Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв бойлер да взема?

    При нас, у квартал "Дианабад", един симпатяга сгъва всякакви нагреватели. Не съм го питал дали сгъва и за бойлери, но може да попитам!?
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Какъв бойлер да взема?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Изглеждаше меден. Смених го с какъвто имаше в магазина - в последен работен ден преди празници нямах велик избор къде и какво да търся. Никелиран беше отвън, а отдолу какво е не знам - вероятно пак мед. Ако сдаде ще си поръчам какъвто го искам - примерно двойно по-дълъг и нагънат на 2, със същата мощност. Така ще работи на по-ниска температура и ще изкара много, еле пък предвид че водата не е варовита.

      Не знам по какъв повод е цъфнал. Сигурно някоя нощ или докато сме били на работа е спирала водата и е прегрял.
      Ако има значение моя бойлер го държа на 60/65 градуса и така вече 12 години с оригиналния нагревател. Бойлера не се изключва.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Какъв бойлер да взема?

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Ако има значение моя бойлер го държа на 60/65 градуса и така вече 12 години с оригиналния нагревател. Бойлера не се изключва.
        Аз също мисля че дългият живот на нагревателя е от по- ниска зададена температура. Ако е на макс усилен постоянно е по- рисково , за казана, за нагреватела, за сигурността.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Какъв бойлер да взема?

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          Аз също мисля че дългият живот на нагревателя е от по- ниска зададена температура. Ако е на макс усилен постоянно е по- рисково , за казана, за нагреватела, за сигурността.
          Ха , като каза за сигурността ....като купих бойлера синовете бяха малки и за да не връткат копчето го залепих с тиксо , и така си е до днес.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • От: Какъв бойлер да взема?

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            Ако има значение моя бойлер го държа на 60/65 градуса и така вече 12 години с оригиналния нагревател. Бойлера не се изключва.
            Имах предвид по-ниска работна температура на нагревателя. При една и съща мощност (3KW в случая), като го направя по-дълъг, ще е с по-голяма площ. Тоест разликата в температурата между нагревателя и водата ще е 2 пъти по-малка. Моя стои на една идея от максимума откак е купен. И почти не се изключва. Но пак - при мен варовик няма. Вътре имаше ръждиви отлагания, които си е донесла водата, и нищо повече. Под тях - лъскава неръждавейка. На нагревателя му прозираше медта

            Където има варовик, това е главния виновник който им разкатава фамилийката. Нагревателя с 2 пръста варовик по него прегрява зверски. И в тоя случай нагревател с 2 пъти по-голяма плющ ще изкара повече. Не знам анодната защита как действа в случая, ама и нейния електрод се сменя май на 2-3 години.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Какъв бойлер да взема?

              И при мен е мека водата и няма варовик , само половин кофа тиня като го отворих след десетина години http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=134877 , и като го измих с маркуча вътре си лъштеше неръждавийката.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Какъв бойлер да взема?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Не знам анодната защита как действа в случая, ама и нейния електрод се сменя май на 2-3 години.
                Анодната защита е да поцинкова казана, ако има оголени места. Ако емайловото покритие не е нарушено, не се получава верига и си стои цял. Ако обаче е отчупен емайла и се получава електрически потенциал между стомана и цинк, което кара да се откъсват частици от зинка и да се залепят за стоманения корпус. Така докато не се покрие изцяло.

                Коментар


                • От: Какъв бойлер да взема?

                  Ъъъ, и от къде ще дойде цинка, след като анода е магнезиев?

                  В сайта на ЕлдомИнвест пише малко по-други неща.

                  ...ама е без значение. Няма отношение към варовика. Не знам защо съм се заблудил че е за това.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Какъв бойлер да взема?

                    И магнезия има сходни свойства като цинка, но е с по-малка електрически потенциал ако не се лъжа.
                    Анода няма отношение към варовика. Ако се обърне внимание е свързан само с корпуса на казана. Прави верига само с казана и това е за да се самозащитава. Ако няма нарушение на емайловото покритие си остава цял

                    Коментар


                    • От: Какъв бойлер да взема?

                      Да се оплача, оня ден ПАК ми изгоря нагревателя на проточния бойлер.


                      С Дипломат съм, след 3 месеца ще му изтече 3- годишната гаранция и през този период за 4-ти път му изгаря нагревателя!


                      Водата ни е яко твърда.......дЪл пък няма някой проточен с няк'ви по-добри нагреватели, които да имат няк'ва защита срещу варовика, а?

                      Преди този имах Stiebel eltron, изкара 5 години и тъкмо му свърши гаранцията и сдаде багажа.
                      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                      Коментар


                      • От: Какъв бойлер да взема?

                        Два броя проточни- и на двата сменях нагреватели като обезумял. Повечко киловати са и много често се включва и изключва нагревателя което им съкращава живота.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Какъв бойлер да взема?

                          Не е от включването/изключването, а от факта че нагревателя работи на по-висока температура, а и понеже е с висока мощност, малко варовиков налеп бързо го кара да прегрее зверски.

                          Оправията е - нагревател със същата мощност, но 2-3 пъти по-голяма площ. Така хем налепите ще са по-малко, хем ще даяни на повече. Ама въпроса е конструктивен - вероятно няма да можеш да го побереш във въпросния бойлер.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Какъв бойлер да взема?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Не е от включването/изключването, а от факта че нагревателя работи на по-висока температура, а и понеже е с висока мощност, малко варовиков налеп бързо го кара да прегрее зверски.

                            Оправията е - нагревател със същата мощност, но 2-3 пъти по-голяма площ. Така хем налепите ще са по-малко, хем ще даяни на повече. Ама въпроса е конструктивен - вероятно няма да можеш да го побереш във въпросния бойлер.
                            E, при 2-3 пъти по-голям водосъдържател, този награветал едва ли ще успява да затопли веднага водата...
                            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                            Коментар


                            • От: Какъв бойлер да взема?

                              Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                              E, при 2-3 пъти по-голям водосъдържател, този награветал едва ли ще успява да затопли веднага водата...
                              На нагревателя.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • От: Какъв бойлер да взема?

                                Няма такова нещо като защита от варовик. Т.е. има ама не помага много. Или отваряш навреме и чистиш, или изгаря и пак отваряш, ама сменяш.

                                За твоя случай има такава хитрина - обемен бойлер със серпентина. Бойлерът се пълни с антифриз, а водата минава през серпентината. Е, понякога се налага да шомполираш серпентината, ама животът не е идеален.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X