Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв бойлер да взема?

    Мисля че варовиковите отлагания са функция на бързината на нагревателя или площта за киловат. През един от периодите между кръпките на прословутите "стабилни" 20 годишни бойлери по комунизъма, баща ми беше сложил по- слаб нагревател. С киловат мисля. Бойлера спря да "шуми" докато загрява водата , но по- бавно стопляше естествено. При отварянето само нагревателя беше побелял. Понеже беше отдавна не мога да направя паралелно сравнение за един и същи срок.
    В една квартира пък бяхме на проточен- плевенско недоразумение с 6 кв. нагревател. Много варовик за кратък период /понеже горяха нагревателите през 3-4 месеца/.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Какъв бойлер да взема?

      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
      Мисля че варовиковите отлагания са функция на бързината на нагревателя или площта за киловат.
      Това има смисъл. Ще го проверя че ми е интересно.

      Но пък съм виждал адски много котлен камък залепен на стените на бойлера от които никакво нагряване не идва, даже обратното (оттам изстива гадината).

      Коментар


      • От: Какъв бойлер да взема?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Това има смисъл. Ще го проверя че ми е интересно.

        Но пък съм виждал адски много котлен камък залепен на стените на бойлера от които никакво нагряване не идва, даже обратното (оттам изстива гадината).
        Може при агресивно охлаждане да го има същия ефект, или кавитацията да разнася с балончетата камъка и те просто да залепват навсякъде.
        Друго за което се сещам е че имахме готварска печка на твърдо гориво в кухнята и дежуреха два чайника денонощно близо до кюнеца. Единият много трупаше а другият беше с двойно дъно /тип млековарка/ почти нищо не събираше.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Какъв бойлер да взема?

          И аз ако мога да кажа как избирам. Първо гледам балансвентила.Ако е под 6 бара бягам. Второ да е задължително със сух нагревател. Трето да има анодния прът ( тези с електрониката не ми се нравят). Ta сега за 20г съм с втори такъв, първия свръхналягане го скъса заради, скапан вентил.
          0888543685 Валери

          Коментар


          • От: Какъв бойлер да взема?

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            По отношение на бойлерите - ако сам, можеш да окачиш на стената 80л бойлер (празен, разбира се), това не е бойлер а нещо, което ще сменяш, при всяко изтичане на гаранцията, и то с повече късмет.
            80л, неръждаем, елдом, хоризонтален. Натоварих, разтоварих, качих до вкъщи и закачих сам преди.... 13 години вече май. За което време 2 пъти е сменян нагревател (щото при първата смяна попаднах на диво менте, дето изкара 2 месеца), веднъж цялата електрика, и 1 път допълнително бутон и терморегулатор (не защото стария не работеше, а защото купувайки оригинален нагревател си купих и оригинален пластмасов капак със все терморегулатора, ама това миналата година по това време. Няма следи от корозия. Следва да уточня че водата вкъщи варовик няма. Погледнат отвътре си е лъскав и следи от корозия няма. Има само малко тиня.

            20 литров кухненски емайлиран, купуван по същото време, прокапа. Взех същия неръждаем преди май 4-5 години. Засега проблеми няма.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Какъв бойлер да взема?

              Първоначално публикуван от vgrig Преглед на мнение
              И аз ако мога да кажа как избирам. Първо гледам балансвентила.Ако е под 6 бара бягам. Второ да е задължително със сух нагревател. Трето да има анодния прът ( тези с електрониката не ми се нравят). Ta сега за 20г съм с втори такъв, първия свръхналягане го скъса заради, скапан вентил.
              Анодния прът ти трябва за варовита вода. Сухия нагревател също. За София, поне където съм аз (Красна поляна 2), от нито едно от двете файда няма.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Какъв бойлер да взема?

                Така е, но производителите едва ли предлагат различни модели според водата в района. Те си гледат други параметри, пазар, печалба, такива неща.Та по темата, има едно чадърче над студения вход. То също е много важно, да не се изстреля студената директно горе, а да запълва плавно.
                0888543685 Валери

                Коментар


                • От: Какъв бойлер да взема?

                  Това чадърче в ТЕСИ се нарича "Пистон ефект", или преведено-ефекта на буталото. Искат да кажат, че студената вода е силно разграничена от топлата, нещо което е мечта за всеки производител(а и потребител) на бойлери. Даже се мъчиха и да го патентоват май...
                  А такива пластинки(в sunsystem им викат "отражатели") се ползват от много време, и никой не предлага бойлер без някакъв начин за разпределяне на студената вода долу, вместо да се смесва заради струята с топлата по-нагоре.
                  Но нали трябва да се прави реклама, а и обикновените купувачи на бойлери едва ли се интересуват от тези неща-рекламният отдел на ТЕСИ е решил да покаже това обикновено нещо като супер нововъведение. От сигурен източник знам, че даже са успели да убедят тези от които зависи това-да вдигнат с клас и половина енергийната група. Не знам дали така се казва, но това там-с А+; А++;Аснезнамсиколкоплюса...

                  В по-старите модели бойлери това е решено със затапена отгоре тръба, като в нея са пробити няколко радиални отвора за да излиза през тях студената вода.
                  Ефекта е същия, само дето няма кой да вдига рекламната врява.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Какъв бойлер да взема?

                    Работата с предотвратяването на смесването хич не е лесна и нищо чудно чадърчето да прави някакви нови хитрини. Във всеки случай дупките по студената тръба създават забележими вихри които ти свалят няколко там литра до неизползваемо ниска температура.

                    Генералното решение е нещо като гъба като в резервоарите. Ама не е лесно да се направи за вода.

                    Коментар


                    • От: Какъв бойлер да взема?

                      Колчо, хич не ги обичаш Теси-то бре. Иначе доколкото ми е известно, няма електрически бойлер клас А++.
                      Иначе казано, отражатела го слагахме още преди 15 години .
                      Последно редактирано от FREEFLYER; 23-12-15, 20:26.
                      RAV 4
                      F650GS

                      Коментар


                      • От: Какъв бойлер да взема?

                        Вече 4 години с некъв елдом, уж 80 литра, сух нагревател , ама със стария , работи вдна вечер и 3 дни се къпем с жената, а сега тоя ако го изключа и жената се изкъпе, аз трябва са съм бърз като ракета, ако не искам да се изплаквам със студена вода
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Какъв бойлер да взема?

                          Вече традиционно да се обадя в темата, макар нито един път да не съм си позволил да отговоря на въпроса "Какъв бойлер да взема" по обясними причини.
                          "Пистон ефект" не влияе почти и няма как да влияе на класа за енергоефективност. За въпросния клас се мерят загуби на топлина, които почти нямат общо с разпределение на температурата вътре. Загубите се оказва, че са другаде.
                          За "сухите" и "мокри" нагреватели. Лично аз не съм особен привърженик на сухия нагревател. Важното за варовика и изобщо за живота на нагревателя е топлоотдаващата площ или мощността на квадратен сантиметър. Колкото е по-голяма площта и съответно по-малка мощността на кв.см. толкова по-добре. Със сухия нагревател "частично се увеличава" площта тъй като температурата се предава от тръбата на нагревателя към по-дебелата тръба на фланеца и при досега с водата вече площта е по-голяма(това вече влияе на класа). Основната идея на сухия нагревател е бързата и безпроблемна смяна, която не е безпроблемна тъй като като изгори често се "заварява" за фланеца. Минималния досег до сухи нагреватели които съм имал ме е изненадал доста приятно откъм характеристики и резултати при тест.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • От: Какъв бойлер да взема?

                            Не помагам но да отбележа,ползвам стар комунистически бойлер от така наречените Варненски,купуван втора употреба преди 31 г. Не текъл никога, гарнитурата на фланеца си е оригинална.Сменял съм безчет нагреватели ,може би между 5 и 10 бр. Два термо регулатора и това е,
                            Имам чисто ново теси в кашон,и един Варненски с изгорял нагревател от колежката, смятам в близките 30 г.да не купувам бойлер


                            Само за протокола, слагам 3 киловата нагреватели,карат 2-3 години,като отворя да сменям,вадя почти кофа варовик около нагревателя
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Какъв бойлер да взема?

                              Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                              Колчо, хич не ги обичаш Теси-то бре. Иначе доколкото ми е известно, няма електрически бойлер клас А++.
                              Иначе казано, отражатела го слагахме още преди 15 години .
                              Ааа, на мен ми е транспенис за ТЕСИ. Да си го мисли Жечко. За плюсовете след буквата а и за самата буква нямам никаква представа колко са и каква е, просто давах пример.
                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              "Пистон ефект" не влияе почти и няма как да влияе на класа за енергоефективност. За въпросния клас се мерят загуби на топлина, които почти нямат общо с разпределение на температурата вътре.
                              Това за повишаването на класа го знам от човек който е много вътре в нещата, повече от теб. Познаваш го, като се видим ще ти кажа кой е.

                              На мен са ми безразлични тези енергийни класове, просто си приказвам как една доста стара технология, като поставянето на ламаринката на пътя на студената вода се използва от рекламистите за вдигане на рекламна врява.

                              И народът който не е в час се лъже, и купува "новите" бойлери
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Какъв бойлер да взема?

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Ааа, на мен ми е транспенис за ТЕСИ. Да си го мисли Жечко. За плюсовете след буквата а и за самата буква нямам никаква представа колко са и каква е, просто давах пример.

                                Това за повишаването на класа го знам от човек който е много вътре в нещата, повече от теб. Познаваш го, като се видим ще ти кажа кой е.

                                На мен са ми безразлични тези енергийни класове, просто си приказвам как една доста стара технология, като поставянето на ламаринката на пътя на студената вода се използва от рекламистите за вдигане на рекламна врява.

                                И народът който не е в час се лъже, и купува "новите" бойлери
                                Снощи бях на маса с момче от лабораторията им, днес може би пак ще се видим и ще поразпитам.
                                Класа на енергийна ефективност е нещо много хубаво и е добре да се гледа дали изобщо има даден някакъв. "Новите" бойлери са масово с много тънка изолация и топлят много добре банята или помещението в което са сложени. За Българския пазар са възможни "измами" с класа, но в Европа се следят стриктно.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X