Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какъв бойлер да взема?

    Моят е български и го ползвам вече пета година . Купих го от Метро за 150 лв. преди 5 години, 9 kw е. С 3 копчета е и може да се ползва на 3, 6 и 9 kw.Захранва ми кухнята и банята, монтирал съм го в шкафа
    под мивката, не заема много място.Марката му е ''Termo Lain''

    Коментар


    • До: Какъв бойлер да взема?

      Последно купих "Аристон"-80 литра с водосъдържател с титаниево покритие и 10 години гаранция и.....протече на осмия месец!
      Замениха го гаранционно/било много високо налягането на водата - мисля, че даже е ниско/.
      Сега отново наближава "заветната" възраст от 8 месеца, та не знам - заякнах от демонтажи и монтажи!
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • От: Какъв бойлер да взема?

        преди малко жената каза, че от бойлера се чуват странни звуци
        отидох, заслушах се и изтръпнах!
        от кутията с кабелите се издаваха два звука
        единият на капки които капят, а другият все едно на "мини" късо.
        казвам мини, защото звука беше като на накъсяване само че, доста по - тихо

        спирам тока, отварям кутията и ... гръм да ме удари!
        корпусът и вата на бойлера са целите във вода, която спокойно си стои на капки и от време на време си капе по превключвателя на степените на бойлера

        ебати късмета - как не е станала беля, не знам

        проверих гаранцията - изтекла е преди 2 месеца

        всички които ползват бойлери иатев, да се услушват

        та утре на пазар
        EnduroX Alba-Damascena 2019

        Коментар


        • От: Какъв бойлер да взема?

          Емайлиран ли е? А анодния протектор сменявал ли си?

          Коментар


          • От: Какъв бойлер да взема?

            5 годишната гаранция на нашето Теси изтече преди 2 месеца. За този 5 годишен период, от както го взех са идвали над 6-7 пъти майстори, като един от сервизите дори се отказа да сервизира Теси в Търново. Сума ти работи смениха, мисля не остана нищо освен съдържателя от оригиналните чаркове по него. Последно идва майстор 2 месеца преди да изтече гаранцията и от тогава за пръв път от 5 години работи и загрява идеално и без забележки (да чукна на дърво). А като си помисля и че фабрично беше дефектен и се наложи да чакаме техник да подмени ключа за да го пуснем за пръв път в началото... Всичките май са една стока и е на късмет с кой ще имаш най-малко проблеми. Важното е водосъдържателят да е здрав и да издържи най-дълго, електрониката се подменя лесно и бързо, другото замине ли, направо на бай мангау за вторични.

            Коментар


            • От: Какъв бойлер да взема?

              Скоро ще станат три години, откакто пуснах тази тема. За сега неръждаемият "Слави Шишков" работи без никакви проблеми.

              Преди няколко месеца купих за нашите на село нов емайлиран 80 литров Gorenje. За сега и той работи, но е твърде рано да давам конкретно мнение.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: Какъв бойлер да взема?

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Скоро ще станат три години, откакто пуснах тази тема. За сега неръждаемият "Слави Шишков" работи без никакви проблеми.

                Преди няколко месеца купих за нашите на село нов емайлиран 80 литров Gorenje. За сега и той работи, но е твърде рано да давам конкретно мнение.
                Не е Слави, Светльо е.
                И да, добри са му бойлерите.

                Коментар


                • От: Какъв бойлер да взема?

                  От 6 години съм със 100 литров Стибел Елтрон.....невероятен. Та още един глас за Стибел все едно нямате бойлер а ТЕЦ къпем се трима поред без грижи.
                  --------------------------------------------------
                  [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                  Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                  [/FONT]

                  Коментар


                  • От: Какъв бойлер да взема?

                    Пуст късмет, аз се изправям сега пред тоя въпрос " Какъв бойлер". За момента съм се спрял на Шишков или Сънситемс. Вторите са малко по-евтини и имат по-голяма гаранция 1 срещу 5 на нагревателя, водосъдържателя и на двата е с 10г. Цената на Шишков е малко по-висока, та въпроса ми е кой от двата? Забравих да кажа, трябва ми неръждавейка със серпентина 80л.

                    Емайлирани и други боклуци не ми трябват. За 5 години второ Теси се продъни...
                    После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                    Коментар


                    • От: Какъв бойлер да взема?

                      Колега, това,ч е бойлера е емайлиран не означава директно, че е боклук. Има доста добри фирми които правят емайлирани бойлери, и продукцията им е на ниво.

                      Да ти кажа-работил съм и в две от фирмите споменати от теб-Sunsystem и TESY. Като заварчик. Знам за какво става въпрос когато се говори за качество на бойлер. За TESY си напълно прав-там властва теорията, че началника винаги е прав, даже и когато не е! А това се отразява на качеството на продукцията. Спорил съм с шефовете относно неправилността на технологията на заваряване на бжойлерите, но понеже съм прост работник, а не началник-все едно не съм казал нищо... Само се чудя как не са фалирали още... Всъщност знам, но е за друга тема, в отдела за обществени взаимоотношения...

                      Sunsystem- това е най-гадната фирма в града ни, отношението към работниците е долу-горе като към роби, но пък технологията по която се работи е добра. Стара, но вършеща работа. Моят бойлер в момента е на тази фирма, купих си го докато работех там, и вече 4 години нямам грижи с бойлера. Освен сманата на ключовете за нагревателя, но там грешката е моя-не трябваше да си поръчвам нагревател 3 kW... Недостатък е малко дървения дизайн, и лошото покритие на боята на обшивката(видимата част от бойлера), но не е болка за умиране. Важното, че че същинската част-водосъдържателя е добре изработен. Ако вземеш такъв-няма да сбъркаш, стоката е добра.
                      Когато работех там може би 80-90% от продукцията беше за западна Европа, може да се сетиш за качеството. Е, за там отиваха друг тип бойлери, но технологията на заваряване е същата, и се ползват същите машини и работници.
                      Сега не знам дали поддържат същото качество, но май, че да, защото гледам,ч е имат пак обява, че търсят заварчици...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Какъв бойлер да взема?

                        За емайлираните незнам, до момента имам опит само с Теси, едното замина на 2,5 години и го смениха гаранционно... сегашното се продъни завчера, днес го поприкапах малко с телоподаващото, че лятото без топла вода не става. Като го отворих и вътре УЖАС! Все едно е на 40 години. .... Сега пак каме леко... но се трае явно има пробив и другаде освен този дето заварих. До заплата да изкара...
                        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                        Коментар


                        • От: Какъв бойлер да взема?

                          А, на бас, че качествени бойлери вече няма. В апартамента на родителите ми, го сменихме миналата година. Т.е. 34г. Къде сега да си купиш такъв уред /не само бойлер/.
                          Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                          -----------------------------------------------
                          Питието определя съзнанието....
                          -----------------------------------------------
                          0887770735

                          Коментар


                          • От: Какъв бойлер да взема?

                            Само да ти кажа, че има случаи на бързо прокапали неръждаеми бойлери. Зависи от химичния състав на водата в региона, редки са случаите, но ги има. Та неръждаемият бойлер не е 100% сигурно решение. Да не говорим за по-високата им цена.
                            Ако бойлерът е направен по изискванията на технологията-няма да имаш проблем, но в ТЕСИ си измислят техни си технологии за по-малка себестойност на продукцията, и измислени от счетоводители, а не от инжинери технологии. Затова и бойлерите им текат. Уж всичко е под строг контрол, има си ОТК-та, не се допуска калпава продукция на пазара, но след време започват проблемите. И всичко това заради нежеланието на някои хора на високо ниво в управлението на фирмата да признаят, че има и по-знаещи от тях...
                            Отплеснах се, но ме боли, че фирмата има голям потенциал, а се пропилява заради гордостта на началниците.

                            Вземай Сънсистем, няма да сбъркаш.
                            Ако и те не са се променили откакто напуснах де..
                            За продукцията на "Светльо Шишков" не мога да кажа нищо, не познавам тези бойлери.

                            Да вметна, че стар поцинкован бойлер още работи в един съсед...
                            Ама е правен преди "демокрацията", по старата технология.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Какъв бойлер да взема?

                              За старите отделна тема... ако се намери такъв работещ като нищо го взимам
                              После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                              Коментар


                              • От: Какъв бойлер да взема?

                                За технологията не знам, но ламарината беше 3 мм.
                                А сегашният неръждаем, дето ще го купи Desert_Ant е най-много 1мм. и при промяна на налягането "диша". Колко ще изкарат заварките на това мърдане е Божа работа. Освен това на емайлираните, дето ги е хвърлял да каже колко пъти им е сменявал анодния протектор?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X