Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вътрешна изолация на апартамент

    Пропуснах да очерня фибрана отново - не топли повече от стиропора. Важна разлика е, че е не пропуска влагата (в двете посоки), но се съмнявам това да има значение в случая.
    Колко топли пише на пакетите - коефициента на топлопроводност или както са решили да го запишат производителите.

    Коментар


    • От: Вътрешна изолация на апартамент

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Колегата говори за 5 милиметра а не за 5 сантиметра,2 см. е по-добре от 5 милиметра обаче 5 сантиметра стириопор мисля че е доста по добре от 2 см.фибран !И по точно фибрана се използва само за външна изолация !


      п.п Ако 5 сантиметра за вътрешна изолация е нищо,тогава колко трябва да е в сантиметри според теб !Понеже твърдиш така,отговарям че си в грешка,освен ако не се поправиш че става въпрос за външно !

      Не се занимавам с изолации ,но по неволя се наложи да си правя сам на апартамента,сега захванах и къщата !Преди време на един обект заговорих майсторите и стана въпрос че когато се използва стириопор за външно се слагат 15 см. за частни домове ,така работел в Австрия и Германия ! Аз лично повече от 10 см. не съм виждал да слагат !
      Нали правиш разлика между тези две изречения?

      Koлегата накрая на поста говори за 5 сантиметра, което определено не е нищо за вътрешна.
      Koлегата накрая на поста говори за 5 сантиметра, което определено е нищо за вътрешна.

      П.П. Прочетете отново от № 127 надолу и вижте кой къде се е объркал с милиметрите и сантиметрите.
      Последно редактирано от //Радо//; 15-11-12, 21:19.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Вътрешна изолация на апартамент

        Имам приятел който има строителна фирма(и е стр. техник по образование).Той строи няколко сгради за Германски завод и там по изискване на немците тухлата се изолира с стиропор а бетона с фибран.Дори съм виждал как на една голяма стена прекъсват стиропора и там където е колоната(бетон)слагат фибран , и после продължават с стиропор.Това всичкото е заради влагата(стиропора пуска влага и за това се слага на дишащи стени -тухла,а фибрана не за това на бетон).Спазвайки този съвет направих апартамента си с фибран защото е строен с "пълзящ кофраж" и всичко е бетон, а съм на 9ет. и външна изолация щеше да е цифра, и вече 3 години нямам никаква влага( и преди нямах но противниците на вътрешната изолация твърдяха друго).Така че най-важно е да се спази вида изолация,а дебелината зависи от това как е ориентирано жилището.

        Коментар


        • От: Вътрешна изолация на апартамент

          Първоначално публикуван от missgrudeva Преглед на мнение
          Благодаря, за бързите отговори.... Изолацията на външните стени ще направя с вата и картон, но имам едно последно питане: Тавана е много нисък има около 10 см. до горния край на прозореца, мъжът ми не иска да слагаме гипсокартон за да не стане много ниско и грозно, ако сложим Селитрон на тавана това от полза ли ще бъде за отоплението или изобщо да не слагаме никаква изолация на него? Благодаря ви предварително...
          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          Нали правиш разлика между тези две изречения?

          Koлегата накрая на поста говори за 5 сантиметра, което определено не е нищо за вътрешна.
          Koлегата накрая на поста говори за 5 сантиметра, което определено е нищо за вътрешна.

          П.П. Прочетете отново от № 127 надолу и вижте кой къде се е объркал с милиметрите и сантиметрите.
          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
          Водното стъкло реагира със соли от стената и с въглеродния двуокис от въздуха и спира да е водоратворимо. С това или без това ще намали пропускливостта на стената. Какво трябва да се направи е въпрос на известни знания и налична информация за сградата.
          Селитронът е същото като 6 мм стиропор, ако се вярва на рекламата е колкото 8 мм. По-добре е да се залепи стиропор 5 см на тавана, откъдето излиза топлото.
          Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
          5мм стиропор е малко повече от нищо, но нищо повече от това...
          ако искате някакъв резултат - изстържете мазилката на тавана и сложете 2см фибран.
          ух айде чети отново...

          Коментар


          • От: Вътрешна изолация на апартамент

            Ако мазилката е с правилните пропорции и плочата е добре изчистена от лепилото, къртенето може да се превърне в "изкуплението Шоушенк" и при всички положения няма да е с еднаква дебелина. По добре направо налепете стиропор на тавана, а дебелината според какво искате да имате - комфортна температура и ниски сметки или добре изглеждащ прозорец. И ако касата на прозореца се вижда много може да обърнете с гипс картон до нивото на отваряемата част и да си сложите и на тавана вата с картон.
            ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
            Е250 1998-продаден
            Субару Пустош

            Коментар


            • От: Вътрешна изолация на апартамент

              Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
              Здравейте,
              За да не пускам нова тема моля тук за съвет.
              Става дума за външна изолация на къща- 650 метра н.в:
              Тухла четворка, двойни дървени прозорци, ще се отоплява целогодишно на печка с дърва.
              Коя е оптималната дебелина и какво да бъде?
              Благодаря и поздрави
              По норми мисля беше 8 см., но с повече ще е по-добре. Виждал съм 10 см на къща под 300м н.в. и в комбинация с добра дограма се доближава до пасивна къща.
              ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
              Е250 1998-продаден
              Субару Пустош

              Коментар


              • От: Вътрешна изолация на апартамент

                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                Водното стъкло реагира със соли от стената и с въглеродния двуокис от въздуха и спира да е водоратворимо. С това или без това ще намали пропускливостта на стената. Какво трябва да се направи е въпрос на известни знания и налична информация за сградата.
                Селитронът е същото като 6 мм стиропор, ако се вярва на рекламата е колкото 8 мм. По-добре е да се залепи стиропор 5 см на тавана, откъдето излиза топлото.
                Говорех за края на този пост. Което е единственото смислено нещо измежду стиропорени "тапети".
                И да спрем да си играем на думички - да се лепне поне 2см стиропор на тавана.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • От: Вътрешна изолация на апартамент

                  25 годишна панелка с външни панели тип "сандвич" - бетон стиропор бетон.На всички подове - подов фибран розов с дебелина 20 мм. На всички тавани 20мм.гладък стиропор отгоре му/отдолу/ 10мм. фигурални плоскости. На северните стени отвътре 30мм. стирипор, а отвън 50 мм. шпаклавано, с мрежичка и отгоре минерална мазилка "Тракон".Отопляваме се с климатици.Първата година като го купих апартамента бях без изолациите пак с климатиците, следващите две сметките ми за електричество бяха 35% по-ниски.....Никакъв конденз, никакъв мухъл, никакви здравословни проблеми.....
                  LZ3YG

                  Коментар


                  • От: Вътрешна изолация на апартамент

                    Здравейте,
                    Изчетох темата от първата страница.
                    И имам няколко въпроса.
                    Малко информация:
                    Блока е панелен. Апартамента е с югозападно изложение, предпоследен етаж. Нямавъншна изолация.
                    Искам да попитам преди да се сложи минералната вата и гипсокартона (за стенастава дума) трябва ли с нещо да се обработи стената? Става дума за каменната илинякакъв друг вид минерална вата?
                    Лесно ли се слага тази изолация? Защото никога до сега не съм правил подобно нещо и си нямам хал хабер от строителство. Илие по-добре да викна майстор да ми го направи?
                    Или другият вариант: Стиропор EPS 5 см. +
                    PVC или MDF ламперия.

                    Вариант за тавана:
                    декоративни плочи от стиропор или няма да е достаъчно? Или и там най-добре вата+ гипсокартон?

                    Благодаря!

                    Коментар


                    • От: Вътрешна изолация на апартамент

                      Първоначално публикуван от Wolfhound Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      Изчетох темата от първата страница.
                      И имам няколко въпроса.
                      Малко информация:
                      Блока е панелен. Апартамента е с югозападно изложение, предпоследен етаж. Нямавъншна изолация.
                      Искам да попитам преди да се сложи минералната вата и гипсокартона (за стенастава дума) трябва ли с нещо да се обработи стената? Става дума за каменната илинякакъв друг вид минерална вата?
                      Лесно ли се слага тази изолация? Защото никога до сега не съм правил подобно нещо и си нямам хал хабер от строителство. Илие по-добре да викна майстор да ми го направи?
                      Или другият вариант: Стиропор EPS 5 см. +
                      PVC или MDF ламперия.

                      Вариант за тавана:
                      декоративни плочи от стиропор или няма да е достаъчно? Или и там най-добре вата+ гипсокартон?

                      Благодаря!
                      Щом нямаш хал-хабер викни майстор. И двата варианта за стената ще вършат работа- сравни им цените за материали и изработка.За тавана зависи комшията отгоре дали топли повече от тебе, ако не - поне 2см стиропор или картон и вата.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Вътрешна изолация на апартамент

                        Колкото на стената толкова и на тавана, да не топлиш комшията отгоре. С картона е по сухо и по бързо, особено ако завършиш с ламперия а не с боя.
                        ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                        Е250 1998-продаден
                        Субару Пустош

                        Коментар


                        • От: Вътрешна изолация на апартамент

                          ако наистина си нямаш хал-хабер от подобна дейност, нямаш инструмент и не си гледам поне 20 клипа в тубата - по-добре извикай някой познат, който го е правил и е готов да ти помогне.
                          Не че е сложно, но си има особености.
                          Аз си го направих сам, но си имам инструмент повече от необходимото, правил съм го и преди, и бях с приятели, които също са го правили и един таван-16кв2 (от етап за живеене в хол, до етап живеене - без да се разбере, че е правен ремонт) ми отне 4 дни нон-стоп работа от тъмно до тъмно. (същото важи и за другите по-малки стаи). Всичко се определя от мокрите процеси

                          Коментар


                          • От: Вътрешна изолация на апартамент

                            Благодаря ви за мненията!
                            Явно ще се вика майстор задължително . Нямам инструментите, гледах клипчета, не е кой знае колко сложно, но сега да купувам тепърва инструменти ..

                            Още веднъж Благодаря на отзовалите се!

                            Коментар


                            • От: Вътрешна изолация на апартамент

                              Здравей,
                              живея в апартамент 94 м2 ,изолирал сам си го с 5 см. фибран на пода под замаската , 5 см EPS по стените от вътре и от вън , и 2см EPS на тавана + частичен гипс картон . Отоплявам се с два климатика Fudjico, сметките за ток общо за отопление и домакинството на семейството ми /най високите за м.Яноари / за последните три години не е надвишавала 140 лв. При положение че в апартамента температурта е 25-26 градоса постоянно ,жената е мнооооого топлолюбива.
                              Сам си направи изводите .

                              Поздрави!
                              Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                              ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                              Коментар


                              • От: Вътрешна изолация на апартамент

                                Рехау 4 камерна и вътрешна изолация на цялата къща,при 40,50 градуса на камината ,вътре не се диша и често си пердаша гол до кръста!Абсолютен +!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X