Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болки в кръста!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Болки в кръста!

    85 кг съм на 182.За Варна мога да ви препоръчам от сърце Доктор Комитов.Има златни ръце.Като те хване чуваш само как пукаш ама отидох при него с лице наведено до земята и излязох като войник на клетва.То после трябвало да се пазиш ама.....

    Коментар


    • #92
      От: Болки в кръста!

      Първоначално публикуван от bozdugan Преглед на мнение
      85 кг съм на 182.За Варна мога да ви препоръчам от сърце Доктор Комитов.Има златни ръце.Като те хване чуваш само как пукаш ама отидох при него с лице наведено до земята и излязох като войник на клетва.То после трябвало да се пазиш ама.....
      При такава фигура и съотношение тегло/ръст поддържането на кръста е лесно.
      Имаш си доктор -повтаряй неговите лечебни практики след всяко претоварване и преди лягане за сън. На сутринта ще си като " войник на клетва ".
      Лесно е да се научиш.
      А за пазенето - исках доктор да каже препоръките към хората с болки.... но нещо не се получи. Все едно. Да не реагираме като малки деца.
      Никога не вдигай тежести с изпънати крака. Така се претоварва кръста. Винаги с леко свити колене.
      Другото претоварване на кръста е когато си с наведена глава и използваш кръста. Най-често така се влиза в колата.
      Друга слабост - когато спим на меко легло и сутрин станем рязко,изведнъж.
      Има още доста подобни претоварвания (имам пред вид нестандартни движения на кръста). Най-добри съвети дава рехабилитатора на нашите щангисти в Диана бат (където тренират националите). Сега не знам, но по времето на Иван Абаджиев такива травми се лекуваха ежедневно и на място.И лекарства против болки в кръста почти не се взимаха. (допинг пробите)
      Стига толкова ..... че пак ще стане ........
      П.С. Пиша от уважение и съчувствие към всички с болка в кръста. Често съм в този отбор. И в момента. За това - извинения, че не съм доктор,
      а си позволявам да споделя личен опит.

      Коментар


      • #93
        От: Болки в кръста!

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        При такава фигура и съотношение тегло/ръст поддържането на кръста е лесно.
        Имаш си доктор -повтаряй неговите лечебни практики след всяко претоварване и преди лягане за сън. На сутринта ще си като " войник на клетва ".
        Лесно е да се научиш.
        А за пазенето - исках доктор да каже препоръките към хората с болки.... но нещо не се получи. Все едно. Да не реагираме като малки деца.
        Никога не вдигай тежести с изпънати крака. Така се претоварва кръста. Винаги с леко свити колене.
        Другото претоварване на кръста е когато си с наведена глава и използваш кръста. Най-често така се влиза в колата.
        Друга слабост - когато спим на меко легло и сутрин станем рязко,изведнъж.
        Има още доста подобни претоварвания (имам пред вид нестандартни движения на кръста). Най-добри съвети дава рехабилитатора на нашите щангисти в Диана бат (където тренират националите). Сега не знам, но по времето на Иван Абаджиев такива травми се лекуваха ежедневно и на място.И лекарства против болки в кръста почти не се взимаха. (допинг пробите)
        Стига толкова ..... че пак ще стане ........
        П.С. Пиша от уважение и съчувствие към всички с болка в кръста. Често съм в този отбор. И в момента. За това - извинения, че не съм доктор,
        а си позволявам да споделя личен опит.
        Е, точно тия съвети няма как да навредят никому. Просто трябва да обръщаме внимание на знаците, които ни изпраща тялото ни, и още при първите наченки на проблем (лека болчица тук-там, независимо след спане или след работа/каране и каквото и да е), известно веме да внимаваме и да го караме по-кротко. Ако не се допускат сериозни болки и проблеми, обикновено дребните напомняния за ден-два ги няма.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: Болки в кръста!

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Никога не вдигай тежести с изпънати крака. Така се претоварва кръста. Винаги с леко свити колене.
          .
          В,този случай,трябва да са здрави коленете,казвам го от опит.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #95
            От: Болки в кръста!

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Е, точно тия съвети няма как да навредят никому. Просто трябва да обръщаме внимание на знаците, които ни изпраща тялото ни, и още при първите наченки на проблем (лека болчица тук-там, независимо след спане или след работа/каране и каквото и да е), известно веме да внимаваме и да го караме по-кротко. Ако не се допускат сериозни болки и проблеми, обикновено дребните напомняния за ден-два ги няма.
            Спарки е мнооого прав. На мен ми се случи тия дни. Преди две седмици още, качвам едни джанти в багажника на колата, и ме сряза кръста, джантите са леки, за около ден ми мина. След два дни, качвам една торба цимент в джипа и пак ме сряза отзаде в ляво, този път бе по сериозно. По моя метод с опъването ме отпусна за два три дни. Е да ама не, в понеделник на командировка в София, вадя от багажника с един колега една лека дъска, но клякаме да я поставим на земята. Е клекнах, ама не станах. Зверско схващане на половината тяло, едва се добрах до първата аптека за болкоуспокояващо, ама не подейства. Схвана ми се лявата страна, левия крак, стомаха от лявата страна.

            Тук е момента да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ! на Niki-p, който ми кара колата до Пирогов и стоя там с мен през цялото време, че и до хотела ме изпрати. Странна гледка бяхме куцащи с един и същ крак, като ранени корниди. Ники, БЛАГОДАРЯ ТИ!

            Там общо взето не казаха нищо. Изписаха лекарство и по живо по здраво ни изпратиха. Поне минах коремен хирург и се успокоих, че не е херния. Почнах лекарствата, но до ден днешен болката я има,а и има едно изтръпване на левия крак до коляното което е почти перманентно. Официалната лекарска версия е, че няма нищо прещипано а е възпален нерв. Само че аз имам усещане че има нещо защипано, защото това изтръпване не изчезва. Минаха 6 дни от тогава, ще си направя и ЯМР, вероятно другата седмница. Да ходя на чекръкчии не искам, за да не стане по-голяма белята. Та обръщайте си внимание навреме, че после секса е голям....
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #96
              От: Болки в кръста!

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Спарки е мнооого прав. На мен ми се случи тия дни. Преди две седмици още, качвам едни джанти в багажника на колата, и ме сряза кръста, джантите са леки, за около ден ми мина. След два дни, качвам една торба цимент в джипа и пак ме сряза отзаде в ляво, този път бе по сериозно. По моя метод с опъването ме отпусна за два три дни. Е да ама не, в понеделник на командировка в София, вадя от багажника с един колега една лека дъска, но клякаме да я поставим на земята. Е клекнах, ама не станах. Зверско схващане на половината тяло, едва се добрах до първата аптека за болкоуспокояващо, ама не подейства. Схвана ми се лявата страна, левия крак, стомаха от лявата страна.

              Тук е момента да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ! на Niki-p, който ми кара колата до Пирогов и стоя там с мен през цялото време, че и до хотела ме изпрати. Странна гледка бяхме куцащи с един и същ крак, като ранени корниди. Ники, БЛАГОДАРЯ ТИ!

              Там общо взето не казаха нищо. Изписаха лекарство и по живо по здраво ни изпратиха. Поне минах коремен хирург и се успокоих, че не е херния. Почнах лекарствата, но до ден днешен болката я има,а и има едно изтръпване на левия крак до коляното което е почти перманентно. Официалната лекарска версия е, че няма нищо прещипано а е възпален нерв. Само че аз имам усещане че има нещо защипано, защото това изтръпване не изчезва. Минаха 6 дни от тогава, ще си направя и ЯМР, вероятно другата седмница. Да ходя на чекръкчии не искам, за да не стане по-голяма белята. Та обръщайте си внимание навреме, че после секса е голям....
              Сподели после какво е показал ЯМР
              Изглежда да е ДХ
              Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

              Коментар


              • #97
                От: Болки в кръста!

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Спарки е мнооого прав. На мен ми се случи тия дни. Преди две седмици още, качвам едни джанти в багажника на колата, и ме сряза кръста, джантите са леки, за около ден ми мина. След два дни, качвам една торба цимент в джипа и пак ме сряза отзаде в ляво, този път бе по сериозно. По моя метод с опъването ме отпусна за два три дни. Е да ама не, в понеделник на командировка в София, вадя от багажника с един колега една лека дъска, но клякаме да я поставим на земята. Е клекнах, ама не станах. Зверско схващане на половината тяло, едва се добрах до първата аптека за болкоуспокояващо, ама не подейства. Схвана ми се лявата страна, левия крак, стомаха от лявата страна.

                Тук е момента да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ! на Niki-p, който ми кара колата до Пирогов и стоя там с мен през цялото време, че и до хотела ме изпрати. Странна гледка бяхме куцащи с един и същ крак, като ранени корниди. Ники, БЛАГОДАРЯ ТИ!

                Там общо взето не казаха нищо. Изписаха лекарство и по живо по здраво ни изпратиха. Поне минах коремен хирург и се успокоих, че не е херния. Почнах лекарствата, но до ден днешен болката я има,а и има едно изтръпване на левия крак до коляното което е почти перманентно. Официалната лекарска версия е, че няма нищо прещипано а е възпален нерв. Само че аз имам усещане че има нещо защипано, защото това изтръпване не изчезва. Минаха 6 дни от тогава, ще си направя и ЯМР, вероятно другата седмница. Да ходя на чекръкчии не искам, за да не стане по-голяма белята. Та обръщайте си внимание навреме, че после секса е голям....
                Пиши какъв е резултата. Тази седмица ми беше толкова натоварена, че забравих да ти звънна. Иначе наистина е било комично, ако някой ни е гледал как куцаме в екип.
                http://www.nakladkibg.com
                накладки, спирачни дискове, съединители

                088 8613380

                Коментар


                • #98
                  От: Болки в кръста!

                  При мен например не е ДХ, а "Шоерман", или нещо от сорта. Дисковете са с леко "неправилна" форма и определени обстоятелства се опитват да се разместят в дадена посока. Поне така ми го обясниха. Хубавото при мен е че е високо горе. Проблемите в кръста са по-проблемни и неприятни, защото е натоварен.

                  Сега просто се дебна. Усетя ли напомняне - карам по-умната. Иначе си вдигам всичко, както съм си вдигал винаги, че и отгоре, само с едно на ум. Като ходих да ме наместват, жената ми каза известно време да не вдигам нищо повече от малкия, който тамън се беше пръкнал и тежеше 3 кила.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Болки в кръста!

                    Здравейте на всички и няколко съвета от мен .Всички които имат проблеми с кръста и продължават да карат ендуро мотори преди каране да намажат областа около кръста обилно със средство против изпотяване.
                    Аз ползвам рулон или део стик .Няма пот няма проблеми. Освен това почти никога не си вдигам мотора сам неприятно за каращите с мен.Карам доколкото мога прав и когато се наложи да седна го правя точно по средата на мотора където отката на седалката е почти нулев.Окачването на мотора е направено максимално меко въпреки това при неравност ако съм в седнало положение винаги се изправям.Спазваики по горе написаното и правене на упражнения за кръста успявам да карам вече 3 години след като ми откриха две дискови херний.
                    Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

                    Коментар


                    • От: Болки в кръста!

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      При мен например не е ДХ, а "Шоерман", или нещо от сорта. Дисковете са с леко "неправилна" форма и определени обстоятелства се опитват да се разместят в дадена посока. Поне така ми го обясниха. Хубавото при мен е че е високо горе. Проблемите в кръста са по-проблемни и неприятни, защото е натоварен.

                      Сега просто се дебна. Усетя ли напомняне - карам по-умната. Иначе си вдигам всичко, както съм си вдигал винаги, че и отгоре, само с едно на ум. Като ходих да ме наместват, жената ми каза известно време да не вдигам нищо повече от малкия, който тамън се беше пръкнал и тежеше 3 кила.
                      И аз съм с Шоерман! Като беше хлапето 3 кила добре ама стана 13 и сега не мога един памперс да му сменя! Да вземеме да се организираме да плуваме ли? На колегата Емануилис ли да се обадиме? Да вземеме да измислиме нещо групово и организирано! Аз от кога се каня. Ама нали е за здравето....

                      Коментар


                      • От: Болки в кръста!

                        Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                        И аз съм с Шоерман! Като беше хлапето 3 кила добре ама стана 13 и сега не мога един памперс да му сменя! Да вземеме да се организираме да плуваме ли? На колегата Емануилис ли да се обадиме? Да вземеме да измислиме нещо групово и организирано! Аз от кога се каня. Ама нали е за здравето....
                        Аз съм за.
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • От: Болки в кръста!

                          Оптимално тегло, плуване и упражнения за укрепване на мускулният корсет.
                          Последното е много важно.
                          Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                          Коментар


                          • От: Болки в кръста!

                            Мии, аз нямам проблеми засега. Мъкна като гламав по 50-60 кила. И малкия го подмятам редовно, а вече е 22 кила. Просто съм се научил да се наблюдавам, и при първи симптоми на проблем се кротвам за ден-два (за щастие скоро не се е случвало). Както казах - мойто е горе. Не е толкова проблемно като ниско долу. Главното е да се пазиш да не настиваш.

                            ...и иди някъде да те понаместят. За съжаление съм изгуибл координатите на жената, при която ходих, но е близо до кръстовището на Сливница и К.Величков. Има си мини "клиника", и дори обучава студенти. Не са някакви бабешки методи. Освен че ме намести, ми препоръча и упражнения (които също отдавна не съм правил ).
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Болки в кръста!

                              Вижте ся, аз съм с 3 дискови хернии.Като ме боли гърба-на мотора и газ.Това е лечението
                              Спасе, стига се жалва а купувай мотор, сезона идва.....
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Болки в кръста!

                                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                                Вижте ся, аз съм с 3 дискови хернии.Като ме боли гърба-на мотора и газ.Това е лечението
                                Спасе, стига се жалва а купувай мотор, сезона идва.....
                                Евала Кире, винаги е приятно да прочетеш такова компетентно мнение :-)
                                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X