Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Защо трябва да обясняваш нещо ?? Ти обясяваш ли защо имаш 2 автомобила.. или 2 телевизора.. Защото иска.

    И дори да пита детето.. отговора.. "защото имам право да Ви защитя от лошите." е предостатъчен и за 4 годишно дете.
    За двата автомобила уцели, телевизора е един, крие се зад жена ми.

    "Имам право да ви защитя от лошите" и "Ей ти по тоя повод една пушка, дето ще я буташ само когато съм наоколо", съвсем не е достатъчен. Пушката продължавате да не казвате за какво му е на малчугана - ще го защитавате, но той трябва да е въоръжен, ще го защитавате уж, ма това си е негова грижа, или нещо друго?

    Коментар


    • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

      Разбрахме, че не си привърженик на оръжията. Но не разбирам какъв е проблема. Да си има детето. Междудругото , малката се сърди когато баща и не е почистил и нейната пушка, а само неговите. Та има някаква отговорност макар и само до там. Но пък ще порасне съвсем скоро.

      Коментар


      • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

        Там оръжието е разрешено, независимо от личната мотивация. Това че иска е напълно легитимна причина да има.

        Коментар


        • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          Разбрахме, че не си привърженик на оръжията. Но не разбирам какъв е проблема. Да си има детето. Междудругото , малката се сърди когато баща и не е почистил и нейната пушка, а само неговите. Та има някаква отговорност макар и само до там. Но пък ще порасне съвсем скоро.
          Нищо не си разбрал.
          Оръжията са важни и полезни продължения на мисълта.
          "Да си има детето" е всичко друго, но не и рационално поведение на отговорен родител.

          Коментар


          • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ... Това че иска е напълно легитимна причина да има.
            Ахъм, като искам чипс вместо супа. Остава да обясни смислено "защо?"

            Коментар


            • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Остава да обясни смислено "защо?"
              Не е длъжен. Не повече отколкото ти, смислено (по неговите критерии) да обясниш защо чипс, а не супа.

              Коментар


              • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                Придържайте се към темата.

                Война между световете на тема притежаване и носене на оръжие се провежда другаде.

                Коментар


                • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                  Отгледали сме двама. Нямам никакви проблеми с тях.
                  -Винаги са били "задоволени" и рядко "пре-". Да му прибереш Ай-фоня вече е късно.
                  -Бой/наказания - никога!
                  -Труд - само по желание. Нищо насила!
                  -Възпитание! Ама това не е дето му пилиш на главата, когато направи нещо лошо. По скоро нещата, които правиш и как ги правиш - те си попиват/копират и без да им се пили.
                  -Гените - не можеш да ги смениш с възпитание/бой/труд. Човека е роден някакъв и много по-различен няма да стане.
                  За достъпа до оръжие: На сина, на 5г. му подарих джобно ножче. После установих, че като го ядоса някое приятелче, почва да го гони с ножчето. Беше си моя грешка - рано му било.
                  Ако средата, в която движат е "пре-задоволена" и "разглезена" - тогава лошо Аз бих се преместил в друга държава сигурно.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                    Не е всичко, но някакво начало за възпитание на тинейджъри.
                    Спорт.
                    Някакъв. Учи на дисциплина, самодисциплина, екипна работа, разпределение на времето, ангажимент.
                    Домашен любимец. Учи на отговорност, създава усещането да ти пука за нещо, любов... и да, пак е ангажимент.
                    Внимание
                    . Да знае, че го наблюдаваш, дори когато не го наблюдаваш.
                    Отношение към парите. Да знае откъде идват и как се получават.
                    Дали личното оръжие и преобръщането през покрив с картинг възпитават съвестни граждани на обществото ни, оставям на вас да решите.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                      Намирам споделеното за полезно и вярно:
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                        Не бива да се прекалява и в двете крайности. За пример давам приятелката на големия син. Момичето е набор 2002,така зверски е контролирана от родителите си, че направо не знам как да го обясня. Вечерния час е точно 22.00 три минути закъснение и следват зверски скандали и вечерния час за следващия ден е намален на 20.00. Аз лично не познавам момичето, но съм я виждал 3 4 пъти и ми се струва много точно и начетено дете (даже се чуда кво хареса на моя хулиган), също така периодично като е навън майка ѝ я проверява с кой е къде е и само да не ѝ вдигне телефона следва луд скандал. Не ги познавам родителите ѝ, но явно са много строги което не е толкова правилно, че това момиче като завърши гимназията ще отиде да следва далече от тях и те няма как да я контролират и ще стане мазало. Да не говорим че били на мнение че била малка да си има приятел
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X