Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт и хидроизолация на тераса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт и хидроизолация на тераса

    След зимата има доста поражения по още незавършената тераса, сега се налага ремонт, възстановяване на разрушената замазка, хидроизолация и т.н.

    Терасата е 68 кв.м. върху гаражи и беше оставена почти само на замазка, намазана (тънко) с някаква двукомпонентна хидроизолация на циментова основа, но се оказа, че е пестено и от цимента, замазката е доста постна и резултата е видим. С какво да попълня изроненото и как да действам по-натам.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:110320121666.jpg
Прегледи:1
Размер:221.1 КБ
ID:5964310

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:110320121667.jpg
Прегледи:1
Размер:168.7 КБ
ID:5964311

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:110320121668.jpg
Прегледи:1
Размер:170.0 КБ
ID:5964312

    Бюджета е ограничен, терасата - голяма

    П.П. По терасата се ходи, даже не само ходи, а и тича, деца, куче.... през нея е входа за етажа. Идеята ми е някой ден да направя навес с барбекю и т.н. но засега - да се спре рушенето
    Последно редактирано от Вива ViRuS4eto; 11-03-12, 13:11.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

  • #2
    От: Ремонт и хидроизолация на тераса

    И при мен положението е същото. Даже и по-лошо, в гаража протече. Но пък терасата е само 36 квадрата..............а пАри нЕма.........
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт и хидроизолация на тераса

      Варианти много. Задължителното обаче е обрушване до здрава основа и грундиране. След това може и една допълнителна армирана (с тънка мрежа) изравнителна замазка и полагане на качествена (този път) хидроизолация и то при стриктно спазване на технологията, обработка на холкерите с внимание към детайла и защита с мазилка на газобетона ...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт и хидроизолация на тераса

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        Варианти много. Задължителното обаче е обрушване до здрава основа и грундиране. След това може и една допълнителна армирана (с тънка мрежа) изравнителна замазка и полагане на качествена (този път) хидроизолация и то при стриктно спазване на технологията, обработка на холкерите с внимание към детайла и защита с мазилка на газобетона ...
        Изравнителната замазка какво съотношение пясък:цимент? И каква минимум дебелина? Добре ли е да се сложат добавки и фибри? Настоящата замазка, с цел да се изкарат наклони, е направена прекалено дебела. Била съм на една вила, където замазката е оставена необработена, само изпердашена, а върши работата и на настилка и на хидроизолация. Вила правена преди поне 20г. Няма изронено, няма течове отдолу.
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт и хидроизолация на тераса

          По-добра хидроизолация за плосък покрив от воалит-а, няма. Кой каквото ще да ме убеждава. Жалко че замазката е толкова дебела.
          Никога не бих направил такава плоча без воалит.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт и хидроизолация на тераса

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            По-добра хидроизолация за плосък покрив от воалит-а, няма. Кой каквото ще да ме убеждава. Жалко че замазката е толкова дебела.
            Никога не бих направил такава плоча без воалит.
            Това, естествено, е меко казано неточно.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт и хидроизолация на тераса

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              По-добра хидроизолация за плосък покрив от воалит-а, няма. Кой каквото ще да ме убеждава. Жалко че замазката е толкова дебела.
              Никога не бих направил такава плоча без воалит.
              И? Какво ме съветваш да предприема? Стъпка по стъпка, моля
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                Изравнителната замазка какво съотношение пясък:цимент? И каква минимум дебелина? Добре ли е да се сложат добавки и фибри? Настоящата замазка, с цел да се изкарат наклони, е направена прекалено дебела. Била съм на една вила, където замазката е оставена необработена, само изпердашена, а върши работата и на настилка и на хидроизолация. Вила правена преди поне 20г. Няма изронено, няма течове отдолу.
                Всичко зависи от това какъв ще е крайният финиш - оттам и детайла.

                Всъщност те съветвам да си наемеш съответният човек, който е на "ти" с технологиите и да ти свърши работа. Ще излезе по-евтино и без нерви. Справка - сегашният резултат.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  Всичко зависи от това какъв ще е крайният финиш - оттам и детайла.

                  Всъщност те съветвам да си наемеш съответният човек, който е на "ти" с технологиите и да ти свърши работа. Ще излезе по-евтино и без нерви. Справка - сегашният резултат.
                  Сегашния резултат е следствие на това, че наех някой да го свърши. Доверих се. Не че пак няма да хвана някой, но искам да имам бистра идея, за да не ме подведат отново. Затова питам, как е хубаво и препоръчително да се направи, какви материали е добре да се използват и какви не и т.н. За тази площ (11х6) не трябва ли да се остави разширителна фуга? (нещо, което не виждам да е направено след разкривката)
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                    Това Хидроизолация на тераса
                    От 21-ви е "Стройко"-то, иди и виж кой какво предлага
                    П.П.Бамааму нещо от тук линка не с е отваря, но като го пробваш през "Гугъла " става, т.е. пробвай
                    Последно редактирано от дядо владо; 11-03-12, 16:13.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                      Действително трябва първо да се реши какво ще е най-отгоре в зависимост от експлоатацията и поддръжката.Оттам -надолу детайла се решава по обратен ред.
                      Във финиша трябва да се оставят компенсаторните фуги.А този финиш не трябва да е същинската хидроизолация в случая щом ще се ходи ,/пък може и да се лази /около барбекюто-независимо мазана или рулонна.Кажи поне какво би искала да гледаш като завършек.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        Това, естествено, е меко казано неточно.
                        Много си е точно даже!

                        Заповядай на вилата, за да се увериш.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                          Ще ми се клинкер, ама поради финансови причини ще мина на гранитогрес, да не е от лигавия и лъзгав
                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                            Мога да ти съдействам за много атрактивна цена при това количество. Когато решиш, разбира се.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Много си е точно даже!

                              Заповядай на вилата, за да се увериш.
                              Бива тя! След изпълнени стотици декари с битумна мембрана за газопламъчно полагане! А може и повече... Ползвал съм всичко, което се внася и произвежда в БГ, включително материали внасяни целево без представителство в у нас. От тях едни от най-калпавите са на Изола-Петров (воалит), но от друга страна и най-евтините. Слагам газопламъчно САМО по изрично изискване на възложителя. Когато ми искат мнението - решавам според случая - EPDM, течна гума, кристализационна замазка или мазилка и т.н... Газопламъчно и на враговете си не предлагам...
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X