Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преминавам на старите крушки с нажежаема жичка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Преминавам на старите крушки с нажежаема жичка.

    Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
    Гледам сайта на V-tec България за E27 - LED крушка, която да е около 600 лумена топла бяла светлина. Няма. Най-близка е тази, на 810 лумена - "LED Крушка - 10W E27 G95 Глобус Топло Бяла Светлина" за 15,25лв.
    Това е три пъти на цената на CFL лампа около и малко над 600 лумена!
    1. Зависи с какъв CFL сравняваш. Средната цена на тия, дето аз ползвах е 10-12лв. Скоро не съм гледал, но не вярвам същите да са паднали много под 10лв.
    2. Зависи каква LED крушка си купиш. "LED Крушка - 10W E27 A60 Термо Пластик Топло Бяла Светлина" струва 9.36лв с ДДС. Малко повече от хубавите CFL до скоро. Отделно - просто трябва да гледаш и ефективността. Има 12 ватови с 1055 лумена, което е 88 лумена на ват.

    Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
    Също така проверих един от SMD диодите -Epistar SMD5630, който се ползва на крушка "LED Крушка - 7W E27 A60 Термопластик Топло Бяла". Според спецификацията на производителя диода е 110-120 лумена на ват. Обаче при V-tec 7W лампа е обявена като 410 лумена, което е 59 лумена на ват, т.е. на половина и далеч от цитираните горе стойности за LED. Също така и не много по-добре от CFL крушки (но все пак - по-добре от тях).
    Всичко с цената си. Като искаш разсейвател пред диодите, ефективността им пада, понеже тоя разсейвател не е 100% прозрачен, тоест освен че разсейва и поглъща. Пак гледаш, чешеш се там, дето не те сърби, и избираш това, което ти изнася като цена и ефективност.

    Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
    Накрая излиза, че най-добре сам да си подбереш диодите и да си ги направиш
    Определено най-добрия вариант. Но не всеки може и не на всеки му се занимава.

    Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
    Ще попитам след година, явно е рано още.
    Ако тренда продължи със същите темпове, определено след година хавата трябва да е значително по-добра и финансово, и технически. Например, няма никакви технологичи причини LED крушка да е сравнима като цена с CFL. Единствената причина е че производителите и търговците на CFL са изпилили ценовия марджин до последно, с цел да приберат последните кинти от тая технология и да си опразнят складовете. Тукашна цена от 5-6 кинта е на ръба на себестойността на ква да е CFL, дори правена в Китай в чисто китайски завод. Факта че има по-евтини е точно това - разчистване на складове, и от наши, и от китайски търговци. Честно казано не виждам как производствената цена на такава крушка може да падне много под 2-3лв. А при диодите тепърва ще гледаме как се случва.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      От: Преминавам на старите крушки с нажежаема жичка.

      Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
      ...
      Основен принцип - понеже не можеш да си специалист по всичко, когато не можеш да направиш нещо, или си го купуваш, или плащаш на някой да ти го направи. Аз извън техническите си умения в много области (хуманитарни предимно) съм пълна нула. А техническите съм придобил просто защото винаги ме е кефело да се човъркам със всякакви техники. Коствали са ми толкова време, че ако трябва да го сметна в кинти, надали някога ще се изплати и на 10%. И днес ще извадя едни към 500 кинта за поредната порция електронни части и инструменти, които от доста време се каня да напазарувам. Краста като всяка друга.

      Но диодното осветление заприличва, и все повече ще заприличва на просто забиване на пирон. Е, има хора дето и това не могат - съвсем нормално.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Преминавам на старите крушки с нажежаема жичка.

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Така, че явно халогенките се пазят доста добре от добрите захранвания...
        Не само халогенките - и при CFL, а вече и при LED, живота им зависи главно от това - електрониката която ги управлява и конструктора, взел решенията какво и как да нарие вътре с цел да угоди на маркетинговия отдел.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: Преминавам на старите крушки с нажежаема жичка.

          Аз пък минах изцяло на 12-волтово осветление.Вътре в стаите го направих лентово с прилежащите му там трансформатори и дистанционно за намаляване и увеличаване на светлината.Свети добре,като живот колко ще издържат не знам.Отвън пак на 12 волта,като всяка лампа си е с трансформатор струваха 9лв парчето.Откакто съм ги монтирал вече около два месеца работят и денем и нощем не ги гася нарочно,засега изгорели няма.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #95
            От: Преминавам на старите крушки с нажежаема жичка.

            Лентовото е RGB нaли,те сa с рaзлични рaзмери,aко сa тaкивa,можеш дa си сигурен,понякогa сме монтирaли тaкивa нa местa дето нямa смянa и дори ревизия,пък от толковa години нямa прецaкaно и все китaйски.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #96
              От: Преминавам на старите крушки с нажежаема жичка.

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Лентовото е RGB нaли,те сa с рaзлични рaзмери,aко сa тaкивa,можеш дa си сигурен,понякогa сме монтирaли тaкивa нa местa дето нямa смянa и дори ревизия,пък от толковa години нямa прецaкaно и все китaйски.
              Да продавача ми каза горе долу същото,но от други места са ми казвали, че с времето светлината избледнявала не знам колко е вярно,но така или иначе няма нищо вечно

              Коментар


              • #97
                От: Преминавам на старите крушки с нажежаема жичка.

                Първоначално публикуван от military extreme Преглед на мнение
                Аз пък минах изцяло на 12-волтово осветление.Вътре в стаите го направих лентово с прилежащите му там трансформатори и дистанционно за намаляване и увеличаване на светлината.Свети добре,като живот колко ще издържат не знам.Отвън пак на 12 волта,като всяка лампа си е с трансформатор струваха 9лв парчето.Откакто съм ги монтирал вече около два месеца работят и денем и нощем не ги гася нарочно,засега изгорели няма.
                Отвън имаш предвид на фасадата,ако са на фасадата може ли малко снимки.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • #98
                  От: Преминавам на старите крушки с нажежаема жичка.

                  Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                  Отвън имаш предвид на фасадата,ако са на фасадата може ли малко снимки.
                  Да това е от фасадата,но снимките са правени с телефон и не дават ясна представа,но осветлението е добро.Смятам и градинското да е на 12волта,като е готово ще пусна снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10818604_666023720182067_431416130_n.jpg
Прегледи:1
Размер:58.2 КБ
ID:5633676Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10815968_666023676848738_535988613_n.jpg
Прегледи:1
Размер:56.7 КБ
ID:5633678Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10805221_666023713515401_723043681_n.jpg
Прегледи:1
Размер:49.1 КБ
ID:5633679Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10799761_666023650182074_1561207220_n.jpg
Прегледи:1
Размер:53.6 КБ
ID:5633680

                  Коментар


                  • #99
                    От: Преминавам на старите крушки с нажежаема жичка.

                    На 12в. най-вероятно никога няма да изгори. Въпросът е кога евентуално ще се изплати.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Преминавам на старите крушки с нажежаема жичка.

                      Перфектно е,семпло, стилно и незaвисимо ,че е щрaкaно с телефон се виждa ,че е ефективно.Зa RGBто не е вярно,не избледнявa ,монтирaли сме нa достa обществени местa и нa супер гaдни условия,студ,изкуственa жегa ,нямa проблеми,все едно е пресно монтирaно.Имaх случaй ,колегa прекълцa едни със стъкленa витринa,прерязaхме го,зaпоихме зaляхме със силикон зa aквaриуми и си бaчкa и сегa безоткaтно.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X