Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт и хидроизолация на тераса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ремонт и хидроизолация на тераса

    Благодаря на всички за съветите Само който не е строил къща за себе си със собствени средства, само той няма да ме разбере. Не е хвърляно сол по терасата, поне до толкова съм грамотна За замазката + хидроизолация извиках бригада хвалени майстори. "Замазка, с наклони и ще сложим една съвременна кристализираща хидроизолация, дето даже и да се образува пукнатина, тя кристализира по химичен път и не допуска водата. Френска е, малко скъпичка, ама един път се строи" - ми викат. Добре, ОК, тука малко и аз съм си виновна, не трябваше да се предоверявам, ама и липсата на средства към момента не ми позволи да довърша детайла и да сложа настилка и мазилки и т.н. Та каквото било, било, сега трябва да се оправи, намерих доста мъдри мисли в съветите ви и като я оправя, ще кача снимки Ако видя зор, ще викам
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #47
      От: Ремонт и хидроизолация на тераса

      Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
      ... Не е хвърляно сол по терасата, поне до толкова съм грамотна
      Питах за солта, понеже ми направи впечатление белите следи от нещо...
      Над хола ми е 15квадрата тераса, която течеше здраво преди да я изолирам.
      Положих два слоя грунд, лента в ъглите, два слоя еластик от горе-посочения. Запечатах с гранитогрес, като отводних терасата на две места, а не както беше преди на едно.
      Всичко това бе изпълнено със съдействието на мой познат строител, който доставя гореупоменатата марка тук.

      Коментар


      • #48
        От: Ремонт и хидроизолация на тераса

        Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
        Питах за солта, понеже ми направи впечатление белите следи от нещо...
        Това според мен е или ефекта на кристализация на споменатата химия с която мазаха терасата , или някакво калциране
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #49
          От: Ремонт и хидроизолация на тераса

          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
          една съвременна кристализираща хидроизолация, дето даже и да се образува пукнатина, тя кристализира по химичен път и не допуска водата. Френска е, малко скъпичка
          Това на мен ми звучи като механичен набор от "шарени" думички (особено удебеленото), наизустени и авторитетно рецитирани за пред лековерни клиенти. Ма са хванали място де.

          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
          Това според мен е или ефекта на кристализация на споменатата химия с която мазаха терасата , или някакво калциране
          Това са соли и пр. лесноразтворими минерали, извлечени от материалите докато са били напоени и отложени след изсъхването.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #50
            От: Ремонт и хидроизолация на тераса

            Мерси, davc, за уточнението

            Намерих в гуглето въпросния продукт, без имена, за да не е реклама или антиреклама, все пак мисля че не той е виновен (продукта):



            Двукомпонентно еластично минерално покритие:

            ИМЕ НА ПРОДУКТА представлява водонепропускливо,
            еластично износоустойчиво покритие с отлична адхезия
            спрямо всички минерални субстрати. Материалът свързва
            пукнатини с ширина до 2 мм и е абразивно устойчив. Той е
            устойчив и на води, предизвикващи корозия на бетона от
            рода на разредени киселини и алкали. Притежава добра UV-
            устойчивост.
            ИМЕ НА ПРОДУКТА създава износоустойчиви, еластични
            хидроизолационни покрития. Използва се за третиране на
            повърхности, подложени на механичен натиск или при
            повърхности, подложени на опасност от напукване.
            Например: хидроизолиращ пласт върху тераси и балкони,
            за предпазване на бетонови повърхности, ползвани за
            пешеходен трафик, както и за хидроизолация на водни
            резервоари, плувни басейни, мокри и влажни помещения
            под плочки и керамични облицовки.
            В случай, че хидроизолацията е направена от ИМЕ НА ПРОДУКТА
            /2 слоя/, продуктът може да се използва /като
            трети слой/и като лепило за плочки. Не е подходящ за
            хидроизолация от негативната страна, както и за
            хидроизолация на покриви.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #51
              От: Ремонт и хидроизолация на тераса

              Най-вероятно светлите петна са точно от изкарването на циментовото мляко при полагането му, все пак зърнометричният състав на инертните материали при бетона и замазките са други както и самата водна плътност на едното му влияе добре на другото не толкова, при замазката повече има декоративен ефект при предаването на ползвателя му ама е краткосрочно.
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • #52
                От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                Светлите петна поразително праличат на пресечен цимент ако е така налято ще си изметете половината замазка/поне на бетона когато се пресече т.е. започне да стяга и се оводни допълнително казано на прост език, точно това се получава/ принципно са нарича калциране и в общият случай/когато всичко е наред/започва да се развива след 5 тата година бавно и постепенно ако ме не лъже паметта.
                Та на въпроса-майсторите казаха............има едни хора дето им се вика инженери,те учат има няма 5 години,после специализират,после пак четат и учат новостите,ходят отвреме навреме на семинари, и т.н. ,та мисълта ми е ,че такива трябва да попитате а не "майстори"/а пази боже непознати търговци/ тези последните са просто стройтелни работници.Когато някой ми каже"майстора така каза" подръпва най-избухливите струни в душата ми.Не искам да засегна никого тук такива са мойте разбирания.Може би защото прекалено много съм сърбал попартата на "майсторите"
                А относно вашият проблем
                -първо решете какво ще имате най отгоре,после решете дали ще има топлоизолация,каква ще е хидроизолацията т.е. трябва да се пресметне точната дебелина на настилката за да се реши оттичането на водата.В момента постановката е с барбакани както писахте по горе но при качване на нивото те ще се затворят.

                Някъде четах че имате бюджет около 20 лв за кв.м за решаване на проблема,не мисля че е невъзможно да се справите с тези пари и лек компромис.Ако искате ще поровя за детайли и ще ги кача.Аз лично не виждам нишо лошо в битумните хидроизолации ако са изпълнени качественно.Мисля,че два слоя монтирана къдърно рулонна изолация с изпълнени детайли ще ви реши проблема,после насипвате дренаж и след това като господ каже/или съберете пари по точно казано/ монтирате на сухо плочи директно отгоре и сте готови.
                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                GSM +359 895 236 182

                А Rhf +

                Коментар


                • #53
                  От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                  Като гледам колежке,търсиш доколкото разбирам, начин на момента да спреш да нанасяш изронена замазка вътре,и да спреш увеличението на язвите по "специалната" замазка.Колегите дават доста професионални решения,който обаче са доста скъпи и ефекта от тях би бил добър ,поне за изпълнителите, особено ако друг плаща.Гледайки твоят случай, най бързото и бюджетно решение е да намериш съвестен майстор-"без фирма щото баровеца не плаща и майстора работи както му падне"-и да ти шпаклова язвите по терасата с хубав теракол,та да спре рушенето.А после като се оправи времето купуваш един гранитогрес за 10-12лв квадрата,и някой пак съвестен майстор да го налепи отгоре но не на гребен,,а отдолу да е плътен теракол,със съответните наклони и си готова.Щом се ходи по тая тераса,какъвто и воалит да сложиш, до няколко години е разрушен-или от ходенето през лятото,или от чистенето на снега през зимата!Все пак има тераси и покриви правени преди 20-30год,които са на гол цимент,без никакви течни гуми и прочие мембрани,и те не пропускат нито капка влага.Всичко друго са скъпи изцепки със съмнителен ефект ,защото ако не се изпълни правилно,това са си хвърлени на вятъра пари! КАто знам какви плащачи са собствениците на строителни фирми,и какви материали влагат, въобще не ме учудва че подопечените им майстори не гонят качество! Така че си намери някой препоръчан самосиндикалист който си държи на името и ще си решиш проблема евтио и качествено.Успех!!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                    Дайте го насам този съвестен майстор, дето ще влезе в зададеният бюджет(20лв/кв.м.) с гранитогрес за 10-12лв/кв.м.+ремонта+материала.
                    Казвам Ви аз какво е решението, ма не го взимате на сериозно.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                      Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                      Дайте го насам този съвестен майстор, дето ще влезе в зададеният бюджет(20лв/кв.м.) с гранитогрес за 10-12лв/кв.м.+ремонта+материала.
                      Казвам Ви аз какво е решението, ма не го взимате на сериозно.
                      И да поеме най-вече гаранция за стореното.(фиктивна). Все пак строителството си е национален спорт, и да се избере верния център-нападател си е като да бръкнеш в торбата с.....

                      п.п. В строителството са ангажирани два типажа: Едните знаят какво да се направи ама не могът да го изпълнят, другите го изпълняват без да знаят какво правят.
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                        Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                        Някъде четах че имате бюджет около 20 лв за кв.м ....
                        Това за 20лв/кв/м го спомена някой от колегите, аз не съм залагала такава цена. Бюджета е ограничен, в смисъл, че разчитам на заплатата да решавам ежемесечните разходи. На етапи може да надхвърли и 2 х 20лв/кв/м, но ще се проточи във времето.
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                          Аз това имах предвид като ти казах да изчакаш и да го направиш като хората. Състави си бюджет, попълни го и избери отговорен изпълнител. Проста формула.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                            Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                            Дайте го насам този съвестен майстор, дето ще влезе в зададеният бюджет(20лв/кв.м.) с гранитогрес за 10-12лв/кв.м.+ремонта+материала.
                            Казвам Ви аз какво е решението, ма не го взимате на сериозно.
                            Кажи колко и какво имаш за работа. Защо мислиш, че няма такива хора ?

                            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                            И да поеме най-вече гаранция за стореното.(фиктивна). Все пак строителството си е национален спорт, и да се избере верния център-нападател си е като да бръкнеш в торбата с.....

                            п.п. В строителството са ангажирани два типажа: Едните знаят какво да се направи ама не могът да го изпълнят, другите го изпълняват без да знаят какво правят.
                            Защо мислите , че такива майстори НЯМА?
                            Има. Мога да ви пратя. Просто те са постоянно ангажирани с работа.
                            Освен това - 66 кв.м да не мислите , че е някакъв обем работа? Добри цени се дават за голям обем работа.
                            Ако имам майстори дето ги захранвам с работа ПОЧТИ целогодишно .....какъв проблем е да работят на 8 лв/кв.м ?
                            Нали говорим за компромисно решение - евтино. Тогава не искай качество като за скъп ремонт.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                              То фирмата като прибере 20-25 лв за квадратен метър,нали майстора пак ще получи 8-10лв,а той ще лепи,а не собственика прибрал парите.Та същият майстор ще го налепи извън работно време и за 10лв,щото така или иначе толко получава за работата си.Ако е съвестен професионалист качеството в никой случаи няма да е по лошо от това изпълнено от най-именитата фирма.Като качество на работа на големи фирми ми идва първо на ум за подлеза на централна жп гара София и тунелите на магистрала Люлин,сега като се топи снега вижте как хубаво капе от всякъде!Аколкото до гаранцията на големите фирми,при този обем на строителни работи,при евентуално съдебно доказване на причините за появили се пропуски,по евтино ще излезе бутането на гаражите е построяването им на ново,ако евентуално не са се саморазрушили от само себе си по време на нескончаемата съдебна сага. За съжаление у нас скъпо и качествено не са равнозначни понятия!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                Кажи колко и какво имаш за работа. Защо мислиш, че няма такива хора ?


                                Защо мислите , че такива майстори НЯМА?
                                Има. Мога да ви пратя. Просто те са постоянно ангажирани с работа.
                                Освен това - 66 кв.м да не мислите , че е някакъв обем работа? Добри цени се дават за голям обем работа.
                                Ако имам майстори дето ги захранвам с работа ПОЧТИ целогодишно .....какъв проблем е да работят на 8 лв/кв.м ?
                                Нали говорим за компромисно решение - евтино. Тогава не искай качество като за скъп ремонт.
                                Струва ми се ясно за какъв обем става дума в темата. Явно няма да осигури целогодишна заетост на майстора.
                                Последно не разбрах, има или няма такъв дето да свърши тая работа за толкова.

                                Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                                Моето предложение е това: http://www.isomax.bg/product.php?id=2.
                                Казвам го от личен опит.

                                Над половината ми хол е тераса. Въпреки че блока е нов, се появи теч в средата на стаята ми. Разправий със строителя и опити да спрем теча с кво ли не три години. Като последния неуспешен опит беше с продукт на SICA.

                                Проблема го реших с посочения от линка продукт. Избора ми беше продиктуван от това че, ИЗОМРАЗ се нанася лесно, залепва върху почти всичко /в моя случай върху теракот след грунд/, върху него можеш да лепиш всичко или да го ползваш като финално покритие /което е добро решение при теб, защото спестяваш от теракот и труд за полагането му/ и не на последно място можеш да си го направиш сам. Работил съм непрофесионално с така наречения воалит и съм установил че, слабото място са вертикалните ъгли. Много трудно се оформят и са потенциално място за течове. Много по-лесно е да оформиш ъгъл с течен препарат отколкото с воалит. Всъщност ъглите са слабото място на всяка хидроизолация. С продукта които препоръчвам също има технология за обработка на ъглите която трябва да се спази.
                                Между другото в линка посочен от Сашо74 се предлага цена за материали и труд:
                                изомраз за под облицовка=25лв/кв.м.
                                изомраз като настилка=30лв/кв.м.
                                Дават и 5г. гаранция. На мен ми изглежда добре.
                                http://isomax.bg/data/Image/offer/ISOMAX pricelist 03.2012.pdf

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X