Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Цената и сайта съм ги написал в пост 154. Контролера ми го препоръча продавача като най-масово използван в Полша напоследък. Препоръча и горелките "Еко" като по-успешни, но продава и "Екоенергия" до макс. мощност 75 kW. За посочената цена не съм се пазарил. Това, което ми хареса, е, че попаднах директно при производителя. В една съседна леярна си прави отливките, останалото го сглобяват при тях. Правят и котли, които ми на пръв поглед харесах, но не питах за цената им. За два броя не си струва разходка с кола дотам, аз за четири сметнах, че също не си струва, но много исках да установя контакт с производителя, та затова се наканих. Пътуването, даже съчетано с превоз на багаж до Германия, за което друг плати горивото на отиване и спането там, ми излезе 600 лв. Следващите горелки ще докарам по друг канал, доста по-икономично. Нека първо изтествам наличната горелка с най-различни горива, после ще пиша и как се е представила. За следващия отоплителен сезон ще може да се прави по-информиран избор.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Така и така демонтирах котела, пускам снимка отвътре на камерата на горелката, която сътворих.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:котел0.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5698093

      Сега съм се захванал да направя отвор за лесно палене на въглищата посредством газова горелка. При първото палене ще има клип.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Благодаря на колегата D-MAX за доброто отношение към проблемите на колегите от форума

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Здравейте,
          след още четене и ровене си изясних някой неща,но за други ще питам:
          -ако котела е 28-30kW (дърва и въглища),горелка с каква мощност трябва да взема 15-25 или 25-35kW?
          *като недостатък на котела,е че е монтиран в ниша и горелката трябва да се монтира челно м/у вратичките (което затруднява горенето на др.гориво освен през горелката)!
          -какъв трябва да е вентилатора за горелката,моля за марка,модел и мощност (по-лесно ще ми бъде при поръчка) D-MAX е написал,че неговия е WBS6a това ли е най-добрия вариант?
          -какъв е бункера (марка и модел) за Екоенергиа (по-лесно ще бъде за поръчка)?
          В момента продължавам да проучвам въпроса с контролерите,като се колебая м/у
          IRYD RTZ и Тimel SKZP:
          -IRID RTZ явно доказан модел като ми допада добавянето на PILOT G (оталечено управление на горелката) и безжично свърване при модел PILOT G RF,който се очаква да излезе скоро.
          -Тimel SKZP доста приятен тъч скрийн+цветен дисплей.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Колега Агро, поздравления за снимковия материал. Не видях на Вашата горелка водна система против запалване в шнека както е при котлите Дефро , но това го решава
            производителя. А

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Колега D-MAX ще се наемеш ли да монтираш една Екоенергия през пролетта на едно Виадрусче 5 секционно, кат купя комплектацията препоръчана от теб.

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Багодаря на колегата D-MAX още веднъж за доброто отношение към колегите.Имам котел Виадрус 30 kw и горелка"Екоенергия" 25кВт.Само една помпа за радиаторите и за бойлера.Много пъти рестартирах контролера но не можах да го вкарам в спящ режим.Прочетох целия форум,четох и в един полски форум но не можах нищо да разбера за спящия режим.Ако колегата не го затруднява нека да ги напише тези настройки.Благодаря предварително

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Колега аз съм със същия контролер и съм го разучил доста ,но не мога да те разбера какво имаш предвид под спящ режим.Между другото на сайта на производителя вече има инструкции на руски в PDF формат.

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Първоначално публикуван от todormaketo Преглед на мнение
                    Багодаря на колегата D-MAX още веднъж за доброто отношение към колегите.Имам котел Виадрус 30 kw и горелка"Екоенергия" 25кВт.Само една помпа за радиаторите и за бойлера.Много пъти рестартирах контролера но не можах да го вкарам в спящ режим.Прочетох целия форум,четох и в един полски форум но не можах нищо да разбера за спящия режим.Ако колегата не го затруднява нека да ги напише тези настройки.Благодаря предварително
                    Най-напред благодаря за разбирането!
                    За да се накара горелката и от там котела да влязат в друг режим автоматично, най-напред трябва да се разбере логиката на контролера. Не знам защо(някой по-сведущ може да сподели ако иска), но на този тип контролери спирането и пускането на горелката става като контролера се вкарва температурно в режими, в които в зависимост от температурата на котела, помпата СО(всъщност това е помпата подаваща вода към радиаторите), се включва и работи(ако температурата на котела е над зададената за включване на помпата) или изключва(ако температурата на котела падне 5 градуса(всъщност това е хистерезиса на помпата, задава се параметрично, и си идва така заводски настроена) под температурата на включване на тази помпа. Пример: помпата се включва на 35 гр и се изключва при 30. В контролера има 8 часови зони, чрез които може да се задава в кой момент от денонощието и в зависимост от това дали дните са работни:пон-пет или почивни: събота и неделя, така настроените зони се включват като променят зададената температура на котела така щото да включват помпата(когато температурата се вдига-коригира) или да я изключват когато температурата са сваля-коригира). За мен беше странно да открия, че това е начина на действие на управлението, но по-късно се убедих, че тази логика е масова при тези контролери(Bruli, eCoal и др).
                    За да мога да онагледя начина на работа, ще дам за пример как е настроено моето управление. Смених началната температура на сработване на помпата на 45 градуса(което значи, че ще изключва на 40) И така в къщи през работните дни отоплението искам да работи сутрин от 5 до 8 и вечер от 16-22ч. Могат да бъдат настройван до 8 зони макс. Приемам, че знаете как и вече сте задали на контролера, че ще работи с времееви зони в сервизните настройки(инак няма да ви се появат изобщо зоните за настройване) и преминаваме към същинската настройка. В меню Menu serwisowe избирате Ustawienia serwisowe, а след това избирате Edycja stref C.O.- т.е. настройка на времеевите зони на котела. Избирам първата зона да е в 5ч, със стойност 0 градуса и валидност за всеки ден от седмицата(пояснявам: с тази стойност котела преминава към нормалната зададена температура примерно 50 гр., горелката се събужда, включва се вентилатора и започва подгряване, като при достигане на 45гр помпата се включва и топлата вода тръгва към радиаторите). Втората зона е в 8ч всеки работен ден и температурата на котела трябва да е -17 градуса от неговата основно зададена, т.е. 50-17 =33градуса. Какво се случва: на дисплея на контролера се изписва нова зададена температура от 33 градуса(светлинния бар най-отгоре), а текущата температура в средата на дисплея тъй като продължава да е все още висока`около 50гр), помпата продължава да работи и да отнема топлината на котела докато не стигне 40 гр, когато помпата спира и на практика горелката заспива(при зададена температура на котела 33, а реална около 36-40, горелката е само в режим поддържане - подава гориво за няколко секунди 1 път на 90 мин примерно(в зависимост от вашите настройки) с кратко включване на вентилатора. Отиваме на 3 та зона в 16ч задаваме температурата да се коригира на 0 всеки работен ден. Какво се случва: точно в 16ч зададената температура на котела се сменя отново на 50градуса, но тъй като текущата е под 40 помпата не сработва. Започва плавно разпалване на горелката и постепенно подгряване на котела като при достигане на 45 гр, помпата сработва и започва да подава топлина към радиаторите. 4-та зона, 22ч всеки работен ден, корекцията е отново -17 гр. като на дисплея на контролера се изписва отново 33 гр зададена температура и отново се повтаря същото като това в 8ч сутринта.
                    Общо взето е това. Хубавото на този тип настройки е, че ако имате външен датчик за температура и сте настроили котела да си сменя основната работна температура спрямо външните настройки, се получава така че в топли дни горелката работи по зададената програма реализирайки сериозна икономия на гориво, докато в студено време поради това, че основната температура на котела се вдига до 60-65-72гр(в зависимост от това колко е студено на вън), помпата минава в денонощен режим на работа, осигурявайки топлина, макар и с намалени параметри в същите времееми зони, когато по принцип би трябвало да е изключено. Полезността на тази функция идва от това че, в голям студ ако прекратите изобщо топлоподаването(през деня примерно когато няма никой в къщи), шанса да се достигнат нормални температури в помещенията, когато би трябвало да работи парното(примерно 16-22ч) е много малък, поради това, че изстиването е бързо, а подгряването става бавно.
                    Общо взето е това. Дано да е разбираемо. Ако имате други въпроси питайте тук, за да сме си полезни всички заедно един на друг.

                    Първоначално публикуван от klintan Преглед на мнение
                    Колега аз съм със същия контролер и съм го разучил доста ,но не мога да те разбера какво имаш предвид под спящ режим.Между другото на сайта на производителя вече има инструкции на руски в PDF формат.
                    Сайта има руска версия, но уви инструкциите излизат само на полски, чешки и немски. Направих неуспешен опит да ги убедя да пуснат контролера поне с няколко езикови версии едновременно(вкл и българска), но уви не се получи. Явно не бях убедителен
                    Последно редактирано от D-MAX; 11-01-16, 21:57.
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от ktch_1964 Преглед на мнение
                      Колега Агро, поздравления за снимковия материал. Не видях на Вашата горелка водна система против запалване в шнека както е при котлите Дефро , но това го решава
                      производителя. А
                      Е, няма пълно щастие. Пък и като го зарежа по празниците в студа изключен, само водна система ще ми липсва наоколо, и нея да я мисля как да я спасявам от замръзване. И така си му е добре. Без въздух /херметичен бункер/ не трябва да прави обратно горене.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Извинявам се колега D-MAX ,аз със контролер ТИТАНИК но без IRYD RTZ и за него има версия на руски на страницата.Аз съм с горелка 35 кв на екоенергия обаче забелязвам че не гори равномерно по цялата глава.Значи горенето се извършва основно в половината на главата която е откъм бункера- откъм шнека .Горя донбаски въглища фракция 8 - 18 мм.Колега D-MAX знам че за всеки е индивидуално но все пак би ли споделил какви са твоите настройки за донбаски въглищаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:retorta_brucer.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5698491.

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Привет,
                          Интересува ме, някой пробвал ли е горелката Екоенергия със сламени пелети ?

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Благодаря на колегата D-MAX за доброто отношение. Справих се с настройките и ще пробвам как действат. Добре че има хора , които се отнасят добре с проблемите на хората. Благодаря още веднъж. Лека вечер.

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от klintan Преглед на мнение
                              Извинявам се колега D-MAX ,аз със контролер ТИТАНИК но без IRYD RTZ и за него има версия на руски на страницата.Аз съм с горелка 35 кв на екоенергия обаче забелязвам че не гори равномерно по цялата глава.Значи горенето се извършва основно в половината на главата която е откъм бункера- откъм шнека .Горя донбаски въглища фракция 8 - 18 мм.Колега D-MAX знам че за всеки е индивидуално но все пак би ли споделил какви са твоите настройки за донбаски въглища[ATTACH=CONFIG]846679[/ATTACH].
                              А, ето за това ми говореше поляка, като ме убеди да купя горелка "Ековит" с квадратна реторта, а не "Екоенергия" с правоъгълна такава. Цената беше една и съща. Още малко и ще пусна снимки как гори, още монтирам по инсталацията, котела го събрах вече.
                              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Моят Виадрус е 9 секции .Има ли по -големи и мощни горелки и каква е цената ?
                                0887/400121 Антон Донев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X