Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В шапката марихуана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: В шапката марихуана

    Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
    Ako бяхме в по-нормална държава щеше да видиш!
    Извинете Натали, на колко години сте?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • До: В шапката марихуана

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Колега,знаеш кое точно мнение ти цитирам,онава дългото...Нищо ново не ми казваш...Само да попитам,колко деца имаш?И ако имаш,колко са годишни?Не се заяждам,просто ми е интересно...Аз имах подобни възгледи,преди да имам деца...Сега обаче мисля малко по-различно,защото май ,,ми опира яйцето до г.за''Давай го по-кротко..
      Не, човек, не се гнявя на теб. Нишката беше, че законът е крив. Нещо като жертви се явяваме по default. Да не ми опира до главата... деца нямам. И не искам да имам ТУК! Ситуацията у нас по-прилича на средновековна, отколкото от 21 век. Малко да отшуми бурята по света и хващам самолета, докато не съм одъртял съвсем.

      Коментар


      • До: В шапката марихуана

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        мисля, че традиционното за Форума гостоприемство на дядо владо беше криво изтълкувано.
        Няма проблем, Дядо Владо и Наталия съм сигурен, че ще намерят общ език! Още повече темата е толкова важна, че никакви дребни неразбирателства в изказа не бива да я спъват... Уверявам всички участници, че написаното, даже всяка буква имат голямо значение най-вече за поколението след нас... Моля настоятелно, тук да бъдем особено внимателни и отговорни и към себе си и към написаното!
        Последно редактирано от Венцислав Петров; 07-11-09, 13:47.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • До: В шапката марихуана

          Наистина искам да се извиня на дядо Владо.Понякога човек рита котката, а е ядосан на съпруга си. Признавам,че съм ядосана на държавата. Бях ужасно уморена, a от друга страна знам, че млади хора следят дискусията и считам,че ниe възрастните, ако няма какво да кажем, не трябва да даваме пример за несериозно поведение, особено по такава тема.Признавам, че ми стана тъжно и погрешно съм разчела репликата на Владо. Пуснах си Форест Гъмп и на сутринта бях решила, че ще се извиня на дядо Владо. Между другото , този филм е в първите класации на тийнейжърските форуми.

          Коментар


          • До: В шапката марихуана

            Ъ, той и мене е поканил на гости, хем много добре знае кво ренде съм. Така че просто иди като имаш път. Башка дето там може да се налочиш не само с кафе, ама това е за по-напреднали. Понеже реката е голяма, наблизо, а само лайното и пъна не потъват. Ние не потъваме!
            Виж, свинството на държавната политика и на законите, са известни в средите на специалистите по проблема. Знам го от дълги лични разговори с един от най-големите у нас. В общи линии, разумни решения има само в Холандия и Чехия, но май чехите се огънаха пред мафията, и поотстъпиха. А Холандия изглежда я държат като зона с особен статут по взаимно съгласие. Нещо като Швейцария, която за финансите и разузнаванията.

            Няма копче "изкл.". Няма обща рецепта. Всъщност единственото което можете да направите, е с цената на всичко да измъквате детето от средата, в която е попаднало. Съжалявам за патетичната терминология, но е същото, като да трябва да измъквате затиснатия от чуждите десант. Всички средства са добри, стига да свършат работа. И трябва да се задействат всички ресурси, без резерви "за после". Иначе "после" просто няма да има.

            Коментар


            • До: В шапката марихуана

              Темата е много хубава, но е нееднозначна. Как бихте реагирали? Седейки пред компютъра и мислейки ние действане на съзнателно ниво, тогава мислим, оценяваме, стигаме до извод. В критична ситуация мисленето ни се измества към подсъзнанието, а там нещата са много неясни. Аз нямам деца, но описаната ситуация ми се вижда точно критична. Ако човек загуби самообладание става лошо, а е изключително трудно да запазиш самообладание в подобна ситуация. Дори някои от отговорите в темата, които са били добре осмислени и преценени издават чувство на безиходица, а какво би станало когато човек действа на момента.

              Натали защо не ни разкажеш как твоята приятелка е реагирала на ситуацията? Мисля, че доста малко (не смея да кажа никой) от хората писали и чели темата НЕ сме се сблъсквали 1:1 с гореописаната ситуация и отговорите ни са просто разсъждения. Казваш, че майката е психиатър. За мен това е човек който е наясно с много неща от междуличностните отношения, има опит, има теоретична потготовка за подобен сценарии. Малцина са тези хора. Искрено съм заинтересувам да разбера реакцията на майката. В никакъв случай не се заяждам! Мисля, че реакцията на толкова подготвен човек в такава ситуация, би била много показателна.

              И още малко практически недоказани разсъждения от мен. Човек е продукт единствено и само на заобикалящата го среда. Може да вземете културен възпитан и образован човек, поставете го за известно време изцяло в среда с пълни простаци. Какъв ще е резултата според вас след ден, седмица, месец... година? Аз смело бих казал, че е единствено и само е въпрос на време да започне да се държи просташки. За мен средата извън дома и семейството е много нездрава. Значи единствената незивестна в уравнението е времето прекарано в тази среда.

              Коментар


              • До: В шапката марихуана

                Първоначално публикуван от latinov Преглед на мнение
                .... Мисля, че доста малко (не смея да кажа никой) от хората писали и чели темата НЕ сме се сблъсквали 1:1 с гореописаната ситуация и отговорите ни са просто разсъждения.....
                Стил - отл. 6
                Риторика - отл. 6
                Да не би случайно да си учил за дипломат ....
                ......ама аз съм от "простаците" мога ли да помоля за разтълкуване смисъла на горното изречение
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • До: В шапката марихуана

                  Бях се записала за малко в Бюото по Труда и от там ми намериха - като на висшист престижната работа по превенция на на наркоманията в училищата. Информацията ми е от преди 7 години.

                  Ситуацията е такава - В осми клас всички - с нищожни изключения са опитвали Марихуана - голяма част редовно пушат цигари.
                  Склонни са да пробват всякакви весели хапченца и бонбонки - страхуват се единствено от игли, но се оказа че има и свидетели - по купони на - загряване на лъжичка , разтваряне на прахче ползване на малки пакетчета ... и пр.
                  Колежките по програмата ококориха квадратни очи .. но нали съм си общителна и се смесвам с тълпата - дечицата всичко си казаха.
                  Проблемът не е самата Марихуана - а идеите и любопитството което нейното употребление поражда и евентуалното преминаване на по-силни и пристрастяващи субстанции.
                  Друг проблем е и каращисването на марихуаната със пристрастяващи субстанции - за да си осигурят редовна клиентела продавачите.
                  За мен важно е да се информират децата - кое до какво води.
                  Както се започне с кафето и шоколада, захарта, Интернет, шопинга .. цигарите - и останалите наркотици.

                  Това да си щастлив - замени ли се от хапчета - Мозъкът спира да си го произвежда сам в достатъчно количество.
                  И така - дозата щастие се приема външно . Това обяснете на децата. И намерете занимания които са им интересни и ги правят щастливи. Няма гаранция . Но Знанието е Слънце. Някои изгаря, но в Тъмнината е по-лесно да се препънат особено по-младите, че и групово.
                  Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                  Коментар


                  • До: В шапката марихуана

                    Да кажа и аз,от скромен почти никакъв опит с марихуаната.Случвало ми се е като малък в дискотеката една вечер да пуша.Едно момче беше донесло марихуана.И какво ми направи впечатление,понеже в наща среда никой не използва наркотици,от гъзария за да сме по мъже пред момичетата пушихме всички.Като така и не разбрах какво трябваше да се случи след пушенето.Та вариантите може да са два,да е само от перчене пред останалите или крайно нежелателно прстрастяване.Но средата е най важна за да няма развитие по нататък.Въпроса е да прецениш кое от двете е за да знаеш как да реагираш.Но най важното е да говорите по проблема сега,защото мълчанието днес води до новините утре. П.п До ден днешен никой от компанията не използва наркотици.Надявам се да съм те поуспокоил,за да вземеш трезво решение.
                    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                    Коментар


                    • До: В шапката марихуана

                      А аз пък малко да я поуплаша...От момента на първата употреба,до момента на намирането на дрогата изминава дълго време....Пушиш веднъж, ,,дъртите'' не се усещат...Почваш да си пафкаш по-редовно,криеш тревата в асансьорната шахта например...Ставаш все по-нагъл и почваш да си я носиш вкъщи...
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • До: В шапката марихуана

                        Не съм влизал наскоро, но покрай свинския попрочетох и тук. Тази тема /доверие, възпитание и прочее/ ми е много интересна като млад родител. !-вото, което забелязвам в написаното по темата е, че повечето от вас явно не са наясно за ситуацията, в която децата им живеят и се развиват ежедневно. Дори преди 15 години, когато аз съм бил в тази възраст, да не си пушил марихуана не беше нормално сред връсниците и аз като такъв /непушещ нищо/ бедевъх възприеман като отцепник, загубеняк и разни подобни. Обаче много преди да се докопат до този "опасен" /а по-скоро нелегален/ наркотик, моите връстници бяха открили легалното, Алкохолът и Тютюнът! Ще добавя и нуждата от секс. Та дори преи 15 години, на 14 беше нормално да си се напивал до безпаметно състояние, да пушиш цигари и да си правил секс на някое купонче ако не друго. Най-печените бяха пробвали и марихуана, а и по-опасни неща.

                        В наши дни обаче нещата далеч не са така розови! Основен проблем и тогава и сега си остава липсата на интерес и запознатост с реалността на децата от страна на родителите. Малцина са приятели с децата си до степен наистина да знаят, какво се случва. И как биха били, като реакциите масово са негативни? Как да признаеш на мама и тати, че ти се е*е, пие и пуши като ще има шамари? Как да признаеш нещо, което вече си направил, като за къде по-нелепи неща е имало скандали, дори бой? Аз ако намеря марихуана на 14 годишен не бих се изненадал изобщо. Не бих се и притеснил толкова, колкото ако намеря буца амфетамин. Защо ли, ами защото марихуаната е по-трудно достъпна и много по-скъпа от амфетите! Защото за разлика от тях не е изобщо толкова опасна. И защото явно си е направил повече труд да пуши марихуана, а не да зоби амфети. Само дето на 14 е рано и за марихуана и за алкохол, за кафе дори. Само дето за да могат родителите да се справят с тези проблеми, то те трябва да могат да говорят свободно с децата си. Щото децата на 14 познават дилърите, познават и доста престъпници, дори и косвено. В училищата е пълно с наркотици, насилие, секс и престъпления, но никой не го е грижа реално. Никой не прави нищо сериозно това да се промени. Защо ли, ами защото там има добри пари, мнооого добри пари. Потенциалните клиенти са стотици хиляди и са много лесни за зарибяване. Уви за тези, които имат интерес това да е така, марихуаната е много изгодно помагало. Преследването и няма как да доведе до смислени резултати, няма да намали печалбите от амфети примерно, лесни и ефтини за производство, масово разпространени сред малолетните, уви неграмотни до степен да смесват с алкохол множество други наркотици, от които повярвайте ми, марихуаната е най-везопасната. И точно като такава, нейното статукво на врата към по-сериозните наркотици и създава още по-лоша слава, но я прави и още по-привлекателна за малчуганите, които никой не обучава, просто защото никой не е наясно, в какво и как да ги обучава, ако и да има не малко литература по тези въпроси. Та почваш си кротко да пийваш, леко пушваш, нищо не ти става и скоро минаваш и на по-сериозни в-ва, от които откачането е много по-трудно, а ефектите много по-сериозни. Приятел, който дебне брат си точно за подобни проблеми, ми разказва за срещите си с неговите съученици. Та една "мацка" на 14 се беше похвалила пред него, че толкоз амфети е издумкала, че няма 1 косъм останал в носЪ..... Един ден си седя в една квартална пицарийка в ЛюлинЪ и до мен сядат няколко момчета и момичета на видима възраст 17 и започват да си говорят за купончето снощи. Е какво ти купонче, чиста оргия. 2 момичета се правят на лезбо, заключват се за парното и прочее. Един пък толкова се напил и разбил, че не вярвал на другия ден, че целия клас се изреди да му прави анален фистинг /за който незнае, фистинг идва от англ. Фист - юмрук и означава да ти/си пъхат/ш юмрук в ануса и/или вагината/. Мога да продължавам с още и по-потресаващи истории от 1-во лице и много разкази. Обаче реално важното нещо е доверието м/у вас и детето ви! А него го има в началото и ако то се загуби имате проблем и той ще се изразява по всевъзможни начини. Детето подсъзнателно ще се опитва да ви накаже, да ви покаже, колко е зряло и свободно. Затуй аз не бих отнемал свободата на детето си, но бих искал да разполага овреме с нужната информация по много въпроси. Не виждам аз като родител как може да бъда изненадан от наличието на наркотици, насилие, безумие в училищата. Ако не ви е ясно, ами отделете малко от безценното си за работа време и прекарайте 1-2 дни от до в училището му и се ориентирайте в джунглата , ако можете . Децата ежедневно са изправени пред сериозни предизвикателства, а повечето училища в страната са тип гето-училища. Правил съм си експеримент в не едно училище. Питам произволни групи ученици на различна възраст, от кой мога да си купя нещо /наркотик/. Никога нямат, но виняги знаят от кой, даже са ми казвали, чакай тук ще ида да го извикам, ама после ще споделиш . Почва от около 11-12 годишните и после няма край. По-големите са по-хитри не необщителни с непознати за такива неща.

                        В заключение мога да кажа следното. Майка ми е пушач, от както се помня пуши, миризмата на тютюн ме дразнеше много. Като станах на 14-15 ми каза, ако пушиш цигари ми кажи, поне да ти давам пари за хубави. Бях изумен и смутен, но така и не пропуших. Приятелите ми искаха да я лъжа, че пуша та да им купувам на тях цигари. Еми да де, но нещо дето е разрешено не привлича, а и си останах със съмнението, че тя нещо ме бъзика. Така де, аз си споделях спокойно с нея много проблеми, не ми се караше, а ми помагаше със съвети. След като станах на около 20 пропуших. Още ме е яд и ги спирам ли спирам. Но едно е на 20 друго е на 12 . НЕ се карайте, а търсете бизост и доверие. Ако трябва изпушете я заедно тая марихуана, измислете си история, че сте пушили и вие. Разказвайте му и си спомнете ваши луди деяния от годините на младостта. Всеки е бил дете и е правил грешки, всеки е беснял и лудял. Някои обаче не се оттърсват и от невинни забежки, през вредни навици, нещата загрубяват. Липсата на адекватна информация и приятелски контрол са в основата на тези проблеми. Насочете децата си към спорт и съзидателни прояви, не към телевизорите и интернет, просто скуката и затъпяването вървят ръка за ръка с наркотиците, било те легални или не, силни или слаби, опасни или не. Ако искаш да плуваш, последното което би направил е да се напиеш или надрусаш с нещо друго, дори кафе и тютюн. Ако искаш да седнеш и да "разцъкаш" най-новата игра, която всички играят, ами що да не си загънеш и един масур, та по-лесно да се потопиш в един измислен свят? Ако децата и ние имаме причина да се скатаваме от неудобната реалност на един живот, то това ще стане по един или друг начин.

                        П.П. Никой няма да си крие марихуаната в шапката на някой друг, това е равносилно да ти пъхнат 50 /примерно/ лева в шапката, каше. Шанс 1:1 000 000. Оправдание #1 за такава ситуация е : "Не е мое!". Поне 99% от приятелите ми така реагираха навремето в подобна ситуация /само дето навремето цените позволяваха това да не е 1 цигара, а 1 торба марихуана /. Добър ученик не пречи да пуши марихуана, даже може и да му помага, все пак е доказано, че релаксира и е много по-подходяща за консумация след тежък ден, от консумацията на алкохол. Просто културата на поемане е занижена от липсата на информация, предвид нелегалността на субстанцията. Но като се замисля, колко са културни пиячите тук... Та мисълта ми е, че при това положение на нещата в страната, децата ни са на 1-во място по тютюнопушене, пият алкохол по много, смятам ситуацията за тотално изтървана и трябват крути и генерални мерки за подобряването на нивото в училищата и уви това няма да стане с повишаването на заплатите на учителите...

                        П.П.2 А за тези, които сравняват хероин и марихуана ще добавя следното. Разликата е толкова голяма, че само да изръсиш нещо подобно пред 14 годишен си е престъпна безотговорност, а да забележиш, че му е трудно да не се смее сигурно не е възможно. Как си вярвате само незнам. Повечето постове от километри им личи, че са писани на ниво равносилно на това аз да пиша за разликите и приликите м/у танк и револвер... Та нали и двете са оръжия и двете убиват . Пак ще повторя, липсата на информираност и яснота, както за младите, така и за родителите им!!! Неправилна реакция с марихуана спокойно може да доведе до по-лошо. А ако мислите, че в клубовете нощем само се пие, смЕх... Хероинът е за утрепките и там е коренно различна песен, няма нищо общо с поведението на лица, консумиращи редовно или спорадично марихуана, екстази, амфетамини, кокаин и прочее стимуланти... Оф много дълго стана пак , но аз наистина се чудя защо масово родителеите са толкова неграмотни по темата за наркотиците, като има толкова за четене? Освен това трябва и малко уличен живот да се прилага, все пак децата там им минава огромна част от живота .

                        П.П.3 Извинете ме за правописните грешки, но бързам доста и няма да прочета нацяло написаното, оправям в движение каквото видя, но и моето обучение премина претупано, особено по Български език, който дори бях намразил. В наши дни се опитвам да се ограмотявам, но е мноого по-трудно при наличието на множество прпуски и грешно заучени модели.
                        Последно редактирано от Насов; 08-11-09, 18:04.

                        Коментар


                        • До: В шапката марихуана

                          Благодаря, че сподели опита и гледната си точка, Насов. За мен беше много полезно до прочета това.
                          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                          Коментар


                          • До: В шапката марихуана

                            След малко ше се опитам да кажа каква беше за мен целта на дискусията и какво предлагам.Но преди това ще си позволя да направя някои изводи от всичко,което прочетох. Никой в нашето общество не се съмнява, че децата ни са поставени в условия на нарковойна, и като на всяка воина трябва да познаваме враговете си.Ще обобщя и ще допълня нещо малко към това, което вече знаете за враговете, а те са:невежеството във връзка с наркотиците;самодоволството - да мислим,че след като ние сме се отървали в миналото,няма да се случи и на децата ни; нетърпимост,защото стъпвайки личността на детето,когато то се опитва да изрази себе си чрез лоши постъпки, ние го подтикваме да се разбунтува по начини потенциално смъртоносни;търсенето на силни усещания -живеем в общество, което в много отношения е станало прекалено питомно за нашата природа.Когато децата ни не разполагат със здравословни начини да освободят естественото си желание за приключения,често се обръщат към простите химически решения.Как да му дадем адрелалин, без да рискува живота си.Следейки този форум от няколко години, аз съм убедена, че повечето хора знаят как да го правят със собствените си деца,но да помислим и за останалите. По този начин ще помогнем и на собствените си деца - смятам,че децата особено оценяват великодушието и широтата на родителя. Има много начини да се помогне, но за съжаление феминизацията на българското училище ражда инфантили. Никой не развива това,което се нарича в цял свят " ниво на социална компетентност" .Англиа има програми, по които юношите участват реално в екстремни ситуации и бедствия. При друг случай,ще развия тезата си, защо самоцелният спорт не помага.

                            Коментар


                            • До: В шапката марихуана

                              Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
                              След малко ше се опитам да кажа каква беше за мен целта на дискусията
                              Дискусията ма вернУ съм тъп, а аз си мислих че имаш проблем и се нуждаеш от помощ
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • До: В шапката марихуана

                                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                                аз си мислих че имаш проблем и се нуждаеш от помощ
                                Ми да, за курсова работа по психология в 11 клас
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X