Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от Plamen Nedkov Преглед на мнение
    благодаря за бързия отговор може ли да ми препоръчаш някой контролер.моят титаник лош ли е а стайният термостат става ли
    Дали става или не, сам прецени според проблемите, които ти създава. Миналата година си купих горелката с контролера, монтирах ги на Виадруса и запалих. Контролера тръгна от раз, без да го ръчкам или настройвам. Всичко заработи нормално без моя намеса, със оригиналните настройки. Никакви проблеми, сходни с твоите не съм имал, въпреки че за първи път пипах подобно нещо. Като преведох ръководството и понаблюдавах работата на системата, започнах да ровя из менютата, за да разбера кое как работи. Като разбрах каквото ми трябваше, спрях да пипам из менюто и го оставих да се оправя. Досега не ме е разочаровал.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Колега би ли дал малко подробности за полския котел ,включително и цена , че аз още никакъв не съм взел .
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        http://www.kotly-ekowitt.pl/kotly-ares-lux
        Оттук купувам. На шега, уж да пробвам, пък то се обзаведоха вече доста хора от форума с такива. Контакта е установен, имам някаква отстъпка в цената заради досегашните покупки, ходих първоначално и до Полша да се запозная с хората, че нали сме си подозрителни... Горе в десния ъгъл има бутон "Алегро", там има оферти с цени за ориентация. Въпреки всичко, ако сега си купувам нов котел, ще търся такъв с вертикални димогарни тръби или плоскости, отворени в долния си край над чекмеджето за пепел. На "Грейко" са такива. Ако в тръбите има и подвижни спирали за турболация и почистване, чистенето много се опростява, даже може да се механизира изнасянето на пепелта.
        Гледах и котлите от Дряново на магазина, споменати са из темата, добре изглеждат, но не съм сравнявал цените.
        Слагам няколко снимки на полския котел отвътре. Скарата на този модел е с водоохлаждаеми тръби. Горелката е отдолу, а върху скарата може да се пали класически с цепеници, ако спре тока за дълго време например. Не е като да не се е случвало. Когато се гори и друго, освен въглища, напр. селскостопански отпадъци, смесени с въглищата, добре е да се намали силата на вентилатора колкото може, за да се изнася по-малко пепел по топлообменните повърхности по-нагоре.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Снимките не се прикачват. Ще изчакам.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Ей ги е, сега се свързах пак.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:котел 51.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5730877Натиснете снимката за да я уголемите

Име:котел 52.jpg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:5730878Натиснете снимката за да я уголемите

Име:котел 53.jpg
Прегледи:1
Размер:61.1 КБ
ID:5730879
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              [QUOTE=dimich87;3032305]Първо си мисля че котел от 16 KW е много малък за жилище от 300 квадрата. Ако е толкова добре изолирано и е достатъчен, според мене варианта е термопомпа.

              Котелът вече е налице Ogniwo Eko plus 16kw и е с ретортна всегоривна горелка. Квадратурата не е малко, но изолацията е доста. Когато я правих, покриваше старите стандарти за Пасивна къща, сега покрива новите за нискоенергийна.Ако термо кран означава вентил със задвижка, то контролера може да го управлява, но цената на вентила и задвижката е повече от на една помпа.



              За внасяне на котел от Полша, мога да кажа че си заслужава. След повече от 2 години ровене по полски сайтове и форуми се спрях на Ogniwo .Купих го през този сайт, като го платих в евро с банков трансфер през ДСК.Сумата се превежда авансово и се плаща такса трансфер за ДСК 25 евро а за полската банка 6 евро.Сайта предлага безплатен транспорт в рамките на Полша.Транспорта до България ми струва 300 лева, като грубо фирмите взимат ~1 лев на килограм за превоз. Котелът беше опакован доста добре и беше на евро пале.
              За избор на котел вариантите са много, този сайт има класация на някой от производителите, но не всички.
              Много важно е горелката и шнека да са чугунени.Контролерът по възможност да управлява автоматично горивния процес.
              Както ag ro отбелязва тенденцията е с вертикални димогарни тръби и турболатори. Както и влагане на огнеупорни материали в горивната камера с което се постига по-пълно изгаряне, по-високо КПД и от екологична гледна точка.Интересно е да се обърне внимание, че по-съвременните котли отговарят на по-високите екологични норми 4 и 5 клас (5 е най-високия клас).За разлика от България в Полша, Чехия, Германия при закупуване на най-високите класове котли, държавата частично или изцяло поема сумата.

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                [QUOTE=stevis;3032877]
                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                Първо си мисля че котел от 16 KW е много малък за жилище от 300 квадрата. Ако е толкова добре изолирано и е достатъчен, според мене варианта е термопомпа.

                Котелът вече е налице Ogniwo Eko plus 16kw и е с ретортна всегоривна горелка. Квадратурата не е малко, но изолацията е доста. Когато я правих, покриваше старите стандарти за Пасивна къща, сега покрива новите за нискоенергийна.Ако термо кран означава вентил със задвижка, то контролера може да го управлява, но цената на вентила и задвижката е повече от на една помпа.



                За внасяне на котел от Полша, мога да кажа че си заслужава. След повече от 2 години ровене по полски сайтове и форуми се спрях на Ogniwo .Купих го през този сайт, като го платих в евро с банков трансфер през ДСК.Сумата се превежда авансово и се плаща такса трансфер за ДСК 25 евро а за полската банка 6 евро.Сайта предлага безплатен транспорт в рамките на Полша.Транспорта до България ми струва 300 лева, като грубо фирмите взимат ~1 лев на килограм за превоз. Котелът беше опакован доста добре и беше на евро пале.
                За избор на котел вариантите са много, този сайт има класация на някой от производителите, но не всички.
                Много важно е горелката и шнека да са чугунени.Контролерът по възможност да управлява автоматично горивния процес.
                Както ag ro отбелязва тенденцията е с вертикални димогарни тръби и турболатори. Както и влагане на огнеупорни материали в горивната камера с което се постига по-пълно изгаряне, по-високо КПД и от екологична гледна точка.Интересно е да се обърне внимание, че по-съвременните котли отговарят на по-високите екологични норми 4 и 5 клас (5 е най-високия клас).За разлика от България в Полша, Чехия, Германия при закупуване на най-високите класове котли, държавата частично или изцяло поема сумата.
                Точно казано. На мен ДСК ми взема 20 евро за превода. В цитирания сайт виждам даже кутия за под Виадрус, заедно с горелка Екоенергия и бункера, без контролера, на съвсем приемлива цена. А транспорта на 700 кг европале ми излезе 500 лв.
                Последно редактирано от ag ro; 11-10-16, 21:45.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  [QUOTE=ag ro;3033104]
                  Първоначално публикуван от stevis Преглед на мнение

                  Точно казано. На мен ДСК ми взема 20 евро за превода. В цитирания сайт виждам даже кутия за под Виадрус, заедно с горелка Екоенергия и бункера, без контролера, на съвсем приемлива цена. А транспорта на 700 кг европале ми излезе 500 лв.
                  На тоя сайт, горелките не са Ekoenergia. Дори и от снимките се вижда, да не говорим, че производителя на горелката е удобно пропуснат.
                  Там където се предлага EKOENERGIA, обикновено това е дебело подчертано и наблегнато - има защо!
                  Може и тази да върши работа и да работи нормално, но не е EKOENERGIA.
                  Тоя въпрос мисля го коментирахме вече, но грешката да се именова нещо, дето не е такова продължава.
                  Подозирам, че и там има достатъчно хора дето искат да се възползват от чуждо има и постижения.
                  Сравнете сами! Дори и по качеството на отливките и по технологичните обработки си личи.

                  Това е оригиналната:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ekoenergia_palnik_retortowy.jpg
Прегледи:1
Размер:44.6 КБ
ID:5730997


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:palnik-podajnik-ekoenergia.jpg
Прегледи:1
Размер:47.8 КБ
ID:5731000

                  Това е безименната, открийте разликите!

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d0801f4db93087687070f77aff5e33b6.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5730998

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dd54d7f50cb9ae8f42334d8236d845ae.jpg
Прегледи:1
Размер:88.7 КБ
ID:5730999
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Малко снимки от новия ми пепелник за 10 ребрен Viadrus U22, целта е да гори слънчогледови спокойно пелети с старата ми Българска 65кв горелка.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161010_094531_zps8xwypuji.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5731003

                    И една снимка как изглежда с котела.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161012_102944_zps8gmpi7am.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5731004

                    До два три дни ще е вързано и ще споделя има ли файда от тунинга, горелката я имам 3 години и вече и знам характера със старата конфигурация.

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Прецизна работа колега Jam браво....

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        [QUOTE=D-MAX;3033236]
                        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение

                        На тоя сайт, горелките не са Ekoenergia. Дори и от снимките се вижда, да не говорим, че производителя на горелката е удобно пропуснат.
                        Там където се предлага EKOENERGIA, обикновено това е дебело подчертано и наблегнато - има защо!
                        Може и тази да върши работа и да работи нормално, но не е EKOENERGIA.
                        Тоя въпрос мисля го коментирахме вече, но грешката да се именова нещо, дето не е такова продължава.
                        Подозирам, че и там има достатъчно хора дето искат да се възползват от чуждо има и постижения.
                        Сравнете сами! Дори и по качеството на отливките и по технологичните обработки си личи.
                        Честно казано, не се загледах в горелката, а в цялото изделие. На този сайт досега не бях попадал. Бих помолил колегата Stevis да сподели цената на контролера eCoal , ако са му го оферирали отделно от котела. Този контролер изглежда много обещаващо, бих купил един за проба, ако не е много скъп. Аз с Екоенергия не съм работил, но тези Еко, които купих, изглеждат и работят много добре.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Благодаря за отговора колега !

                          Доколкото разбрах 50 кв котел Ековит излиза около 4000 лв/8800 злоти / + 500 -600 лв транспорт.

                          Във В.Търново Екостарт предлага 60 кв котел с 35 кв горелка за 4700 лв .Бях писал преди ,но не можахме да го коментираме ,че нали се изтриха последните постове .
                          Как ви се струва такъв вариант и какво означава 60 кв котел ,пък 35 кв горелка ?
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            В котлите редовно се икономисва от награвна площ. Сигурно ако има в котела горене от което да се отделят 60 кв голяма част от енергията ще излезе през комина. Та затова по-маломощна горелка, за да не топлим повече околната среда от колкото водата в инсталацията.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Котелът си върви с този "гаден" контролер. Иначе отделно може да се купи от тук. Контролера с едно натискане влиза в автоматичен режим, като разхода е малко по-голям от ръчните настройки, това по данни.Има вграден интернет модул и с андроид приложение от Google Store и телефон се командва от дистанция.В първия ми пост съм дал линкове към сайта и упътването.Контролера е много добър, но никой не споделя дали ще управлява моята схема от 1- вия ми пост?Моля помагайте, че трябва да поръчвам вече компонентите!!!

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                                Благодаря за отговора колега !

                                Доколкото разбрах 50 кв котел Ековит излиза около 4000 лв/8800 злоти / + 500 -600 лв транспорт.

                                Във В.Търново Екостарт предлага 60 кв котел с 35 кв горелка за 4700 лв .Бях писал преди ,но не можахме да го коментираме ,че нали се изтриха последните постове .
                                Как ви се струва такъв вариант и какво означава 60 кв котел ,пък 35 кв горелка ?
                                Ето какво прочетох в сайта на "Екостарт":
                                "Горелката се контролира от електронен блок, който разполага с четири сензора. Първият следи и регулира температурата на водата в системата. Вторият се свързва с помпата за топла вода. Другите два температурни сензора са защита срешу обратно изгаряне."
                                Това ми говори за доста елементарен /евтин/ контролер, веднъж оттам е спестено. Втори път останалите сензори от рода на темп. на димни газове, външна температура, температура на връщащата вода и стаен термостат струват към 50 евро, оттам също е спестено. При неоптимална работа на горелката поради по-елементарното управление ще нарасне и консумацията на гориво, това също е фактор. Освен това 35 квт горелка е доста по-малка от 50 квт и съответно по-евтина. В интерес на истината не се задълбочих много в информацията от сайта, гледах само комплектите за реконструкция, така че може и да пропускам нещо. Другото, което не е ясно е дали котела има камера за ръчно зареждане и работа на дърва и въглища. Ако има такава камера, дали скарата под нея е водоохлаждаема. Въпроси много и за да се направи адекватно сравнение, трябва допълнителна информация.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X