Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Понеже станахме вече четирима мераклии, а аз не се чувствам достатъчно подготвен да проведа преговори с поляците, предлагам да пренесем разговора по организацията тук, а не на ЛС. На ЛС е прекалено мудно, забравям с кого какво съм се уговорил и т.н. Тук много хора могат да помогнат на начинанието. Аз мога да съм полезен с това, че по план около 04.04. ще ходя до Краков по работа с чужд автомобил. Чета този сайт: http://www.ekoenergia.eu/ адреса им се пада близо до Краков и току виж съм купил някоя горелка. Ако пък се получи сериозна организация, ще тръгна с моята кола, в нея място бол и по пътя ще свърша и друга работа. Освен това винаги съществува вероятност организацията на пътуването да се разсъхне в някой момент и тогава да решаваме друго. До новата горивна кампания има време, но на мен ще ми трябва горелка през май, дълга история.
    Има голяма вероятност поляците да продават само през своите дистрибутори и на адреса им нищо да не може да се купи. Или пък да искат предварителна заявка за производство. Който се чувства компетентен, нека проведе преговори и да дава съвети. Още веднъж благодаря на D - MAX за чертежа на горивната камера на виадруса. Готова е вече, котела е отрязан и монтиран, ще пусна и снимки.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Ето снимки на отрязания котел с камерата. На свръзката подложих огнеупорен шнур до 1200 градуса. Страничните стени на камерата са паснати и после демонтирани, ще ги сложа като дойде горелката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Котел 1.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5648083Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Котел2.jpg
Прегледи:1
Размер:89.2 КБ
ID:5648084Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Котел3.jpg
Прегледи:1
Размер:82.2 КБ
ID:5648085Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Котел4.JPG
Прегледи:1
Размер:105.2 КБ
ID:5648086
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Ако имате интерес мога да Ви свържа с човека, който достави моя котел от Полша. След като вече втори сезон се отоплявам мога да кажа, че съм много доволен от избора на полската техника. Нивото на софтуера е много високо, сравнимо с австрийските производители, резултатите са много добри, а цените на поляците са няколко пъти по-ниски.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Ако имате интерес мога да Ви свържа с човека, който достави моя котел от Полша. След като вече втори сезон се отоплявам мога да кажа, че съм много доволен от избора на полската техника. Нивото на софтуера е много високо, сравнимо с австрийските производители, резултатите са много добри, а цените на поляците са няколко пъти по-ниски.
          Пускам ценовата листа, на която продават у нас. Не ми харесва, гледайки обявените цени в полските сайтове! Твоят човек търговец ли е, или ти е правил услуга с доставката?ЦЕНОВА ЛИСТА КОМПЛЕКТ ЕКОЕНЕРГИЯ.pdf
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Здравейте,цените в БГ. на ,,випфирмата,, са убийствени.Аз съм решил да купя горелка Екоенергия дирактно от Полша.
            Това е един от варянтите http://kotly.com/product_info.php?cu...38264d6c1795b6 който е мн. изгоден.
            Писах им ,цената е 170 евра за доставката.
            Може да се купи и от тук http://tanie-grzanie.com/37-palnik-w...owy-ekoenergia
            Изчаквам да намеря нещо за доставка от БГ.
            Ще се радвам да споделите,ако някой колега има друга информация по въпрпса с доставката от Полша.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              За разлика от 200лв, ако съм разбрал добре,едва ли си заслужава а и гаранцията и недай си боже ремонт.Ако някой има мнение да каже.

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Не си разбрал ....разликата е НАД 1000 лв.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от energo8 Преглед на мнение
                  Здравейте,цените в БГ. на ,,випфирмата,, са убийствени.Аз съм решил да купя горелка Екоенергия дирактно от Полша.
                  Това е един от варянтите http://kotly.com/product_info.php?cu...38264d6c1795b6 който е мн. изгоден.
                  Писах им ,цената е 170 евра за доставката.
                  Може да се купи и от тук http://tanie-grzanie.com/37-palnik-w...owy-ekoenergia
                  Изчаквам да намеря нещо за доставка от БГ.
                  Ще се радвам да споделите,ако някой колега има друга информация по въпрпса с доставката от Полша.
                  Варианта посочен на този сайт дълбоко се съмнявам да е с горелка на EKOENERGIA. Обикновенно не се пропуска да се спомене, че горелката е точно EKOENERGIA(вероятно има защо!), а тука има дълбоко мълчание по въпроса. Освен това виждам неща по фидера и самата горелка, които не са характерни за EKOENERGIA.
                  Не ме разбирайте погрешно! Това може да си е една съвсем стойностна горелка, но не е EKOENERGIA - това което съм описал по-горе. В Полша се правят десетки горелки, нормално е някой да се опитва да прави някакво копие на успешен продукт. Но са си коректни на сайта - никъде не пише че е EKOENERGIA горелката

                  От миналата година има някои промени по конструкцията и(според мене наистина са подобрения) и може да се види от тук. Обърнете внимание на надписа върху вентилаторния въздуховод - това е най-лесния начин да не я объркате.
                  Прикачени файлове
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    На вторият сайт който съм посочил,горелката е Екоенаргия.
                    Има ги цените с ддс на всички компоненти-горелка,вентилатор и регулатор.
                    Избираш си и това е
                    Горелката 15-25кв вентилатор,и регулатор от 200лв + бункера = 1400 бг.левчета. Има и регулатор с pid контролер ,той е по-скъп със стотина лева.Като ддс в Полша е 23%,може да се плати тук 20%.
                    ..вип ,,фирмата за тези неща иска над 2200лв....

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Да колегата D-MAX е прав.Лично съм виждал точно такъв комплект монтиран в България и горелката не беше ЕКОЕНЕРГИЯ а някаква подобна но изцяло направена от стомана включително и шнека, докато на ЕКОЕНЕРГИЯ всичко е чугунена отливка и е по издържливо.

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Има и регулатор с pid контролер ,той е по-скъп със стотина лева
                        Ако наистина е pid контролер си заслужава. Замисли се защо?
                        Горелката 15-25кв
                        За къща от порядъка на 80-100кв.м. това е много при преминавване на отопление от този вид. По - скоро за квадратурата която написах е по - подходяща мощност 5-18кВ, но.... това е само мое мнение и имайте в предвид топлозагубите на сградата - изолация, дограма, БГВ и т.н. и т.н.
                        Поправям се - всичко това може да се докара откъм настройки, но си е играчка . Не е неприятно но на някой може да отнеме и повече от един отоплителен сезон но пък кеф цена няма.
                        Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                        За област Габрово 0886843836

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                          Пускам ценовата листа, на която продават у нас. Не ми харесва, гледайки обявените цени в полските сайтове! Твоят човек търговец ли е, или ти е правил услуга с доставката?[ATTACH]785234[/ATTACH]
                          Моят човек е търговец до толкова, доколкото е регистрирано юридическо лице в Бг. Основния му бизнес не включва търговия с компоненти за отоплителни системи. Но на първо място е коректен човек, на мен ми помогна и то без печалба за него във финансов смисъл.
                          А наистина има много производители в Полша, конкуренцията е голяма, някои от производителите имат натрупан много голям опит и си струва да се купи от там.
                          НО, настройките на всяка една такава система са много индивидуални, свързани с много проби, грешки, корекции, нерви. Дълъг път по който трябва да се мине неизбежно, за да се постигнат добри резултати.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Здравейте за горелките е ясно даите да поговорим и за горивото което ще използваме с тях,аз проверих на две места за въглища,бобовдолски директно от мината фракция 0÷40мм=228лв.за тон,руски от пристанище лом фракция 5÷25мм=280лв.за тон,ако имате инфо за цени на въглища споделете.Колега ag ro имаш ли информация дали може да се смени софта на натурелското управление за да работи с въпросната горелка по специално подържането на горенето без да загася горелката при сигнал от стаиния термостат.

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от ivo opela Преглед на мнение
                              Здравейте за горелките е ясно даите да поговорим и за горивото което ще използваме с тях,аз проверих на две места за въглища,бобовдолски директно от мината фракция 0÷40мм=228лв.за тон,руски от пристанище лом фракция 5÷25мм=280лв.за тон,ако имате инфо за цени на въглища споделете.Колега ag ro имаш ли информация дали може да се смени софта на натурелското управление за да работи с въпросната горелка по специално подържането на горенето без да загася горелката при сигнал от стаиния термостат.
                              Ами какво е положението със дървесния чипс.?
                              Гледам че се продава под 100 лева.
                              Дали няма да е добра далавера ?

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                                Ами какво е положението със дървесния чипс.?
                                Гледам че се продава под 100 лева.
                                Дали няма да е добра далавера ?
                                Въпрос на сметка е дали тоя чипс е съизмерим като цена/квтч спрямо въглищата и пелетите. Освен това вероятно ще има игра с влагосъдържанието, както и с това какво изобщо ще има в него.
                                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X