Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Здравейте колеги!
    Аз също съм заинтересуван за такава обща поръчка за комплект Екоенергия
    По изчетеното тук и ровенето в полски сайтове ....най вече в Domer моя избор е за конфигурация Екоенергия 15-25кв. ,IRID PID RTZ ,Сензор за отработените газове Geco G-PT1000-05
    Стая панел Pilot G RF безжична версия приблизително 1500лв. за транспорт ако се свържем и поръчаме заедно мисля няма да се оскъпи кой знае колко.
    Последно редактирано от a44o; 12-02-17, 15:52.

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
      Всегоримата горелка не работи добре на пелети ли че,държиш толкова на въглищата не разбрах ?

      Щото при цена почти 400 лева за тон качествени въглища и 167 лева за тон слънчогледови пелети според мен май на пелети ще е по изгодно и чисто.
      Колега аз съм от Варна и тук за пакетирани слънч.пелети няма цена под 200лв/тон(от склад в Варна+20км транспорт),а пакетирани домбаски въглища фракция 6/20 в Русе ги купувам 286лв/тон(разбира се плащам и за200км транспорт до Варна и разбира се колкото по-голямо е количеството ,толкова по-евтин ми излиза транспорта).Днес напълних контейнера си с слънч.пелети.Ще пиша за резултата!

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от SSP Преглед на мнение
        Здравейте на всички участници в прекрасния форум.
        Отдавна чета настоящата тема и мога да кажа че е изключителна и уникална. В България няма много информация за този тип горелки така че ще използвам форума за да задам няколко въпроса.
        Предстои ми конверсия на горелка на същесвуващ котел Виадрус U26 и с помоща на Вашия форум се спрях на всегоривна ретортна горелка Ekoenergia. Ще изработя кутия за под котела въпреки ограниченията в размерите, както на ширина така и на височинана котелното помещение (под стълбището). В момента отоплявам къща на 2 етажа с РЗП около 110 кв.м и 120л бойлер с добра външна изолация и PVC дограма, мощноста на гореспоменатия котел 22,5 кв. - 4 секции. За отоплителен сезон изгарям приблизително 2-2,2 т. донбаски въглища и около 2 куб. м. дърва. Целта на занятието е да автоматизирам процеса на отопление и да постигна комфортна температура в помещенията точно когато ми е небходимо. Планирам да горя отново донбас на определена фракция, като намерих доставчик за района на гр. Пловдив, който между другото е със същата горелка.
        Та да започна с въпросите те не са малко но ще се помъча да ги систематизирам и обобщя.
        1. Четох че се правят общи поръчки за горелки директно от Полша с желаната конфигурация та мога ли да се включа и аз и каква е цената на транспорта от там в смисъл с колко се оскъпява конфигурацията?
        2. Може ли да се използва безжичен стаен термостат на контролерите за тези горелки, като предварително искам да поясня, мисля да инвестирам в TIMEL SKZP 02F?
        Моя котел е такъв. Контролера също. За работа с дистанционен стаен термостат не съм питал, в нормално изпълнение е с кабел, който лесно се удължава. На този котел дори най-малката горелка Еко 5-19 квт му идва голяма, на пълна мощност прави над 270 градуса димни газове. За твоята площ ще работи идеално, без да се напъва към макс. мощност.
        Транспорт на един европалет от Полша е към 200 - 250 eur, но това по спомени, може и да греша. На един палет ще се съберат поне 4 горелки заедно с бункерите, ако се опаковат добре. За целта покупката на всичко трябва да е от един търговец. Този, от който аз пазарувам, много държи да му връщам обратно разписаното от мен копие на фактурата /втория екземпляр/. И там е строго с ддс-то, първия път поляците държаха да им изпратя официално удостоверение за моя данъчен номер. Сега са по-спокойни, явно им признават ддс-то по моите доставки.
        Прави си голяма кутия с голяма врата под котела. Хубаво ме съветваше D-MAX, когато правех моята, ама кой да слуша. Около ръба на ретортата трябва да има поне 10 см свободно пространство околовръст, за да падат големите буци шлака, а под ретортата да има много място, за да гребеш пепел по-рядко.
        Последно редактирано от ag ro; 12-02-17, 17:31.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от a44o Преглед на мнение
          Здравейте колеги!
          Аз също съм заинтересуван за такава обща поръчка за комплект Екоенергия
          По изчетеното тук и ровенето в полски сайтове ....най вече в Domer моя избор е за конфигурация Екоенергия 15-25кв. ,IRID PID RTZ ,Сензор за отработените газове Geco G-PT1000-05
          Стая панел Pilot G RF безжична версия приблизително 1500лв. за транспорт ако се свържем и поръчаме заедно мисля няма да се оскъпи кой знае колко.
          Тази цена с ддс, без транспорт до България е добра, с контролер Timel ще дойде на същата цена, а той е много по-удобен и лесен за работа.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Колега boynak заради мизерията не искам и да чуя за въглища, с пелетите е чисто, няма гадни миризми и хамалогия.
            Разходът не знам дали е висок или не, тъй като палим котела веднъж седмично и не мисля, че е меродавно, миналата събота на загрята къща с един чувал изкара 7 часа и половина, което е респективно по 2 кг./час, но тогава беше 4-5 градуса навън.
            Да споделя мнение и за пелетите от акация и бор - доволен съм и от тях, може би са на кантар с украинските, които горя. Температурите на газовете са високи при форсиран режим на работа.
            Колега ag ro, правилно ли разбирам, че ако сложа някакъв по нов контролер, ще падне разходът на гориво?

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от aspis Преглед на мнение
              Здравейте колеги. В близките дни ми предстои закупуване на реторна горелка Екоенергия 35 kw с някакъв модел контролер NEGROS. Интересува ме някой запознат ли е с този модел контролери и да сподели мнението си. Благодаря предварително за отделеното вниманиа.
              Това е възможно най евтиния и съответно най скапания контролер,който може да се избере с тази конфигурация.Един роднина си купи с този контролер и по лошото е с правен от продавача бункер.Пълна пародия,изхвърли го и си направи нов.Опасноста от пожар с такива самоделки е огромна.Имай едно наум,предполагам ,ще го купуваш от същото място.Така и не ми казаха откъде ,бяха го купили но беше някъде от Варна.

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                Тази цена с ддс, без транспорт до България е добра, с контролер Timel ще дойде на същата цена, а той е много по-удобен и лесен за работа.
                Възможно да е така,а има и по съвременен дизайн.Има и повече инфо за него и е по скъп с 200злоти,но пък е комплект с повечеto сензори
                http://costerowniki.pl/glowna/18-ste...skzp-02-f.html Благодаря колега ag ro

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Това ще се изясни, ако има откъде да се разгледат възможностите на сегашния контролер.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Благодаря на energo8 и D max за отговорите.Много се интересувам от дробилката за въглища та искам да попитам колегата ktch_1964 откъде мога да намеря такива дълги зъбни колела говоря за тези които мелят въглищата,каква мощност е електромотора. към колегата boynak аз също се интересувам дали при използване на слънчогледови пелети ще е по евтино от използването на донбаски въглища затова чакам какво ще покаже опитът ти с тях.В Търговище има слънчогледови пелети по 140 лева тон като цената е за един биг бег от 1100 килограма.

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
                      Колега аз съм от Варна и тук за пакетирани слънч.пелети няма цена под 200лв/тон(от склад в Варна+20км транспорт),а пакетирани домбаски въглища фракция 6/20 в Русе ги купувам 286лв/тон(разбира се плащам и за200км транспорт до Варна и разбира се колкото по-голямо е количеството ,толкова по-евтин ми излиза транспорта).Днес напълних контейнера си с слънч.пелети.Ще пиша за резултата!
                      Аз ползвам доста пелети и ги взимам на биг бег на тази цена иначе на чувал и тук са на 200 лева.
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от caterpilar Преглед на мнение
                        Колега boynak заради мизерията не искам и да чуя за въглища, с пелетите е чисто, няма гадни миризми и хамалогия.
                        Разходът не знам дали е висок или не, тъй като палим котела веднъж седмично и не мисля, че е меродавно, миналата събота на загрята къща с един чувал изкара 7 часа и половина, което е респективно по 2 кг./час, но тогава беше 4-5 градуса навън.
                        Да споделя мнение и за пелетите от акация и бор - доволен съм и от тях, може би са на кантар с украинските, които горя. Температурите на газовете са високи при форсиран режим на работа.
                        Колега ag ro, правилно ли разбирам, че ако сложа някакъв по нов контролер, ще падне разходът на гориво?
                        Колега нещо бъркате!Аз горя и въглища(фракзия 6/20 в запечатани 25кг торби)и пелети също в торби по 15 кг!Но не намирам разлика в мръсотията!Както сипвам чувала с пелети,така сипвам и чувала с въглища!Едно и също е!Даже в пелетите има повече прах от въглищата!Не знам какви са тези ваши предубеждения?Това не е да зареждаш ръчно с лопатата големи буци въглища!Но ако искате да ви излиза близо 1/3 по-скъпо,то си е ваша работа!За мен е едно също обслужването,само че с пелетите е по-скъпо!

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                          Моя котел е такъв. Контролера също. За работа с дистанционен стаен термостат не съм питал, в нормално изпълнение е с кабел, който лесно се удължава. На този котел дори най-малката горелка Еко 5-19 квт му идва голяма, на пълна мощност прави над 270 градуса димни газове. За твоята площ ще работи идеално, без да се напъва към макс. мощност.
                          Транспорт на един европалет от Полша е към 200 - 250 eur, но това по спомени, може и да греша. На един палет ще се съберат поне 4 горелки заедно с бункерите, ако се опаковат добре. За целта покупката на всичко трябва да е от един търговец. Този, от който аз пазарувам, много държи да му връщам обратно разписаното от мен копие на фактурата /втория екземпляр/. И там е строго с ддс-то, първия път поляците държаха да им изпратя официално удостоверение за моя данъчен номер. Сега са по-спокойни, явно им признават ддс-то по моите доставки.
                          Прави си голяма кутия с голяма врата под котела. Хубаво ме съветваше D-MAX, когато правех моята, ама кой да слуша. Около ръба на ретортата трябва да има поне 10 см свободно пространство околовръст, за да падат големите буци шлака, а под ретортата да има много място, за да гребеш пепел по-рядко.
                          Колега ag ro доволен ли си от контролера спрял съм се на него понеже в един екран визуализира цялата снимка на работата на системата и има меню на английски и още повече е с така наречената размита логика на работа. Информацията в нета е оскъдна откъм възможности на този контролер примерно дали може да се върже мониторинг през интернет, но по-скоро си мисля от прочетеното, че не може. Що се отнася до кутията мисля да е по-широка но височината в котелното ме ограничава откъм височина и си мисля да не е по-висока от 42 см. мисля, че ще достатъчна. Вратата ме притеснява повече понеже ми се искаше да е оригинална от някакъв стар котел, но в момента няма предлагане все пак има време ще го мисля.
                          Най-големия ми проблем е доставката на горелка от Полша. Ти можеш ли да помогнеш с този казус за което аз ще се реванширам разбира се!!! В момента цената на моята конфигурация от Полша с ДДС е малко под 1500 лв. с ДДС за цената в България всеки може да се осведоми.
                          Благодаря предварително на отзовалите се. Ако сметнете че спамим темата може да ми отговаряте на ЛС.

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от a44o Преглед на мнение
                            Здравейте колеги!
                            Аз също съм заинтересуван за такава обща поръчка за комплект Екоенергия
                            По изчетеното тук и ровенето в полски сайтове ....най вече в Domer моя избор е за конфигурация Екоенергия 15-25кв. ,IRID PID RTZ ,Сензор за отработените газове Geco G-PT1000-05
                            Стая панел Pilot G RF безжична версия приблизително 1500лв. за транспорт ако се свържем и поръчаме заедно мисля няма да се оскъпи кой знае колко.
                            В Domer са предложени готови комбинации, някъде из последните страници на горелките. Съвета ми е да избереш готова предложена, а не да си я съставяш сам. Твърде много неизвестни за лаици като нас.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Някъде по-нагоре бяхме писали, че чашката на горелката се уплътнява с високо температурен силикатен уплътнител(не силиконов!!) устойчив до към 1500 градуса(обикновено го продават като уплътнител за камини и печки), като много се внимава да не се задръстят кръглите дюзи на вторичния въздух

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_6afa9082dcc531fa8f7967c3dc78785b5d6c999b.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5743376


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4fb96e7e7ca14086gen.jpg
Прегледи:1
Размер:99.7 КБ
ID:5743377

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_047071544496b3e5861e886b8bb2c77af6a9b653.jpg
Прегледи:1
Размер:150.2 КБ
ID:5743378

                              Ако това уплътняване не се направи, има голям шанс горелката да не работи нормално, което пък води до прекомерен разход на гориво и невъзможност за достигане на зададената температура

                              Попаднах на много интересен сайт как да се отопляваме чисто , който за съжаление е само на полски, но картинките говорят достатъчно. Поляците имат същите проблеми с мръсния въздух като нас и имат цел до няколко години да сменят масово пушещите котли с такива, които не замърсяват - тези дето са с ретортни горелки се водят клас 5 - не замърсяващи. Предполагам, че при нас щем не щем се наложи нещо подобно.
                              Последно редактирано от D-MAX; 13-02-17, 08:49.
                              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Прави си голяма кутия с голяма врата под котела. Хубаво ме съветваше D-MAX, когато правех моята, ама кой да слуша. Около ръба на ретортата трябва да има поне 10 см свободно пространство околовръст, за да падат големите буци шлака, а под ретортата да има много място, за да гребеш пепел по-рядко.

                                Колеги,по повод подставката за котела!За всяка горелка си има определени заводски размери за подставката!Не може да си я правите по ваше усмотрение,защото ще имате проблеми!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X