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
    130лв?
    8.50лв/ метър?! Нали обясних че няма да ги направят с гърбиците... а огъват права ламарина под градус - нещо кеото и аз мога да си направя... и се отказахме.
    Горелка имаме!
    За чий ти е горелка? Трябват ти ленти от пряво поцинковано тенеке, сгънато с твоя ъгъл. Останалото (хпс, полиур.лепило, битомн хидроиз, тунинг пирони и тн) са екстри, без които пак ще надживее досегашния градеж. И 130 не го определих аз.

    Остави коментар:


  • kbot
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Има готови огънати, от поцинкована ламарина. Например: 2 метра надциглена пола за покрив е 7 лв. и малко и трябва да пасне.
    На навес пяна не му трябва. По-добре да се проветрява. Тя пяната и без това ще замине и само може да стимулира ръждясването..

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
    ... огъват права ламарина под градус - нещо кеото и аз мога да си направя... и се отказахме.
    Горелка имаме!
    Що ли ме съмнява, че можеш да си огънеш читаво по-големи парчета. Неотдавна си правих шапки за комините със сравнително малки парчета ламарина. Е, нямаше начин с подръчни средства да мога да ги отрежа (за тази ламарина не се препоръчва ползване на флекс, а с ножица щях да ги наръфам като куче) и огъна така добре, както ми ги направи човек, който се занимава с улуци и т.п. ламаринени изделия и има съответните машини.

    Остави коментар:


  • hakama
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Широки поли и ще ги хванат отгоре надолу, има и достатъчно разновидности с всякакви уплътнители. Ако са мераклии хпс -а е без пари, за секунди се режат запълващи профили, полиуретан и ни вее ни духа. Но ще е маалко зор, щом 130 пари е скъпо.
    130лв?
    8.50лв/ метър?! Нали обясних че няма да ги направят с гърбиците... а огъват права ламарина под градус - нещо кеото и аз мога да си направя... и се отказахме.
    Горелка имаме!

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Нещо не разбирам какво точно имаш предвид. Стандартен лист ламарина е метър на два - и напряко, и надълго да се крои, все ще е на няколко части. Ама и все ще е повече от осем и петдесет (лева) на метър (което в случая е спънката).
    Сори. Моя грешка. Аз не разбрах, че имаш предвид цената. Е от ич без пари няма да стане.

    Остави коментар:


  • davc
    отговори
    От: Метален покрив на къща?

    Нещо не разбирам какво точно имаш предвид. Стандартен лист ламарина е метър на два - и напряко, и надълго да се крои, все ще е на няколко части. Ама и все ще е повече от осем и петдесет (лева) на метър (което в случая е спънката).

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X