Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вътрешна изолация на апартамент

    Реди плътно и не оставяй празни места, запълнени с друго.

    За пода фибран, защото е твърд и отгоре можеш да редиш каквото ти е кеф. Вата на пода просто няма как да сложиш..
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Вътрешна изолация на апартамент

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      Само някакво вещество да намажа теракота предварително против бабалюги ако препоръчате... фунгицид предполагам.
      По-добре недей. Бабалюгите са неизбежни при тези условия, само ще се тровиш допълнително. Например хлебарките във Фокушима дори не са и разбрали, че е имало патаклама.

      Коментар


      • От: Вътрешна изолация на апартамент

        Имам предвид фунгицид, против плесени. Хлебарките няма как да се напъхат под замазката. Някой писа - водно стъкло решавало проблема. Гасена вар ???

        Коментар


        • От: Вътрешна изолация на апартамент

          Аз пък имах предвид, че плесените са по-издържливи и от хлебарките. Фунгицидите действат седмица до десет дни. Зависи какво ще се прави в помещението, но ако има хора, ще има и влага. Значи не може и без мухъл.

          Коментар


          • От: Вътрешна изолация на апартамент

            Като ги изтепаш, направиш замазка и пльоснеш отгоре Фибран, не би трябвало да се завъди плесен между фибрана и пода.

            Поне при мен под лайсните между стената и пода няма, и никога не е имало, а там си е влажно като и по-нагоре. Аз точно затова недолюбвам ватата - фибрана може да се налепи плътно и не пуска влага, а ватата - тсъ. Нищо не пречи и да се заселят бабалюги там, които и без друго никак не са изключение из българските кооперации.

            Та, прави така облицовката с фибран че под нея да няма кухини, в които да си никнат гъбки и да се въдят бабалюги.

            ...сега, има и гъби, дето и това не им пречи, ама обикновено искат повече и постоянна влага + топло. Вкъщи съм имал такова под тапетите върху външната стена на банята. Имаше сълзяща тръба на топлата вода в комплект с неразбрани съседи, та процедурата по подмяна на тръбите се проточи към година. Но не е мухъл. Едно такова твърдо е. И папка дърво със скоростта на светлината.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Вътрешна изолация на апартамент

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Аз пък имах предвид, че плесените са по-издържливи и от хлебарките. Фунгицидите действат седмица до десет дни. Зависи какво ще се прави в помещението, но ако има хора, ще има и влага. Значи не може и без мухъл.
              Мухъл върху гасена вар май не съм виждал. Ама то на село и читава дограма не съм виждал, та не знам...
              Това дето Спарки разправя да лепя Фибран - с какво лепило се прави? Нещо като Теракол?

              Коментар


              • От: Вътрешна изолация на апартамент

                Аз лепя с "профи", много съм доволен от него. До сега не съм имал отлепено парче стириопор/фибран/плочки. До колкото съм запознат от майсторите, всички казват че това лепило е най-доброто. Производство е на Русенска фирма, но не знам дали се предлага в страната. Собственика на фирмата е работил в Германия и от там е вземал рецептата на смесите за лепило и шпакловка.

                Коментар


                • От: Вътрешна изолация на апартамент

                  Взех си влагоуловител от Метро, май това ще става задължителен атрибут у всяко "модерно" жилище, също като задължителното присъствие на хладилника и телевизора. Понеже пише, че трябвало първоначално да работи 24 чАса без прекъсване, и гледам да не го спирам, ама... само като го слушам не мога да повярвам колко вода се лее към резервоара. Не е кой знае колко шумно, пък и топли с близо 500 вата - "модерна" духалка за "модерно" жилище.

                  Коментар


                  • От: Вътрешна изолация на апартамент

                    Относно плесените - доста години бях в панелен блок с парно. Не бях виждал плесен докато не сложих хубава дограма (но без изолация)...
                    Плесените тръгнаха на студените външни стени... И то сериозни плесени... Тровене, мор - всичко бе временно.
                    Докато правих сериозен ремонт на един планински апартамент, където не се живее постоянно, ми 'просветна'...
                    Освен изолация и т.н. реших да сложа естествени вентилационни решетки. От тези, които се захващат между стъклопакета и дограмата (10см по-ниско стъкло)...
                    По една на стая. Зимата не се усеща никакъв дискомфорт или течение (взех ги с ограничители на порив на вятъра)...
                    Камината работи без проблеми, стига да не затвориш решетките.
                    Преди няколко години правих ремонт на апартамента, където живеем 4 човека целогодишно. Също сложих 4 вентилационни решетки в четири от стаите, които са постоянно отворени... Въпреки, че съм близо до морето, не съм усещал течение (да, ако си сложиш ръката на решетката чувстваш полъха).
                    До момента не е имало и помен от мухъл.
                    Така, че за мен основното за комфорта вкъщи е правилната вентилация.
                    Или разбира се - DAIKIN URURU SARARA Но там цените са други....
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Вътрешна изолация на апартамент

                      на дайкина само уруро сарарата му ще остане ако няма проветрение... особено зад гардероба и дивана...

                      Коментар


                      • От: Вътрешна изолация на апартамент

                        Поболявам се като взема да купувам техника, като спомена Дайкин. Не знам какво му е КПД - то, ама на втория месец се размириса зверски, 2 седмици се въртях докато му намеря цаката. Трябвало да се изсушава, трябвало не знам какво... толкова не можаха да го изпрограмират това. И една UV лампа, или поне да може да се чисти отгоре - отгоре. Нито е прашно мястото дето работи, нито нещо по-особено. Да не рева срещу всичките известни марки, ама почти винаги си имам някакви дразнещи проблеми, каквото и да купя. Чисто софтуерни имам предвид, все недомислено. С евтината техника поне не ме е яд толкова като се наложи да замазвам с тиксо и гипс. Още тикам с една Перла, с нея се разбирам по-добре от новата и скъпа пералня на бившата.
                        п.с. От утре ако ме заняма - може да съм се изсушил като стафида, на 45 % относителна паднах вече, 40 квадратни метра изтегли от първоначална над 80%. А искат 24 чАса да работи първия път... Къде съм блял досега, че не съм взел такова нещо преди години, в старата квартира що влага беше... и дървена дограма, и вентилатори, и в едната стая беше отворено и зимата. Още изхвърлям някоя и друга дреха заради което.
                        Последно редактирано от Rabin; 02-10-13, 21:52.

                        Коментар


                        • От: Вътрешна изолация на апартамент

                          От 10 г имам влагоуловител но пак не помага при влага вън 75-80%колко да намали вътре!Откакто сложих дограма с термоизолация почнаха нови изпълнения по тавани и стени .В стаята на малкия съм направил втори таван 20 см по ниско /къщата е 3м висока вътре/ от гипсокартон и фибран и няма грам влага .Сега вупроса е как да направя и останалата къща.Няма ли вентилация допира на топлия въздух със студени стени прави влага .На пода фибран без замазка с арматура си е МНОГО голям риск .Поне аз не го правя на моите обекти защото подписвам гаранция!
                          Grand Vitra ddis 2008
                          SEAT Althea XL tsi 2010
                          Mitsubishi Canter

                          Коментар


                          • От: Вътрешна изолация на апартамент

                            Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                            на дайкина само уруро сарарата му ще остане ако няма проветрение... особено зад гардероба и дивана...
                            Неслучайно споменах конкретно този модел - той вкарва външен въздух (има отделен въздуховод за външен въздух), като междувременно го овлажнява или изсушава.
                            Машинката има отделен агрегат, който да генерира влага (кондензира външен въздух) ако трябва да се добави вода вътре, или пък доизсушава външния въздух.
                            Има регулировка освен на температурата, но и на влагата в помещението.
                            И е 'хиперклиматик' с COP около 6, но цената наистина бе стряскаща...
                            В офиса сме от доста години с Дайкини - нито миризма нито нищо... Така, че за мен си е много добра марка.
                            Иначе за подовата изолация - фибран, прихванат с дюбели през около 1м (за да обере фибрана плътно по неравностите на плочата и да се избегне последващо поддаване и напукване на замазката при нареждане на тежки мебели). И отгоре армирана замазка...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Вътрешна изолация на апартамент

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              .....
                              Така, че за мен основното за комфорта вкъщи е правилната вентилация.
                              ....
                              Колегата е абсолютно прав! Не се "скъпете" да проверявате непрекъснато. Въздуха има малък топлинен капацитет и когато проветрението е умерено (не на широко отворен прозорец разбира се) НЕ ВОДИ ДО СЪЩЕСТВЕНА ЗАГУБА НА ТОПЛИНА.
                              Най-грешната логика която непрекъснато чувам от клиенти, които слагат външна топло изолация "по принуда" след като са сменили дограма и се е появил мухъл е "за какво я слагах тази скъпа дограма, ако ще я държа отворена, то си духаше и преди през старата" - запазената от качествения стъклопакет топлина си е запазена, вентилацията НЕ КОМПРОМЕТИРА това нито ефекта от изолацията на стените. И според мен този подход е много по-правилен от поставянето на влагоуловители.
                              По принцип колкото по-ниска е температурата на въздуха - толкова по-ниска е АБСОЛЮТНАТА му влажност - т.е. общото количество водна пара в един куб.м. въздух. Когато този студен и на пръв поглед влажен въздух влезе в жилището и се загреее неговата ОТНОСИТЕЛНА влажност намалява драстично и както за нашите усещания, така и за тези на гъбите, плесените и всяка друга твар той е СУХ. Проветрявайте през зимата!
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • От: Вътрешна изолация на апартамент

                                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                                ... запазената от качествения стъклопакет топлина си е запазена, вентилацията НЕ КОМПРОМЕТИРА това нито ефекта от изолацията на стените. И според мен този подход е много по-правилен от поставянето на влагоуловители. ...
                                Не знам, вече изхвърлих един резервоар влага от уловителя, ще погледна колко литра е, ама поне 5 на око (п.с. точно 4,8 литра по спецификация). След 18 чАса работа. Досега беше разтворено широко, въпреки студа, да не речеш, че съм правил баня в нас.
                                С какво по-различен е въздухът, вкаран през вентилация - от тоя, дето си влиза през пролуките на дървената дограма? Освен това - лятото отворено като ханджийска порта, друго, че и вентилатор пуснах да подсили ефекта. Конденз като наводнение, това е ефекта на вентилация на всяка цена! Цяла наука си е!

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                ...
                                Иначе за подовата изолация - фибран, прихванат с дюбели през около 1м (за да обере фибрана плътно по неравностите на плочата и да се избегне последващо поддаване и напукване на замазката при нареждане на тежки мебели). И отгоре армирана замазка...
                                Само преди това ще овапцам теракота с гасена вар. Аз досега плесен по такова не съм виждал.
                                Последно редактирано от Rabin; 03-10-13, 11:41.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X