Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от push Преглед на мнение
    Капилярно горене или клапата на вентилатора.Горене няма ,по скоро тлее .На 85 градуса се включва водната защита.
    То за тлеенето-ясно, но без приток поне миниатюрен на свеж въздух, огъня трябва да умре напълно. Едва ли е от клапата на вента, въздуха през нея е само за същинското горене в горелката. Няма как да подържа горенето/тлеенето във фидера.
    Интересно защо се задейства водната защита при положение че има 15 гр разлика с контролера. Може да пробвате да свалите темпратурата на датчика на контролера с 5-10градуса. Водната защита е крайна мярка и по принцип до нея трябва да се стига, само ако нищо друго не помогне.
    При мен при всяко спиране на горелката, догарят само въглищата в чашката на горелката до ръба на долните въздушни дюзи и толково. Не съм горил пелети продължително време за мога да кажа дали и тук става нещо подобно. Инак пелетите си горят хубаво, ама ги изоставих, че не ми допада сметката[emoji1]
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Проверих цени на куриерски услуги за доставка от Полша фирма ОЙРОШПЕД доставя палет до 2 куб.м и 500 кг.за 209лв от Краков,от Варшава 249лв.Пратките се доставят до летище София.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Бива цената, особено разделена на няколко човека. Остава да се направи контакта с някой от полските продавачи.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Чипса е добра идея и аз мисля, че ще става, но не мога да си намеря, за проба. Сега ще си правя чипер- дробилка, защото може да се намират при мен клони, изрезки и др. Само ми трябва чертеж на дробилка, която прави подходящ размер трески. Относно калоричността според мен без да съм спец 1тон дървесина като енергия си е все толкова независимо дали е чипс, пелети или цепеници. Дайте нещо инфо за дробилки нещо самоделно не ми се купува.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Колега D-MAX интересува ме контролера който използваш може ли да управлява четирипътен смесителен вентил с ел.задвижка тъй като разполагам с такъв и искам да го монтирам на изхода на котела за да ми регулира температура на водата в отоплителната инсталация и съответно да поддържа температура на вход на котела.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от klintan Преглед на мнение
              Колега D-MAX интересува ме контролера който използваш може ли да управлява четирипътен смесителен вентил с ел.задвижка тъй като разполагам с такъв и искам да го монтирам на изхода на котела за да ми регулира температура на водата в отоплителната инсталация и съответно да поддържа температура на вход на котела.
              Да, управлява всякакви смесители с електрозадвижка.

              http://www.kotlarstwo.info/images/za..._serwisowa.pdf

              От страница 7-13 са описани някои от възможните варианти, и от схемата е видно, че управлява четирипътен/трипътен смесител в различни циркулационни схеми.
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Благодаря за информацията колега .

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ!ИМАМ ПИТАНЕ ОТНОСТНО ТЕМАТА ОТОПЛЕНИЕ С ТОЯ ВИД ГОРЕЛКИ!ЖИВЕЯ В с.ВАКАРЕЛ/ СОФИЙСКО/ И ТУК ЗИМАТА НЯМА НИЩО ОБЩО С ЗИМАТА В ПЛОВДИВ!ИМАМ КОТЕЛ ДЕДИТРИХ-35КВ И НЕЗНАМ ДАЛИ ЩЕ МОГА ДА СЕ ВЪЗПОЛЗВАМ ОТ УСЛУГИТЕ НА ТАЯ ГОРЕЛКА ЗА ОТОПЛЕНИЕ! НЕ МИ ПРЕДСТАВЛЯВА ПРОБЛЕМ ДА ДОЙДА ДО ПЛОВДИВ И ДА ВИДЯ ЦЯЛАТА СИСТЕМА НА МЯСТО АКО Е УДОБНО.ЩЕ БЪДА БЛАГОДАРЕН НА Г-Н ДЖАРТОВ АКО МИ ОТДЕЛИ МАЛКО ОТ ВРЕМЕТО СИ ЗА ДА МОГА ДА ВИДЯ ЦЯЛАТА СИСТЕМА ЗАЩОТО МИ ОМРЪЗНА С ТАЯ ХАМАЛОГИЯ!

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Повдигаш ДИТРИХа на кутия и си слагаш каквато искаш горелка. Дори при този котел няма нужда да режеш дъното. Само малко вътрешен тунинг на котела и си готов.
                    Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                    За област Габрово 0886843836

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Ако имате интерес мога да Ви свържа с човека, който достави моя котел от Полша. След като вече втори сезон се отоплявам мога да кажа, че съм много доволен от избора на полската техника. Нивото на софтуера е много високо, сравнимо с австрийските производители, резултатите са много добри, а цените на поляците са няколко пъти по-ниски.
                      Май помощта ще е необходима. Връзката с поляците през сайта на Екоенергия не ни се получава. Писах Ви ЛС в тази връзка, колега, но се натъкнах на препълнена поща, затова пиша направо в темата. Станахме двама сигурни купувачи, още двама са кандидати, но не съм ги питал дали потвърждават, има време.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Здравейте, и аз следя темата от известно време и съм също сигурен купувач, но не виждам нищо конкретно относно покупката на оборудването от Полша от страна на миналите вече по тази пътека. Това, което разбрах е, че всички преоборудвали котела си са доволни, но почти нищо по въпроса за покупката и доставката на горелката и контролера. А това на този етап е най-важното. Ако може споделете, за да избегнем евентуални излишни нерви. Предварително Благодаря на всички отзовали се!

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Здравей, още няма напредък с доставката, ако има, ще пиша по-конкретно.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Една питанка: С какви размери са ви котелните помещения?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Сега правя такова и е с размери 3 на 3 на 2,10 високо. От вратат до котела ще е около 1м и останалите 2х3 ще са за въглища и дърва. Остава ми да изградя кумина и след това да лея плоча. Стаята над котелното тази зима сигурно няма да мога да я завърша. Хубаво е да има място и за горивото до котела. Виждал съм малки помещения колкото за котела и 2-3 кофи гориво, но си е хамалогия зимата това.

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Това е моето, но не е домашно, а в цеха. Нарочно не съм премахнал по-старите снимки, да се виждат промените с времето.
                                http://agroagro.snimka.bg/experiment/kotel.730659.29678798
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X