Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За тревичката в дворчето.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За тревичката в дворчето.

    Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
    Че си иска грижи иска си, и не са по-малко от тези за зарзавата!Просто човек трябва да прецени за какво го бива и за какво не го бива, и да се занимава с това за което го бива!Моята поливна система легна 4200 лв. но я правиха професионалисти в т.ч. и помпа Грундфос и хидрофор с който захраних къщата щот налягането от ВиК не ми вършеше работа, не стигаше за проточния бойлер а и по други причини.Косачката 1999 г. струваше 4 мин. работни заплати и не беше малко.Тази пролет смятам да вземам нова за 500 + лв.Имам по 3 ч. косене и изхвърляне на тревата седмично като с новата косачка смятам да облекча този труд.Живот и здраве май месец сматям да видя как ще е.
    Това е сериозна цена колега .Сигурен съм , че си струва. Моята идея е съвсем за начинаещи. Много като мен нямат време да отделят за наследствени къщи ,които посещават рядко. Аз всяка година пръсках с разни препарати против плевелите защото ставаше голям змиярник Сега се опитвам да засадя и поддържам райграс. Което ще видим дали е възможно предвид на ограниченото ми време за реално присъствие в двора
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #17
      От: За тревичката в дворчето.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00702.jpg
Прегледи:1
Размер:246.5 КБ
ID:5455676
      Естествена тревичка.Не се полива и не се валира.
      Прикачени файлове
      ........................
      Иван Маринов
      CRF 250 X
      Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

      Коментар


      • #18
        От: За тревичката в дворчето.

        Значи виж сега какво според мен да направиш - засей сухолюбив райграс, засега не прави подземна поливна система. Пробвай така с тези две посещения месечно, като поливаш как ще е, ако от посещение до посещение райграса е поизсъхнал и покафенял ...., почвай да копаеш райграса за подземна поливна система

        Их, все се каня да направя една отделна темичка (а и то дали нямаше вече такава ...) за моята поливна система, която смятам, че излезна почти максимално евтино, макар че можеше и с по-евтини пръскала да я направя, но предпочетох тези на Гардена ... Важно уточнение е, че все още нямам подходяща помпа, ползвам сега съществуващата българска (забравих точния модел), която идва малко слабичка, и някои пръскала не могат да се въртят както трябва ... Мисля хидрофорна да сложа (но сега няма средства), с която да захраним и къщата, че на село често спират водата, а герана си е винаги пълен, и водата е много хубава за пиене даже ...

        Откакто направихме поливната система е рахат работа, хем лесно, хем през това време можеш да си свършиш много други неща - пускаш и стоиш отстрани и се кефиш на пръскалата, особено лятото рано сутрин е голям кеф
        На поливната система най-трудоемкото е копаенето на каналите в земята, при мене имаше доста корени от близкия орех, та бая ми изтръпнаха ръцете Но ако е меко мястото, няма камъни и корени, наистина бързо става, при мене на едното място изкопах при вече хубав райграс, на 2 години май беше, с една права лопата хоп-хоп, чим по чим и готово, после връщаш чимовете обратно и все едно нищо не е било

        П.П. Даже сега напролет до единия райграс ще подготвя още едно място, за детска площадчица ще е, също ще е с райграс, за там не знам, може би ще взема такъв .... как се водеше, за спортни терени май, дето може да го тъпчеш много ...
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #19
          От: За тревичката в дворчето.

          Другото което ми се иска да питам! Мястото има няма 300, 400 квадрата. Преди си беше селски двор със доматките и пиперките Сега обаче има видима нужда от заравняване. Едната част трябва да малко по висока защото под дворчето е реката.След фрезоването кой ще е най добият начин за заравняване /нивилиране/ .Повече от мотокултиватор не може да се вкара там.....
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #20
            От: За тревичката в дворчето.

            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
            Другото което ми се иска да питам! Мястото има няма 300, 400 квадрата. Преди си беше селски двор със доматките и пиперките Сега обаче има видима нужда от заравняване. Едната част трябва да малко по висока защото под дворчето е реката.След фрезоването кой ще е най добият начин за заравняване /нивилиране/ .Повече от мотокултиватор не може да се вкара там.....
            Взимате една релса, връзвате я с по едно въже и я теглите през фрезованото. Така може що годе да стане равно иначе дали ще е водоравно е малко по-сложно, но ако мястото е поляна, а не някой байр с релсата става най-лесно.

            * за поливната система ще пиша по-късно, че сега имам задачки

            Поздрави !

            Коментар


            • #21
              От: За тревичката в дворчето.

              [QUOTE=I.Stoyanov;2103233]Взимате една релса, връзвате я с по едно въже и я теглите през фрезованото. Така може що годе да стане равно иначе дали ще е водоравно е малко по-сложно, но ако мястото е поляна, а не някой байр с релсата става най-лесно.

              * за поливната система ще пиша по-късно, че сега имам задачки

              Абе релса ..няма как да нося релса до село...но ще намеря нещо от този вид..или ще измисля нещо. За поливните системи понеже се включиха доста хора имам предложение да се публикува един скъп и един ниско-бюджетен вариант...
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #22
                От: За тревичката в дворчето.

                Аз ползвах циментов колец,ако ти е лек връзваш няколко.
                ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                Коментар


                • #23
                  От: За тревичката в дворчето.

                  Първоначално публикуван от danaka69 Преглед на мнение
                  Аз ползвах циментов колец,ако ти е лек връзваш няколко.
                  Да това е добра идея...Благодаря. Даже може да го тегля някак си с мотокултиватора
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #24
                    От: За тревичката в дворчето.

                    Това е най-доброто което съм ползвал, говорим като таймер. (дано не се сметне като реклама) има и други китайски еквиваленти, ама това е супер, ползвам го от около 3 години на вилата. Освен този таймер ще ти трябва и някакъв пластмасов маркуч. Най-добре е от тея черните дебелостенните на 3/4 основните(захранващи) и на 1/2 до самите разпръсквачи. След което намираш разпръсквачи, взимайки предвид в какъв радиус разпръскват си правиш схема на твоето дворче и изчисляваш колко разпръсквача (пръскалки) ще ти трябват. Останалото е изпълнителна дейност. Най-бързо става ако имаш 1-2 помощници и каса с биричка Цялата инвестиция за 500м2 излиза около 200-250лв, зависи от пръзкалките, ако вземеш китайци за 150кинта ще си готов. Общо взето е това, ако смятъш да не се товариш с излишни глупусти и разходи.
                    * АКо пък имаш в излишък викаш някой "професионалист" даваш му няколко заплати и се кефиш на моравата

                    Поздрави !
                    п.п. релсата е пример, може да се използва всякакъв вид правоъгълен предмет, само да тежи. НЕ виждам какво сложно има в една полизна система за домашни условия. Важното е системата да върши работата вместо теб.

                    Коментар


                    • #25
                      От: За тревичката в дворчето.

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Това е най-доброто което съм ползвал, говорим като таймер. (дано не се сметне като реклама) има и други китайски еквиваленти, ама това е супер, ползвам го от около 3 години на вилата. Освен този таймер ще ти трябва и някакъв пластмасов маркуч. Най-добре е от тея черните дебелостенните на 3/4 основните(захранващи) и на 1/2 до самите разпръсквачи. След което намираш разпръсквачи, взимайки предвид в какъв радиус разпръскват си правиш схема на твоето дворче и изчисляваш колко разпръсквача (пръскалки) ще ти трябват. Останалото е изпълнителна дейност. Най-бързо става ако имаш 1-2 помощници и каса с биричка Цялата инвестиция за 500м2 излиза около 200-250лв, зависи от пръзкалките, ако вземеш китайци за 150кинта ще си готов. Общо взето е това, ако смятъш да не се товариш с излишни глупусти и разходи.
                      * АКо пък имаш в излишък викаш някой "професионалист" даваш му няколко заплати и се кефиш на моравата

                      Поздрави !
                      п.п. релсата е пример, може да се използва всякакъв вид правоъгълен предмет, само да тежи. НЕ виждам какво сложно има в една полизна система за домашни условия. Важното е системата да върши работата вместо теб.
                      Сърдечно благодаря..Маркуча е налице и една пръскачка също.С този таймер нещата ще се опростят много.
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #26
                        От: За тревичката в дворчето.

                        най големия кеф при поливането е да няма техника

                        Коментар


                        • #27
                          От: За тревичката в дворчето.

                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          Сърдечно благодаря..Маркуча е налице и една пръскачка също.С този таймер нещата ще се опростят много.
                          Последно си вех едни пръскалки на гардена дето са с регулиращ се обхват от 4-16м или нещо от сорта. Доста добре се представят. Аз ги настройх на максимално и с 4бр, покрих около 450кв.м. но вече ти ще си направиш аритметиката.
                          Първоначално публикуван от Майкъл;
                          най големия кеф при поливането е да няма техника
                          - спор няма, ама когато се налага да работим 24/7 поливането на тревата леко остава на заден план

                          Поздрави !

                          Коментар


                          • #28
                            От: За тревичката в дворчето.

                            значи има зимоустойчиви сукуленти и въобще не искат поливане,
                            кефят се на силно слънце и тук там вода.
                            Правят мек плътен килим.
                            Не нужно непременно да е райграс.

                            Коментар


                            • #29
                              От: За тревичката в дворчето.

                              Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                              значи има зимоустойчиви сукуленти и въобще не искат поливане,
                              кефят се на силно слънце и тук там вода.
                              Правят мек плътен килим.
                              Не нужно непременно да е райграс.
                              Е това си е нова дума е моя речник Дай повече подробности за ..сукулентите
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • #30
                                От: За тревичката в дворчето.

                                Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                                Е това си е нова дума е моя речник Дай повече подробности за ..сукулентите
                                цъкни в гугъл щото са обширна тема
                                но общо взето това са растения които искат жестока обстановка...

                                пиши зимоустойчиви сукуленти

                                виж ги хубаво и после ще говорим...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X