Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт и хидроизолация на тераса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт и хидроизолация на тераса

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Мога да ти съдействам за много атрактивна цена при това количество. Когато решиш, разбира се.
    За гранитогрес или за труд? Или и двете?

    И този ден ще дойде, сега да залича следите от местопрестъплението (зимата)
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт и хидроизолация на тераса

      Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
      Ще ми се клинкер, ама поради финансови причини ще мина на гранитогрес, да не е от лигавия и лъзгав
      Грес, под него флекс лепило, под него (по-добре) грунд, под него армирана изравнителна замазка 3-5 см (според зависи от обстоятелствата, грунд, сегашната основа. По холкерите - хидроизолационна лента, по газобетона - след поизсъхване - грунд, армирана шпакловка с циментово лепило флекс, силиконова мазилка по избор, обработка на горизонталната ивица газобетон - вместо силиконова мазилка - грес от същия по пода. Сори, че малко телеграфно, но пиша легнал по неволя...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт и хидроизолация на тераса

        Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
        И този ден ще дойде, сега да залича следите от местопрестъплението (зимата)
        По-добре изчакай и направи детайла наведнъж.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт и хидроизолация на тераса

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          Бива тя! След изпълнени стотици декари с битумна мембрана за газопламъчно полагане! А може и повече... Ползвал съм всичко, което се внася и произвежда в БГ, включително материали внасяни целево без представителство в у нас. От тях едни от най-калпавите са на Изола-Петров (воалит), но от друга страна и най-евтините. Слагам газопламъчно САМО по изрично изискване на възложителя. Когато ми искат мнението - решавам според случая - EPDM, течна гума, кристализационна замазка или мазилка и т.н... Газопламъчно и на враговете си не предлагам...
          Нищо лично, колега!
          И аз съм изпълнил стотици декари. Български воалит не съм препоръчал никъде.
          Няма да споря. Всеки си има мнение, начин на работа...и така.

          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
          За гранитогрес или за труд? Или и двете?

          И този ден ще дойде, сега да залича следите от местопрестъплението (зимата)
          Виве, за закупуване на гранитогреса.
          Не съм споменавал за труд. Нито съм предлагал аз да ти го лепя. Нека е ясно!
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт и хидроизолация на тераса

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Български воалит не съм препоръчал никъде.
            Воалит е търговска марка на Изола-Петров, затова го споменах. Иначе за да не стават грешки казвам "битумна мембрана за газопламъчно полагане". Както знаеш има и с посипка и без, има и с пародренаж и все са с различни имена...

            За инфо - преди около 10 години правих едни тераси на НДК със свободно положена EPDM, върху нея мозаечни плочи на дистанционери. Стана вечно. Няма лепила, няма мокри процеси.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт и хидроизолация на тераса

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Виве, за закупуване на гранитогреса.
              Не съм споменавал за труд. Нито съм предлагал аз да ти го лепя. Нека е ясно!
              Сега е ясно

              Разбирам, че е важно детайла да се изпълни наведнъж, но в момента роненето освен че отваря още по големи кратери, се разнася навсякъде и чистенето вътре в къщи почва силно да се обезмисля. Затова искам с нещо да запечатам временно сегашното положение, поне докато температурите станат подходящи за дейност на открито, а и малко да поизсъхне всичко
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                Така е. Просто воалит е най-популярното название.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                  А това как ще го оттичате?С барбакани ли?Обърнете особенно внимание натова,решете точно как/или пуснете малко повече снимки и поискайте съвет/ и след това мислете за изолацията.Правилното отичане и гонене на водата е половината от работата.Точно там където имате отвор на оттичане не забравяйте че се натрупва сняг от навяване и това не е най удачният вариянт.А ако се задържа вода каквото и да сложите като изолация ще се компрометира след време.На замазката ако бяхте ударили някакъв грунд да я запечата може би щеше да е в по добро състояние.Правена е на "майки" което не мисля,че е най удачният вариянт за външна замазка/.Проверете дали няма отлепена/биеща на кухо/ замазка/особенно внимателно около майките/ преди да правите каквото и да е.Отстранете компрометираният слой,обезпрашете.................и после всичко наведнъж.А ако искате помислете на темата зелен покрив
                  Последно редактирано от alex052; 11-03-12, 17:53.
                  Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                  GSM +359 895 236 182

                  А Rhf +

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                    На тази снимка се виждат отворите, наклоните са зададени веднъж към стената и втори път - към тях. Нямаше проблеми с отводняването, само веднъж се наложи да ги отпушвам принудително. Поне това работи Вода не се задържа, освен попилата в самата замазка
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                      роненето го решавате като проблем с някакъв грунд.Вземете какъвто и да е грунд за мазана/едно или двукомпонентна/ изолация,махнете компрометирания слой,обезпрашете, мажете смело ......и решавате проблема за два три месеца а и за повече,така ще позапечатате замазката,ще спре да се рони/е както и да съхне,в момента е напита с влага която ако не излезе нагоре ше излезе надолу/
                      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                      GSM +359 895 236 182

                      А Rhf +

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                        Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                        Сега е ясно

                        Разбирам, че е важно детайла да се изпълни наведнъж, но в момента роненето освен че отваря още по големи кратери, се разнася навсякъде и чистенето вътре в къщи почва силно да се обезмисля. Затова искам с нещо да запечатам временно сегашното положение, поне докато температурите станат подходящи за дейност на открито, а и малко да поизсъхне всичко
                        Никак не е желателно да се бърза и запечатва влага.Зависи доколко е повърхностна, съответно да се изчака подходящ момент за саниране на съществуващото положение.Ако трябва да се бърза , тогава се мисли и за пародренажен слой.Иначе към технологията описана от Цезаря, бих добавил и течна гума, положена върху санираната основа-ако е здрава,с добри равнини и с добър наклон.Ако това не е така, тогава се прибягва към новия пласт армирана замазка и тогава течната гума.Тя се подбира такава , че да има адхезия с плочите/има такива на пазара/, така че да не се влагат пари в хастар.Избора на цвят на плочите , ширината на фугите, карирането и материала за фугиране също са много важни в случая.Тук вече си има отделни правила.
                        След като има идея за навес/барбекю, то тогава може да се помисли от сега за неговото стъпване и изолиране.Разбира е и за неговото захранване и отводняване.
                        Това са важните неща , които обаче трябва да се проверят и доизчистят на място.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                          Това е моето предложение като материал: http://bg01.webdms.sika.com/fileshow.do?documentID=263
                          Радослав Йончев

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                            След като има идея за навес/барбекю, то тогава може да се помисли от сега за неговото стъпване и изолиране.Разбира е и за неговото захранване и отводняване.
                            Да не кажем, че е задължително.
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                              Първоначално публикуван от Avcho Преглед на мнение
                              Това е моето предложение като материал: http://bg01.webdms.sika.com/fileshow.do?documentID=263
                              Материала е хубав, но противоречи с това:
                              Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                              Бюджета е ограничен, терасата - голяма
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ремонт и хидроизолация на тераса

                                Какво би се получило ,ако се изпълни с мозайка? Не е толкова ''чисто''но пък става здраво.Може и да се оцвети по желание.Но за 66кв.м...... Просто споделям....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X