Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
    Вчера плазма взех, днес даже тест направих... с нейните си електроди въобще не искаше да запали (явно китайците да се оляли с лака) взех електрод и дюза от АиГ навързах всичко и пак тест. 6мм шина след половин час борба и много прекъсване и пръщене успя да отреже.
    Разкачих всичко, прибрах плазмата в кутията и я върнах [emoji1]

    Явно ще се дават повече пари за нещо по-истинско.
    На кое казваш електрод ?
    Онова което завихря струята ли ?
    Със драскане ли пали лидълската.
    Все важни въпроси.

    Мойта е от първата групова поръчка от Германия,реже та се къса, единствено дисплея с амперите замря ,но си бачка и не ми и трябва,та не съм отворил да видя какъв е проблема.
    За компресора,не е много лакома.

    То всеки компресор със 25 литра обем ще работи отлично от към въздух,първите няколко минути.
    Последно редактирано от Roninn; 22-02-19, 17:37.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      С какъв компресор тестваше и какъв трябва да е дебита, защото в упътването не пише нищо за него а само за налягането?
      Компресора е лидълски, но е добавен 60л разширител, тоест 85л общо. В общи линии опити правих докато тръгне компресора, после изчаквах да напълни и като спре пак пробвах плазмата, ама тя не ще и това си е.

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      На кое казваш електрод ?
      Онова което завихря струята ли ?
      Със драскане ли пали лидълската.
      Все важни въпроси.

      Мойта е от първата групова поръчка от Германия,реже та се къса, единствено дисплея с амперите замря ,но си бачка и не ми и трябва,та не съм отворил да видя какъв е проблема.
      За компресора,не е много лакома.

      То всеки компресор със 25 литра обем ще работи отлично от към въздух,първите няколко минути.
      Електрода е вътре, най-отпред е дюзата, в нея вече е електрода, между тях има малко керамично пръстенче, надявам се да ме разбра
      Пали с драскане.
      Гледам сега едни на тиг-таг 420лв 50А с HF палене. Това HF (високочестотно) какво ще рече, щото май е различно от тези с пилотна дъга.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Нищо не се каза за торнадора...

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          https://youtu.be/N4Wh4_NG7VE
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
            Вчера плазма взех, днес даже тест направих... с нейните си електроди въобще не искаше да запали (явно китайците да се оляли с лака) взех електрод и дюза от АиГ навързах всичко и пак тест. 6мм шина след половин час борба и много прекъсване и пръщене успя да отреже.
            Разкачих всичко, прибрах плазмата в кутията и я върнах [emoji1]

            Явно ще се дават повече пари за нещо по-истинско.
            И аз си взех тази плазма и както казваш само припукваше,НО въздуха ми беше твърде силен и затова не гореше.След като го нагодих си пееше машинката и отрязах няколко филийки шина 10х60мм.С ниско налягане също не работи.Хубавото,че е много лекичка,лошото е че шланга е много къс.
            ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от Светозар Стеев Преглед на мнение
              И аз си взех тази плазма и както казваш само припукваше,НО въздуха ми беше твърде силен и затова не гореше.След като го нагодих си пееше машинката и отрязах няколко филийки шина 10х60мм.С ниско налягане също не работи.Хубавото,че е много лекичка,лошото е че шланга е много къс.
              При всички плазми, но най-вече при ниския клас, леснотата на палене и качеството на рязане драстично зависят от налягането на въздуха на входа на машината, а до някъде и от влажността му. И трите малки монофазни плазми (една 50А, дето обиколи половината форум, и 2 40А) които съм имал, работеха най-добре на нещо между 4 и 4.5 бара, привсе че горелките (общо 6 броя) нямаха нищо общо една с друга. 1 с високочестотно палене, една с "полу" пилотна дъга и последната с истинска пилотна дъга.

              С това нищо не твърдя за лидълската.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Първоначално публикуван от Светозар Стеев Преглед на мнение
                И аз си взех тази плазма и както казваш само припукваше,НО въздуха ми беше твърде силен и затова не гореше.След като го нагодих си пееше машинката и отрязах няколко филийки шина 10х60мм.С ниско налягане също не работи.Хубавото,че е много лекичка,лошото е че шланга е много къс.
                Явно съм попаднал на дефектна.
                Тествах от 4 до 7 атм през 0.5
                На компресора имам влагоуловител, след това има пневмогрупа с влагоуловител и на самата плазма си имаше филтърче та предполагам не е било и от влажен въздух.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  При всички плазми, но най-вече при ниския клас, леснотата на палене и качеството на рязане драстично зависят от налягането на въздуха на входа на машината, а до някъде и от влажността му. И трите малки монофазни плазми (една 50А, дето обиколи половината форум, и 2 40А) които съм имал, работеха най-добре на нещо между 4 и 4.5 бара, привсе че горелките (общо 6 броя) нямаха нищо общо една с друга. 1 с високочестотно палене, една с "полу" пилотна дъга и последната с истинска пилотна дъга.

                  С това нищо не твърдя за лидълската.
                  Хм, аз имам монофазната от Арго. По описания на пичовете в магазина и аз тръгнах да работя на към 4 бара, паленето беше страшна мъка. Даже си мислех, че е прецакана машинката.

                  В момента съм я кротнал на малко над 2, което пък ми се струва много малко. Не знам аз ли бъркам нещо или?

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    2 със сигурност е много малко. То почти няма сила да изкара дъгата, камо ли да я фокусира. Потока въздух трябва да е достатъчен като обем и скорост, за да се завихря и да имаш нещо като торнадо на изхода на горелката. Обема зависи от горелката, ама скоростта зависи пряко от налягането.

                    ПП: Сега, не знам - може и да има горелки, които работят на такова налягане. Просто 6-те, които са ми попадали в ръчичките, и нямащи нищо общо като конструкция и разход на въздух една спрямо друга, работеха в тоя диспазон. Говоря за стандартните китайски за малките плазми, после пак китайска за 60А плазма, после пак китайска за 100А плазма с пилотна дъга, втора китайска с пилотна дъга за 60А и 2 маркови, едната също с пилотна плазма.

                    Дори нямам влагоуловител, освен тоя на входа на машината. Свалям на около 3, после увеличавам докато започне да пали трудно, после връщам малко, и обикновено съм на нещо като 4 - 4 и малко бара. Машината обикновено е изгърчена докрай, или поне на не по-малко от 30А.
                    Последно редактирано от sparkybg; 24-02-19, 14:57. Причина: диапазон
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      А според теб има ли пряка връзка между това на колко ампера е машината и налягането на въздуха за това колко лесно пали?

                      Защото тези 2 бара, за които говоря аз ги използвам на около 20 ампера. Просто не ми се е налагало да я бримча повече.

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Тъй като, незнам да има кауфландската тема, то в сестринската верига, тази седмица има доста интересни неща...

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от batVenci Преглед на мнение
                          Тъй като, незнам да има кауфландската тема, то в сестринската верига, тази седмица има доста интересни неща...
                          Няколко пъти съм купувал откровени боклуци от там и спрях да ги гледам. Едва ли се е променило нещо. Там девиза е "най-най еФтино ..."
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Да, предлагат се и доста наивни предложения, но има и доста неща които се различават от лидълските само по техните фирмени названия. Обикновено предлаганите там лидълски аналози, в Кауфланд ги предлагат на по-добра цена...

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от batVenci Преглед на мнение
                              Тъй като, незнам да има кауфландската тема, то в сестринската верига, тази седмица има доста интересни неща...
                              kakво има?
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Ето брошурата...https://www.promooferti.com/%d0%ba%d...d1%8a%d0%bb-3/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X