Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
    ....За мен лично няма никакъв смисъл да влача в колата инструмента, който няма да ми послужи за нищо. .
    Това го коментирахме преди няколко дни. Наистина ли мислеше, че лидълското чудо ще бори колело?
    пп завий с динамометричен и след седмица каране развий пак с него. Пробвай и на желязна за сравнение
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Това го коментирахме преди няколко дни. Наистина ли мислеше, че лидълското чудо ще бори колело?
      пп завий с динамометричен и след седмица каране развий пак с него. Пробвай и на желязна за сравнение
      На лява или на дясна джанта?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Аз имам 3 динамометрични ключа (3/8, 1/2 и 3/4), но то е очевидно, че този гайковерт е една идея по-слаб от 203НМ Dewalt. Тествах ги и двата с един и същи камък (вложка) - от кутията на Parkside-a. С по-качествена и по-дебелостенна вложка би трябвало да се представя малко по-добре.

        Днес тествах и помпата за изсмукване на масло на Приуса ми. От 3 и нещо литра масло изсмука около 1 литър и спря, но това вероятно е защото тръбичката дето влиза щеката в нея има нещо под нея и маркуча не може да стигне до дъното на картера.

        Иначе от инструментите от Лидл съм много доволен от електрическата тресчотка, малкото 76мм ъглошлайфче, мултитуул-а и един шмиргел/лентов шлайф. Миналата година също бяха пуснали едно гедоре в червен куфар за 150лв. Гедорето специално е много качествено и за тези пари е подарък.

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          https://youtu.be/2UN1on71GFY

          Французина,силно препоръчва да се сменят вложките.Гледайте го до края
          Много интересно. Явно камъка, трябва да си е камък. А не мек, като... И после, всичката пара в свирката...

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от batVenci Преглед на мнение
            Много интересно. Явно камъка, трябва да си е камък. А не мек, като... И после, всичката пара в свирката...
            Не е от мекотата,от теглото е!
            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
            Враца

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
              Ако си от София и си навит бих искал да го пробвам с няколко винта за дърво, където и както ти е удобно и ако се справи направо го взимам от теб.
              Ами, кажи кога? Трябва да бъде след 18:30 часа
              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Играх си до преди малко с гайковерт с неговите си камъни и динамометричен.
                Стягам с ключа на 240 и гайковерта го отвива. Стягам с гайковерта и ключа щрака на 240 тоест поне с толкова е стегнато.
                Иначе на колата пробвах гума с алу джанта стегната миналата година със 180нм сега ги разви. За мен поне си оправдава цената.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Ползвам гайковерт с 3Ач батерия от Румъния (един приятел ми го взе при предишното пускане там) и досега не са му се опитали гайки или болтове на джанти.Миналата седмица с него развих карета на Опел Корса ц и Мазда демио.За цената си е супер, не може да се сравнява с 950 Nm на Dewalt , който къса запекъл 12 мм болт , но и не струва 700 и лева.
                  Сузуки Самурай-старт от скрапа
                  0885192667

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Гайковерта за парите си е супер, за няколко дена рабона,няма гайка на джанта,която да му се е опънала, опъна му се 1 болт на маховик, но за тези пари толкова.Не знам кой би си носил гайковерт в багажника на колата при нужда да сменя гума?Мен не ми се е случвало да сменям гума на път от години,значи освен че трябва да го нося, трябва да се сещам и да го зареждам и пак в багажника, че и място да му търся.Работещото решение е здрав камък от гедоре с здраво рамо и тръба, хем се събират на по-малко място, хем са значително по-безотказни.

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                      Ами, кажи кога? Трябва да бъде след 18:30 часа
                      Утре ще бачкам с един кран и ще съм покрай него докато е светло, та за утре ще окъснея.Звънни през деня да се разберем и насрочим точен ден и час(Нула87682099пет), надявам се пазиш касовата бележка,която е и гаранция.
                      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                        Така, днес бе първата /и, ах, уви, оказа се и последна/ употреба на акумулаторния гайковерт PARKSIDE. Не, не е повреден. Просто гайковертът, дори настроен на 400 nm /на максимални въртящ момент/, не може да развие болтовете на алуминиевите джанти на A6 4F, накрайник 17 мм.....Болтовете са затегати, така, че да се развиват на ръка без проблеми с удължена тресчотка, респективно с ключа и с поставена тръба за лост. Нямам представа, на колко точно нютонметра са затегнати болтовете, но е факт, че гайковертът не ги развива. Не развива болтове, които без зор се свалят на ръка..Затова утре отивам да го върна.
                        За мен този гайковерт - НЕ СТАВА! Съжалявам, че правя подобен извод, защото много му се радвах при покупката в миналия понеделник/18.03.2019г./.
                        Не е проблема в гайковерта, а в това, че не знаеш как и къде да го ползваш. Болтове на джанти не се стягат с тръба.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Вземи си обикновена кръстачка от коя да е бензиностанция и стягай с нея. С удължена на гума безгрижно и неусетно се докарват доста нютонметри, които след престой от влагата стават понякога със 100% отгоре, а на алуминиева джанта още повече.

                          И на двете ми джипки болтовете са 6 броя, М14*1.5, на ключ 21. Стегнати с кръстачка и престояли минимум половин година се отвиват безгрижно с 350Nm (ако помня добре) акумулаторен гайковерт Einhell. Вярно, някои искаха по 3 - 4 секунди тропане, придружено с видим "ръждиво-бял дим" покртай болта, но абсолютно всичките се развиха без никакви грижи.

                          Преди няколко месеца продадох комплект гуми с джанти. Човека дойде с джипката, на която ще се слагат и искаше да пробва дали ще влязат. Имам ключ с разтегателно рамо, купен от Billa - наложи се при разтегнато състояние да се кача на рамото и да се клатя отгоре, за да отвием гайките. Тежа 85 кила, със скоковете съм докарал поне до към 120-130, ако не и 150. Рамото разпънато е около 50 сантиметра. Това са над 500Nm със сигурност. Гайките по сервизно ръководство се стягат със 118-147Nm. Не знам как тия шпилки изобщо са издържали. Стягайки ги с кръстачка на ръка никога не съм имал грижи с тях. Не помня точно по колко време ги хлопах на затягане със същия гайковерт, но подминаха нормалното ми затягане с кръстачката.

                          ...и не на последно място - гайковертите обикновено на отвиване са по-слаби, или поне тия, на които съм гледал спецификациите.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            При мен камък 19 от гедорето на майстора с тръба се разцепи на м12х1.25 на витарата, после се разви с по-качествен инструмент и подскачане на 110кг върху тръбата .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Вчера сутринта се притеглих и съм 115.3 кг.

                              Всички джанти ги стягам и с крак и подскок.
                              Лидълския пневматичен гайковерт ги развива без да се замисли.

                              Снощи качих летните гуми на една от колите.
                              Провокиран от тази тема,реших да ги стегна с динамометричния ключ на 118 нютона.

                              Няма проблем,но гайките ми се струват толкова леко стегнати,че ме е страх да не изпаднат някъде колелата.Днеска ще ги проверя пак.

                              Имам чувството,че на 118 нютона,ако хвана гайките с клещите и ще ги развия.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Стягане на ръка с оригинален ключ от колата (без удължители) е напълно достатъчно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X