Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се държат вашите климатици в студа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се държат вашите климатици в студа?

    Здравейте, бихте ли споделили как се държат стайните ви климатици на режим отопление в това студено време?
    При мене тази нощ на -15 духаше само леко затоплен въздух. Може би и това е много при такива температури? Все пак е неинверторен, 9-ка. Но външното тяло все пак не се обледява.
    Как е при вас?

  • #2
    От: Как се държат вашите климатици в студа?

    Имам два климатика Панасоник 9-ка обикновен и 12-ка инверторен. 9-ката е почти загинал а не го спирам .Като излизам само го намалявам на 20гр.Инверторния е без забележки.

    Коментар


    • #3
      Re: От: Как се държат вашите климатици в студа?

      5 броя мицубиши msz/muz-35va - поддържат 28 градуса в апартамента и студа не им прави впечатление.
      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
      Suzuki Grand Vitara 1.6
      LZ1ZPM

      Коментар


      • #4
        От: Как се държат вашите климатици в студа?

        И аз съм с обикновенни 12 ка и 9ка, работят си нормално в този студ не са склонни да заскрежават много , Най много заскрежават при външна температура около нулата , профилактика правил ли си скоро, ако фреона е намалял нормално да е по малко ефективен
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: Re: От: Как се държат вашите климатици в студа?

          Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
          5 броя мицубиши msz/muz-35va - поддържат 28 градуса в апартамента и студа не им прави впечатление.
          28 градуса, стига бе... Да не сте живели в Маями Аз като го цъкна на 26 и на мога да го трая...

          Та по въпроса. Панасоник 12ка(конвенционален) тази вече при -10 си поддържаше зададените 20 градуса. През деня го вдигам на 22 и ми е супер...
          Панасониците имат много добра програма за размразяване, никога не се е напрупвал лед, дори и при снеговалеж....

          Но внимавайте с много високите градуси. Вътре на 28, вънка на -20 никак не е добре организма...

          Коментар


          • #6
            От: Как се държат вашите климатици в студа?

            4 броя мицубиши msz-ge25va на 6месеца.Не съм доволен,при размразяване на външното тяло вътрешното у живява,звукове яко.Едната стая е 14кв. повече от 21градуса не може да дигне.Бройката е 1500лв. бесен съм,супер преебавка.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #7
              От: Как се държат вашите климатици в студа?

              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
              4 броя мицубиши msz-ge25va на 6месеца.Не съм доволен,при размразяване на външното тяло вътрешното у живява,звукове яко.Едната стая е 14кв. повече от 21градуса не може да дигне.Бройката е 1500лв. бесен съм,супер преебавка.
              Нищо не пречи на външната пита да се набие с боклуци за 6 месеца, от там и неработенето. Добре е два пъти годишно да се прави почистване и на двете тела, а поне веднъж и проверка на хладилния агент.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Как се държат вашите климатици в студа?

                Мдаа, и моя е Мицубиши- Електрик. Препоръчаха ми ги като едни от най-добрите. Почти не съм го ползва, а лятото изобщо. Излезе ми 1200лв 9ка, неинвертор. Чуват се наистина шумове. Не му е правена профилактика.
                Проблема е, че не живея постоянно там и температурата в помещението не е отвърната. Май много искам. Но снощи наистина не ми хареса. Да, духа леко топъл въздух, настроен е на 27, но това едва ли има значение, след като в помещението са далеч по-малко. Е, за една нощ обърна от 8 на 12-13. ама кой знае и колко ток издумка?!

                Коментар


                • #9
                  От: Как се държат вашите климатици в студа?

                  Midea на 5 години, най-евтиния модел тогава с нагревател за външното тяло + Osaka на 1 година (пак най-евтиния модел с нагревател за външното тяло), 12-ки ако се не лъжа и двата - да чукна на дърво - никакви проблеми - държат си колкото им кажеш температура стайна (Midea-та е пробвана и на 28 при външна -17). Държа ги на 22 / 24.
                  Почти нон стоп блъска Midea-та, другия - само вечер. Ако не са работили - дори и в най-големия студ - като ги пуснеш почват нещо да си подгряват на външното тяло (вдига се пара) и след 1-2 минути почват да блъскат. Духат топло - до степен, че ти става тегаво да седиш под тях. Преди 2-3 дни ми се стори, че нещо се предава Midea-та - слабо духаше - извадих й филтрите (едни мрежички като отвориш капака) - оказаха се яко затлачени с прах - изпрах ги, изсуших ги със сешоара и сега прави баня...
                  За инверторните - аз лично имам предубеждения, май са доста по-капризни и не търпят спирания на тока и изключване (поне при съседите с три мицубишита инверторни техника е в седмицата поне веднъж на посещение).
                  Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                  Grand Cherokee 3.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се държат вашите климатици в студа?

                    4 броя Haier 9-ки и един 12, вече 6 години работят безотказно, принципно се топлим с парно, но понякога се включват и си вършат добре работата.. Не да кажеш, че топлят, но е нормална и приятна температурата..
                    Единия понякога топли супер добре, понякога не иска..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се държат вашите климатици в студа?

                      Три 12-ки инверторни Фуджицу, от които единия работи почти целогодишно. Вече 4 години без никаква профилактика и без никакъв проблем. В голям студ номерът е да не се настройва директно на максимална температура. За около половин час работи на около 21 градуса и след като влезе в равномерен режим, температурата може да се увеличи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се държат вашите климатици в студа?

                        В къщи 2 Хитачита неинвернорни не им знам годините,нито моделите.Нищо никога не им е правено,само филтрите периодично почиствани.Чудесно!
                        На работа 1 Хитачи инвертор на 1 година скъпо1400-1500лв.Модела е RAS-35YH6 уж по големичък от към мощността необходима за отопление на помещението то 20 квадрата.Ужас нищо нестава от него.Прецакване голямо.Преди това имах един Хаер инвертор приказка беше с него,но ЕОН го изгориха.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се държат вашите климатици в студа?

                          Мидеа 12 инверторен....при зададени 26 градуса поддържа около 21-22 при постоянна работа,обаче при мен е стара тухла с височина 3 м. тавани без външна изолация ,но с алуминиева дограма и 2.5 см. стиропор на тавана....абе поддържа си комфортна температура Мидейката.
                          Ако искам да се лигавя/при много големи външни температури/ нахаквам камината с водна риза и във всички помещения нещата влизат в правилния коловоз.
                          Камен Механджиев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се държат вашите климатици в студа?

                            2 броя Дайкин - никакви грижи. Понеже сме болни цялото семейство и си висим в къщи от една седмица, не ми се вярваше сутринта като видях външната температура. В къщи е 27 през цялото време. Може и повече, но е неприятно да се спи на такава жега. Започват да се лигавят единствено на мъгла или при обилен снеговалеж. Задължително филтрите се почистват всяка седмица!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се държат вашите климатици в студа?

                              2бр. Мидеи 9-ки единия на 6год. другия на 4 нямам никакви проблеми и с двата.И света да се затрива на вън,колкото му кажа да топли си топли.(Изолацията на жилището е от голямо значение.)
                              Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                              Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                              "Mud Angels" Stara Zagora

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X