Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

    3 скромни камери ми правят 5 мегабита ъплоуд. С тия 100-200 херца и диви мегапиксели - какви трансфери жули, има ли нет-доставчик да издаяни на такъв трафик? Примерно както мисля да напълня и 8 - те порта?
    Локално да, ама сървърът трябва да е в як сейф, иначе се губи смисълът.

    Коментар


    • #92
      От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      3 скромни камери ми правят 5 мегабита ъплоуд. С тия 100-200 херца и диви мегапиксели - какви трансфери жули, има ли нет-доставчик да издаяни на такъв трафик? Примерно както мисля да напълня и 8 - те порта?
      Локално да, ама сървърът трябва да е в як сейф, иначе се губи смисълът.
      Ти определяш с какво качество да гледаш и записваш камерите. За 1.3 mpx вариантите са от 1000Kbps до 4096Kbps.
      Отделно има primary stream и extra stream екстрата се ползва на по слаби устроитва или когато си с бавен нет...

      Коментар


      • #93
        От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

        Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
        Странно, ако не е тайна с какво ги 'хранехте' камерите през PoE-то? Може и на ЛС.
        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        Зависи от броя. Някои от камерите си идват с адаптори. Но не е голяма философия, като знаеш кои са ти захранващите...
        Очевидно не си ме разбрал. Имам конкретен въпрос - за конкретната ситуация. Имам доста опит с хиковете и не съм успял да ги докарам до състояние да не тръгват по ПоЕ, но знам за колеги 'стругари на цена' които правят инсталации и спроблеми. Просто е въпрос на качествени компоненти.
        Та пак да попитам колегата Roninn :
        в конкретния случай с проблемите - как бяха решени PoE захранванията ? Мога само да предположа, че е намесена великата фирма т..... но колега Roninn моля за отговор - дори и на Лс.

        Коментар


        • #94
          От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

          Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
          Странно, ако не е тайна с какво ги 'хранехте' камерите през PoE-то? Може и на ЛС.
          Да през Poe....Като спре тока и PoE то не вдига,подаваш външно захранване и вдига поето до следващия път.firmware сменяхме и така и не проработиха през PoE-то ,а бройката гонеше сто броя по 3 мегапиксела

          Имам на 1.3 мегапиксела на фулл ХД 75 или 85$ но идната седмица след морето да не излъжа нещо за параметрите.

          п.п Не за търговия,имам на кой да продавам само за инфо
          Последно редактирано от Roninn; 22-07-15, 19:12.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #95
            От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

            Като стана въпрос за стенд. Примерно - камерата е 720 линии, което би трябвало да е като 720 пиксела по вертикал. Печатаме една картина с шахматни 1080 на 720 кутийки, или колкото там е предполагаемата разд. способност. Когато камерата обхване цялата картина - би трябвало всяка кутийка да е различима. Те ти тест, евтин и лесен. Аз лично не вярвам някоя камера да го покрие, еле пък с компресиите.

            Коментар


            • #96
              От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

              Ето ето един полезен клип по темата



              Коментар


              • #97
                От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Да през Poe....Като спре тока и PoE то не вдига,подаваш външно захранване и вдига поето до следващия път.firmware сменяхме и така и не проработиха през PoE-то ,а бройката гонеше сто броя по 3 мегапиксела

                Имам на 1.3 мегапиксела на фулл ХД 75 или 85$ но идната седмица след морето да не излъжа нещо за параметрите.

                п.п Не за търговия,имам на кой да продавам само за инфо
                Или не можеш, или не искаш да отговориш на въпроса на колегата. По-скоро не можеш........ Само с цифри ти се отдава да боравиш - 3000 броя, 6000 броя. А въпроса е толкова елементарен - с какво захранихте камерите? Ще ти помогна с няколко възможни отговора - PoE switch, инжектори на реномиран производител, китайски инжектори, китайски адаптери вързани с изолирбанд на UTP-то или нещо още по-нестандартно?
                2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                2007 HOMDA FMX 650

                Коментар


                • #98
                  От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  PoE си правиш с единия чифт свободни жички на UTP-то, без да прекаляваш с разстоянието и стандартното адаптерче...
                  Това недей го писа на друго място, че ще ти се смеят ...... Може и да те бият ако си взел пари за такъв монтаж.
                  2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                  2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                  2007 HOMDA FMX 650

                  Коментар


                  • #99
                    От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                    Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                    Или не можеш, или не искаш да отговориш на въпроса на колегата. По-скоро не можеш........ Само с цифри ти се отдава да боравиш - 3000 броя, 6000 броя. А въпроса е толкова елементарен - с какво захранихте камерите? Ще ти помогна с няколко възможни отговора - PoE switch, инжектори на реномиран производител, китайски инжектори, китайски адаптери вързани с изолирбанд на UTP-то или нещо още по-нестандартно?
                    PoE си е PoE откъдето и да го взема ,резултата е един и същ.Аз лично ги храня през суич cisco.Неразбирам обаче заядливия ти тон,какво мога или немога ,можеш да разбереш като ми/ни дойдеш на гости,бройките нямат значение,има значение опита,тая година ще ги утроя,подробности искаш ли.


                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    PoE си правиш с единия чифт свободни жички на UTP-то, без да прекаляваш с разстоянието и стандартното адаптерче...
                    Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                    Това недей го писа на друго място, че ще ти се смеят ...... Може и да те бият ако си взел пари за такъв монтаж.
                    И да не ти остана длъжен,от цитата на Ppleven махаме само думичката Poe и казваме че голяма част от производителите на подобна техника било то ип видео или друго са го превърнали в практика и се ползва масово,а ти що си учуден неразбрах.Има си инжектори и разни подобни с възможност за различни напрежения ,а що скастри колегата ,само ти си знаеш
                    Последно редактирано от Roninn; 22-07-15, 23:33.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                      Ще ти дойда/дойдем, ракия имаш ли или да нося/носим? Заядливия тон е заради всезнайковци като теб, които не уважават никакво друго мнение в тоя форум. Кажи ся за опита, ама с подробности, не може на ЛС, предпочитам тук, да се похвалиш един вид. Само да не дадеш линк към оная недомаслена статия в оффффффнюз дето даже не ти излизат снимките.
                      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                      2007 HOMDA FMX 650

                      Коментар


                      • От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                        Доста производители използват свои имплементации на нещо което наричат PoE, и което няма нищо общо със стандартизираното.
                        Стандартното PoE е относително сложно като структура и хардуер. Изискванията към инфраструктурата също не са за подценяване.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                          Може би за това не са тръгнали камерите на най-великия спец по камери във форума и не само. За това попитахме двама човека с какво ги захранва, а той отговори със "сиско". Ама какво сиско нема смисъл. А че някой PoE продукти са на различни напрежения, различни от стандартното са подробности. Например AP-тата на TP-Link, които за сметка на това са с инжектори в комплекта.
                          2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                          2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                          2007 HOMDA FMX 650

                          Коментар


                          • От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                            Благодаря за признанието.Само да ти кажа че четеш по диагонал,дали PoE -то е 24 или 48 или друго,след подаване на външно захранване,камерата тръгва и работи през PoE ,до тук ти се изчерпваш от към идеи.Изчерпа се и сектрон,както и производителя.Казаха така ще е.Вероятно можеш да ми станеш консултант за в бъдеще,ще те имам в предвид.Ракия имам,неможеш ма стресна.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                              Послена идея и спирам - ако великата банка задели по едни 1000,00лв на офис за по един UPS нещата ще заспят. Ама вие това си го знаете предполагам, кой съм аз, че да ви давам акъл. Вие сте монтирали милиони камери, имате опит.
                              2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                              2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                              2007 HOMDA FMX 650

                              Коментар


                              • От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                                То въпроса не е как от нещо неработещо да направиш нещо което да работи безпроблемно. Отделно плащаш за камери + още 1000 за UPS примерно 30 офиса 30 бона. Не е ли по евтино да си вземеш работещи камери?!
                                И последно и УПС-сите в някои случаи падат...

                                А понеже имаше конкретен въпрос за тези камери от колега, кажи му и тои да даде 1000 лв за УПС

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X