Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

    Имам нужда от съвет за изграждне на видеонаблюдение.Трябва ми за наблюдение на къща и двор през ноща и деня.Какви камери,записващо устройство да си купя.Записа ще се съхранява най-много седмица.Разбира се бюджетно

    поздрави

  • #2
    От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

    Дистанционно или само за лична употреба (употреба на място, без дистанционен достъп)...
    Наскоро купих бюджетен вариант с 4 камери за външен монтаж и IR подсветка (TV резолюция) в комплект с DVR с 500GB диск и IP достъп до DVR-a за около 240$..
    Но качеството - съответства на цената
    Зависи и какви дистанции искаш да покриваш...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

      Драсни схема с метри и примерно разположение на камерите до обекта да ти сметна фокусните разстояния.Колко камери предвиждаш,мястото към улицата оживена ли е,в смисъл има ли трафик на пешеходци,коли !Какъв е бюджета !Сам ли ще си монтираш камерите.Какво искаш да виждаш,лица,цял ръст,коли,модел на колата ,номер на колата и т.н Колко ще ти е разстоянието от помещението на записващото устройство и най-далечната камера по кабела !Ще има ли висящи (въздушни тросове и на каква височина от земята ако има такива)Спира ли ти често тока,имаш ли складирани интересни неща за крадците по двора !В общи линии оглед на място от хора занимаващи се с това е точния подход като за начало !
      Последно редактирано от Roninn; 03-01-14, 20:56.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

        Трябва ми за наблюдение на къща,двор и втора постройка.Четири евентуално пет камери ще се ми напълно достатъчни.Цялата тази гимнастика ми трябва,защото къщата и целия селскостопански инвентар са ми в двора.Случва се за часове да няма никой,и не се знае откъде може да се появи случка.Камерите трябва задължително да са с нощем режим,ако трябва ще и монтирам и допълнително осветеление с фотоклетка.Гледах едни които са бежични,и те най ми допаднаха.Качество ми трябва да мога да виждам лица и хора евентуално коли,е не в HD качество,но да са различими.

        поздрави

        Коментар


        • #5
          От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

          1.Имай в предвид че, камерите за нощно виждане винаги гледат черно бяло през ноща!
          2.Най-добре е камери с варифокални обективи,имай предвид че цената на обектива е от порядъка от 30-40$ и нагоре няма горна граница
          3.Лица и номера на коли е трудно да виждаш,в смисъл ще ги виждаш но не и двора,за постигането на подобен ефект са нужни доста повече на брой камери !
          4.Ако все пак си уточнил бройката то добре е бройката да е кратна на 4 ,8,или 16 бр. от това съответно зависи цената на двр-а и неговата цена съответно,четириканалните са на приемлива цена ,ако са 5 бр. камерите отиваш на 8 канален и не е оправдано освен ако не искаш да разширяваш в последствие
          5.За толкова години професионална занимавка ,не съм срещал читавоработещи безжични камери на цени под 1000$ за бройка ,имай в предвид ! Има всякакви такива по 50-100-150 лв. като качество докарват,като надежност са гола вода.
          6.DVR-никога китайски,по добре тайвански,най-добре корейски,но има кофти и от тях като производители !
          7.Компромисен вариянт е платка за компютър ,доста по евтино,сравнително върши работа,недостатък иска поне през ден да поглеждаш компютъра дали не е забил,докъто при качествен dvr,слагаш и забравяш,имам такива които ги гледам на 6 месеца веднъж,без да се притеснявам дали работи или не !

          Ако си се спрял на нещо конкретно,давай да го видим и обсъдим.Записващи устройства колкото щеш,разположението на камерите и покриването на периметъра с 4 камери е най-трудната част в задачата !
          Последно редактирано от Roninn; 03-01-14, 21:13.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

            Не съм се спирал на нищо конкретно.В бюджет да кажем 1000-1300лв трябва да се вместя.Ок,нека камерите не са бежжични.Окабеляването аз ще си го направя.Какви са предложенията в този ценови клас?

            поздрави

            Коментар


            • #7
              От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

              Примерно това е много добро като качество и цена около 230 лв.
              http://www.4nsysamerica.com/products...ducts=economic
              Камери примерно такива !
              http://securitybg.com/index.php?rout...roduct_id=7078
              Последно редактирано от Roninn; 03-01-14, 22:12.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Примерно това е много добро като качество и цена около 230 лв.
                http://www.4nsysamerica.com/products...ducts=economic
                Камери примерно такива !
                http://securitybg.com/index.php?rout...roduct_id=7078
                Здравей, само да попитам защо да сложи 420твл камери за 100лв, като за 145-160лв без ДДС ще сложи 700твл, варифокал на 2,8-12мм?
                Не се обиждай, ама 420твл бяха актуални резолюции до преди година и половина.

                Бюджета, който е посочен е меко казано разумен. В тези пари ще може да покрие 8 канален ДВР на Full D1 при това с новият стандарт 960H (цена 220-240лв без ДДС) + 5-6 камери с инфраред за нощен режим до 40м, което ще му гарантира сигурни 30м поне, и ще са вариофокални на почти двойна резолюция от предложената + 1000ГБ хард диск и кабел.
                Умишлено се въздържам от посочване на конкретни линкове, защото знам как ще се възприеме това, когато се прави от потребител с нова регистрация, но за коментара не можах да се въздържа.
                Подкрепям на 100% обаче мнението ти за безжичните камери - супер неприложимо, некачествено и нестабилно решение.

                Към питащият: Съжалявам, че не мога по-конкретно да те упътя, но като човек, който от години е в различни форуми, съм се научил на неписаните правила, които важат във всяка подобна общност. Ако те интересува още едно мнение, то с радост ще коментираме тук за да помогнем да избереш оптималното съотношение, което да отговаря на очакванията ти, като пасне и на поставените цели. Останалото мога да ти покажа евентуално на ЛС (ако правилата позволяват, че не прегледах политиката и има ли ограничения за брой мнения преди активация на ЛС)
                LZ2CF (SK)...

                Коментар


                • #9
                  От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                  без да съм в бинеса, ще ти препоръчам само едно нещо: вземи поне 8-канален двр, че после като ти дойде втория акъл, няма да има къде да закачиш 5-тата камера и, а ще се наложи, сигурен съм
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                    Колкото се може повече мнения,толкова по добре.ще се радвам ако колегата сподели и неговото мнение.

                    поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                      Привет,

                      моето мнение е, че цените на IP камерите паднаха и за тези пари може да си вземеш сносни камери и IP DVR.
                      Дърпаш само един кабел SFTP и ги захранваш по него. Виж модели тук http://www.sectron.com/products/cctv/18
                      за мен HikVision като цена качество е прилично. Другото на IP камерите е, че имат и SD слот където може да сложиш карта и да се записва ако ти се скапе ДВР-а. А и като настройки вече не са кой знае какво.

                      Успех.
                      LZ1VWW

                      Коментар


                      • #12
                        От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                        Първоначално публикуван от lqllqlq Преглед на мнение
                        Здравей, само да попитам защо да сложи 420твл камери за 100лв, като за 145-160лв без ДДС ще сложи 700твл, варифокал на 2,8-12мм?
                        Не се обиждай, ама 420твл бяха актуални резолюции до преди година и половина.
                        Здравей,не се обиждам,700 твлинии на кой двр ще я ползва
                        Първоначално публикуван от lqllqlq Преглед на мнение
                        Не се обиждай, ама 420твл бяха актуални резолюции до преди година и половина.
                        За инфо преди година и половина работих(монтирах) 16 мегапиксела камери,имаше и 29 мегапиксела,лесно ще разбереш за кой-кои иде реч ....поздрави !
                        Това обаче не пречи да предложим нещо подобно на колегата ,ако му се види непосилно,има едни за 300 лв. около 800 твл. дали не е по добре от 700 твл.
                        Не се сдържах !
                        Последно редактирано от Roninn; 05-01-14, 23:03.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                          Първоначално публикуван от vesowarworld Преглед на мнение
                          Привет,

                          моето мнение е, че цените на IP камерите паднаха и за тези пари може да си вземеш сносни камери и IP DVR.
                          Дърпаш само един кабел SFTP и ги захранваш по него. Виж модели тук http://www.sectron.com/products/cctv/18
                          за мен HikVision като цена качество е прилично. Другото на IP камерите е, че имат и SD слот където може да сложиш карта и да се записва ако ти се скапе ДВР-а. А и като настройки вече не са кой знае какво.

                          Успех.
                          С точно двр от линка хибридния имам проблем и то не с един а цели 3 бр. много често при спиране на тока или прекъсване изчезват ИП-тата на камерите в мрежата и се налага да ги запаметяваш отново.

                          А тези камери от същия линк бегай надалеч,

                          DS-2CD853F-E

                          Имат пое което за да вдигне,трябва да подадеш външно захранване....инъче няма уп...Отделно от 4 бр. две ходиха за сервиз !
                          Последно редактирано от Roninn; 05-01-14, 22:44.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Не съм се спирал на нищо конкретно.В бюджет да кажем 1000-1300лв трябва да се вместя.Ок,нека камерите не са бежжични.Окабеляването аз ще си го направя.Какви са предложенията в този ценови клас?

                            поздрави
                            Аз пък бих те посъветвал, вместо да си харчиш парите за камара камери дето няма да ти вършат никаква работа, да се поинтересуваш какъв тип аларма за охрана на периметъра може да си стъкмиш. Щото досега друго освен силуети на записа не съм видял и айдуците го знаят отлично. И въобще не им пука от камери. Само някой кокошкар може да се прецака да се изтипоса посред бял ден пред обектива, а през нощта трябва да дойде и да си завре муцуната в камерата, че да може да се различи нещо. Сега профитата от охранителния бизнес сигурно ще скокнат, че има такива и онакива камери с нам си к'ва супер-дупер резолюция и подсветки и можеш да четеш на комшията вестника, докато клечи в нужника на двора. Сигурно има, ама е достатъчна една шапка с козирка и клипчето ще става само за качване в тубата или в темата с оплаквания.
                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            ..... 16 мегапиксела камери,имаше и 29 мегапиксела,лесно ще разбереш за кой-кои иде реч ......
                            Миналата седмица един такъв трепереше като мокро куче в къщурката си за нам си колко милиона, щото като излизал на двора и мернал маскирана мутра. Толкова се беше гипсирал, че не могъл да уцели паник-бутона на дистанционното. На записа се виждаше само как се приближава с бодра походка един черен силует и бута с клечка, откършена от близките драки, камерата да снима звездите. На момента си назначи жива охрана (в 2 през нощта)....
                            Последно редактирано от kuzdov; 05-01-14, 23:30.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                              Принципно си прав,от десетина записа на нещо си ,едва 3-4 стават в помощ за намиране на виновника и това не е заради калпави камери.Просто при монтажа на камерите е необходимо да се изяснят приоритетите.Неможеш да сложиш камера която да гледа пред къщата и тя да е евтина визирам до 1000 лв. да е на високо да не я откраднат,да гледа едновременно на близко и далеч ,да гледа ако може и в двете посоки а също освен целия автомобил да му познае марката модела,шофьора така и да снима номера на колата !Всъщност играл със си с такава камера в Милано на цена малоумна за нашите представи !
                              Охраната на външен открит периметър е трудна работа,в повечето случаи постижима ,но като краен резултат неблагодарна.
                              Как да охраняваш селски двор с датчици за движение и пет имунизирани,инфрачервени бариери и комбинирани пирове с микровълнов д-к комбиниран,да искаш да хваща само хора,а животни не (Щото са пет имунити) обаче кучето как го броим за човек или котка ?а врабеца казнал на 50 см. за камион или канарче !А тоя дето реагира ,майка му жална ! Ония приказки дето оператор гледа само неговите камери и в случай на задействие ги оставям на вас да решите колко са сериозни !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X