Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален покрив на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Метален покрив на къща?

    Този покрив е с класическа плоча от бетон, върху нея има 25-30 см. стиропор, после замазка и накрая е облечен с поцинкована ламарина през 1996 г. До тук минуси не съм открил.Като вали дъжд абсолютно нищо не се чува в стаите, също така не се напича вътре лятото, дори спим с одеяло и тогава.Преди няколко години започна да избива по малко ръжда на някои места където е огъвана ламарината, но ми отнема около час време на есен да ги грундирам.Четвърто поколение строителен техник съм, и родителите и дядовците ми не бяха привърженици на дървени елементи по покривните конструкции, а те имаха огромен опит в жилищното строителство.
    За сравнение, това лято сменяхме покривната конструкция на кооперацията в Трявна, която е построена 1965 г. и все си е имало я някой теч я някой проблем за оправяне.Около 300 кв.м. излезе около 25 хил. лв.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 29146.jpg
Прегледи:2
Размер:148.3 КБ
ID:5641538

    Коментар


    • #17
      От: Метален покрив на къща?

      Не съм наясно конкретната задача в какъв стадий е , затова пиша принципно-ако не е внесен конструктивният проект за одобрение, трябва да има ясна визия по въпроса с покритието, съответно натоварванията и тяхното поемане от елементите. От доста години покривните ст. б. плочи се избягват заради финансовото и теглово утежняване, обаче това води и до съответни адекватни мерки-конструктивни, шумо- и топлоизолационни.
      Тоест , ако няма покривна плоча/най-вероятно/ , а се избере метално покритие, то си мисля ще трябват и демпферни звукоизолационни мерки.

      Чавдаре, Ондувилата е 3 мм. и поради естеството и няма да се нарани от градушка.
      Смятам , че и наклона на покрива е фактор при избора.

      Коментар


      • #18
        От: Метален покрив на къща?

        Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
        Не съм наясно конкретната задача в какъв стадий е ...
        ...
        Ондувилата е 3 мм.
        Предпроектно изясняване на понятията с цел уточняване на заданието за проектиране.

        Това е някаква разновидност на ондулин-а, за който видях доста неласкави отзиви.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Метален покрив на къща?

          Има и метални с посипка - шума дори от градушка е по-малък в сравнение с обикновените керамични керемиди.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1271799109.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5641559
          А за рязането има два варианта - единия е да ти ги зарежат фабрично преди доставката (съгласно проекта на покрива), другият е на место с една специална електрическа ножица за метал - става без накъртвания и тем подобни. Грамотните монтажници са наясно и си имат всичко необходимо.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #20
            От: Метален покрив на къща?

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            А какви са тези отвори? Според мен трябва да са клапи, които изпускат само навън?
            Да, аз съм с такива и в момента на покрив с битумни керемиди. Ей така за всеки случай. Знае ли човек от къде може да се подпъхне ветреца.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              От: Метален покрив на къща?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Какви са...
              Доколкото разбирам, имаш предвид обичайна конструкция с покривка от метални елементи. Общо-взето, плюсовете и минусите откъм експлоатационни параметри се уравновесяват. Ако искаш да стане като хората (а не сайвантоподобие) и откъм разходи и време за изпълнение е едно към едно. Откъм облекчаване на конструкцията нищо не можеш да очакваш, защото масата на покритието е нищожна към масата на снежната покривка (особено на 1400м н. в.).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #22
                От: Метален покрив на къща?

                Защо не помислиш за термопанел?Ако си се насочил към към ментален покрив според мен това е следващата логична стъпка.
                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                GSM +359 895 236 182

                А Rhf +

                Коментар


                • #23
                  От: Метален покрив на къща?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  ... Откъм облекчаване на конструкцията нищо не можеш да очакваш, защото масата на покритието е нищожна към масата на снежната покривка (особено на 1400м н. в.).
                  До 5 кг/кв.м за металните срещу около 40-45 кг/кв.м. за бетонни и керамични. Едни 35-40 кила разлика на квадрат са си до 20% от натоварването от сняг (смятано на 200 кг/м2). На покрив 100+ кв.м. това си е към 4 тона разлика от теглото на покритието. Съвсем лаишки погледнато това не ми изглежда нищожно, ама може и да греша.

                  Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                  Защо не помислиш за термопанел?Ако си се насочил към към ментален покрив според мен това е следващата логична стъпка.
                  Термопанел не ми звучи смислено при положение, че подподкривното пространство вероятно ще бъде необитаемо/неотопляемо. А към момента още не съм се насочил твърдо към нищо. Ще има да се смята, като транспортните разходи няма да са маловажна част от сметките.
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-02-15, 21:31.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Метален покрив на къща?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    ...........

                    Това е някаква разновидност на ондулин-а, за който видях доста неласкави отзиви.
                    ....такива ще видиш за какъвто и вариант да избереш.А какви са конкретните отзиви?
                    Търси реални мнения.Ондулин сложихме за сефте някъде 98-а ,нищо му няма.А това е по-усъвършенстван продукт, със СЕ за сгради.Иначе , бих разгледал Брамак задължително, въпреки теглото му.Това е другият материал, с който не сме имали никакви ядове.

                    На каквото и да се спрете, ще са ти от полза няколко неща ,свързани с покрива, и е добре да са залегнали в проекта:
                    -гледай да те радва визията.
                    -да е вентилируем задължително.
                    -олуците да са безшевни.
                    -да има ревизионен изход/често се пропуска в проектите/.
                    -каквото и да залегне в проекта като покритие, може да го промениш в процеса на изпълнение-не е от елементите за заверки-относно визията.Разбира се , конструкцията трябва да може да понесе промяната.
                    -оразмеряването на покривната конструкция да е направено така, че да не губиш използваем обем в подпокривното- има различни решения на въпроса, а не гора от попове.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Метален покрив на къща?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      ...ама може и да греша.
                      Правилно предполагаш .
                      Едните керемиди са по-леки от другите, но не това е от значение, а това, че и едните и другите са пренебрижими като товар, сравнени с товара от снежната покривка.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Метален покрив на къща?

                        Аз ходя в къща с поцинкована ламарина (българска) от 1978 и още нищо и няма. Пак там стопанската сграда е с бетонни димитровградски керемиди, и там няма проблеми. Но нали се учим, че няма да орем като тате. Наклонът на различните покриви и той е различен. Аз съм за метал.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Метален покрив на къща?

                          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                          ... бих разгледал Брамак задължително, въпреки теглото му.Това е другият материал, с който не сме имали никакви ядове.
                          ...
                          Определено е вариант, който е в късия списък и дори по начало го оглавяваше. Визията е добра, както и отзиви от ползващи в района. Гледам обаче, че в същия район има и доста ламарина, макар и в по-обикновени варианти, а и от фирма, занимаваща се основно с покриви, изрично ми препоръчаха металните като основен вариант за планински район. Поради което търся и 2-о, 3-о, 5-о мнение. Пък накрая калкулаторът ще си каже.

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Аз ходя в къща с поцинкована ламарина (българска) от 1978 и още нищо и няма. ...
                          На някои обаче им има

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080037.JPG
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5641605

                          На други нищо им няма за 20-на години

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080027.JPG
Прегледи:1
Размер:175.6 КБ
ID:5641606
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-02-15, 22:02.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Метален покрив на къща?

                            Е, не!
                            Това на втората снимка е абсолютен кич с тия комини.
                            Направо е шут в очите.
                            Битумни керемиди обмислял ли си?
                            И по-стръмни скатове, като за планинска къща.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Метален покрив на къща?

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Е, не!
                              Това на втората снимка е абсолютен кич с тия комини. ...
                              То да му бяха само комините ...

                              А битумните никак не ми допадат като визия.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Метален покрив на къща?

                                Чаво, цех за газирана вода ли ще правиш? Или текезесарски навес.

                                Нема мотив който да ме накара да турим тенекиен покрив на къщата в която ще живея.
                                Баси. Тури и алуминова дограма



                                ПП Изключение е прогноза за 2-3метрова снежна покривка. Тогава увеличаваш рязко наклона и спестяваш улуците. Вртата се слага където не падат лавини. ..алпийско положение.
                                Последно редактирано от drukman; 13-02-15, 01:58.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X