Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Ти си направил детето си такова, каквото е. Ако не ти харесва, защо очакваш някой друг да ти каже какво да правиш?
    Щото някой може да сподели опит. Това не е единственият случай, по-скоро е масово явление и "послушните, скромни и изпълнителни деца" са изключението.
    Нищо не е необратимо и никога не е късно да се поправи, противно на внушенията тук.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #62
      От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Дано съм прав, ще си проличи когато вече е късно. Мамицата му!
      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Отговорът на проблема е в заглавието!Ти си направил детето си такова, каквото е. Ако не ти харесва, защо очакваш някой друг да ти каже какво да правиш?
      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      Проблема е добре описан в заглавието:.
      Комбинирайки извадките от отделните постове - така е, проличава си когато вече е късно, но освен нашето усилие влияе и външния свят и заложеното генно и онова необяснимо наречено съдба. Така че, подготви се и за варианта да поемеш по моя път - направил си каквото си смятал за правилно и необходимо, не се е получило малко е гадно но каквото е, това е .....
      П.П. Имам се за неуспешен родител.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #63
        От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

        Мда,това е една от най-основните причини да взема преди време селската къща.За което бяха информирани съвсем официално дребните. Че това е за тях, да се учат на труд и да ходят по земята.
        Ама не стегната и нагласена, а със сериозни необходимости от ремонти всевъзможни, че и обработваеми дворни площи нямаше.Но условия за спане като в казарма имаше.
        Първото което направих бяха градините и оградите. За да имат три девойки какво да чоплят там.
        Защото усещах че нямам никакво време.
        Не че бяха разглезени и презадоволени от нас .По-скоро от среда,училище , фейсбук и прочее. И нищо друго не успяваше да избие леките наченки на кифленско поведение.При най-малкото най-добре сработи идеята.Другите си бяха вече тийнеджъри и все още дебатите в стил" имам желание , но нямам възможност да ходя на село" си продължават. Преживях стачки , фръцкания и така.Откакто на големите им заявих че не ми пука вече /само на глас/, нещата се кротнаха донякъде. С момчета вероятно щеше да е по-лесно.
        Едното вече е в чужбина да учи и работи , за да се издържа. Чак сега /евентуално/ разбира какво съм му говорил и учил на селската къща. Но не съм съвем сигурен дали ще издържи на темпото.Другото голямо е на моменти. Даже вече не помни че е поело ангажимент преди 4 години да помага . Малкото е чугун обаче.
        За боя няма смисъл да се дебатира. В съвремието не става така. Пробвано е навремето докато бяха малки.За тинейджъри абсурд.

        Коментар


        • #64
          От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

          Родителят не може да бъде приятел, защото приятелството предполага равенство. А равният не може да претендира да изисква и ръководи...

          Коментар


          • #65
            От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

            Чета с интерес и си давам сметка, че съм поел по правилния път. Проблема е, че се "опуска фронта" и не трябва да има "олабване" от родителска страна.
            Така:
            - снощи не мих/ме чинии от два месеца, даже не повярвах на очите си, като видях кой го прави!
            - хлапетата легнаха в 21:30 (час-час и половина по-рано!),
            - майка им успя да спи цели 10 часа и се събудихме преди алармата,
            - Телефони, лаптопи - всичко беше сдадено без убеждаване.
            - Вечерята бе "непопулярната" супа и се изяде с апетит, защото сутринта бе дадена възможността напук да се изхвърли всичките лакомства от хладилника, по каприз на единия виновник за темата. Днес цял ден ще се гладува...
            - има желание за допълнително и самостоятелно решаване на задачи. В случай на успех ще има промоция - интернет.
            - "дребния виновник" мъкне стоически тежката раница и не търка по телефона. верно, малко ми е кофти, но...

            Снощи, една госпожа, с огромен опит с деца ме посъветва, преди лягяне - никакви телефони или компютри, понеже мозъка се възбужда и не може да се почине нормално. Мисля, че съвета работи!

            За селска и строителна работа - поръчал съм и чакам повикване.

            Няма илюзии, че войната е спечелена. Прегрупираме сили и чакаме нападения в гръб. Не вярвам да минем метър!
            Последно редактирано от p-pleven; 14-12-18, 15:22.
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #66
              От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

              „Днешните младежи не мислят за никой друг, освен за самите себе си. Нямат никаква почит към родителите си или уважение към по-възрастните. Говорят така, сякаш само те знаят Истината, а нашата мъдрост за тях е просто глупост. Колкото до момичетата – те са нахални, безсрамни, без никаква женственост в поведението си или в начина си на обличане…“

              Ще се изненадате ли ако разберете, че тези думи са казани преди около 23-24 века? Приписват се на Аристотел, но историците още спорят дали думите са излезли от устата на древногръцкия философ Аристотел – или той просто е цитирал учителя си Платон. Звучи познато, дали са негови е без значение...
              ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
              ...0888 766485...

              Коментар


              • #67
                От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                Снощи, една госпожа, с огромен опит с деца ме посъветва, преди лягяне - никакви телефони или компютри, понеже мозъка се възбужда и не може да се почине нормално. ...
                Съгласен съм....
                Точно наблюденията върху този ефект ме принуди да настроя рутера да изключва нета към децата в 22:00ч (последващи години - 23:00ч)...
                Това осигуряваше и нашият спокоен сън
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #68
                  От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                  Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                  Родителят не може да бъде приятел, защото приятелството предполага равенство. А равният не може да претендира да изисква и ръководи...
                  Това, най-общо казано, въобще не е вярно. Приятелството не предполага равенство, а безусловно доверие въпреки неравенството. И за да получиш доверие от детето си, е необходимо да му дадеш от същото. Дори и на кредит с ясното съзнание че е "несъбираем".

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Това, най-общо казано, въобще не е вярно. Приятелството не предполага равенство, а безусловно доверие въпреки неравенството. И за да получиш доверие от детето си, е необходимо да му дадеш от същото. Дори и на кредит с ясното съзнание че е "несъбираем".
                    Мисля че не си прав!
                    Практиката показва че когато осъзнаеш че доверието е предадено вече е твърде късно.Белята вече е станала.Понякога - необратимо.
                    Така ми обясни една майка която е хванала сина си да шмърка.А уж са споделяли и са си имали доверие. Ама.. късно е разбрала

                    И ако помислиш нали презумнцията е че детето сега се учи - то откъде да знае какво значи безусловно доверие?!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                      Мисля че не си прав!
                      Практиката показва че когато осъзнаеш че доверието е предадено вече е твърде късно.Белята вече е станала.Понякога - необратимо.
                      Така ми обясни една майка която е хванала сина си да шмърка.А уж са споделяли и са си имали доверие. Ама.. късно е разбрала

                      И ако помислиш нали презумнцията е че детето сега се учи - то откъде да знае какво значи безусловно доверие?!
                      Никога не е твърде късно. И не съм казал че като му дадеш доверие на кредит и като получиш такова, трябва да лежиш спокойно на това ухо. Не, това е просто инструмент за общуване. Ако и него го няма, кога щеше да разбере въпросната майка? Децата са имитатори, виртуозни при това. Важно е да ги подхлъзнеш леко кого да имитират.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        Никога не е твърде късно. И не съм казал че като му дадеш доверие на кредит и като получиш такова, трябва да лежиш спокойно на това ухо. Не, това е просто инструмент за общуване. Ако и него го няма, кога щеше да разбере въпросната майка? .
                        Не те разбирам.За тази майка със син наркоман е твърде късно вече.Затова някои хора по горе твърдят че ние не сме приятели на децата ни.Ние сме родители.Ние носим отговорност за тях а приятелите не.Затова родителя гледа да се застрахова.
                        Говориш с детето си.Уж всичко споделено няма никакъв проблем и ти си спокоен.
                        И... изведнъж ти звъни телефона и ти разбираш че детето те е лъгало.А уж си споделяте.
                        А според логиката на детето едното не пречи на другото.Сиреч споделяте си.Но не всичко - то е премълчало някои работи

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                          По никои дефиниции връзката подчинен-водещ не е приятелска. Колкото и да е добронамерена. Няма я свободната воля. Няма го избора.
                          В случая с баща-син, защото сина не е дорасъл да носи отговорност за всеки свой избор. Според закона докато навърши 18. Според мене, докато не почне да се издържа сам.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                            Ааааааа най важното нещо...
                            Тези татковци дето децата им са завършили преди 4-5 години.. Ами късметлии.. Времето беше друго.Някак си по добре.По нямаше проблем и екцесии..
                            Сега мамата си трака.. Необходими са драстични мерки.
                            Кога се е случвало 7 ученика да дадат на съд директорката на руската гимназия в Бургас задето ги изключила от училището заради фалшифицирани медицински бележки?! И съда наистина е спрял решението докато се произнесе?
                            Каква наглост трябва да е?! Преди 5 години това не можеше да се случи.. Ми то--- след още 5 ще се оплачат на съда че им пишат двойки бе?!
                            https://www.dnes.bg/temida/2018/12/1...e-i-syd.396384

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                              Така ми обясни една майка която е хванала сина си да шмърка.
                              Какво шмърка? Лепило?
                              Щото вас не ви знам, ама аз това го зарязах, още когато стана 140 лв / грам, а беше мноооооооого отдавна.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                                По никои дефиниции връзката подчинен-водещ не е приятелска. Колкото и да е добронамерена. Няма я свободната воля. Няма го избора.
                                В случая с баща-син, защото сина не е дорасъл да носи отговорност за всеки свой избор. Според закона докато навърши 18. Според мене, докато не почне да се издържа сам.
                                Това само от гледна точка на "мениджърите" може да се приеме за вярно. Защо бащата е "създал" син след като съществува вероятност да не се впише в дефиницията подчинен-водещ, м?
                                Аз поне не съм си мислил да "произвеждам" подчинени, а по-скоро приятели. Въпреки някои дребни разочарования, убеден съм че ги имам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X