Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болки в кръста!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Болки в кръста!

    Не влагам нищо лично излагайки мнението си по повдигнатите въпроси тук. Истината е, че около 75% от хората са имали поне един инцидент на ,,болка в кръста" през живота си. Повечето се излекуват без операция - с други медицински методи. За съжаление при някои от тях консервативното лечение не е достатъчно ефективно...
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #47
      От: Болки в кръста!

      Не разбира защо мислиш, че ние (докторите) не използваме подобни лечебни приоми Разликата е, че знаем какво правим и защо го правим. Най-вече знаем какво можем да навредим на болния - съответно носим отговорност. Пак ти казвам - за всеки вид медицинско лечение си има показания.
      Ако искаш да даваш отговорни съвети и да лекуваш, заповядай - 6 години следване + 5 години насочена специализация. Не мисля, че в настоящото обсъждане е налице двустранна компетентност за да има смисъл то да продължава. Пак ти казвам - ТИ рискуваш да инвалидизираш някого с добронамерените си съвети. Убеден съм, че не го осъзнаваш, но това не може да те оправдае в очите ми. Затова реагирам остро - с идея да предодвратя възможните усложнения. Не бих казал, че ми е приятно - приемам го като дълг.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #48
        От: Болки в кръста!

        Добре е освен четенето да има и вникване в смисъла на написаното. Ето един пример:
        Първоначално публикуван от bgbul
        Предлагайки САМО медицинско лечение ( и то оперативно)...
        А малко по-горе:
        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
        Повечето се излекуват без операция - с други медицински методи. За съжаление при някои от тях консервативното лечение не е достатъчно ефективно...
        Както се казва - без коментар...
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #49
          От: Болки в кръста!

          Не виждам нищо конструктивно и по темата в този коментар. Всеки сам отговаря за действията си. Аз поемам цялата отговорност за моите и спя спокойно. Казах каквото имам да кажа - всеки сам да си направи изводите.
          Последно редактирано от emanuilis; 29-05-10, 20:41.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #50
            От: Болки в кръста!

            Първоначално публикуван от bgbul
            И никой не мога да инвалидизирам с едно кихане КЛЕКНАЛ. Никой . Освен ако господ не реши ....
            В горния отрязък сме свидетели на едно типично и наистина много опасно самоубеждение - масово срещано сред всички ,,лечители". Жалко, че нито един от тях не би могъл реално да понесе законодателна отговорност в случаите на ,,добронамерено" инвалидизиране - бил съм свидетел наистина на ужасяващи случаи...

            p.s.
            Първоначално публикуван от bgbul
            Кой доктор знае ТОЧНО каква е болката в кръста ?
            Аз знам. Ако си направиш труда да прочетеш всичките ми мнения по темата тук ще разбереш защо...
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #51
              От: Болки в кръста!

              Не се засягам - просто имам дълг като лекар и член на този форум. Не доказвам нищо на никого, най-малкото на себе си. Споделям неща от медицинската практика (вкл. и личен опит) - основани на научни доказателства и статистически наблюдения. В този контекст мнението което защитавам не е само мое...
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #52
                От: Болки в кръста!

                Здравейте,да споделя и аз в момента сам на ижекции Дексофен 10 бр. по 2 на ден,преди тях бях на Дипрофос 3 бр. през 5 дни по 1 +два вида таблетки,това в продължение на 20 дни болката е от 6 седмици-ефекта от лечението минимален.Проблема ми е от 3.5 години "възпален нерв",санаториума в Павел Баня помага, ЯМР имам.

                Коментар


                • #53
                  От: Болки в кръста!

                  За да не съм голословен ето ти последната жертва на ,,лечители" минала през ръцете ми. Млад мъж, ,,масажиран" с усукване и разтягане от Бай ,,Х" в резултат на което усеща остра слабост за четирите крайника, пристъпно хълцане и затруднения в дишането. Приет по спешност, опериран по спешност. Резултат - haematomyelia, травматично кръвонасядане в гръбначния мозък на шийно ниво (в случая). Един бърз преглед на литературата показва невероятния късмет на пациента, че не е загинал на място - в ръцете на Бай ти ,,Х". Аз съм убеден, че ,,лечителят" е искал да му помогне - също като теб със съветите които даваш. При подобни усложнения на нивото на кръста могат да възникнат тежки парези за краката, изпускане по малка нужда и импотентност - за цял живот. Ако можеш сега - спи спокойно.
                  Прикачени файлове
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #54
                    От: Болки в кръста!

                    Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
                    Здравейте,да споделя и аз в момента сам на ижекции Дексофен 10 бр. по 2 на ден,преди тях бях на Дипрофос 3 бр. през 5 дни по 1 +два вида таблетки,това в продължение на 20 дни болката е от 6 седмици-ефекта от лечението минимален.Проблема ми е от 3.5 години "възпален нерв",санаториума в Павел Баня помага, ЯМР имам.
                    Колега, за съжаление не мога да ти кажа нищо по-конкретно само по написаното от теб. Необходим е преглед и актуално образно изследване. Според приетите стандарти зад океана при липса на задоволителен ефект от консервативното лечение (по отношение на болката), наличие на отпадна неврологична симптоматика от коренчев тип (намалена кожна сетивност, мускулна слабост) може да се обсъжда и по-сериозно лечение. Имай предвид, че хроничната употреба на изброените от теб лекарства може да доведе до сериозни странични ефекти.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #55
                      От: Болки в кръста!

                      И само да допълня колегата emanuilis,че освен споменатите в последния му пост усложнения,могат да се изпускат и по-голяма нужда.Искам и да вметна,че ходенето по лечители си остава единствено и само за сметка на пациента.Защото наистина рисковете в случая са много сериозни-от тежка инвалидизация до смърт.Така че още веднъж ще напиша,както бях писал и в друга тема-лечението на здравословните проблеми не може да става във форумите.Може да потърсите съвет за лекар,който да ви препоръчат и да го посетите,но не и да се търсят варианти за самолечение.А при хронични болки вариант е редовното балнеолечение.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Болки в кръста!

                        Сега ако спрете да се заяждате няма да е интересно!

                        Интересно ми е обаче дали ще възникне спор с Емануилис за това , дали умствената нагласа влияе на здравето. По-конкретно , имам впредвид една книжка "Излекувай душата си" на Луиз Хей. По случайност може би , точно когато кръста ме болеше най-злобно една приятелка ми я даде. Там прочетох , че притеснения за материални неща /пари/ директно рефлектират в здравето на гръбнака. Теглих една майна на всичките притеснения и "случайно" може би болките намаляха значително.

                        Анализирал съм ситуацията в последствие. Особено когато си изпусна психиката и ме налегнат грижите ..... усещам напрегнати някакви мускулни групи в областта на кръста. Щом успея да си наложа дисциплина и спра да се тревожа, напрежението пада и болките се уталожват.

                        Какво казва официалната медицина за това?

                        Плацебо ефект може би?

                        И какво прави официалната медицина за лекуването на духа заедно с тялото? /осъзнавам , че този въпрос май не е много коректен/
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #57
                          От: Болки в кръста!

                          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                          Сега ако спрете да се заяждате няма да е интересно!

                          Интересно ми е обаче дали ще възникне спор с Емануилис за това , дали умствената нагласа влияе на здравето. По-конкретно , имам впредвид една книжка "Излекувай душата си" на Луиз Хей. По случайност може би , точно когато кръста ме болеше най-злобно една приятелка ми я даде. Там прочетох , че притеснения за материални неща /пари/ директно рефлектират в здравето на гръбнака. Теглих една майна на всичките притеснения и "случайно" може би болките намаляха значително.

                          Анализирал съм ситуацията в последствие. Особено когато си изпусна психиката и ме налегнат грижите ..... усещам напрегнати някакви мускулни групи в областта на кръста. Щом успея да си наложа дисциплина и спра да се тревожа, напрежението пада и болките се уталожват.

                          Какво казва официалната медицина за това?

                          Плацебо ефект може би?

                          И какво прави официалната медицина за лекуването на духа заедно с тялото? /осъзнавам , че този въпрос май не е много коректен/
                          Човешкия организъм има свойството да се лекува сам. Ако го нямаше, отдавна да ни няма и нас. Има хиляди примери за това, и истината за тях както винаги е някъде по средата - нито е "О! ЧУДО!", нито е "прсто съвпадение или късмет". Просто го има.

                          Това го казвам за добро или за лошо от собствен опит. Преди години преживях някои житейски изпитания и леко рухнах психически в последствие. Хлопаше ми сърцето, болеше ме къде ли не, имах проблеми със зрението, с дишането... Като типичен праволинеен и закостенял тип обиколих хиляда доктора, не искайки да приема че всичко това ми идва от главата, докато най-накрая теглих една майна на всички и всичко, и си казах "Каквото е да става", и чак тогава нещата се оправиха. Само дето за да стигна до там ми трябваха близо 2 години.

                          Та тъй. Много неща са ни от главата. Не можем да разберем механизмите чрез които това се случва, но аз за себе си съм се убедил че го има.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Болки в кръста!

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            ..........

                            Анализирал съм ситуацията в последствие. Особено когато си изпусна психиката и ме налегнат грижите ..... усещам напрегнати някакви мускулни групи в областта на кръста. Щом успея да си наложа дисциплина и спра да се тревожа, напрежението пада и болките се уталожват.

                            Какво казва официалната медицина за това?

                            ......./
                            Нарича се соматизационно разстройство.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Болки в кръста!

                              Аз мисля, че през живота си всички хора в една или друга степен и по едно или друго време трябва да се преборват с болки - в краста, колена стави и всякакви други сглобки. Когато говорим за прещипване на нерви нещата са доста сериозни и парализа е възможна даже и когато докторите са тези които правят лечението. Аз лично бих се страхувала да отида на лечител. Ако е изместване на става, изкълчване - може би, но ако са прещипвания на нерви и изместване на дискове ... за мен риска е много голям. Но както казва Бгбул - шарен свят. Аз имам разни контузия от разни там катастрофи, падания, скачания, спъвания и други подобни глупости. И аз мен сам установила, че колкото ти е по-добра мускулатурата, толкова по-лесно се движи човек. Плуването и упражненията във вода са направо невероятни за тялото.

                              Спасе, ти каза на няколко пъти че тичаш ... може би е по-добре да тичаш в басейн. Аз съм във водата всеки ден - плувам, тичам, карам колело, вдигам гирички ... всичко във водата ... и нямам достатъчно думи да рекламирам водните упражнения. Така че ти препоръчвам да се метнеш в най-близкия басейн и започвай да правиш упражнения :-) Успех!
                              Ти си това,на което се правиш, затова внимавай на какво се правиш! (Кърт Вонегът)

                              Коментар


                              • #60
                                От: Болки в кръста!

                                Сега съм минал на сериозна диета(да сваля ненужните тежащи ми кг), ходя на плуване и тичам(лекичко)
                                Някой да знае какви упражнения се правят за стягане на мускулите на корема и гърба?
                                Какво може да се прави във фитнеса?
                                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X