Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от stevis Преглед на мнение
    Котелът си върви с този "гаден" контролер. Иначе отделно може да се купи от тук. Контролера с едно натискане влиза в автоматичен режим, като разхода е малко по-голям от ръчните настройки, това по данни.Има вграден интернет модул и с андроид приложение от Google Store и телефон се командва от дистанция.В първия ми пост съм дал линкове към сайта и упътването.Контролера е много добър, но никой не споделя дали ще управлява моята схема от 1- вия ми пост?Моля помагайте, че трябва да поръчвам вече компонентите!!!
    Моята схема е същата, но не слагам помпа за бойлера. Той е "умен" и сам разбира кога да допусне в себе си по-топлата вода от отоплителната инсталация. Аз работя по горе -долу подобна схема с два източника. Имам главен котел, който захранва отоплението. Вечер, като си тръгнем от работа, го изключваме. По някое време по-малкия котел в системата /Виадруса/ "усеща", че температурата на водата пада под неговото задание и от "стендбай" режим преминава в "работа", мъчейки се да поеме товара. Това, естествено, не му се удава в по-студено време, но поне поддържа срещу замръзване. Сутринта някой пуска главния котел, температурата бързо се покачва и малкия котел се "успива" отново до следващия път. При тебе в ролята на големия котел ще е камината. Тя като заработи, температурата на системата ще се покачи и котела ще се намали или "заспи". Като я загасиш, отново ще тръгне да топли на зададените градуси.
    От полските форуми прочетох, че твоят контролер е 1250 Зл бруто /с ддс/ в Полша. Горе-долу двойно на моя, но екстрите си имат цена.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
      Моята схема е същата, но не слагам помпа за бойлера. Той е "умен" и сам разбира кога да допусне в себе си по-топлата вода от отоплителната инсталация. Аз работя по горе -долу подобна схема с два източника. Имам главен котел, който захранва отоплението. Вечер, като си тръгнем от работа, го изключваме. По някое време по-малкия котел в системата /Виадруса/ "усеща", че температурата на водата пада под неговото задание и от "стендбай" режим преминава в "работа", мъчейки се да поеме товара. Това, естествено, не му се удава в по-студено време, но поне поддържа срещу замръзване. Сутринта някой пуска главния котел, температурата бързо се покачва и малкия котел се "успива" отново до следващия път. При тебе в ролята на големия котел ще е камината. Тя като заработи, температурата на системата ще се покачи и котела ще се намали или "заспи". Като я загасиш, отново ще тръгне да топли на зададените градуси.
      От полските форуми прочетох, че твоят контролер е 1250 Зл бруто /с ддс/ в Полша. Горе-долу двойно на моя, но екстрите си имат цена.
      В сайта който пуснах сутринта контролера е най отдолу в списъка и струва 1100 PLN, а за заслужаване си заслужав плюс това котела си върви с него.Искам да питам конкретно, освен компонентите които съм сложил в схемата помпи, кранове, клапи и филтри друго трябва ли?Предвидил съм директно от котела да пусна разклонение с обезвъздушител, термоманометър и предпазен клапан 2 bar на топлата и раз. съд на студената.На всеки етаж колекторните линий трябва ли да ги затапвам с обезвъздушител и кран за източване или да сложа такива само на последния етаж?
      Проблема с управлението ще има, защото в упътването на контролера помпата на 1-вия (главния) отоплителен кръг не спира,това значи че ще върти водата от камината през спрелия котел.За 2-рия кръг (камината) в опцийте на температурния сензор, не ми дава температура по-висока от 30C , защото явно е мислено за въздушна температура има варинт за слагане на термостат ама не ми е ясно как.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Изчетох цялата тема и не открих някои да е слагал такава горелка на котел Бош .Може ли да се монтира на вратата на пелника и да е подвижна.Примерно стойка с малки колела за да се чисти пепелта.Котлето е 27 кв.и работи добре.Инсталацията е без помпа с горно разпределение.

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Много е трудно почистването ,много прах и време. Аз го имах така на де дитрих . За това го продадох и си взех бош ,срязох го от долу ,качих го на кутия и се родих.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Благодаря.
            Освен махането на скарата долна и предна други подобрения прави ли в котела?

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Да колега.Поръчах си друг контролер Ирид пид с датчик на тем. газове и външен тем. датчик от колегата от В. Търново Г. Спасов голем пич ти казвам достави ми го много бързо.След това сложих 2 турболатора в котела които ги видях на клип от Борката 99 и той пак голям пич ,ама све големи бе човек.И ... Почваме . Запазнах се с съдействието на колегата Енерго с Тошко Макето пич та пич. ти казвам и ми свърза котела и бойлера с 2 помпи . Всичко това е направено ,благодарение на колегата Д. Макс от неговите велики писания.

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Извинавай ,колко струва този контролер и менюто е на полски ,нали?

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от radar 66 Преглед на мнение
                  .. Всичко това е направено ,благодарение на колегата Д. Макс от неговите велики писания.
                  И от мене много благодаря на D Max, и на мен оттам ми се отвориха очите.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Колко струва не мога да ти кажа ,защото не знам какво ще изкаш към контролера . Датч.тем. дим. газове ,външен тем .датч. стаен термостат всичко това не влиза в цената на контролера.За това по добре си питай колегата Г.Спасов или които изкаш ти.За контролера .Да , на полски е ама недеи да си мислиш че е толко трудно да го разбереш. Колегата D-Max го е описал толкова добре .

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Моя е към 650 злоти със всички датчици, в Полша, без ддс. Тъчскрийн екран, менютата са на английски, има избор на език, ръководството го преведох на български.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        здравейте пред дилема съм какво гориво да горя на моята екоенергия въглища с калоричност 7000 калории поне така казва продавача и 360 лева за тон или слънчогледови пелети при цена от 170 лева за тон като калоричността която се дава е около 4000 калории.Кое гориво ще е по на сметка.благодаря предварително.

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Ако съм аз - въглища. Горелката ти няма запалка и при отпадане на захранването после трябва да я палиш. При въглищата държи жар над 12 часа. Със слънчогледовите пелети ще събереш гризачите на квартала. От първоизточника въглищата са 300 лв, твоята цена сигурно е с доставка.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Аз пета година ползвам слънчогледови пелети и на работата и в къщи и не съм забелязал бум на гризачи ама никакъв,

                            люспата дето правят пелетите е толкова пресята за да се отделят натрошените семки от нея че почти няма привличащи гризачите съставки.

                            Преди пелетите ползвах донбаски въглища и горях около 20 тона на сезон със всичката хамалогия и чернотия(зимно врене всички котки ставаха сиви и паяжините грейваха в тъмен отенък), сега с пелетите разхода е същия 20-22 тона но всичко е чисто няма прах и черни отлагания на най невероятни места.

                            Слънчогледовите пелети са по 140 насипни и по 157 на биг бег при нас това е за сезон 2016/2017 сега.Аз не продавам Сл. пелети само ги ползвам да не звучи като реклама

                            И в къщи си монтирах пелетна горелка на Грейко 30 киловата на стария ми въглищен котел Дакон 32 ( сега Бош 32) и съм много доволен,забравих къде е вратата на парното, направих една кутия с врата върху която поставих котлето на което предварително изрязах дъното за да се увеличи пепелника и сега го чистя и наглеждам веднъж в месеца.

                            Горелката се справя перфектно със слънчогледовите пелети в напълно автономен режим на работа,веднъж на месечно я наглеждам и чистя събраната пепел и толкова
                            все едно че съм на ТЕЦ ама на село и имам топла вода на корем колкото и когато ми трябва и топло също моята жена е зиморничава като повечето жени и зимно време термометъра е закован на 24-26 градуса.
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Благодаря за отговорите.Горелката ми е екоенергия не е грейко, а дали когато горелкарта влезе в режим поддържане пелетите няма да изгаснат.Относно цената на въглищата 360лева е от източника а той за Варна е един за тази фракция.Пелетите са 170 лева със разходите за доставка от Търговище до Варна.

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Колега къде са по 140 лева това с ддс ли е

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X