Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болки в кръста!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Болки в кръста!

    Аз също имам болки в кръста и десния крак понякога адски,ходих къде ли не,мазах се с какво ли не,свалих 10 кг сега съм 88кг на 176см.Болка пак си има особено сутрин докато се раздвижа,та последния невролог ми каза да не се плаша ,че от това не се умира със това се умира.
    ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

    Коментар


    • От: Болки в кръста!

      Здрасти danaka я отиди при ЕМАНУИЛИС и не се занимавай с "кой какво казал". ТОЙ ми оперира 3 хернии преди точно 1 месец и слава БОГУ и НЕМУ съм добре.

      Коментар


      • От: Болки в кръста!

        Прочети операция от дискова херния + имплантант моля за съвет.

        Коментар


        • От: Болки в кръста!

          Първоначално публикуван от kostadin_ra Преглед на мнение
          Здрасти danaka я отиди при ЕМАНУИЛИС и не се занимавай с "кой какво казал". ТОЙ ми оперира 3 хернии преди точно 1 месец и слава БОГУ и НЕМУ съм добре.
          Лошото е че ме е "шубе" от такива операции на кръста да не стане по зле,а и предстои операция на дъщеря ми,та първо нея пък после ,око има пари.
          ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

          Коментар


          • От: Болки в кръста!

            Danaka Отиди на преглед и при ортопед.С подобни симптоми мен невролозите ме лекуваха за дискова херния.Но един чудесен лекар Шишков от Поморие ми постави диагнозаОстионекроза/загниване на ябълките на ставите/ следва смяна и сега съм доста добри.Прегледай се и при невролог.

            Коментар


            • От: Болки в кръста!

              Първоначално публикуван от toush Преглед на мнение
              Danaka Отиди на преглед и при ортопед.С подобни симптоми мен невролозите ме лекуваха за дискова херния.Но един чудесен лекар Шишков от Поморие ми постави диагнозаОстионекроза/загниване на ябълките на ставите/ следва смяна и сега съм доста добри.Прегледай се и при невролог.
              Нищо ми няма на краката,болката започва от основата на кръста и продължава през "задника" надолу през десния крак до пръстите ,които изтръпват.Ходих на ренген/само това има тука/Снимката показа,че имам два премазани прешлени,които са се отворили и се е получило нещо като шипове/неможах да намеря снимката да видя точно какво пише/По слаба болка имам и на две места нагоре по кръста.
              ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

              Коментар


              • От: Болки в кръста!

                Така и не разбрах във коя клиника работи ЕМАНУИЛИС !И работи ли със здравната каса?
                ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                Коментар


                • От: Болки в кръста!

                  Все се каня да пиша в тази тема, сега успях.
                  И аз от години страдам от болки във врата, гърба и кръста, а напоследък започнах и да се "сецвам". През цялото време търся причините за това, както и правя какво ли не, за да облекча положението - прегледи при ревматолози, ортопеди, невролози и пр., рехабилитации, физиотерапия и кинезитерапия, иглотерапия, вендузи, лекарства всевъзможни... Така, че разбирам напълно всички оплакващи се. Но - търсете причините за това, не "свиквайте" с болката, защото може да се касае за какво ли не. От многогодишния си опит мога да кажа, че винаги най-добре ми е повлиявала т.нар. лечебна гимнастика - т.е. разковничето е в движението и това да не се правят "грешни движения". Но съм достатъчно мързелива и инертна, за да я правя редовно (когато я правя за 1-2 седмици болките изчезват). За да компенсирам, по съвет на лекар-кинезитерапевт си купих ортопедичен колан, който е с пластини на гърба, предпазващи правенето на "грешни движения", само, че трябва да го нося постоянно... И "сецванията" спряха. Обаче когато не съм с този колан успях да се уредя на два пъти отново с жестоката болка и изкривяване... Така най-сетне проумях, че или ще се движа, т.е. правя спец.упражнения за оформяне на собствен, естествен "корсет" или ще се въртя в омагьосан кръг.
                  Доста четох, рових в нета и т.н., а от 2 месеца правя упражненията наречени "петимата тибетци" и трябва да ви кажа, че се чувствам значително по-добре - за тези на които им е интересно, ето информация със снимки как точно се правят (дано не нарушавам правилата, но наистина искам да помогна): http://bglog.net/Zdrave/29809
                  Другото много полезно, което полека лека започнах да спазвам е т.нар. система на Ниши, която направо изисква нова философия за живота: http://www.fenomenibg.com/modules/ne...hp?storyid=158

                  П.П. Скоро позната претърпя спешна жовотоспасяваща операция на гр.стълб - туморно образувание, което я беше парализирало. За щастие засега всичко се развива успешно. Докторът й казал: при повече от 3 месеца (постоянни) болки в гърба, започнете да търсите причните веднага, а най-добре е да се направи ядрено-магнитен резонанс (ЯМР).

                  Успех на всички и - действайте, спасението ни наистина е в нашите ръце (а когато това е невъзможно, да се надяваме да попаднем на добър лекар)!
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                  Коментар


                  • От: Болки в кръста!

                    Това, което аз знам за тези колани е, че отслабват мускулатурата и трябва да се носят само при тежки физически натоварвания.
                    Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                    Коментар


                    • От: Болки в кръста!

                      Без много чудене се обаждате на д-р Емануил Найденов (emanuilis) и действате. Преди месец минах по тази симптоматика (изтръпнал крак, излъчваща болка през седалищния мускул и малко в кръстта). Резултат - прекрасна дискова херния, довела до блокиране на крака и невъзможност да сядам на стол дори за 5 минути.

                      На 18.03.11 ме оперираха в ВМА.

                      Днес, след 19.04.11 съм като нов и не съжалявам!

                      Всичко добро и успех!

                      Т.
                      Good guys drive Land Rovers!

                      Коментар


                      • От: Болки в кръста!

                        До danaka69. Ето моя тел.0898 845 967. Ако искаш звънни ще ти дам тел. на ЕМО. Но знай че е много добър професионалист.

                        Коментар


                        • От: Болки в кръста!

                          И мен ме заболя кръста - вече 2 месец подозирам, че е от неправилна стойка пред компютъра, ходих на невролог накара ме да се наведа - наведох се обгърнах си прасците с ръце и гърдите ми опряха в колената и доктора рече - нищо ти няма екстра си за възрастта!

                          Да, да ама не - кръста пак боли, а от днес и лявото коляно ми взе да щрака при ходене, а левия глезен направо пука при слизане по стълбите.

                          Не знам какъв лекар да търся, защото неврологичните изследвания които ми правиха показват, че причината не е неврологична, нямам нищо счупено и стари травми които да се обаждат.

                          Коментар


                          • От: Болки в кръста!

                            Ако имаш възможност отиди до гр.Павел баня (до Казанлък) при Иван Хаджииванов-0889 575 938 и Белчо Добрев-0897 516 292 - кабинета им е на градския плаж, преди това си запази час /не работят в събота, освен по уговорка/. В Пловдив мога да ти препоръчам ортопед д-р Симидчиев, работи в МЦ Тримонциум. И след като изясниш какво ти има започни да правиш комплекс лечебна гимнастика поне за гърба, поне 2-3 пъти седмично, ако не и всеки ден - това помага най-много /освен ако не ти е противопоказно/.
                            П.П. Ако с написаното нарушавам правила, моля да ме извините!
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                            Коментар


                            • От: Болки в кръста!

                              Фани, Хаджииванов и Добрев лекари ли са или кинезитерапевти, доколкото знам в Павел баня има санаториум за лечение на ортопедични болежки.

                              Правиха ми рентген и неврологични изследвания всякакви - излиза, че съм здрав ! В смисъл гъвкавостта ми е такава, каквато беше и докато спортувах, като ангажирам тялото с познати движения нищо не ме боли, но трябва малко да се отпусна - примерно полегнал съм и ставам да излизам и почва да пука, пращи и боли отвсякъде.

                              Коментар


                              • От: Болки в кръста!

                                Аз също имам проблем с кръста.Всяка сутрин като стана щракам като гедоре.Така в повечето случаи докато се раздвижа, по някой път до вечерта си ме боли.Правих снимка и казаха че имам "стеснено дисково пространство"(каквото и да значи това).Във вторник влизам във Втора Градска за пет дни.Не ми е ясно какво може да се направи по въпроса(май нищо), но ще видим.
                                MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                                (А1+)
                                О877ООО98О

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X