Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

    Проблема е добре описан в заглавието: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри?
    Каква информация е нужна да предоставя? Телефоните са Ай-последен, лаптопа е за 4 хилядарки, парно, топла вода, нахранени, пица, сокчета, претенции, тоалетна хартия в тон с плочките и т.н.

    От цялата сага - мотора ми стои два месеца разглобен в гаража, понеже решавам задачи по математика и уча уроци.
    Тази седмица се появиха и заплахи от "самоубийство с нож" - сутринта предоставих уредите, но така "желания" акт не се състоя.

    Някакви препоръки за терапии, психо-такива... Трудова терапия съм подсигурил за Коледните празници, подаръците отиват в дом за деца без родителски грижи.

    Изчерпан съм и за това пиша.
    Публикувайте отговор

  • #2
    От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

    Интересна тема,Пешо,аз действам като политик,сега съм обещал 125 куб.мотор на по големия,почти на 16 г.и атв на малкия...Търся и да купя гараж или да строя ,за да има място че в сегашния стои моя мотор и колата и джип

    Всяка вечер ходя да тренирам бокс със двамата,говорим,обсъждаме ,най вече на тема наркотици.Надявам се да има полза...
    Точна рецепта едва ли има.Всичко е до характери,ситуации и неща независещи от нас самите.Можем само да си мислим или да се надяваме че правим правилните неща...пък..
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

      изтървана работа - късно е............. /първите 7/
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

        Големия син е от тези в класа които са непослушните.Бие се ,защитава приятелите си.Няколко пъти вече се запознавам с директорите,РПУ -то , педагогическото ядро ,спонсор съм кажи речи ,поел съм всякакви благотворителни изяви.Говоря,мисля че владея положението,ама само си мисля.Момичетата ме познават като бащата на техния герой.Играя бек.Говоря всеки ден....не ме притеснява белите му.Само да не посегне към наркотиците.Да се бие всеки ден...Ще оправя всяко положение,само с това съм безсилен.Имам приятел ,сина му тренира с моя,от 140 човека,момчето отива на балканско и помита гърци,румънци и т.н

        Обаче смърка,всичко проваля и не можем да го спасим...отвратително положение.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          изтървана работа - късно е............. /първите 7/
          Да. И според мен е късно. Щом се е стигнало до ай - най и лаптоп за четворка.....

          Коментар


          • #6
            От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

            Признавам, информацията която предоставих е доста оскъдна, но нататък е прекалено лично.
            Би ми било полезни някакви "добри практики". Примерно:
            - не си събира играчките - играчката отива в контейнера за смет (това от един колега);
            - претенции и хленчене - запознава се с живота на деца в неравностойно положение и хленча спира (това от една позната)...

            Нещо такова.
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #7
              От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

              На скоро попаднах на следната информация за възраста и кое-как се сформира като характер в нея.
              От 0 до 6 - каквото и да говориш няма да има много ефект. В тази възраст копират поведението на родителите.
              От 6 до 12 - почват да се самоосъзнават и спират да копират. В тази възраст можеш да повлияеш с говорене и обяснения.
              От 12 нататък - к'вото било - било. От тук нататък изграждат себе си на база на това което е било първите 12 години.

              Единственото което работи винаги е да го пречупиш физически и психически. Наказания, отнемане на права и бой. Обаче това е най-крайното решение и носи много негативни последици за детето.

              Консултирай се с детски психолог. Тук всеки може да споделя нещо от собствен опит, но съветите от читав психолог имат много по-голям шанс да са адекватни.

              Коментар


              • #8
                От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                Има колега тук, във Форума, Вальо Стоилов, той е точно детски психолог и дава консултации !
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Има колега тук, във Форума, Вальо Стоилов, той е точно детски психолог и дава консултации !
                  И това съм го мислил и не го отричам.
                  Благодаря!
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                    Единственото което работи винаги е да го пречупиш физически и психически. Наказания, отнемане на права и бой. Обаче това е най-крайното решение и носи много негативни последици за детето.
                    Да, де и познай как ще ти се върне след 5-6 години
                    Моят на 14 г. вече установих, че не мога да го бия и по-добре да не му налитам, щото рефлекторно отвръща и... става опасно за здравето.
                    Спирането на парите върши работа но-о-о-о донякъде и също е рисковано, ибо много свободни работни места за наркопласьори се предлагат...
                    По-скоро намаляване на парите? Без демонстративно "ембарго" тип "като не слушаш - няма да има пари за тебе, докато не ти уври акълът", по-добре: "ами, напоследък не ни вървят семейните дела, парите не достигат, затова занапред - няма 4 К за лаптоп, няма за това, няма за онова, не можем да си позволим, ето тук - можем да ти дадем тези 10 лева". Но не бива да има и съответните родителски изхвърляния в харчове, които да станат достояние на детето. Оттам - родителски регулирана трудова терапия. Детето само узрява за идеята да работи нещо, може и по домакинството, стига да му се внуши, че така се спестяват разходи и може пък да се съберат пари за еди-какво си.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                      Мдам. Поизпуснато е. Телефон за 300лв, таблет за 500 (вече на 2 години) и толкоз. И родителските тела нямат скъпи телефони, нямат и стремеж да имат. Явно е прихванал. Не мрънка и е доволен. Само мързела малко не можем да преборим - все гледа да претупа домашни и прочие, та после често ги пише втори път под мой надзор.

                      От писане на домашни отърване няма. Това поне не ти е от децата (то и другото си е ваша заслуга де). Опитвай да ги караш да мислят сами, докато пишете. Не че от това ще ти намалеят задълженията покрай домашните - просто ще повтаряте по-рядко едно и също.

                      ...ама то и всяко си е различно, та универсална рецепта няма.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                        Урок по въпроса от природата.

                        Няма какво да добавя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                          ... само си мисля, че ако бях направил сцена, подобна от тази седмица пред баща ми, човек на 83... нищо че съм два пъти по-як от него... Със сигурност щях да се събудя в реанимацията на Пирогов с тежки черепно-мозъчни травми...
                          Тия неща не си ги и помислям да прилагам, просто съм благодарен на олд-скул възпитанието, което имам и начина, по който съм го придобил: бачкане, бачкане и бачкаане!
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                            Трудно бих дал съвет, щото май не съм добър родител - доста съм рязък....
                            Но наблюденията ми и сравнението на реакцията на моите действия, и действията на съпругата показа, че нейният подход е доста по-добър и ефективен...
                            Со-кротце со благо... Аз вдигам парата и тръгвам 'с рогите'...
                            Съпругата се съгласява, ама продължава мекият натиск дълго време (ей така сума ти години ми вади душата ) ...
                            Та точно с такова действие успяхме да 'прескочим' тежки месеци/години около 16-17 та дори 18 на децата, където виждаш, че една дума може да го хвърли в бездната (реакция от рода - 'ами повече няма да уча - майната му на труда до момента, ще тръгна по живота')...
                            Точно за да не нарушавам спокойния разговор приех да се изнасям от стаята като усетя, че ще реагирам остро... Което пък ме отдалечи от децата - и в момента си гугукат сладко с майка си, а на мен ми се обаждат само като намалее запаса по сметките
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да се справим с разглезени и презадоволени тинейджъри

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Мдам. Поизпуснато е. Телефон за 300лв, таблет за 500 (вече на 2 години) и толкоз.
                              Има я и другата крайност - нЕма таблет, нЕма телефон... Едно време - нЕма велОсОпед, нема ски, нема касетофон.
                              Всички сте имали такива съученици, просто трябва да си припомните. "Другарчетата" им обикновено ги "остракират" - няма за какво да си говорят с тях, нито за фейсбука, нито за... де да знам всъщност за какво си говорят. Едно време купих "видИо" щото децата приказвали в детската градина кой какви анимации вземал от видИотеката, пък мойте гледат отстрани... Добре, че нахлуха масово кабеларките и торентите, та прескочихме "Home Movie theater"-а с разните Blue-ray и прочие простотиЙ.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X