Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Част от банята ми вкъщи е разширение на терасата, излиза два квадрата извън границата на къщата и покрива. Тавана е бетонна плоча. Имаше същия конденз, едри капки и си вали здраво. Външна изолация реши проблема. И аз мисля, че ако сложиш вътрешна ще има подобрение, но ще изместиш проблема между плочата и изолацията. Но ако се шпаклова добре и не се оставя въздух под изолацията би трябвало да свърши работа. Не съм строител, но така си мисля аз.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Е, той колегата спомена в началото, че търси временно решение, докато изолира отгоре плочата.

      Коментар


      • Аз бих използвал фибран с подходяща дебелина има и 1см., залепен с полиуретанова пяна (за лепене на изолации а не стандартната). После се шпакловка с мрежа.
        А ако не ми се чака до лятото - бих пробвал да покрия отвън бетона със слама и един брезент отгоре, като временна външна изолация.
        Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          фибрана го предлагаш заради цената или по някаква друга причина?
          Мрежа пък защо? може но само лента на фугите
          слама нямам, нито брезент, ще търпя конденза няколко месеца

      • Фибрана не пропуска влага и водни пари. за това бетонни елементи -колони и трегери при изолиране ги облицоват с фибран.
        Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X