Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален покрив на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
    Новите метални изглеждат много добре,леки, бързо се работи. Но дори и една малка драскотинка при пренасяне, монтиране..и т.н и корозията тръгва. Кога обаче е друг въпрос. наблюдавам няколко такива къщи наблизо в махалата. Едната е на около 15 години, а покрива е като току що сложен. Ако сега ми се наложи да правя покрив бих сложил или метални или пясъчно-полимерни(трудно се намират качествени към днешна дата).
    +1 за тях. Аз съм с такива от няколко години, 18 кг./кв.м., визия 1 към 1 с Брамак класик про,цветове от класически, тъмночервено, тъмнозелено до почти черно, много трудно се чупят(сложихме една на земята и минаха с натоварен камион върху нея 6-7 пъти докато се счупи), цената беше 12 лв. за кв.м., като в 1 квадрат има 9,5 бр. Много прецизна изработка, редят се като "Лего"(сам си ги поставях, защото "майсторите" като чуха "полимерни" и се отказаха) . Могат да се захващат с пирон или видия за основата, режат се с диамантен диск, защото са пясъчно-полимерни(заради пясъка в тях). За няколкото години на покрива не са мръднали, стоят като нови, не задържат сняг - в момента който спре да вали снега се свличаше надолу и след първата година на експлоатация сложих скоби против свличане за да не отнесе улуците. До момента са издържали няколко бури със много силен вятър и няма проблеми(само един паднал капак, който съм забравил да му сложа видията, но си го сложих на мястото вече с видията и до там).
    Надявам се да съм бил полезен. Ако има въпроси-насреща съм.

    Коментар


    • #32
      От: Метален покрив на къща?

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Чаво, цех за газирана вода ли ще правиш? Или текезесарски навес.
      Нема мотив който да ме накара да турим тенекиен покрив на къщата в която ще живея. ...
      Ще правя нещо на един стръмен баир, дето хем е по-далеч от складове, хем трябва да правиш сметка с какво караш материалите, че не всичко може да стигне до там. Поради което си мисля, че няма да е все тая дали трябва да закарам 5 тона или 500 кг ...

      Първоначално публикуван от Shoni (Румен Минчев) Преглед на мнение
      +1 за тях. Аз съм с такива от няколко години, 18 кг./кв.м., визия 1 към 1 с Брамак класик про,цветове от класически, тъмночервено, тъмнозелено до почти черно, много трудно се чупят ...
      На книга изглеждат добре, но май не са малко мненията като изказаното по-горе:

      ... трудно се намират качествени към днешна дата ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: Метален покрив на къща?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Поради което си мисля, че няма да е все тая дали трябва да закарам 5 тона или 500 кг ...
        То накрая ще се окаже, че това ти е цялото съображение. Баси керемидите, като че ли всяка сутрин ще ги караш и всяка вечер ще ги откарваш
        Последно редактирано от davc; 13-02-15, 08:25.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #34
          От: Метален покрив на къща?

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          То накрая ще се окаже, че това ти е цялото съображение. Баси керемидите, като че ли всяка сутрин ще караш и всяка вечер ще ги откарваш
          +1 Транспортните разходи ще са ти еднократни, докато конструкция, визия, надеждност ще са ти поне за 20+ годинки.
          Даваш си сметка предполагам, че тук всеки хвали каквото на НЕГО му харесва, а какво на ТЕБ ти харесва е друга бира
          Успех с избора!

          Коментар


          • #35
            От: Метален покрив на къща?

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            То накрая ще се окаже, че това ти е цялото съображение. Баси керемидите, като че ли всяка сутрин ще караш и всяка вечер ще ги откарваш
            В същност, това е коментар от човек от бранша, който се занимава само с покриви:

            ... особено на тази височина, бих препоръчал метални керемиди. ...
            Пък и само транспортните съображения да са при равни други условия та що? Един път ще карам това, един път - онова, от тук стотарка, от там стотарка ... Неброени пари нЕма!

            Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
            +1 Транспортните разходи ще са ти еднократни, докато конструкция, визия, надеждност ще са ти поне за 20+ годинки.
            Даваш си сметка предполагам, че тук всеки хвали каквото на НЕГО му харесва, а какво на ТЕБ ти харесва е друга бира ...
            Не мисля, че при наличните продукти визията ще е сериозен проблем, а и въпросът ми не касае този показател, който е чисто субективен. Темата е именно заради това да събера впечатления относно надеждност, плюсове и минуси.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-02-15, 08:35.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: Метален покрив на къща?

              Е, ти без въобще да закараш керемиди няма да минеш, та стотарките са си обречени (па и ако са надаш на стотарки - къща нема да имаш ).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: Метален покрив на къща?

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Е, ти без въобще да закараш керемиди няма да минеш, та стотарките са си обречени (па и ако са надаш на стотарки - къща нема да имаш ).
                Ако само ще си чешем езиците и ще се упражняваме в красноречие - по-добре да не пишем.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: Метален покрив на къща?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Какви са плюсовете и минусите на едно такова решение за планинска къща (~1400 м н.м.в.) спрямо вариантите с бетонни/керамични керемиди?

                  Това, което се сещам в плюс е в пъти по-малкото тегло, което би позволило по-олекотена конструкция на покрива. От възможните минуси бих се притеснявал за възможна корозия, въпреки че по-новите решения се рекламират с комбинирана антикорозионна защита (поцинковане + някакви синтетични покрития).
                  Чавдаре, ако летиш в хубаво време със самолет над южната част над Турция ( на север е друго), Грузия и около Кавказ е пълно с малки селца на който покривите отразяват слънчевите лъчи. В Баку много стари сгради са с ламаринени покриви, стените са облицовани с варовиков камък но покрива е дървен обшит с ламарина. В последните две -три години изцяло ги подмениха с нова дървена конструкция и ламарина- главно да запазят архитектурният изглед на града. Когато за първи път си търсех да наема апартамент там един грузинец ме посъветва да не наемам апартамент на последния етаж- нямало добра топло изолация. Отделно години съм прекарал по разни фургони от сандвич панели ( независимо турско, дубайско или немско производство) вътре си е зимата студ, лятото -жега.Но това бяха временни офиси и никой не иска да харчи излишни пари.
                  В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                  В. Иванов

                  Коментар


                  • #39
                    От: Метален покрив на къща?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    ....дали трябва да закарам 5 тона или 500 кг .......
                    Ako решиш, че ще е тенекиен, мога да ти оферирам 0.5мм дур хАлумин, педвиден да носи на основна и кисела баня. Поне няма да ръждаса нивгаш и е на цената на отпадъци.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #40
                      От: Метален покрив на къща?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      ...добре да не пишем.
                      ОК
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Метален покрив на къща?

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Ako решиш, че ще е тенекиен, мога да ти оферирам 0.5мм дур хАлумин, педвиден да носи на основна и кисела баня. Поне няма да ръждаса нивгаш и е на цената на отпадъци.
                        Коя печатница обра бе? На това бяха плаките на д. благоев
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Метален покрив на къща?

                          Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                          ... един грузинец ме посъветва да не наемам апартамент на последния етаж- нямало добра топло изолация. ...
                          Че то без добра термоизолация накъде?!? Такава е задължителна, без значение с какво покритие е покривът. Все едно бетонните керемиди ще държат топло през зимата.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Метален покрив на къща?

                            Без да се вкарвам в занаята, какво ми разказа един приятел. Махнал керемидите, понеже вдигнал надстройка и се притеснявал колко носят основите... Кремидите му били около 40 кг/м2... После направил основата на покрива от кофражни платна (предварително обработени). Ако не греша - под 20 кг/м2 му тежали... Отгоре им "пуснал" от оная, импрегнираната материя, на роки (извинявам се, че не ползвам термини)... 2 слоя... А върху нея - битумни керемиди... Под платната следва изолация от вата. Под ватата - дървена ламперия... Ей такива ми станаха очите, понеже покриви като чуя и знам кво съм и си патя...
                            Попитах го за технологията, понеже в селска къща, а живеят под ската...
                            Спят под този покрив с детето и жена си вече няколко години...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #44
                              От: Метален покрив на къща?

                              Не бъркайте обикновената поцинкована ламарина с металните покриви. Нито дрънчи, нито ръждясва. За разликата в теглото вече беше казано. Откъм естетика няма конкуренция. Откъм дълговечност-също. Качествения монтаж я гарантира.
                              Ето това е най-голямата преса за профилни метални керемиди. Намира се в София.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 218.jpg
Прегледи:1
Размер:163.8 КБ
ID:5641637
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 229.jpg
Прегледи:1
Размер:143.6 КБ
ID:5641638
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 230.jpg
Прегледи:1
Размер:92.3 КБ
ID:5641639
                              А така изглежда готов покрив, монтиран от същата фирма.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 191.jpg
Прегледи:1
Размер:164.5 КБ
ID:5641640
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 192.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:5641641
                              Мога да покажа още доста снимки от техни обекти, а също и да дам контакта на заинтересовани като гарантирам за хората и за работата им.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Метален покрив на къща?

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Че то без добра термоизолация накъде?!? Такава е задължителна, без значение с какво покритие е покривът. Все едно бетонните керемиди ще държат топло през зимата.
                                За да е добра топлоизолацията се смята комплексно и тогава се тегли чертата. Има много уловки. Въздушна междина също е топлоизолация но е въпрос и на конструкция. Ватата за топлоизолация е един от най спекулативните продукти в строителството защото плътността и качеството там са голям въпрос за истинност.

                                Всичко е въпрос на компромис и местна практика и обичаи. В Германия и Австрия ползват и дървени "керемиди" които всяка пролет ги почистват с телени четки, в Кюрдистан ползват ламарина, тя няма нужда от такава грижа. Къщата е душата на човек.
                                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                                В. Иванов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X