Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Здравейте, имам монтирана екоенергия 35 киловата на виадрус у 22 40 киловата като съм с контролер Титаник руски та въпросът ми е ако сменя контролера с ирид пид това би ли довело до икономия на гориво и какви датчици е добре да има.Благодаря предварително

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Къде се слага датчика за мерене на температура на комина? Аз имам намерение да сложа горелка за въглища, не съм се спрял на конкретна. Къщата е на 2 етажа и съм в процес на ремонт, а комина ми минава през средата на къщата. Предполагам че по този начин ще се използва по-ефективно и ако след котела димните газове са примерно 150 градуса, то на втория етаж ще са примерно 100 градуса. Баба ми като ползваше първия етаж, на втория етаж без да се пали си беше около 15 градуса, топлината предполагам е идвала предимно от комина и от пода. Сега аз се топля все още на ток и ползвам една стая, кухня и баня. В другите стаи е една идея над нулата.
      Ако ползвам датчик на комина на втория етаж, да си предвидя кабел. Какъв трябва да е кабела?

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Датчика се монтира възможно най-близо до изхода на котела, т.е. на кюнеца между котела и комина.
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Agro,Ти парите за нищо ги нямаш.Цената на Timel,предполагам за който говориш е 300 лв с 4 датчика и 400 лв с 8.Честно казано за 1 контролер ,не си заслужава разправиятя.Превод ,транспорт и цената става 500 лв.Единственото му предимство е тъч скрийна.Няма спор.Оттук нататък ,започва да изостава в сравнение с другите контролери.Няма Fuzzy Logik,Няма управление по интернет,няма управление с Ламбда.Не съм сигурен дали може да управлява трипътен и четирипътен вентил,подово и буфер.едва ли цената е най важния критерий за един контролер,но хубавите контролери ,могат да достигнат и до 2000 лв.Не знам ,защо струват толкова много,сигурно има за какво.Предполагам ,че за тези пари и свирка в 6 сутринта ,могат да ти направят.Хубавите контролери се правят по поръчка от големите производители на котли.На база на някои от масовите контролери се преправят ,съобразно изискванията на производителите.И те са си само за тях.Такъв е Платината ,който и ти хареса в таблицата ,която бях дал.Тези контролери ,дори ги няма в номенклатурата на производителя на контролери.
          И недей да им вярваш ,толкова много на поляците.особено на производителите.Това ,което са ти казали ,че ламбдата не управлява въглища ,не е вярно.Ама ,какво да ти кажат друго ,като не го разбират и не го могат.Същото се отнася и за интернет.Нали трябва да можеш да го направиш.
          Подобни изказвания ,ти бяха направили и за горелката Еко.Да знаеш и там ,не малко а много са те заблудили.Като гледам ,какви вентилатори и двигатели използват за 50 кВ горелка,чак се чудя ,как работи.Вентилатора и двигателя на 50 кв екоенергиа струват 4 пъти по скъпо.Но търговеца ,нали и той трябва да печели все пак.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Здравеите някои има ли наблюдение на турски котел с подобна ретортна горелка.Почти всяка фирма призвеждаща котли за тв.гориво има и модел с горелка.Дали си заслужават относно управление,Спрямо полската горелка.Защото има кьм 1000лв разлика на комплект котел с горелка.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Имам турски 100 квт Linitomat, автомат за калибровани въглища. Управлението му е вградено. Предишния му собственик се отърва от него с облекчение на половин цена след едноседмична експлоатация, така попадна при мен. Има елементарна автоматика за управление по температура и това е. За да го ползвам, както аз искам, купих му контролер допълнително. Това за моя случай. Може да има и по-модерни турски котли, но не ги знам.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Здравейте някой може ли да ми каже как с Пилот R да се прави седмично програмиране на температурата в помещението.На контролера който управлява котела знам че има такава опция но само за температурата на водата в системата.Пилот R не разполага с такава възможност то тогава какво става като контролера е програмиран за седмица а пилот R не е как работи системата според настройките на пилота или според настройките на котела.Трябва ли да го сменям с Пилот G

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от RADOSLAW2000 Преглед на мнение
                  Agro,Ти парите за нищо ги нямаш.Цената на Timel,предполагам за който говориш е 300 лв с 4 датчика и 400 лв с 8.Честно казано за 1 контролер ,не си заслужава разправиятя.Превод ,транспорт и цената става 500 лв.Единственото му предимство е тъч скрийна.Няма спор.Оттук нататък ,започва да изостава в сравнение с другите контролери.Няма Fuzzy Logik,Няма управление по интернет,няма управление с Ламбда.Не съм сигурен дали може да управлява трипътен и четирипътен вентил,подово и буфер.едва ли цената е най важния критерий за един контролер,но хубавите контролери ,могат да достигнат и до 2000 лв.Не знам ,защо струват толкова много,сигурно има за какво.Предполагам ,че за тези пари и свирка в 6 сутринта ,могат да ти направят.Хубавите контролери се правят по поръчка от големите производители на котли.На база на някои от масовите контролери се преправят ,съобразно изискванията на производителите.И те са си само за тях.Такъв е Платината ,който и ти хареса в таблицата ,която бях дал.Тези контролери ,дори ги няма в номенклатурата на производителя на контролери.
                  И недей да им вярваш ,толкова много на поляците.особено на производителите.Това ,което са ти казали ,че ламбдата не управлява въглища ,не е вярно.Ама ,какво да ти кажат друго ,като не го разбират и не го могат.Същото се отнася и за интернет.Нали трябва да можеш да го направиш.
                  Подобни изказвания ,ти бяха направили и за горелката Еко.Да знаеш и там ,не малко а много са те заблудили.Като гледам ,какви вентилатори и двигатели използват за 50 кВ горелка,чак се чудя ,как работи.Вентилатора и двигателя на 50 кв екоенергиа струват 4 пъти по скъпо.Но търговеца ,нали и той трябва да печели все пак.
                  Не забравяй,че горелката Еко (има и други на пазара) са реплика,копие или чиста имитация на ,,Екоенергия„.
                  Не разбирам защо ги купуват хората,като цената им е пренебрежително „по-евтина„.Само чугунената отливка като им погледнеш и ти става ясно-„правена е в гаража на бай Иван-дърводелеца„ за останалите компоненти да не говорим...смеххх.
                  Българина си обичка евтинджоса да е „тирикат„После се вайка не смогва с гориво,или пише „супер е„ да го захапе и комшията да не е пребан само той.
                  Последно редактирано от energo8; 08-02-17, 09:46.

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Да колега Недков,разбира се ще доведе...Важен е датчика за температурата на фукса,без него няма ефект замяната с iryd Pid.
                    Последно редактирано от energo8; 08-02-17, 13:01.

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от Plamen Nedkov Преглед на мнение
                      Здравейте някой може ли да ми каже как с Пилот R да се прави седмично програмиране на температурата в помещението.На контролера който управлява котела знам че има такава опция но само за температурата на водата в системата.Пилот R не разполага с такава възможност то тогава какво става като контролера е програмиран за седмица а пилот R не е как работи системата според настройките на пилота или според настройките на котела.Трябва ли да го сменям с Пилот G
                      С Pilot R не може да се прави седмично програмиране на температурата в помещението. Донякъде това може да се постигне косвено с подобното програмиране на IRYD. Ползвах такъв тип настройка, за да накарам котела да работи два пъти дневно - сутрин и вечер за допълнителна икономия и понеже в останалото време няма никой в къщи. Но с Pilot G е много по-лесно да направиш тая настройка за цялата седмица. Отделно че с графичния дисплей, получаваш и външната температура на момента, а дисплея регулира контраста в зависимост от осветеността. Определено е по-добре с него.
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от RADOSLAW2000 Преглед на мнение
                        Agro,Ти парите за нищо ги нямаш.Цената на Timel,предполагам за който говориш е 300 лв с 4 датчика и 400 лв с 8.Честно казано за 1 контролер ,не си заслужава разправиятя.Превод ,транспорт и цената става 500 лв.Единственото му предимство е тъч скрийна.Няма спор.Оттук нататък ,започва да изостава в сравнение с другите контролери.Няма Fuzzy Logik,Няма управление по интернет,няма управление с Ламбда.Не съм сигурен дали може да управлява трипътен и четирипътен вентил,подово и буфер.едва ли цената е най важния критерий за един контролер,но хубавите контролери ,могат да достигнат и до 2000 лв.Не знам ,защо струват толкова много,сигурно има за какво.Предполагам ,че за тези пари и свирка в 6 сутринта ,могат да ти направят.Хубавите контролери се правят по поръчка от големите производители на котли.На база на някои от масовите контролери се преправят ,съобразно изискванията на производителите.И те са си само за тях.Такъв е Платината ,който и ти хареса в таблицата ,която бях дал.Тези контролери ,дори ги няма в номенклатурата на производителя на контролери.
                        И недей да им вярваш ,толкова много на поляците.особено на производителите.Това ,което са ти казали ,че ламбдата не управлява въглища ,не е вярно.Ама ,какво да ти кажат друго ,като не го разбират и не го могат.Същото се отнася и за интернет.Нали трябва да можеш да го направиш.
                        Подобни изказвания ,ти бяха направили и за горелката Еко.Да знаеш и там ,не малко а много са те заблудили.Като гледам ,какви вентилатори и двигатели използват за 50 кВ горелка,чак се чудя ,как работи.Вентилатора и двигателя на 50 кв екоенергиа струват 4 пъти по скъпо.Но търговеца ,нали и той трябва да печели все пак.
                        Колега, пусни някакви цени, че да си сверим часовника, не само голи критики /така и така мисля да купя един от "лачените" контролери за проба/. Аз досега на тази цена по-добър контролер не съм намерил. Върши си работата перфектно, програмира се седмично със стайния термостат, лесно се работи с него и не създава грижи. Същото важи и за горелката "Еко" - никакви проблеми, втора зима е тази, не е спирана от Нова година /когато угасна тока за две денонощия/, поддържа си жарта и се разгаря сама безотказно при необходимост. Котела 50 квт, който споменаваш, не е гасен от октомври 2016 нито веднъж. Проблеми нула. Публикувал съм и снимки в темата - не виждам нищо нередно в отливките на "Еко" горелката, както е коментирано по-горе в едно от мненията. В склада имам мотор - редуктор и вентилатор за "Екоенергия", купил съм си за резерв и сравнение. Като пристигнаха, разбрах защо са по-скъпи. Вместо да си произведат нарочен редуктор за целта, от "Екоенергия" използват готови червячни редуктори, куплирани един след друг за постигане на нужното предавателно число. Аз от такива комбинации съм си патил в моя бранш, защото във втория редуктор влиза твърде голям въртящ момент и често се случва да не издържи на напъна. Вентилатора за "Екоенергия" пък е два пъти по-голям габарит и излишно мощен. Аз сегашния, два пъти по-малък, използвам едва на 50%. Там, откъдето купувам моите, не произвеждат контролери, само ги продават. Можеха да ми продадат и контролер с ламбда сонда, но ме посъветваха да не си давам парите за неща, които за въглища не са ефективни. Защо да ме лъжат, като можеха да ми продадат по-скъпо изделие, пак щях да купя. Това е моето мнение като любител и потребител, не съм търговец на такива продукти, нищо, че на два пъти организираме групова покупка на горелки в резултат на тази тема, но всеки си плаща неговото. Аз само се явявам "пощенската кутия" и разносвача, защото ми е интересно занимание за свободното време зимата. Така транспорта и банковите такси се разпределят на повече участници. Засега има един фал при доставката, при една от горелките са сбъркали при окомплектовката и са събрали една от тях с части от различен габарит горелки. За съжаление колегатаот Варна се обади едва преди десетина дни, справил се е с проблема и работи, та ще оправяме проблема като свърши отоплителния сезон.
                        Последно редактирано от ag ro; 08-02-17, 23:40.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Колеги мисля че най скоро ,ще се умориме и от това отопление. Мисля че това ще ни дойде и от ЕГН то. Младите едва ли ще зареждат бункера с въглища. Мисля . ама/ АЗ / че скоро май ще правя нова инвестиция , колкото да не искам . И това е газификация. Скъпо ,евтино на там отиват май нещата . Пък и се надявам и от тях едно рамо....

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Здравейте колеги,радвам се че тук има такъв форум,следя го от години,макар че не му е много тук мястото в"офф роуд"?Мисля че е време да се направи собствен блог с тази тема!Но това не е най-важното!Да си кажа и аз какво съм постигнал в тази насока.Котела ми е Виадрус(9 секции-53кв).Втора зима съм с чехска (тук чета само за полски и то само ЕКОЕНЕРГИЯ)горелка и контролер КОВАРСОН.Тук за ЕКОЕНЕРГИЯ с моята мощност ми искаха много пари ,затова връщайки се от германия през април 2015 минах през чехия и направих пазарлъка!Направих си подставката и контейнера за въглища(на кота 0,а котела ми е в мазата-2.5м в земята).Много съм доволен!Когато имам повече време ще пусна снимки.Миналата година изгорих 5т донбаски въглтигнатища(от 20.11.до 15.03.),но тази година(поради по студена зима)5тона няма да ми стигнат!А всички тук знаете ,че тази фракция е само в Русе!Та ВЪПРОСА ми е:моля за съвет ,КОИ ПИЛЕТИ СА НАЙ–ПОДХОДЯЩИ за нашите горелки(да закърпя края на зимата)???Благодаря предварително!!!

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Колега защо не помислиш да си изработиш дробилка за въглища. Като чета поста ти разбирам , че ръцете ти не са наврени някъде и получаваш независимост от разни търгаши.
                              Аз съм си направил такава и пазаря въглища от най близкото топливо, после през дробилката и в бункера. Съвсем друг е въпроса че напоследък цената им в топливо никак не
                              ми харесва.

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                За мен това не е изгодно,колега!И ТЕРМ и КО-Русе за мен не са търгаши,доволен съм от тях,просто за следващия сезон ще увелича тоновете!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X