Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Здравейте!Предстои ми покупка на котел спрял съм се на Viadrus u 22 или Bisolid Saver Coal,като след време да се се използва и горелка.За Виадруса е ясно въпроса ми е дали Бисолида може да се пригоди за тази горелка.Мен ме влече повече към Виадруса но пък разликата в цените се равнява на покупката за нужните радиатори.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:3.4 КБ
ID:5621518
    Това е Bisolid Sdver Coal.

    Коментар


    • #17
      От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Здравей D-max
      поразрових се в internet и попаднах на два site.
      http://www.defro.bg/productdetails.a...-%D0%9A1%D0%A0
      http://vipenergy.bg/?page_id=146
      който предвагат същите горелки
      запознат ли сте с тези фирми и какво ви е мнението за предлаганият програматор
      Успех

      Коментар


      • #18
        От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Дефро прави добри неща, но ми се струва, че е малко скъпичко. На втория сайт са същите горелка като моята, но контролера е по-опростен от IRYD. Хубаво е да се попрегледа, къде какво се предлага, преди да се пазарува. Цената в зависимост от комплектацията съм я дал по-горе.
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • #19
          От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
          ... с купуването на фракция 6-20мм донбаски въглища в чували по 25кг, всичко си стана напълно цивилизовано като с пелетите.
          А в момента как стои въпросът с донбаските въглища с оглед на ставащото в Донбас?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Настоящите са доставени преди събитията. За по-нататък, предполагам, че глада и нуждата от средства вероятно ще са стимул търговията да продължи. Освен това, в България се внасят и руски черни въглища, които макар и не толкова добри, също вършат работа. Не вярвам да има проблеми, пък дори и да има, ще горим български кафяви, пелети или дори дърва.
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #21
              От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Един въпрос към D-MAX - не ми стана ясно как и откъде пепелта пада от горелката след като отдолу е шнека със незапаленото гориво ,а това горивото под жаравата което е в шнека не се ли пали - може би липсата на кислород от бункера не му позволява ...
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #22
                От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Горивото гори само ако има приток на въздух. На тези две снимки е видно от къде минава въздуха и защо не гори горивото в шнека
                http://www.woodheat.ru/burner/volume_burner.jpg
                http://zawijan.files.wordpress.com/2...pg?w=600&h=299
                http://seko.pl/seko_boilers/node/sit...ures/pokaz.png
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #23
                  От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  D-MAX ,тази година не че имам три тона антрацит но догодина наемаш ли се да я монтираш тази горелка и всичките други неща на едно италянско котле 35 kW,разбирасе срещу заплащане?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    1г. е доста време, и уви нищо не мога да гарантирам, но ако сме живи и здрави, защо да не помагам?
                    За 35кв котел, 3т не са ли малко като количество за цяла зима?
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • #25
                      От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Топлим два апартамента по 70 квадрата-даже и хартисват.Без радиатори,с намотани маркучи под плочките.Реално горенето е 5-8 часа в зависимост от външната температура.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Аз също се интерисувам от подобна горелка, но това че е абсолютно чисто горенето е мит. Наистина не се изхвърля много пепел, но благодарение на вентилаторите се издухва голяма част от боклука през кумина и после го дишаме. Аз имам също виадрус У22 и имам прост вентилатор сложен. Когато работи има малко пепел, но за да не гори много котела при топло време го изключваме и пепела е много.
                        Мисля да правя парно в друга къща и сега се чудя какво котле да сложа. Вътре в къщата има кумин, но ми се иска самия котел да не е в къщата.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          d-max
                          контрелерът на VIPENERGY съм съгласен да е по опростен от IRYD но той вероятно е с PID control и може да изпълнява същите функции на горелката или нещо не му достига

                          Коментар


                          • #28
                            От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Аз също се интерисувам от подобна горелка, но това че е абсолютно чисто горенето е мит. Наистина не се изхвърля много пепел, но благодарение на вентилаторите се издухва голяма част от боклука през кумина и после го дишаме. ...
                            Да така е, няма абсолютно чисто горене. Нека не забравяме, че едно от големите "предимства" на чамовите пелети е издухването на пепелта през комина. Имам познати дето се хвалят, че горят нарочно чам в котлите си, защото пепелта излизала през комина и не трябвало да се чисти....
                            Но ако се сравни горенето на въглища в обикновен котел или печка и количеството пушек със задушливи, отровни и канцерогенни вещества, с това което излиза от горенето в пиролизен котел, ще стане ясно че второто е направо чисто спрямо първото. Същото е и с ретортовите горелки с тази разлика спрямо пиролизния котел, че зареждането става един път на 4-5-10 дена в зависимост от външната температура.

                            Първоначално публикуван от jordanis12 Преглед на мнение
                            d-max
                            контрелерът на VIPENERGY съм съгласен да е по опростен от IRYD но той вероятно е с PID control и може да изпълнява същите функции на горелката или нещо не му достига
                            На сайта на въпросната VIP фирма, видях да се предлага най-вече по-опростения контролер MASTER 500 вероятно заради по-ниската(30%) цена(работи само ON/OFF), както и IRYD(с PID fuzzy logic) произведен от Prond като опция. Вероятно и двата вършат работа, но едва ли я вършат по един и същ начин, инак нямаше да има толкова сериозна разлика в цената между единия и другия.
                            Ей тук се прави преглед на най-масовите контролери в Полша, сред които уви не виждам MASTER 500 на DK SYSTEM.
                            Но си мисля следното, ако сложиш със 100лв примерно по-скъп контролер, дъли пък няма да ти се възвърнат парите с времето от няколкото процентната ежедневна допълнителна икономия на гориво, която прави PID контролера, а в някой момент пък и да вземеш да изкараш едни допълнителни пари от тая икономия? Освен това контролерите на Prond, принципно са изключително здрави и безпроблемни.
                            Въпрос на избор и желание.
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • #29
                              От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Всички ползващи горелки(без значение дали са пелетни, въглищни, за чипс ....)вероятно са забелязали, че котлите спират да се цапат с катран, но за сметка на това повърхността се покрива с нещо средно между сажди и фина пепел, което пък в някой момент почва да пречи на топлообмена и води до излишен преразход на гориво. Вероятната причина е продухването на горящия слой с вентилатор и увличането на малки недогоряли частици(искри). Попаднах на интересно подобрение, което не само решава голяма част от този проблем(видно и от видеото), но и води до намаляванена разхода на гориво и още няколко плюса. Произвежда се от ELEKTROMET

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17257.jpg
Прегледи:1
Размер:55.9 КБ
ID:5633393

                              ето и видео как работи

                              https://www.facebook.com/video.php?v...type=2&theater

                              Изработено е от чугун и струва около 380 злоти(или към 190лв).

                              Имам едно подобно парче желязо, та ще пробам да видя струва ли си и без туй няма кой да ми го прати за безплатна проба от Полша до тук
                              Прикачени файлове
                              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                              Коментар


                              • #30
                                От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Нещо не тръгва / при мен /, може би е от нета.
                                Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                                За област Габрово 0886843836

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X