Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв бойлер да взема?

    Тая тема ми се беше поизплъзнала,пък вече мина година от болките с чисто новия елдом неръждавей.След проблема с тъпите тапи преди два дни ми сервира ел. изненада.Свалям аз пластмасовия защитен капак да монтирам и регулатора който отговаря за помпата от котелната инсталация ,и кво да видя.Капака отдолу стопен//явно някоя жичка е гряла// Така се и оказа .кабелите които влизат в нагревателите са с кабелни обувчици като тези по колите,ама нагревателя май беше някъде 3-4 киловата,и хлабава връзка и хоп проблем.Засега реших въпроса малко по фарисейски-изключих бойлера от тока ,не монтирах втория регулатор ,а към оригиналния закачих кабела който управлява помпата от парното.Сега е въпроса къде има читави обувки от този тип дето не омекват само като видят ток.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • От: Какъв бойлер да взема?

      Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
      .Сега е въпроса къде има читави обувки от този тип дето не омекват само като видят ток.
      Няма открити такива. Поне от мен.
      Решението е керамични лустерклеми и клещи за смачкване на недоразумението наречено клема.

      Коментар


      • От: Какъв бойлер да взема?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Няма открити такива. Поне от мен.
        Решението е керамични лустерклеми и клещи за смачкване на недоразумението наречено клема.
        Решението е читави обувки (бели), омотани стегнато на 5-6 слоя с изолирбанд + силиконови кабели. На моя му сменях цялата електрическа част без нагревателя. Оригинално изкара около 5 години.

        Изолирбанда стяга допълнително обувката. Като се нагрее, стяга я още повече.

        ПП: Пенчо, смачкването върви само на нагревателя. А освен него имаш ключ и 2 терморелета. И всичко е на същите клеми, и всичко грее по същия начин.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Какъв бойлер да взема?

          Силиконовите кабели -ясно.Кажи за обувките къде да ги купя.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • От: Какъв бойлер да взема?

            Това за омотаването ,обаче не ме радва.С каквото и да било.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • От: Какъв бойлер да взема?

              Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
              Това за омотаването ,обаче не ме радва.С каквото и да било.
              Що? Ако мислиш че ще се запали - далече си от истината. Изолацията на повечето кабели е същото PVC, от което е и изолирбанда. Моя бойлер е така от 2 години. Никакви грижи. Бяк сложил половината жици така, част от тях със силиконови калпачета, и част от тях с пластмасови. Пластмасовите и силиконовите отидоха, а тия с изолирбанда са си бяха в ред. Съответно направих всичките така.

              А обувки от къде - знам ли? Аз ги правих с квито имах - обикновените жълти, автомобилни. Обаче имам няколко конвектора и клемите им вече 10 години не са мръднали, а единия е 2 киловата.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Какъв бойлер да взема?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ПП: Пенчо, смачкването върви само на нагревателя. А освен него имаш ключ и 2 терморелета. И всичко е на същите клеми, и всичко грее по същия начин.
                Няма непобедими герои! Контакторите за какво са?

                Коментар


                • От: Какъв бойлер да взема?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Няма непобедими герои! Контакторите за какво са?
                  Да, и АЕЦ в мазето.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Какъв бойлер да взема?

                    Моят си има терморегулатор , изведен отвън, с врътка - както трябва да си е. Само че съм го врътнал докрай - и това е , 60 градуса.
                    Друг регулатор няма.
                    Ходих и до магазина, там ми разказаха същата приказка - че фабрично ги настройвали на 60 градуса, не повече, за безопасност.

                    Коментар


                    • От: Какъв бойлер да взема?

                      Според мен колеги, тези от вас дето се жалват за температурата, не сте си взели - правилния бойлер. Евтинкото не винаги е добро решение. Да чукна на дърво, за 7 години експлоатация моя бойлер продължава да ми пълни ваната с топла вода. Само защитата ми е падала около 4-5 пъти, когато спрат водата, или падне налягането. Но пък тя лесно си се включва на ръка. Аха и 2 ключета имам сменени. Все пак той е с 3 ключа и всеки е по 3 КВ.

                      Пак казвам да си вземеш бойлер с голям казан и да го чакаш да се стопли... а, данке шойн. Шишков - 30 л, проточен, 9 КВ мах по избор - 3-6-9. Нямам топла вода само, когато няма вода - родих се. Каквото стопли това изразходвам, нямам загуби във времето, защото грее на момента. Толкова съм си хвалил бойлера, че ако взимах пари за рекламен агент, щях да карам само нови джипки .
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • От: Какъв бойлер да взема?

                        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                        Според мен колеги, тези от вас дето се жалват за температурата, не сте си взели - правилния бойлер. Евтинкото не винаги е добро решение. Да чукна на дърво, за 7 години експлоатация моя бойлер продължава да ми пълни ваната с топла вода. Само защитата ми е падала около 4-5 пъти, когато спрат водата, или падне налягането. Но пък тя лесно си се включва на ръка. Аха и 2 ключета имам сменени. Все пак той е с 3 ключа и всеки е по 3 КВ.

                        Пак казвам да си вземеш бойлер с голям казан и да го чакаш да се стопли... а, данке шойн. Шишков - 30 л, проточен, 9 КВ мах по избор - 3-6-9. Нямам топла вода само, когато няма вода - родих се. Каквото стопли това изразходвам, нямам загуби във времето, защото грее на момента. Толкова съм си хвалил бойлера, че ако взимах пари за рекламен агент, щях да карам само нови джипки .
                        Говори се за бойлер вързан за парно или колектор.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Какъв бойлер да взема?

                          Ние имахме Stiebel Eltron. До вчера. Купихме го през септември 2008-ма 120 литра и вчера му се проби водосъдържателя. Други проблеми с него не сме имали. Но прецакването е :
                          1. Монтажа е задължително от техен сервиз и през 2008-ма ни струва 74 лв.
                          2. Техниците не си носеха някакви вентили и си ги купувахме допълнително - хоп още 50 лв.
                          3. Самия бойлер 404 лв.
                          4. Ако ти се прецака бойлера транспорта от и към сервиза е за твоя сметка.
                          5. Ако не викаш техници да ти го "Поддържат" през две години ти отпада гаранцията.
                          Не взимайте Stiebel Eltron същите са като останалите но ти излизат солено ....мнооого солено и с две деца и двама възрастни посред зима и без бойлер ... красота.

                          Коментар


                          • От: Какъв бойлер да взема?

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Е, какво си чел тогава?
                            Да си купиш бойлер Теси е голяма грешка. Има го написано поне няколко пъти в темата. Нищо не си чел...

                            А ако са сложили нерегулируем терморегулатор е направо изумително. Никоага няма да си купя какъвто и да е бойлер на който не мога да му регулирам температурата.
                            Някои модели нямат външна врътка. Трябва да се отвори капака отдолу на бойлера, и тогава се вижда механизма за регулиране. Гледа ли отдолу?
                            Като гледам и при другите положението не е по розово . Теси поне ги сменят без проблеми докато са в гаранция и още не са почнали да искат монтаж от фирмени техници . Лошото е че на щанда има изложен от години бойлер който примерно има външен терморегулатор а в кашона като го отвориш може да е със съвсем друго управление . Стибел Елтрон е същата тесла на сестра ми протече някъде около третата година и не и уважиха гаранцията по някаква причина . Същите боклуци ама два пъти по скъпи . В мазето имам бойлер на над 24 години от старите варненски поцинковани слагах го преди да влезна в казарвата някъде лятото на 1988 година и не е мръднал .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Какъв бойлер да взема?

                              Първоначално публикуван от zombau Преглед на мнение
                              Ние имахме Stiebel Eltron. .
                              Странно. Аз в къщи имам два 100 литрови хоризонтални, монтирани 1996г. Бачкат си.

                              Коментар


                              • От: Какъв бойлер да взема?

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Странно. Аз в къщи имам два 100 литрови хоризонтални, монтирани 1996г. Бачкат си.
                                Тогава още се произвеждаха в Германия.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X