Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Вариант да се мушка и от страни да се стопира вратата,иначе на всякъде имам климатици висок клас миришат тока,но по ми е приятно в пъти като си запаля парното. При отвор 19 на 16 мисля че няма да може да влезне 18 -16 на врата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_6915.jpg
Прегледи:2
Размер:139.1 КБ
ID:5640162
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • #62
      От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Колега защо не сложиш полската ретортна горелка.
      Иначе той продава Грейко,какво да те ,,посъветва,,?

      Коментар


      • #63
        От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
        Лично аз не съм пробвал с чипс, но ако ми попадне ще пробвам. Проби е правил производителя и според него - доста добре се справя. Относно размери мога да кажа че съм се натъквал на спрели горелки поради 1. По-дълги пелети от 60мм - задръстване на меката тръба която е с такъв диаметър. 2. Големият шнек не подава гориво - причината беше зацапана оптодвойка от силно пепеляво гориво/ една от защитите която показва също че малкия шнек е задръстен/. 3. Блокирал малък шнек поради попаднал камък с големина на орех. Големият шнек е подал този размер, но малкия не е успял. 4. Собственика забравил да напълни гориво в бункера и му станало студено.
        Отдавна търся костилки от череши, черупки от орехи за да пробвам и с тях. Други колеги са пробвали и дори си ги предпочитат но има от къде да си набавят. Сега очаквам да ми доставят костилки от сини сливи за проба.

        Мерси за информацията! Успех!
        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

        Коментар


        • #64
          От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Кой какво продава?
          Това тема за търговци, които рекламират стоката си ли е?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #65
            От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Колега защо не сложиш полската ретортна горелка.
            Иначе той продава Грейко,какво да те ,,посъветва,,?
            След като прочетох, че колегата си има климатици и му е добре - нека си остане на жицата, че като ти гледам ника и на мен ми е по добре да си остане на токиц щото съм в сферата на енергетиката и от там предимно си изкарвам хляба. А това, че някой се интересува и иска да получи някакъв отговор на въпросите си няма нищо лошо. Не си мисли че ще се вдигна на 250 км. да продам даден продукт и след това да му поддържам гаранционното обслужване - е то в София си има дистрибутори и гаранционно обслужване. Съжалявям, че дадох някяква информация на човек, който се блъска и иска да постигне нещо - и не само, а е направил нещо в тези трудни времена/ видно от друга тема /. Всеки е не само длъжен, а дори прекалено длъжен да проучи какво се предлага на тезгяха и какво ще върши най добра работа преди закупуването, а не след това - " Къде сбъркахме?" - както в една реклама.
            И последно - полската си е полска и е ретортна и е доказана. GREYKO е българска ретортна и има евросертификат, конструирана от наши инженери практици и в София колегата ще има под ръка поне два сервиза под ръка.
            Хай сега на чист Дряновски език / защото не се крия от къде съм / - живи и здрави!
            Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
            За област Габрово 0886843836

            Коментар


            • #66
              От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              ИЗВИНЯВАМ се на автора на темата че станах причина за омазването , но аз съм си опак и все пак се държах доста добре. Модераторите да трият каквото сметнат за необходимо.
              s_s1, продължавайте темата - много е добра, а ако някой се интересува от твоите напредъци при желание може да чете и на друго място.
              Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
              За област Габрово 0886843836

              Коментар


              • #67
                От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Темата е за всегоривни котли и горелки. Не е конкретно за полска или българска и всякаква информация и за двете е полезна. Колега Ганев, не виждам с какво сте омазали темата. Това което споделяте за мене е изключително интересено и важно. Ако някой е пуснал темата с цел да се дискутира конкретен производител и модел, то не я е озаглавил правилно. Така че моля продължавайте да споделяте личните си впечатления тук.
                Лично аз подкрепям с две ръце българското производство но това не е определящо при такава инвестиция, така че моля споделяте всички!
                Последно редактирано от Sasho74; 05-02-15, 23:36. Причина: Трудно е от телефона
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #68
                  От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Има ли възможност,да не е врата с панти, а с мушкане напред назад.Че отвора май е малък.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • #69
                    От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    От вчера чета дълга, дълга тема за Грейко. Погледнах и страницата им. Бях останал с впечатление, че те правят котли и горелки, но се оказа, че рекламират само горелки. В такъв случай как са решили, че КПД е 88%? Погледнах и сертификата. Той не е за класа на енергийната ефективност на изделието или за технологията на производството.
                    Разбрах, че не горели пелети от слама, но горят чипс, нискокачествени слънчогледови пелети и естествено и качествени такива. Темата не е омазана, аз просто реших да запитам, дали това не е бизнес на някого.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      как са решили, че КПД е 88%? .
                      КПД на горелка и КПД на котел са различни неща. Първото е способността на горелката да оползотвори енергията на горивото. А второто е първото плюс способността на котела да прехвърли тази енергия на топлоносителя.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Аз не виждам нищо лошо в това г-н Ганев да коментира Грейко, да ги продава, че и да ги рекламира. Лично мое мнение е че по-добре да рекламираме стойностните български продукти, отколкото да наливаме пари навън. Аз имам котел и горелка Грейко и за парите, които съм платил съм доволен. Топля 225 кв.м къща с 190лв. на месец /слънчогледови пелети/ и БВГ на корем. В крайна сметка всеки сам си решава.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          От вчера чета дълга, дълга тема за Грейко. Погледнах и страницата им. Бях останал с впечатление, че те правят котли и горелки, но се оказа, че рекламират само горелки...
                          Котел ( комбиниран дърва/пелети - 20, 32 и 50 KW ) правят поне от една година, тази година имат намерение да пускат чисто пелетен котел. Това, че не са го качили още на тяхната страница, си е чисто техен проблем. Да речем, че по-малко хора ще разберат за котела и примерно ще предпочетат друг котел...
                          Казано е:
                          -"Обичай ближния",
                          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Тъй като бях решил да се запра, но се спомена за КПД, а и днес получих дългоочакваният подарък от Дядо Мраз , ще Ви покажа резултат / постигнат на око / измерен в димоотвода на системата която съм снимал на предходната страница. Гориво - дървесни пелети / не се знае какво качество / на цена 280лв/тон, външна температура + 2*С , Снеговалеж, Подготвям се за ски.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0188.jpg
Прегледи:1
Размер:50.4 КБ
ID:5640466
                            Так че направете си сметка дали производителят лъже в официалния си сайт за КПД на котел произведен специално за пелети.
                            Кой разбрал, разбрал - аз бях до тук.
                            И понеже съм опак - аз чета така, който иска ще разбере за какво става въпрос.
                            Има един ред, на който газанализатора е отчел КПД - не на горелка, не на котел, а на изхода /на димоотвода/ системата като цяло възприемаща отдадената и приетата енергия.
                            Последно редактирано от n.ganev; 07-02-15, 00:15.
                            Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                            За област Габрово 0886843836

                            Коментар


                            • #74
                              От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Добре, де аз не разбрах. Може ли малко повече обяснения освен, че е в комина сензора на тази джаджа къде на друго място е вързана?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Единият накрайник е в газанализатора а другият е свързан в модулната сонда за димните газове и се измерват всички тези параметри на база на които се пресмятя КПД. При лоши параметри сътветно лош КПД се променя съотношението на подаваното гориво и подаваният кислород. Измерването се прави на не повече от 50 сантиметра от фукса на котела при максимална мощност на горелката. Температурата на котела беше 68 градуса.
                                Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                                За област Габрово 0886843836

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X