Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=200911
    Аз бих се върнал тук
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #32
      От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

      Зачетох се в темата преди да вляза на родителска среща за малката... Разисквахме пубертета.... Та универсално решение няма. Единствено е ясно, че това, което родителите казват на децата си, стига до ушите им след около 40 години. И няма нищо общо с физиката и скоростта на звука. Дори аз наскоро чух думи на баща ми....
      В миналото ще остане, каквито сме били...

      Коментар


      • #33
        От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

        "Децата не слушат, те гледат"
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • #34
          От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

          Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
          ...
          Явно някои по-бързо схващат (приеми го за шега )....

          Щерката се 'пречупи' в голям човек точно след продължителната комуникация със съпругата (ей така се учат жените - от тъщите )...
          Сина е почти голям 'само на 23', ама там свекървата нещо са бави, та е готов на 90%
          Общо взето извода който си го направих - всички сме били лимкаджии, и добрата комуникация с родителите запазва добрите отношения . Твърдата комуникация след 40г става приемлива, ама дистанцията се запазва...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

            Опитай се да се сприятелиш с тях.. да си им повече аверче, от колкото баща.
            Разбира се, винаги ще има разлика, но все пак на приятел повече се казва.

            Коментар


            • #36
              От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Проблема е добре описан в заглавието: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри?
              Каква информация е нужна да предоставя? Телефоните са Ай-последен, лаптопа е за 4 хилядарки, парно, топла вода, нахранени, пица, сокчета, претенции, тоалетна хартия в тон с плочките и т.н.

              От цялата сага - мотора ми стои два месеца разглобен в гаража, понеже решавам задачи по математика и уча уроци.
              Тази седмица се появиха и заплахи от "самоубийство с нож" - сутринта предоставих уредите, но така "желания" акт не се състоя.

              Някакви препоръки за терапии, психо-такива... Трудова терапия съм подсигурил за Коледните празници, подаръците отиват в дом за деца без родителски грижи.

              Изчерпан съм и за това пиша.
              Освен че си се изморил да ги глезиш, друга беда настъпила ли е? Щото, нали, ... ти си ги глезиш. Твое решение е кога да спреш.

              На мотора и без това не му е сезон, а ученето - сега ти е паднало.

              Това че ще се самоубиват с нож са възрастови колебания, те преминават сами.


              Някаква обща политика с майката на разглезените тинейджъри провежда ли се?

              Коментар


              • #37
                От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                Няма да е полезно моето мнение за автора на темата,но за другите може да е полезно.
                Когато синът ми стана на 7 години купих къща в планината.Умишлено търсих започната,но недовършена къща с голям двор.Всяка събота и неделя бяхме там.Тази седмица ще правим порта-това е зеге,това винтоверт,тесла и пр.Аз правя до някъде,и подавам и казвам"я отрежи този ъгъл,завий тази вида" и т.н. Научих го на всички базови умения-елементарна ел.техника,строителство,градинарство,захванахме се с пчеларство,сложих го на сергия на пазара да продава няколко седмици и пр. Говоря с него като голям/сега на 19/,всички събития от деня се обсъждат на вечеря/присъствието на всички е задължително, независимо колко късно се събираме за вечеря/.Жената,аз и детето споделяме (той по рядко)проблемите си и се изслушваме.Всеки е запознат с ежедневието на останалите и се плануват предстоящи събития-пътувания,ремонти по вилата и пр.
                Поради това ,че нашата образователна система не обръща внимание на обучението по домашните финанси заедно обсъждаме бюджета в къщи и всеки знае с какви пари разполагаме и какви са целите в бъдеще.
                Бой никога не е ял от мен.
                Резултатите:Тази година кандидатства за студент в Англия,два дни след бала замина за Люксембург да работи и за 3 месеца успя да спести пари с който да учи до следващата си ваканция.Знае ,че може да разчита на мен на 100%,както и аз на него.
                За сега съм доволен,за напред само мога да стискам палци.
                Формула няма,всеки действа както му идва от вътре.

                Коментар


                • #38
                  От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                  Айфон последен и 4000 лева лаптоп?! Това за да го получи, искам да видя кървящи мазоли. Моите са на 4 и 8. Искаш нещо, трябва да си го заслужиш. Никакъв фъндък, и нищо не им спестявам. И примери. Докато не го изживееш и не го изпиташ на собствен г.з, латерната може да си лае, кервана, кучетата...
                  В нас имам оръжие. Обяснявам, че не се пипа, че опасно, че... То ме гледа, разбира, ама в очичките му виждам искри. Я в колата и на стрелбището. Един пълнител .308 в затворено помещение, не се напика, ама малко остана /с шлемофони и тапи в ушите под тях, ама дулния спирач ти вее перчема/. Сега няма нужда повече от обяснения, даже си има нейна си пушка, розовичка. И я пипа като икона.
                  Вчера говорела в час, не слушала учителката. 3 часа гледаш стената /мазилката е върха, сам съм я правил/. Днес сутринта с мокър поглед ми носи закуска. Ама наказанието до края на седмицата стои.
                  Бъди приятел с тях, давай, ама получавай насреща. Нищо наготово. Живия пример е много повече от някаква постоянна латерна. Тоягата и моркова, намери начин да закачиш моркова на тоягата и им го размахах пред носа. Да се напънат малко, тогава ще оценят.
                  Дано съм прав, ще си проличи когато вече е късно. Мамицата му!
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    ...
                    Дано съм прав, ще си проличи когато вече е късно.
                    Е те това е 95% от дилемите на възпитанието.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                      Някой спомена по горе че учението е по важно от труда.
                      Това не е вярно.Вие явно не сте отваряли учебник от сегашните? Такива глупости има.Какво точно да учиш? Математиката дето примерно не се променя с годините е написана много непонятно.На последната родителска класната се оплаква от дисциплината на класа.Толкоз зле не е било.Зад нея на дъската написани задачи.И аз най нахално се провикнах дали някой от родителите може да ги реши.От над 20 родителя една майка само каза че ги знае.Другите всички (и аз) признахме че не можем. Как точно очаквате децата да научат?
                      Отделно е зверилница- в час всичко друго се прави но не и се учи.
                      Затова твърдя че труда и практиката е на първо място а ученето е на второ. Най важно е вътрешния интелект на човека.Да има желание да се развива.
                      Сигурно ви се струвам краен?! Ами аз непрекъснато уча. Все повече съществуват предмети които просто не си струва да ги учиш- като например висшето- телевизионна техника.Какво точно ще учат?! Кинескопни телевизори? Ми то за плазми не успяха да напишат учебник та се мина на лед после олед?!
                      Просто техниката се промени драстично за 5-10 години. Какво точно ще учиш?
                      Програмирането е същата работа.Езици отпреди 10 години? Абсурд.Започваш работа и полека лека навлизаш.Справки помощ това онова и така.
                      Единсвено медицина (човек не се променя) правото също е същото абе половината дисциплини останаха.
                      Затова се връщам на основното.Докато учат в гимназията под крилото на мама и тати полека лека да се опитват да работят.И трупат опит.Най малкото като завършат ще имат някаква представа какво биха искали или какво не искат.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                        А това за боя -- вече се водят спорове психолозите.
                        По начало боя е на приципа на камшика. Един вид наказанието е камшик- сиреч бой затвор и прочие.
                        Това се прилага при нас големите.Защо при малките да е по различно?! Много интересно?Даже и големи и уж интелигентни хора държави непрекъснато трупат оръжие.Сиреч пак на приципа на камшика.
                        Миналата седмица при психолога влиза едно от момчетата(завършен бандит вече) от класа на дъщеря ми. Още с влизането урода заявил на психоложката : незадоволена патка що ми губиш времето?! Ми той още малко и ще я набие и изнасили бе?!
                        Жената е ограничена само в говорене- щото толкоз има право!
                        Та как точно ще оправите такъв изрод?! Какво точно ще му кажете че той да стане човек?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                          А това за боя -- вече се водят спорове психолозите.
                          По начало боя е на приципа на камшика. Един вид наказанието е камшик- сиреч бой затвор и прочие.
                          ....
                          Та как точно ще оправите такъв изрод?! Какво точно ще му кажете че той да стане човек?
                          Избивам му зъбите за да не драска на барковците и го пращам с 2 шепи вазелин в панделата. От там или излиза човек, или изгнива в панделата. Има мърша, чистете я.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                            Друг пример
                            Когато голямата ми дъщеря беше малка- сутрин бързаме за детска градина.Закъсняваме и сме изнервени.
                            Майка и: облечи якето и да тръгваме
                            Щерката : Няма пък не искам.
                            Следват продължителни кандърми и молби.Категоричен отказ от щерката.
                            Няма време за приказки и удрям един бърз шамар през дупето.
                            А то не болииии то не болиииии и бяга из стаите.
                            Следва един по солиден шамар през бузата и всичко заспа.Облече се културно детето и тръгнахме за градина без да закъснеем.
                            Вече не се налага повече да я молим за якето.
                            Как точно казвате че не помага боя?!
                            И още една реална случка.
                            В училището едно от децата което си е изявен малък бандит седи културно поздравява всички абе чудо държане.
                            И една от госпожите възхитена: Абе Стефане какво става с теб днес на какво си?
                            На два шамара отговаря баща му

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Проблема е добре описан в заглавието: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри?
                              Каква информация е нужна да предоставя? Телефоните са Ай-последен, лаптопа е за 4 хилядарки, парно, топла вода, нахранени, пица, сокчета, претенции, тоалетна хартия в тон с плочките и т.н.

                              От цялата сага - мотора ми стои два месеца разглобен в гаража, понеже решавам задачи по математика и уча уроци.
                              Тази седмица се появиха и заплахи от "самоубийство с нож" - сутринта предоставих уредите, но така "желания" акт не се състоя.

                              Някакви препоръки за терапии, психо-такива... Трудова терапия съм подсигурил за Коледните празници, подаръците отиват в дом за деца без родителски грижи.

                              Изчерпан съм и за това пиша.
                              Намерих време за по-изчерпателен отговор.
                              Повечето от нещата в природата са балансирани. Например правата и отговорностите.
                              Когато балансът е нарушен, природата го възстановява. Ако се наложи и радикално.
                              В случая, твоите отговорности на родител, са да помогнеш на младежа да си хване пътя (и да оцелее дотогава). Имаш право да искаш да работи. Нямаш право да му определяш какво.
                              Как реши, че задачите и уроците са пътя на младежа? Може би пък да иска да стане строителен работник? Всъщност, как смята да си изкарва хляба след максимум петилетка (съвсем не е много време)?
                              И за да може да го изкарва така, какво трябва да направи? Не е задължително да учи. И с 3-ки може да продава в Лидл? Но ако ще е това, да се хваща продавач на пазара отсега? И да свиква отсега да живее съобразно бъдещите си приходи. От друга страна, децата ни не са наши служители. Не са длъжни да ни наследяват фирмата. Бащата не е шеф и шефа не е баща.
                              Ако не иска да работи, да тренира да живее на фотосинтеза отсега?
                              Компютрите и телефоните са работни инструменти. Аз работя в ИТ индустрията от над 20 години, но лаптоп за 4 бона не ми е бил нужен досега. Не съм графичен дизайнер и не обработвам видеоматериали. Смартфон ми е нужен, но не се спирам от командировки и работя отвсякъде. На твоя младеж за какво са му? Ако е за кеф, с какво го е заслужил кефа? И още нещо. Вкъщи има домакинска работа. Който иска под покрив, се включва наравно в нея. Какви са домашните задължения на юнака?
                              ПС Родителят НЕ е приятел.
                              ППС Боят е за човек, който не е способен да разбере с думи, че застрашава своя или чуждия живот или здраве. (до къде 5 години макс)
                              Последно редактирано от ezhko; 14-12-18, 03:20.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                                За боя:
                                Имах съученик, на който баща му бе 150 кг. мъж с ръце като лопати. Когато бяхме на 18, съученикът ни дойде "бушониран". Разказа ни, че се... опитал да оспори авторитета на баща си и му посегнал. Думите бяха: "Видях само как замахна и после не помня нищо..."
                                Говореше се, че баща му е бил "възпитател" в УБО по онова време.

                                Моят съученик в момента е доцент.
                                Последно редактирано от p-pleven; 14-12-18, 07:07.
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X