Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв бойлер да взема?

    Ами при мен до като се къпя, и ако пуснат топла вода в бокса, който е съседен на банята, и пада дебита на водата чувствително.

    Коментар


    • От: Какъв бойлер да взема?

      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
      Взех AEG DDLE LCD 18/21/24. При мен ще е нагласено на 18 kW, защото главният бушон при електромера е 32А. В апартамента му сложих 25А и повече от 18 kW не може. Ще споделя впечатления като придобия такива. Не се използват явно много такива и няма много инфо в нета.
      Нещо сте сгрешили. Ако помня от училище закона на Ома при 220 волта 18 kW са 81 ампера и разделено на 3 фази е по 27 ампера. Т.е необходими е предпазител 3х32А.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Какъв бойлер да взема?

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Нещо сте сгрешили. Ако помня от училище закона на Ома при 220 волта 18 kW са 81 ампера и разделено на 3 фази е по 27 ампера. Т.е необходими е предпазител 3х32А.
        В спецификацията от производителя пише, че е нужен 25А предпазител.

        Коментар


        • От: Какъв бойлер да взема?

          Не си спомням точно колко, но и при мен предпазителя беше повече от 3x25А. Някъде към 50 лв. струваше, Мерилин Жерин хареса монтажника. На най-ниската степен при мен зимата температурата на водата не е достатъчно висока за къпане.

          Коментар


          • От: Какъв бойлер да взема?

            Мощностите отдавна се смятат при 230 волта. Така сметката излиза и това не е законът на Ом, а на Джаул и Ленц.

            Иначе, какво ти е напрежението у дома и каква ще е мощността на бойлера е една друга сметка.

            Коментар


            • От: Какъв бойлер да взема?

              Таксата за присъединяване към ЕРП-тата на над 15кВ е към 2500лв. Имайте го в предвид за да няма изненади после.

              Коментар


              • От: Какъв бойлер да взема?

                Не взимай 24 или 27 kW. Бях в предишното си жилище с 21 и всяка вечер пълнехме вана заради децата.
                Сега съм с 27 и душа няма достатъчно дебит да работи добре на 2 степен, та намалям за да може да ми стига първата степен. Иначе трябва да пусна още един консуматор непрекъснато да черпи гореща вода за да си наглася водата. Вярно, че сега съм на по-висок етаж и в друг град, но мисля имам достатъчно налягане на водата.
                На село съм с газово котле с 19 kW и мощността е достатъчна за къпане и вана.

                Моите бойлери са Стибел с механично управление. Може би с електронно ще е другояче.
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • От: Какъв бойлер да взема?

                  Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                  Не взимай 24 или 27 kW. Бях в предишното си жилище с 21 и всяка вечер пълнехме вана заради децата.
                  Сега съм с 27 и душа няма достатъчно дебит да работи добре на 2 степен, та намалям за да може да ми стига първата степен. Иначе трябва да пусна още един консуматор непрекъснато да черпи гореща вода за да си наглася водата. Вярно, че сега съм на по-висок етаж и в друг град, но мисля имам достатъчно налягане на водата.
                  На село съм с газово котле с 19 kW и мощността е достатъчна за къпане и вана.

                  Моите бойлери са Стибел с механично управление. Може би с електронно ще е другояче.
                  Това е ключа за палатката . Аз съм с електронно и нямам никакви проблеми .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • От: Какъв бойлер да взема?

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Това е ключа за палатката . Аз съм с електронно и нямам никакви проблеми .
                    Е, ами тези да ги изхвърлям ли - единият е само на 18 години, а другият едва на 11...
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар


                    • От: Какъв бойлер да взема?

                      Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                      Е, ами тези да ги изхвърлям ли - единият е само на 18 години, а другият едва на 11...
                      Карай до като можеш да ги търпиш и после за новите да си знаеш . И чакам да ми отговориш да зная какво предложение да ти правя .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • От: Какъв бойлер да взема?

                        Здравейте

                        Да препоръчате конкретен модел с неръждаем водосъдържател, обем 100-120 l, за вертикален монтаж и сравнително малък на височина
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • От: Какъв бойлер да взема?

                          Който ти хареса на теб. Другото късмет.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • От: Какъв бойлер да взема?

                            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                            Здравейте

                            Да препоръчате конкретен модел с неръждаем водосъдържател, обем 100-120 l, за вертикален монтаж и сравнително малък на височина
                            Потърси Светлю Шишков.

                            Коментар


                            • От: Какъв бойлер да взема?

                              Какво означава бойлер с или съответно без „серпентина"
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • От: Какъв бойлер да взема?

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Какво означава бойлер с или съответно без „серпентина"
                                Със е, ако искаш да го грееш с нещо различно от Гинка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X