Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В шапката марихуана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: В шапката марихуана

    Първоначално публикуван от Маги Преглед на мнение
    Според мен не е чак толкова лошо дори и да пушиш , ако се справяш добре в начинанията си ....
    А причината да го прави е че има някакъв голям вътрешен проблем ....
    Не трябва да се наказва толкова сериозно защото тогава напук евентуално може да започне и някакви други неща , което е проблемно вече..
    Все пак тревата е позволена в някой страни де
    Маги, лошо е..., много лошо...! Малките камъчета обръщат колата... А големите проблеми не се решават чрез още по-големи... Със сигурност ако те боли пръста и си пръснеш капачката на коляното, ще забравиш за пръста, но съгласи се това не е доброто решение...

    А това че някъде по света нещо е разрешено или обществено приемливо, е последният възможен аргумент... Има все още канибалски общества където яденето на хора е нормално и разбираемо, надявам се да не ми дадеш това като аргумент "за"...

    При наркотиците сива зона няма, всичко е черно бяло, няма малко, няма веднъж... И всеки трябва да е наясно, че с едно действие се премества от един свят в друг... в който със сигурност няма да желае да бъде, но вече никой няма да го пита... Счупеното гърне си остава счупено, колкото и да се лепи после...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #47
      До: В шапката марихуана

      Почти по темата.
      имам -имах добър приятел.От една година взе да пуши доста трева .
      Сутрин като го взема за работа като му видя очите и ми става ясно какво е правил вечерта че и сутринта.
      Постепенно човека взе да изпада в някви странни настроения дето вече му се вика -филми-
      Почна нищо да не го интересува няма сутрин няма вечер пуши му се и това е.Обикновените занимания които го вълнуваха -това жени това мотори вече нищо.
      Ама тревата с пари ...вече като не работиш и ги няма-пък не му се и работи .
      Това тревата видях как за една година промени човека и характера му.
      Лично аз не пуша не трева даже и цигари -щом още има бира и уиски човек има с какво да си направи кефа на масата.
      По темата може наистина да се подхвърли трева или нещо друго на някого .То вече света се промени до неузнаваемост.
      Важно е да има доверие и да вярваме на децата -родителите си.

      Коментар


      • #48
        До: В шапката марихуана

        Има хиляди , дръпнали по един джоинт, и отказали се след това.
        Също както има хиляди, дръпнали по един, че по два, че по три, и докато се усетят шмръкнали по едно станиолче, ха сега лъжицата с лимонтозу и....копеле дръпни ми ластика .

        Лощото е че не знаеш от кои си, докато не опиташ.
        Не знаеш с каква предразположеност си, към опиатите.
        И докато се осъзнаеш - вече си във филма !

        Но каквото и да си говорим през вековете, болестите и войните са отнемали живота на част от младите.
        Сега медицината напредна, мирът също е трайно установен.
        Да ама естествения подбор си иска своите жертви.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #49
          До: В шапката марихуана

          Марихуаната е бел кахър (: тя не убива, абстрахирайки се от маркетинга и рекламата, тя дори може да бъде полезна! убива неадекватноста на родителя и слабия дух на детето. Захващате се за марихуаната защото не я познавате или имате беден опит с нея, алкохола обаче носи много по-големи физически вреди и е на мода! Сега някой дето пие уиски ще тръгне да ме разубеждава, но за мен опиатите(в една или друга форма) не са причината...

          Коментар


          • #50
            До: В шапката марихуана

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            При наркотиците сива зона няма, всичко е черно бяло, няма малко, няма веднъж...
            С целия си печален опит със зависими хора (то кой ли има друг опит) ще си позволя да изразя скромно несъгласие.

            Употребилият човек, все пак си остава човек. Може би близък човек. Да си имаш едно (две, три, четири) на ум с такъв човек е едно, тотално да го отпишеш - съвсем друго. И неправилно.

            Коментар


            • #51
              До: В шапката марихуана

              Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
              Искаше ми се да чуя повече мнения на жени, тъй като за съжаление те по-често първи научават нещата за децата си.....
              Майка съм на двама сина - на 24 и на 22 год. Едва ли мога да дам универсално мнение, защото всяко дете е различно (дори децата в едно семейство), ние родителите сме различни, отношенията в отделните семейства са различни.
              Синовете ми не са ни създавали никакви подобни проблеми. Да чукам на дърво! Свестни и отговорни момчета са. Но сценарият с който започнахте темата съм го разигравала мислено и когато бяха 14-годишни, задавам си подобни въпроси и сега, макар и по-рядко.
              Всъщност, страховете на майките, че децата им ще изпаднат в зависимост (към наркотици, алкохол, секти и пр.), която ще провали живота им и обезсмисли съществуването им, не престават никога.

              Не мога да давам препоръки. Мога да кажа какво бих направила аз, познавайки себе си и децата си. Бих взела въпросната марихуана и бих я изпушила в присъствието на детето си. Слава Богу, не ми се е налагало да пробвам каквито и да било упойващи вещества, но... поне за марихуаната имам готовност да се прежаля . Мотивите? За да знам за какво става дума, срещу какво се боря и за да имам сериозни аргументи, а не да препредавам чужди впечатления от действието на наркотика....А и детето да превърти в съзнанието си сценария "майка-наркоманка".
              Нямам представа дали би подействало, но бих рискувала. И вече от тази отправна точка бих преценявала последващите действия. Пак според детето. Спортът не е универсален лечител. Единият от синовете ми е спортна натура. А другият (въпреки спортната фигура) така искрено мрази всяко физическо усилие , че всеки опит да бъде записан на някакъв спорт би се възприел като насилие и опит за конфронтация.
              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

              Коментар


              • #52
                До: В шапката марихуана

                Е, ако по този начин смятате, че ще влезете в положение, не е лошо и да му покажете как крадете, а защо не и как убивате... каква е разликата...? Нали тъкмо и вие ще разберете как се чувстват убийците...? Подобни стратегии всъщност показват липса на стратегия... Всеки може да се нашмърка, да краде и живее непочтено... трудно е обратното и точно това трябва да показваме на децата... и дори да не успяваме, да виждат с какви усилия и желание се опитваме да го правим...

                В един филм чух стара тибетска мъдрост: "Ако имате да избирате между два пътя, винаги избирайте по-трудният..., той е верният..." Ето това правете и същото се опитайте да научите и децата си да правят...

                Колкото до това което съм казал че няма връщане назад..., ами няма... Да има такива които след стъпката в пропастта са оставали живи, но те като процент са пример за обратното...!
                Последно редактирано от Венцислав Петров; 02-11-09, 18:03.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #53
                  До: В шапката марихуана

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Е, ако по този начин смятате, че ще влезете в положение, не е лошо и да му покажете как крадете а защо не и как убивате... каква е разликата...? Нали тъкмо и вие ще разберете как се чувстват убийците...?
                  ...!
                  Ако не виждате разликата в ситуациите и оттам - разликата в подхода, няма как да Ви я обясня.

                  А за формиране на правосъзнанието у децата - разговорът е отделен. Както и за въвеждане на нравствени норми.
                  Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                  Коментар


                  • #54
                    До: В шапката марихуана

                    Аз пък мога да кажа: "Кажи ми какви са приятелите ти, за да ти кажа какъв си"!

                    Обкръжението извън дома е изключително важно. Колко време прекарва един родител с детето си? А колко време детето прекарва в "училище" и после с "приятелите" си?
                    Нямам големи наблюдения, искрено искам да греша, но ми се струва, че днешната младеж е много деградирала. "persuader" започна, но ми се струва, че не можа да обясни хубаво - днес масово се пафка трева. И ми се струва, че младите го възприемат като нещо абсолютно нормално...

                    Спорта е важно нещо, изгражда харатер, дисциплина, здраве. Хората са казали - здраво тяло, здрав дух, има нещо вярно. Комуникацията родител - дете също е изкючетелно важно нещо, но е трудно осъществима, най-малкото което - възрастовата бариера си казва своето. Трябва четене на книги, трябва голяма отдаденост, а ми се струва, че родителите нямат толкова време. Доверието се гради изключително трудно, а е толкова лесно разрушимо.

                    А относно конкретната ситуация. Мога да кажа два примера и евентуално от тях да се извадят някои заключения. Мой много близък приятел. Израстнахме заедно, родителите му са доктори, често се събираха, излизаха със свои колеги пак доктори. Докторите са забавни хора. Те го взимаха и него, ресторанти, събирания вкъщи. И моя приятел беше впечатлен от един доктор, само за него говореше, чичо Янко това, чичо Янко онова. Мисля, че за него той беше пример за подражание - правилния пример за подражание! Другото - на майка ми познати - две приятелки, така са си организирали нещата, че едната споделя и е приятелка с децата на другата и обратно. И съответно двете си говорят. Вярно - не е същото като родителя да е приятел с детето, но е пъти по-добре отколкото детето да ти е непознато.

                    Коментар


                    • #55
                      До: В шапката марихуана

                      Стигне ли се до даване(взимане) на акъл от форумите-вече е твърде късно.Доверието родител-отроче се гради от първата глътка въздух.Не става от веднъж-записваш го на спорт и си решаваш проблема...Затова създаването на дете е висша отговорност!Правенето на простотии(като пушенето на трева заедно),няма да реши проблема....Обръщайте внимание на децата си,вниквайте в тяхните проблеми,обяснявайте им кога са прави и кога не.От малки ги запалете към някое хоби.Моята щерка ми се сърди когато отида сам на риба...Но когато отидем заедно,я карам да се чувства значима-давам и да изкара някоя и друга риба,а междувременно си играем на нещо.Но докога ли ще продължи идилията?До момента в който ,,ще съм прекалено зает'',за да се занимавам с ,,нищожните и проблеми''.Аз ,,трябва да храня семейство'' и други такива глупости.И намеря ли трева в шапката,сам съм си виновен...Това го пиша за хората,които имат още малко време...за другите май е късно...Дано и аз да съм ,,напипал ваксата'',че да давам съвети други му...
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #56
                        До: В шапката марихуана

                        Никога не е късно да опиташ да наравиш нещо докато не е станало наистина късно. Най-малкото - дължиш им го...

                        Коментар


                        • #57
                          До: В шапката марихуана

                          Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                          Ако не виждате разликата в ситуациите и оттам - разликата в подхода, няма как да Ви я обясня.

                          А за формиране на правосъзнанието у децата - разговорът е отделен. Както и за въвеждане на нравствени норми.
                          Да ви кажа честно, между пушенето на марихуана и краденето не намирам особена разлика... Ако вие намирате едното за по-приемливо или благородно си е ваше мнение, моето е различно... Всъщност двете дейности много си приличат..., при краденето директно присвоявате пари или друго, с пушенето крадете бъдещето което според мен е по-лошо...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #58
                            До: В шапката марихуана

                            Даника, Вие не разбрахте какво иска да Ви каже Венцислав Петров.Въпросът е за йерархията и границите между родители и деца.Родителят може да общува адекватно с децата си без да се нарушава йерархията и да се прекрачват граници.Затова в по-предишни времена е било недопустимо/не само от морални съображения/ да видиш баща си по гащи, защото облеклото е "градица",послание.Когато решиш да изпушиш марихуана пред сина си, слизаш в йерархията и губиш позицията на авторитет, на който детето може да се облегне/ ако искаш да усетиш как се чувства човек след марихуана, изпуши я тайно/

                            Коментар


                            • #59
                              До: В шапката марихуана

                              Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
                              Даника, Вие не разбрахте какво иска да Ви каже Венцислав Петров.Въпросът е за йерархията и границите между родители и деца.Родителят може да общува адекватно с децата си без да се нарушава йерархията и да се прекрачват граници.Затова в по-предишни времена е било недопустимо/не само от морални съображения/ да видиш баща си по гащи, защото облеклото е "градица",послание.Когато решиш да изпушиш марихуана пред сина си, слизаш в йерархията и губиш позицията на авторитет, на който детето може да се облегне/ ако искаш да усетиш как се чувства
                              човек след марихуана, изпуши я тайно/
                              Nataly, също така очевидно е, че и Вие, както и Венцислав Петров не сте разбрали позицията ми. Ще се опитам да обясня, въпреки, че това е моята позиция и не я натрапвам никому.:

                              1./ Изпушването на намерената в шапката марихуана е еднократен акт имащ за цел:
                              - да покаже на детето, че родителят е готов да направи компромис със себе си за да провери сам за какво иде реч, а не да говори наизуст
                              - да даде на родителя някакво знание за начина на въздействие на наркотика, което знание той да използва по-нататък при аргументите "против".

                              2./ Йерархията "родител-дете" не се основава нито на възрастова разлика, нито на кух авторитет.

                              Още в началото посочих, че не давам рецепти никому. Изхождам от това, какъв човек съм аз, какви хора са моите деца и какви са отношенията, които сме изградили помежду си.
                              - не ги лъжа (и те го знаят)
                              - винаги се опитам да разбера, преди да осъдя (и те го знаят)
                              - когато се убедя, че нещо е неправилно - усилията ми за борбата с него нямат предел (и те го знаят).

                              Nataly, останах с впечатление, че искате да чуете/прочетете мненията на различни хора по повод конкретния казус. Направих го. Ако идеята е да бъде предизвиката дискусия не върху казуса, а върху мненията по него - аз съм дотук.
                              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                              Коментар


                              • #60
                                До: В шапката марихуана

                                Съгласен съм с тезата, че понякога марихуаната е камъчето, което обръща каруцата. Виждал съм го при близки хора и никак не е приятна гледка Обаче наистина става дума за хора, на които нещо им липсва, които са предразположени да попаднат в капана. Проблемът е друг, дали ще е наркотик или алкохол, няма значение.

                                От друга страна въобще не мисля, че намирането на няколко цигари или пакетче, със сигурност означава провал или представлява каквато и да е опастност. Буквално 90% от съучениците и състудентите ми пафкаха по купони, просто защото е модерно, да не се цепиш от колектива и т.н. Реално, ако бяха с последни пари, предпочитаха да си купят бира. Няколко години след това продължиха да пушат само около 1%... Днес голяма част от въпросните "пропаднали наркомани" са на високи длъжност в банки и други финансови структури, главни счетоводители, мениджъри в ИТ компании, някои дори учители... Паниката в случая е излишна. Подхлъзването може да стане или заради психически проблеми, които наркотика да отключи или поради социални проблеми, които предхождат нещата. Иначе, хубаво или не, това си е един етап, през който минават 90% от днешните деца и последствията рядко са фатални.
                                Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 04-11-09, 15:53.
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X