Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт и хидроизолация на тераса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ремонт и хидроизолация на тераса

    Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
    ...Ако е съвестен професионалист...
    Ако е съвестен и професионалист няма да работи за наем на офиса и бензина на S-класата (и самата нея) на на някой си "именита фирма". И ако изобщо отстъпва някому нещо върху труда си, то това ще е не повече от десетина процента...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #62
      От: Ремонт и хидроизолация на тераса

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Ако е съвестен и професионалист няма да работи за наем на офиса и бензина на S-класата (и самата нея) на на някой си "именита фирма". И ако изобщо отстъпва някому нещо върху труда си, то това ще е не повече от десетина процента...
      Тъжната истина в родната действителност.Амин
      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
      GSM +359 895 236 182

      А Rhf +

      Коментар


      • #63
        От: Ремонт и хидроизолация на тераса

        Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
        ........................Ако е съвестен професионалист качеството в никой случаи няма да е по лошо от това изпълнено от най-именитата фирма................. За съжаление у нас скъпо и качествено не са равнозначни понятия!
        Като казвам компромис нямам пред вид майстор.
        Имам пред вид, че ще се купят по-евтини плочки и тогава фугата няма да е перфектната. 10 лв/кв.м за плочки са си евтини.

        Коментар


        • #64
          От: Ремонт и хидроизолация на тераса

          Пак вървим да направим от мухата слон... Обекта е ясен и елементарен за компетентния строител, който ще спази технологията. Всичко останало е довеждане от 10 кладенеца вода.
          И моля, не вкарвайте в дискусията понятието "майстор". За около 20 години опит мога да ви кажа - такова животно в строителството няма. Има работници с различна сръчност и специализация, а някои и с квалификация. И дотам. Всички строителни работници с предприемачески нюх си направиха фирми и фирмички. Всички самотни работници не ги бива да си направят фирми, което най-малкото означава, че ги няма никакви в организацията, което е доказано хиляди пъти. Първият пост по тази тема също го показва. А за цени и ценообразуване в строителството - много моля, който не е ценообразувал - да не дава меродавно мнение. Който се има за компетенция - нека да иде на терасата на колежката, да замери, да състави технология и да ценообразува. Да видим какво ще се получи. А за организацията в строителството хич няма да отварям дума. И тука, както и навсякъде кучето с гледане не става касапин.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #65
            От: Ремонт и хидроизолация на тераса

            да иде на терасата на колежката, да замери, да състави технология и да ценообразува
            Тия операций ми се струва, че ще поемат средства достатъчни да се покрие половината тераса!

            Коментар


            • #66
              От: Ремонт и хидроизолация на тераса

              Прав е колегата CAESAR за всичко по гореказано.Колежке защо не грабнеш ролетката не замериш и не пуснеш една скица,отбележи местата на оттичане и височина и дебелина на бордовете.Пиши и какво искаш като крайно покритие,както и какво има под терасата.С две думи дай задание.И нека тези който имат кеф да остойностят и дадът предложение-НО САМО С ЦЕЛ ПОМОЩ без задни мисли.Така най добре ще стане ясно кое колко.А понятието майстор е вредно явление в стройтелството както и в редица други професии създадено и отгледано от комунизма когато работническата класа беше над всички.За мен няма такова животно тази професия.Има работници.
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар


              • #67
                От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                Кратко,но масово продължение на историята,щом и тук се противопоставят работници/фирми:
                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                .......... Всички строителни работници с предприемачески нюх си направиха фирми и фирмички. ........
                .... Работа имаше бол.Работниците се опитаха като фирмаджии , да управляват хора,финансови потоци,взаимоотношения с инвеститори и документи.
                Помислиха си/вероятно от филмите/ , че фирма се управлява от кресло.Слагаха тежко,тежко подписи и печати на документи които не разбираха в цялост.Набълбукаха се с кредити и овърдрафти на корем.Като разбогатяха леко , се сдобиха с лъскави играчки.Поиграха си с фактури...Започнаха да играят некоректно на пазара,като наемаха обекти дори и без строителни книжа,без да ги е грижа за законни документи,незаконно строителство, осигуровки,данъци,застраховки и прочее.
                /Някои от тези "евтини"обекти,които са губени в тази неравна битка, сега отговорната институция ни кани да ги премахваме.../
                Обаче, в един момент започнаха да не си плащат на хората.Забравиха и че имат гаранционни срокове, по-дълги от периода на благоденствие.Смениха си N-тите номера на жисиемите, а офисите не , защото обикновено нямаха такива.Разделиха се с лъскавите играчки.На счетоводителите им се подпалиха главите.Замразиха фирмите, а по-тарикатите направо ги продадоха.И забегнаха в странство, но пак като работници.
                В резюме-за да просъществуваш като фирма, освен минимално средно техническо образование ,трябва да имаш и съответния манталитет,чувство за отговорност,както и много други качества,които няма как да си изградиш само с теслата или в средата на една бригада.И яко д..е отвреме навреме.
                А , и нещо много важно.Да си наясно,че в банковата ти сметка днес ако има едни пари,въобще не означава че те са ти на разположение за някакъв кеф примерно.Колелото на разходите , само да я има тази фирма , постоянно се върти, имаш или нямаш работа утре.

                Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                Тия операций ми се струва, че ще поемат средства достатъчни да се покрие половината тераса!
                Невярно ти се струва.Това е правилния подход и то не само от един кандидат.

                Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                .......Колежке защо не грабнеш ролетката не замериш и не пуснеш една скица,отбележи местата на оттичане и височина и дебелина на бордовете.........
                Това и да го направи , няма да е достатъчно.Вече се писа , че първото е оценка на съществуващата замазка и нейното покритие като критична основа за следващите действия.
                Последно редактирано от ALEX_Z; 13-03-12, 23:57.

                Коментар


                • #68
                  От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                  Така, подхванах да съхраня неразрушеното, времето вече е идеално и всичко хубаво е изсъхнало. Изчетках яко с твърда четка, каквото има да пада - да падне, и ги омазах през 24 часа с дълбокопроникващ, укрепваш грунд. На първото мазане попиваше като прежаднял плажуващ -студена бира Днес вече, втора ръка, тук там искаше още, но на повечето места си седеше грунда отгоре. Омазаните места вече не попиват и вода. Следва попълването на неравностите, смятам да използвам пресят пясък и цимент.

                  Ето една снимка, онагледяваща положението веднага след минаването втори път с грунд:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:290420121743.jpg
Прегледи:1
Размер:212.4 КБ
ID:5370061

                  След подравняването ми се върти из главата да залея със саморазливна замазка.
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                    Не ми се четат останалите 67 поста, за което се извинявам, но ако терасата е с наклон дали ще е удачна саморазливната?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Не ми се четат останалите 67 поста, за което се извинявам, но ако терасата е с наклон дали ще е удачна саморазливната?
                      Ми на другата ми тераса, която е доста по-малка, също с наклон направих преди 2г. саморазливна и си седи само на нея все още. Тя не е чак толкова течна (замазката), че да изтече по наклона. Трябваше даже да я разбутвам леко с маламашка, за да се донамести. Стана добре и затова се чудя, страх ме е, че на тази площ ще трябва да се оставят сигурно разширителни фуги, за да не пука.
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                        Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                        страх ме е, че на тази площ ще трябва да се оставят сигурно разширителни фуги, за да не пука.
                        Мисля че трябва да се притесняваш за циментовата замазка отдолу, а не за саморазливната. Тя трябва да е достатъчно термопластична, за да няма нужда от фуги.
                        Ако няма нужда от изравняване, по-добре не слагай циментова. Винаги се пукат и отделят от основата, съм забелязал.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                          При направата на цименто-пясъчната замазка използвай добавка за водоплътност,пластификатор и бетонконтакт.Мога да ти предложа да го направиш с това.Изтегли файла:
                          http://bgr.sika.com/bg/solutions_pro...y=1&orderDir=1
                          Радослав Йончев

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                            Имай предвид, че има и саморазливни замазки само за закрито. Чети хубаво етикета.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                              Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                              Ще ми се клинкер, ама поради финансови причини ще мина на гранитогрес, да не е от лигавия и лъзгав
                              1.измиване с водоструйка2.бетон контакт3.шпакловка с лепило за атмосферни условия/ако е дебело армирай най малкото с полиестерна мрежа/4.Хидроизолация на Мапей за басейни/може и на четка първа ръка редко за импрегниране,след това може и на маламашка шпакловане и никакъв прахоляк/5.Плочки мараци, не се пързалят дори и да искаш нарочно- водят се плажни.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                                Така, ето какво успях да направя със собствени сили последните три уикенда:

                                1. Много хубаво измиване, почистване на всичко нестабилно и даже изчукване на тези участъци, които биеха на "кухо".
                                2. С дълбокопроникващ грунд мазане, изчакване да изсъхне и пак, докато спря да попива - ефекта беше, че след намокряне после, седеше като сухо.
                                3. Със силен цименто-пясъчен разтвор поправих всички изронени участъци и изравних повърхността.
                                4. Измазване на парапета теракол за външна употреба - предварително положих и армираща мрежа за топлоизолации.
                                5. Обилно намазване на цялата тераса със хидроизолираща запечатка за замазки - на циментова основа. Утре ще повторя.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:221020122384.jpg
Прегледи:1
Размер:141.9 КБ
ID:5419088

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:221020122382.jpg
Прегледи:1
Размер:99.6 КБ
ID:5419089

                                Има още работа, но мисля, че спасих поне това дотук.
                                Понеже мисля да слагам навес догодина, дали ако направя сега и една саморазливна върху творението дотук няма да е по-добре. Не искам да слагам гранитогрес, тъй като под навеса после ще съм с друга настилка.
                                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X