Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Здрвейте, какво мислите за виадруса на твърдо гориво само. Чувам че напоследък не се произвеждали добре, т.е не са същото качество. Имате ли скорошни наблюдения? Другият вариант на който съм се спрял е Бърнит, но не незнам дали да е варианта с вентилатора или не.
    Помогнете ми да избера - плюсове, минуси и т.н

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      И аз съм за купуване на котел, гледах ги скоро и новите виадруси са същите като старите, само обшивката е различна. Имам от преди 3 години закупен и в експлоатация в другата къща. Сега баща ми вика да го извадим и да го монтираме тука, но е голяма хамалогия. Тежи си доста и практически е невъзможно изваждането. Отделно че ми се струв малък. Горелка си мисля че няма да имам нужда да монтирам и че ще се справя котела да работи цял ден с едно зареждане. Отделно и комина ми минава през средата на къщата и очаквам от него да получа допълнително около 5 киловата топлона разпределена в 4 стаи.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        http://www.domer.pl/zestaw-do-nawegl...wnik-iryd.html

        Поръчах си този комплект,ако има желаещи да свиркат.Доставката е до гр.Перник.Цената заедно с ддс. и доставката за посочения комплект е 1850лв.
        Успех на всички.

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Аз достигнах до малко по-ниска цена на комплект горелка Ekowit с бункер, контролер TIMEL, вентилатор и сензори към контролера за темп. в котела, БГВ, шнека за подаване и авариен термостат. Това е от kotly-witkowski.pl. Цената там е 621 Euro без ддс. Опция са датчик за темп. на димните газове /Euro 15/, външна темп./Euro 10/, стайна темп./Euro 10/, темп. на смесителния вентил/Euro 10/. Мога да пусна и ръководството на контролера на английски, ако някой се интересува. Смятам да отида на място да ги купя, съчетано с една разходка по пътя. Чудя се ще имам ли някакви проблеми по границата с 4 -5 комплекта, натоварени в минивана? Колегата energo8, към контролера Iryd кои сензори са в цената?
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Ирид върви с авариен термостат за котела на 95 градуса, датчик за т на котела, бойлера, смесителя, бункера/фидера. Всичко останало се купува допълнително. Но за цената на контролера не само комплектацията е определяща.
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Къде трябва да се монтира датчика за температура на котела, че нещо не вдявам? И коя точно темп. на котела измерва?
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Мисля само температурният датчик е в комплекта.Живи и здрави дойде ли другата седмица ще пиша подробно.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Всеки котел си има легло, в което се поставят сондите на термометрите. Там е местото и на датчика за температурата на котела.
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Обикновено представлява медна или месингова втулка навита на резба в топлообменника/ризата/ на котела. Ако не е предвиден да работи с управление може да е затапен с тапа от черен метал. Намира се в горната част на котела.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Обикновено представлява медна или месингова втулка навита на резба в топлообменника/ризата/ на котела. Ако не е предвиден да работи с управление може да е затапен с тапа от черен метал. Намира се в горната част на котела.
                      Това не е ли местото за мерене на налягането в котела? За температурата е достатъчно и глух отвор без резба. Поне така е на Виадрусите.
                      Може и да бъркам. Не познавам всички котли.
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                        Това не е ли местото за мерене на налягането в котела? За температурата е достатъчно и глух отвор без резба. Поне така е на Виадрусите.
                        Може и да бъркам. Не познавам всички котли.
                        На някои, на които вратичката за взимане на въздух /регулатор за горенето/ се управлява с верижка с патрон, патрона се премахва и на негово място се навива гилзата с глухия отвор. Обикновено имат и още 1 такава гилза в която се поставя сух биметален термометър.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                          Там е местото и на датчика за температурата на котела.
                          Тоест, трябва да се нарича температурата на водата в котела, за това ли става въпрос? Ако е това, то не е ли равно на темп. на изходящата вода от котела? Защо не е написано коректно в такъв случай? Тогава може да се мери на изходящия отвор. Ако не, тогава ще да е темп. в горивната камера, ама не ми се вярва да е това.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Здравейте колеги.Изпадна ми една горелка екоенергия втора употреба и я закупих.Проблема е че е без бункер за горивото искам да ви попитам ако някой има бункер в повече да го купя или някой ако прави внос да ми поръча.Също така дайте контакти на фирми доставящи калибрирани въглища.

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Извинявай колега но този комплект без кутия за горелката ли е?

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Първоначално публикуван от iordan63 Преглед на мнение
                                Извинявай колега но този комплект без кутия за горелката ли е?
                                Ами колега моята горелка е без бункер за гориво и без кутия за монтаж на горелката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X